Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 15 - 16 - 17

Bluearga PW
16 września 2012, 11:07
Ale ja chcę HD, tyle, że w oknie :P

tzn. tak, że widać tylko pasek Windowsa, a reszta jest na full screen. Nie mówcie, że się nie da, bo to chyba pierwsza rzecz jaką trzeba było zrobić >.< Nie wierze, by tak doskonali Rosjanie nie wpadli na to.

Najwyżej zrobię spam na Heroes Community by mi to zrobili w trybie natychmiastowym :P

Rytelier PW
16 września 2012, 11:20
Przycisk F4 służy do przełączania między okienkiem a pełnym ekranem.

Jeddite PW
17 września 2012, 20:25
Cytat:
Erę instaluje się na HoMM SoD/Complete, gdyż zawiera w sobie WoG-a. Spolszczenie wspomniane przez Ciebie nie będzie działać, ale w pięć minut można je przekonwertować na kompatybilne z Erą. Jeśli chodzi o odinstalowywanie modów, to odbywa się to przez usunięcie go z folderu Mods, bądź też wyłączenie go przez program Mods Manager (można go potem włączyć w dowolnym momencie.)
Cytat:
Topfunny, it is very easy. Era is considering every new addition as mod, thus the construction must be same as if you write it for wog, but only placed in new folder.

Example for Grove town. It has a wog file, which contains text files, defs, pcx, scripts and sounds.

Step 1: Use MM archive and create Grove.pac. Place inside all text files, defs and pcx.

Step 2: Use MM archive and create Grove.snd. Place inside all sounds

Step 3: in Mods folder, create Grove mod, then inside Data folder, s subfolder and place inside all scripts

Step 4: place in Data folder Grove.pac and Grove.snd

It will look:

Mods
/Grove town
/Data --grove.pac and grove.snd
/s subfolder --scripts

Step 3 may require some adjustments, regardless how your scripts are done (replace or add a new one)
The best way to see how is done is to download Era mods and look at structure, it is comprehensible for anyone and it is much easier and faster than using wog files.

Nawiązując do tego chciałbym sobie spolszczyć WoGa (mam ERĘ). Gdzie mam spakować kampanie: do nazwa.pac? Jak ERA poradzi sobie z przypasowaniem plików (np. kampani do ikonek w menu)?

Bluearga PW
17 września 2012, 20:55
Jak wygląda aktualizacja ERY? Trzeba po prostu na nowo instalować czy jak? Nie chcę stracić save ani modów już zainstalowanych.

Wiem, że patche ERY nie są częste, ale pytam na przyszłość :P

Rytelier PW
17 września 2012, 21:01
Mi tam nic nie zepsuło, więc aktualizuj :)
Może wprowadzić mały bałagan w modyfikacjach, bo wprowadza nowy system zarządzania, więc wypakuj wszystko z mods/_off_ (chyba tak), do mods i ponownie powłączaj/powyłączaj modyfikacje. Oczywiście z wersji 2.3 -> 2.4?

Bluearga PW
17 września 2012, 21:05
Mam najnowszą 2.4 ERE :P Pytam po prostu przyszłościowo, ciekawi mnie jak wygląda patchowanie tego. Czyli normalnie się "nadinstalowywuje" nowszą wersje na starszą, ta?

Rytelier PW
17 września 2012, 21:08
Nie powinno sprawić to żadnych problemów. Najwyżej małe porządki będzie trzeba zrobić, jak wspomniałem :P

Bluearga PW
18 września 2012, 18:00
Jak to z ta ERĄ jest naprawdę?

Niby brzmi cudownie "Można mieć wiele modów, można je włączać i wyłączać!" a tymczasem wygląda to już nie tak różowo - wykrzacza się i to nawet częściej niż zwykły WoG...

Jak zainstalowałam mod New Upgrades, a potem Grove, to zebrałam opieprz, że jak śmiem te dwie modyfikacje instalować w tym samym folderze, powinni mnie spalić na stosie i w ogóle...

Czyli z tego wynika, że muszę mieć Tyle kopii ERY, ile modów planuję, bo ich kompatybilność między sobą(Nawet gdy są wyłączone) równa się praktycznie zeru.

I nie wmawiajcie mi, że to wina mojej kopii, komputera czy też tego, że jestem ponad inteligentną kobietą. Na swoim koncie mam własne modyfikacje dużo bardziej skomplikowanych gier i jakoś wszystko tam działa, a tu nie. MAGIA!(Stąd nazwa gry - albo magią ją ruszyć, albo siłą :P)

Shael PW
18 września 2012, 19:18
U mnie ERA wykrzacza się z modami i bez czasem więc ...:P Jak sobie przypomnę mody do Morrowinda,Obliviona,Skyrima,Gothica,Diablo itd. to mi się śmiać chce :P

Rytelier PW
18 września 2012, 19:29
To nie prawda. Gdy modyfikacje są wyłączone to one w ogóle nie działają i nie mają prawa nic zmieniać w grze. Żeby sobie ułatwić możesz w mods managerze zrobić presets, czyli układy modów zapisać i je potem wczytywać (nie trzeba mieć kopii Herosów).
Już na chacie wyszło, że funkcja autofix map z HD moda psuje ci grę.
Niekompatybilności modyfikacji zdarzają się i w zwykłym WoGu i w ERZE, to normalne.

Trith PW
18 września 2012, 20:09
Cytat:
Czyli z tego wynika, że muszę mieć Tyle kopii ERY, ile modów planuję, bo ich kompatybilność między sobą(Nawet gdy są wyłączone) równa się praktycznie zeru.
To rzeczywiście jest ewenement. Kiedy wyłączone, mody nie powinny w żaden sposób wpływać na grę czy też siebie na wzajem... Jedyne co mi przychodzi na myśl, że jakieś niepożądane (na litość...) pliki znajdują się w samych zasobach gry (np. mody formatu *.wog zainstalowane w folderze z Erą).

TopFunny525 PW
18 września 2012, 20:32
Rytek:
To nie prawda. Gdy modyfikacje są wyłączone to one w ogóle nie działają i nie mają prawa nic zmieniać w grze. Żeby sobie ułatwić możesz w mods managerze zrobić presets, czyli układy modów zapisać i je potem wczytywać (nie trzeba mieć kopii Herosów).

Ty cały czas bronisz ERY. A tu się okazuje, że Era również posiada różne błędy i niezgodności. Każdy produkt je ma. A co do modyfikacji, nie korzystam z ERY. Mam kilka kopii WOGA na dysku. A na każdym mam inne mody(na jednym mody podmieniające miasta itp.:)). Na ERĘ, dam się namówić dopiero wtedy, gdy wyjdzie HoTA na ERĘ :P.

Rusałkopodobny zwierz aka Tirith :P:
To rzeczywiście jest ewenement. Kiedy wyłączone, mody nie powinny w żaden sposób wpływać na grę czy też siebie na wzajem... Jedyne co mi przychodzi na myśl, że jakieś niepożądane (na litość...) pliki znajdują się w samych zasobach gry (np. mody formatu *.wog zainstalowane w folderze z Erą).

Albo pliki instalacyjne były źle zrobione, albo niektóre pliki są uszkodzone, przez co może powstać sytuacja jaką miała Bluearga.

Rytelier PW
18 września 2012, 20:39
Nie bronię cały czas ERY, tylko obalam pewne mity. Jak widzę, że ktoś ma błąd, to staram się pomóc w jego naprawie. Co do HotA, to można sobie poczekać, bo wiadomo, jak oni są powolni, ale może już się zabrali do roboty? Też czekam na tą wersję, żeby móc łączyć różne modyfikacje z tym dodatkiem.

Bluearga PW
18 września 2012, 21:13
Poczytajcie sobie temat Grove na Heroes Community, to niestety przejrzycie na oczy :P

"Grove nie jest kompatybilne z NU, to znaczy, że nie mogą być zainstalowane w tym samym folderze. Wyłączenie NU tutaj nie pomoże"

To tak mniej więcej przetłumaczone to, co mi tam odpisali. I napisali jeszcze, że w przyszłej wersji ponoć to naprawią. Ale czemu się gryzą te mody to mnie się nie pytajcie, ale jest coś na rzeczy bo wywala błąd:
"Grove Keeper - shooter units"

Poza tym, jest jeszcze coś - włączcie mod Sagamosy, zróbcie grę, potem wyłączcie owy mod, załadujcie grę i kliknijcie swojego bohetera... Zobaczycie tęczę, serio :P Powodem owej tęczy jest brak pewnej grafiki, która jest w modzie Sagamosy - wyłączyłam mod, więc teoretycznie powinno grafikę załadować z głównego folderu ERy - jednak tak się nie dzieje.
Chociaż akurat ten krzaczek nie crashuje grę, jedynie irytuje komunikatem, bo pojawia się za każdym razem :P
---
Szczerze mnie to już wkurza i coś czuję, że zarówno ERA jak i wszystkie 7 kopii Heroes może wylądować wreszcie w koszu, a ja wrócę do HV - bo chociaż Ubisofskie(a hejce tą firmę) to jednak da się w to grać w przeciwieństwie do ERY i WoGa :P

Poczekam kilka dekad i mam nadzieję, że ujrzę wreszcie pełen profesjonalizm.

Ew. wrócę do ERY i jej problemów godnych pożałowania blondynki, jak będę mieć mniej rzeczy na głowie i więcej ziół na uspokojenie.

AmiDaDeer PW
18 września 2012, 21:20
Rytelier:
Co do HotA, to można sobie poczekać, bo wiadomo, jak oni są powolni, ale może już się zabrali do roboty? Też czekam na tą wersję, żeby móc łączyć różne modyfikacje z tym dodatkiem.
Oni wciąż pracują, a te prace i tak idą całkiem sprawnie jak na fakt, że zajmuje się tym za darmo grupa dorosłych ludzi, którzy mają studia, własne źródła zarobku itd.

Bluearga:
Poczytajcie sobie temat Grove na Heroes Community, to niestety przejrzycie na oczy :P

"Grove nie jest kompatybilne z NU, to znaczy, że nie mogą być zainstalowane w tym samym folderze. Wyłączenie NU tutaj nie pomoże"

To tak mniej więcej przetłumaczone to, co mi tam odpisali.
Owszem, Grove nie może być zainstalowane w tym samym folderze co NU - jeśli chodzi o WoGa 3.58f, pod którego było Grove robione. Z wersją na Erę New Grove Team niewiele ma wspólnego i trudno nam tu cokolwiek doradzić - o to trzeba się pytać Salamandra.

Bluearga:
I napisali jeszcze, że w przyszłej wersji ponoć to naprawią.
Powiedziała to osoba, która nic nie wie o naszych planach. -.-

Bluearga:
Ale czemu się gryzą te mody to mnie się nie pytajcie, ale jest coś na rzeczy bo wywala błąd:
"Grove Keeper - shooter units"
Bardzo możliwe, że Salamandre użył starszej wersji Grove, gdzie istniał błędny skrypt ERM dotyczący strzelania. W najbliższym czasie mogę spróbować się z nim skontaktować w tej sprawie, jeśli naprawdę chcecie.

Salamandre PW
18 września 2012, 22:34
I don't know much about Grove, as it was Bersy who converted it. If any bugs, they can be fixed, but no one can do that without a saved game and precise report of problem. Post your save and will fix.

In 100% of situations I found that bugs reported were due either to custom mods scripts failure, user wrong manipulations or wog 3.58 scripts. But maybe grove conversion needs some specific fix, as it was rather complex to do. Can't know without seeing what's wrong.

TopFunny525 PW
18 września 2012, 22:48
A propos łatki Grove na Erę :) - TopFunny525


Salamandre:
I don't know much about Grove, as it was Bersy who converted it. If any bugs, they can be fixed, but no one can do that without a saved game and precise report of problem. Post your save and will fix.

In 100% of situations I found that bugs reported were due either to custom mods scripts failure, user wrong manipulations or wog scripts. But maybe grove conversion needs some specific fix, as it was rather complex to do. Can't know without seeing what's wrong.

Tłumaczenie :

Nie wiem zbyt dużo na temat Grove, a osobą odpowiedzialną za konwertowanie był Bersy. Jeśli jakieś błędy, mogą być naprawione, to nikt nie może tego zrobić bez zapisu gry i sprecyzowania problemu. Zachowaj swój save i postaramy się to naparwić.

W 100% sytuacji, znalazłem trochę błędów które zgłoszono na temat błędów ze skryptami, złych manipulacji użytkowników albo Wogowych skryptów. Możliwe, że konwersja Grove potrzebuje "specyficznego" fixa, co może być dla nas nieco skomplikowane do roboty. Nie widząc co się złego stało...

Dopiska by TopFunny525 : I know, my English is Sucks :P

Mam nadzieję, że sens się zachował i że większość dała radę zrozumieć przynajmniej część tekstu :P. Pozdrawiam

Salamandre PW
18 września 2012, 23:28
Nah, I was wrong, google gave me wrong translation. Your english wonderful ;)


Trith PW
19 września 2012, 00:11
Cytat:
Poza tym, jest jeszcze coś - włączcie mod Sagamosy, zróbcie grę, potem wyłączcie owy mod, załadujcie grę i kliknijcie swojego bohetera... Zobaczycie tęczę, serio :P Powodem owej tęczy jest brak pewnej grafiki, która jest w modzie Sagamosy - wyłączyłam mod, więc teoretycznie powinno grafikę załadować z głównego folderu ERy - jednak tak się nie dzieje.

Wait... Coś mi tu nie pasuje... Przyznam, że nigdy jednal nie miałem okazji choćby dotknąć Advanced Levels, ale...

Nah, zanim zacznę snuć teorie spiskowe, jak w ogóle wygląda ta tajemnicza "tęcza"? To może pomóc w identyfikacji problemu...


Jednak pozwolę sobie rzucić taką "mądrość ludową", którą wymyśliłem/zrozumiałem przy modowaniu innej gry: Nie należy się spodziewać, że zapis gry z modami będzie poprawnie działał, jeśli usunie się treść/pliki modów (wyłączając mod w Erze, praktycznie się go "usuwa" z "pola widzenia" gry), do których gra się odwoływała przed zapisem i usunięciem.

Shin0bi PW
19 września 2012, 07:04
Ja nie miałem jeszcze ani jednego crasha ERY; nie wiem o co się rozchodzi ;D poza tym nawet jeśli 'podobno' coś się gryzie, to jaki problem żeby na czas gry Grove przenieść folder NU z katalogu Mods gdzieś indziej?

strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel