Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: II Debata - o sesjach RPG na forum
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 12 - 13 - 14

Quba Drake PW
25 października 2007, 21:55
Alamar "Kto szuka, ten znajdzie" poczekamy, zobaczymy.

Field PW
26 października 2007, 08:19
Alek:
System da się sklecić "w pięć minut" (później trzeba go "tylko" dopracować w praniu). A jakiś porządny MG jest chętny? Bo bez tego ani rusz.
Raczej bym się nim nie chwalił, gdyby był sklecony "w pięć minut". A co do mistrzowania - przestałem prowadzić jakiś rok temu (w związku z przeprowadzką), ale nie ukrywam, że wolałbym tego uniknąć, bo i tak mam od cholery obowiązków na głowie.

Alamar PW
26 października 2007, 21:48
Co z samego systemu, jeśli nie znajdzie się prowadzący? Najpierw niech taka osoba się pojawi, a później można zająć się "szczegółami" - tym bardziej, że co nieco zostało po poprzednich "zabawach" i można to łatwo zmodyfikować do swoich pomysłów.
I nie życzę sobie zdrobnień. :P

Crag Hack PW
28 października 2007, 16:34
Witam po dłuższej nieobecności. Miałem ostatnio okazję prowadzić sesję Might&Magic na ircu i powiem, że żaden system nie jest potrzebny. Co więcej, według mnie system tylko by przeszkadzał, a nie pomagał. Do utrzymania klimatu wystarczy MG, który potrafi porządnie sklecić parę zdań i ma pomysł na fabułę oraz gracze, którym zależy na uczestniczeniu w sesji. Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr, zgłaszam się na testowego MG (wiem, że mogę nie zostać wybrany, ale jakby co, to możecie na mnie liczyć).

AmiDaDeer PW
28 października 2007, 16:51
Tak... Gra bez systemu... Wiem, czym to może owocować...
A może byśmy zrobili eliminacje na MG? Coś w rodzaju testu poprzez prywatny kontakt (Gadu-Gadu?). Wtedy przynajmniej nie byłoby "strzału w ciemno".

vinius PW
28 października 2007, 17:41
Jak się oblicza HP, punkty ataku, obrony, magii etc nie mając żadnego systemu? Czyżby to zależało od "widzimisię" MG!?

Tarnoob PW
28 października 2007, 18:04
Wątpię. MG, który nie jest w stanie choć trochę obiektywnie decydować o zdarzeniach nigdy nie zostałby wybrany. A nawet jeśli wszystko wydawałoby się „dziwne, nienaturalne i nielogiczne”, to przy odrobinie poczucia humoru ab­s­trak­cyj­ne­go i sytuacyjnego, wszystko dałoby się obrócić w żart – a chyba właśnie o dobrą zabawę chodzi we wszel­kiej maści grach. Wykorzystanie GG do „eliminacji na MG” jest dość ciekawym pomysłem – warto spró­bo­wać, gdyż nie ma nic do stracenia.

Crag Hack PW
28 października 2007, 18:15
Hobbit, Vinius, graliście kiedykolwiek w takzwany storytelling? Po Waszych wypowiedziach widzę, że raczej nie. Powtarzam - przy odrobinie dobrej woli ze strony GM i graczy, gra się w to lepiej, niż z jakimkolwiek systemem.

CKM PW
29 października 2007, 09:03
Wtrące się do dyskusji :)
Według mnie system walk powinien być, później jak ktoś umrzę będą narzekania na MG. System ten mógłby być w pewnym stopniu zależnym od MG, żeby urozmaicić rozgrywkę jakimś zworotem akcji w walce. Storytelling jest trochę dziwny, kiedyś grałem z kumplami w takie coś i nikomu się to nie spodobało, bo to tego potrzeba BARDZO doświadczonego MG.

Rabican PW
29 października 2007, 17:46
Pierwsza sesja, w jakiej brałem udział, była storytellingiem. Pierwsza, którą prowadziłem - i druga, w której brałem udział - również. Albo doświadczenie nie musi być aż tak BARDZO duże, albo jestem cholernie utalentowany. Ewentualnie jedno i drugie :>

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Field PW
29 października 2007, 17:55
Ok, storytellingu jak najbardziej mogę się podjąć.
Ewentualne pytanie, to jakiej wizji świata sobie życzycie - czy też mam sam ją zaproponować.
bo widzę, że jak się nie da konkretnej propozycji, to wieki przeminą, a my siedzieć i gaworzyć będziemy
Chyba, że szanowny Dyżurny Satyryk Groty zechce, bo ciekaw jestem niezmiernie jakby to poprowadził :) I z wielką przyjemnością, nie ukrywam.

CKM PW
29 października 2007, 18:01
Żeby to było bardzo ciekawe, dobre oraz porównywalne z dostępnymi systemami gry to MG musi być naprawdę dobry, żeby nadrobić braki w walcę. Gdyby to było takie prostę to wątpię żeby systemy w stylu D&D wogólę się sprzedawały. Sama fabuła (Mi) nie wystarcza, bez odpowiedniego systemu walk. Sporo zależy od MG w RPG i niespotkałem się jeszcze żeby MG który 1 raz prowadzi rozgrywkę, poprowadził ją naprawdę dobrzę.

Ginden PW
29 października 2007, 18:04
Wizja świata – tylko ten z MM, inaczej to nie ma sensu i sesja może wylatywać na JB.

Crag Hack PW
29 października 2007, 18:27
Wiesz CKM, powiem Ci, że wcale nie. System jest dla ludzi, którzy:
a)Chcą zdobywać XP i poziomy.
b)Utożsamiają się z nim, lubią go.
c)Nie chce im się wysilać, wolą skorzystać z gotowego.
W przypadku sesji M&M punkt b) od razu odpada, bo nie mamy systemu, a a) i c) też, bo przecież nie chodzi nam chyba o to, żeby zdobywać XP?

CKM PW
29 października 2007, 18:44
XP? Jak najbardziej, ale nie za bezmyślne bicie potworów, ale za trzymanie sie klimatu, wgranie się w swoją postać. Niektórę systemy są świetne, więc jeli ktos nie ma talentu do prowadzenia gry niech lepiej skorzysta z systemu.

AmiDaDeer PW
29 października 2007, 19:06
Lepiej jednak, żeby system był, bo później będą oskarżenia, że MG kogoś nie lubi albo kogoś lubi itp. - po prostu lepiej będzie grać z ustalonymi zasadami (nawet, jeżeli będziemy na nie długo czekać).
Aha - zgłaszam się jako ochotnik do tworzenia zasad. Nie oczekuję, że mnie wybierzecie, mimo to - jestem chętny.

Acid Dragon PW
29 października 2007, 19:12
Widocznie ktoś czegoś nie zrozumiał, więc powtórzę to najprościej, jak to tylko możliwe:


*******************
NAJPIERW MISTRZ GRY
*******************


Zasady praktycznie mamy. Naprawdę. A jak nie, to się je zmodyfikuje lub przepisze. Później.

AmiDaDeer PW
29 października 2007, 20:26
Smoczy Władca:
NAJPIERW MISTRZ GRY
Niby tak, Smoku. ALE musiałbyś/musielibyście/musielibyśmy przeprowadzić eliminacje, by zdecydować, kto będzie MG.
Anyway - skoro zasady mamy (chyba), to według mnie jest już czas na przeprowadzenie eliminacji. Najlepiej drogą prywatnego kontaktu ("egzamin" przez GG bądź jakikolwiek inny komunikator).

Qui PW
29 października 2007, 20:19
A jakbyś Hobbicie sobie takie eliminacje wyobrażał...? Albo nie, lepiej nie odpowiadaj. W każdym razie "pytanie eliminacyjne" numer jeden zamieściłem kilka postów niżej i jak na razie nikt nawet nie spróbował na nie odpowiedzieć. A bez tego ani rusz jak sądzę.

Acid Dragon PW
29 października 2007, 20:50
Póki co, nie widzę nikogo, kto w takich "eliminacjach" mógłby wziąć udział, jako że jeszcze nikt nie zgłosił żadnej sensownej kandydatury poza czymś w rodzaju "ja bym mógł" (no... może poza Crag Hackiem, który jednak nie dał nam się poznać w zbyt wielkim stopniu). Jak już mówiłem - chęci nie wystarczą.

Potrzebny nam MG, który przedstawiłby jakiś sensowny styl prowadzenia gry, miałby pewne doświadczenie i nie dopuściłby do tego, co się już raz działo.

Qui - masz gdzieś te kfiatki pod ręką? ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 12 - 13 - 14
temat: II Debata - o sesjach RPG na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel