Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: II Debata - o sesjach RPG na forum
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 12 - 13 - 14

Crag Hack PW
7 grudnia 2007, 20:20
Nemomon - ja rozumiem, o co Acidowi chodzi( tzn. wydaje mi się, że rozumiem) ;). Otóż według mnie chodzi Mu o to, że zanim w ogóle zacznie się dyskusja nt. sesji, powinno być wiadomo, czy w ogóle warto o tym rozmawiać, skoro póki co nie ma MG i póki co jest to zupełnie bezcelowe.
Cóż - sądzę, że byłbym dobrym MG i dobrze poprowadziłbym tę sesję, ale doskonale wiem też, iż faktycznie mało dałem się poznać w Grocie i możecie nie mieć do mnie zaufania. Tak czy inaczej pozdrawiam :)

Acid Dragon PW
7 grudnia 2007, 21:02
well... nie pojawiasz się jednak w Grocie zbyt regularnie, a i na posta Nemomona odpowiedziałeś z ponad tygodniowym opóźnieniem. Obawiam się, że MG powinien zaglądać nieco częściej niż raz na tydzień. Być może codziennie nawet.

Ginden PW
7 grudnia 2007, 21:28
Ja na forum zaglądam co godzinę i czy jestem odpowiednim MG? Nie. Taki CH mógłby się zmobilizować na święta i robić sesję.

Nemomon PW
7 grudnia 2007, 21:39
Crag, ja też rozumiem Acida, aczkolwiek zabierając się za jakiś duży projekt, dzielisz go na części. Jeżeli w danym momencie nie możesz lub nie jesteś w stanie dokończyć jednej części tego projektu, to by nie tracić czasu robisz jego inną część. Przepraszam, że napisałem to tak łopatologicznie, ale póki co jesteśmy w maraźmie i jak dalej on potrwa, to prędzej Śmierć nas zagryzie niż zagramy kolejną sesyi. Jeżeli nie mamy MG, to powinnyśmy dopracowywać coś innego a okazjonalnie czekać, aż ten "Misiu Gry" się pojawi. Można oczywiście twierdzić, że po co robić resztę, skoro jak się on nie pojawi, to wszystko będzie stracone; aczkolwiek lepiej coś robić niż stać w miejscu.

Gindenie, Acidowi chodziło o to, żebyś na odpowiedź nie czekał ruskiego roku, tylko w miarę szybko ją otrzymał.

Taki jest mój punkt widzenia.

Quba Drake PW
8 grudnia 2007, 09:57
Myślę, że powinniśmy zaryzykować, "Kto nie ryzykuje, nie zyskuje". Skoro uważa że byłby dobrym MG. Zresztą nie mam nic do stracenia, no chyba że czas.


Tarnoob PW
8 grudnia 2007, 11:30
Aby uniknąć chaosu, bałaganu i szaleńczego tempa, przyszedł mi do głowy pewien pomysł.

Mianowicie, aby w sesji nie uczestniczyli od razu wszyscy. Na początek może sami starożytni i/lub strażnicy, po­tem powoli, po kolei, wprowadzałoby się po jednej-dwóch osobach. Jeśli w momencie dołączenia się kolejnego gra­cza zabawa zaczęłaby się psuć, wiedziałoby się, kto zawinił. I możnaby „idealnie trafić w źródło bólu”.

Quba Drake PW
8 grudnia 2007, 11:41
It's a bad idea!

Crag Hack PW
8 grudnia 2007, 12:32
Tarnum - jak powiedział Quba, nie jest to dobry pomysł, bo i tak zawsze widać, kto jest 'czarnym koniem' sesji, kto pisze krótkie, nic nie wnoszące posty, psując tym samym niejednokrotnie klimat, a nie chodzi w tym momencie o graczy, tylko o MG :)
Acid - jak już, napisałem, rozumiem to, i nie mam Wam za złe ;) Jeśli jednak jakimś cudem dostałbym tę rolę, postarałbym się jak tylko bym mógł :).

Nemomon PW
8 grudnia 2007, 13:24
Quba Drake:
"Kto nie ryzykuje, nie zyskuje"

Ja zawsze powiadałem, "Kto nie ryzykuje, ten nie żyje"... Anyway, my o czymś innym... Proponuję rozważyć propozycję Craga, ponieważ niestety nie mamy lasu chętnych na to stanowisko. W ostateczności zawsze można jakieś roszady zrobić lub też zawiesić (again!) projekt. A już w takiej maxymalnej ostateczności, może nam poprowadzić nasz "dux, rex, tyrannus et basileus Acid Cave" :P.

Acid Dragon PW
8 grudnia 2007, 19:20
OK, let's try this.

Crag Hack zostaje nowym Mistrzem Gry, gratulujemy.
Zadanie: w tawernie pod postacią odpowiedniego tematu przeprowadzić próbną sesję RPG.
Do dyspozycji: temat z zasadami - można je uwzględnić, można tego nie robić.

Jeśli sesja spełni jakiekolwiek standardy, może się przeniesie do osobnej komnaty i będzie rozwinięta w coś większego.

Jeśli nie, to warunki dotyczące MG zostaną po prostu zaostrzone i nie pozwolimy w przyszłości na żadne "sesje próbne" i inne eksperymenty.

Good luck :)

Jednocześnie Starożytni pragną zasugerować, by Mieszkaniec Ginden, ze względu na ostatnią nadaktywność na Forum, powstrzymał się od udziału w sesji próbnej ;).

Quba Drake PW
8 grudnia 2007, 19:41
Czy istnieje możliwość (jeśli nie będę się mógł brać udział w sesji próbnej) bycia padawanem MG.

Acid Dragon PW
8 grudnia 2007, 20:20
uzgodnij to z MG. ja osobiście nie wiem na czym miałoby to polegać.

Quba Drake PW
8 grudnia 2007, 21:00
Na tym, że w przyszłości mogę być MG :P, a tereaz będę zgłębiać wiedzę na ten temat.

Ginden PW
8 grudnia 2007, 21:37
Cytat:
Jednocześnie Starożytni pragną zasugerować, by Mieszkaniec Ginden, ze względu na ostatnią nadaktywność na Forum, powstrzymał się od udziału w sesji próbnej ;).
OK, ale prawdziwej sesji nie przegapię.

złoty smok PW
15 grudnia 2007, 14:09
A czy mogę zaproponować inny pomysł? Na stronie o Diablo zatytułowanej ''Imperium Diablo'' jest gra tekstowa z rasami, klasami, kasą itp. Może by tak zrobić coś w tym stylu, tyle że mocniej związane z MM i HoMM(ale niestety, nie znam się na tyle dobrze na HTML i Javie).

Quba Drake PW
15 grudnia 2007, 17:16
Pytanie do grotowiczów(i nie tylko).Czy sesja RPG na tym forum musi być w świecie Might&Magic?Jeśli nie to chcialbym poinformować że chciałbym podiąć plany nad sesją ale miejsce akcji odbywalo by się albo w Beleriandzie albo w Śródziemiu.

Ginden PW
15 grudnia 2007, 17:20
MUSI być w świecie MM. Jeśli ktoś chce go poznać, to mogę go oświecić oświetlić.

Field PW
15 grudnia 2007, 17:25
Chomikorobaloliszoserafin:
MUSI być w świecie MM. Jeśli ktoś chce go poznać, to mogę go oświecić.

Nie oświecaj, bo ja Cię oświecę... grrr... Wydaje mi się, że jest tu parę bardziej kompetentnych osób do tego, a w gruncie rzeczy, to i tak nie zaszkodzi zagranie - przynajmniej w część VI, VII i VIII.

Acid Dragon PW
15 grudnia 2007, 19:00
Cytat:
Pytanie do grotowiczów(i nie tylko).Czy sesja RPG na tym forum musi być w świecie Might&Magic?

Póki ja mam coś jeszcze tu do powiedzenia, to nie będzie mowy, aby mogło być inaczej i dziwię się wogle samemu pytaniu.

Natomiast co do gry textowej, to pomysł jest dobry, w praktyce KTOŚ musiałby to napisać ;).

Altair PW
15 grudnia 2007, 21:08
Co do gry tekstowej to swojego czasu myślałem nad czymś podobnym. Jednak jak dotąd nie mogłem się jakoś do tego zabrać. Nie wiem ponadto jakie byłyby oczekiwania do takiej gry.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 12 - 13 - 14
temat: II Debata - o sesjach RPG na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel