Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: II Debata - o sesjach RPG na forum
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 12 - 13 - 14

Trang Oul PW
14 września 2005, 18:48
Zapomniałeś o rasie Nieumarły.

Acid Dragon PW
14 września 2005, 19:10
Wstępnie wrażenie pozytywne - nie cierpi to na nadmiar współczynników, a też kompletnej dowolności nie ma. Dodatkowo, bardzo podobają mi się nawiązania i podobieństwa do MM (nawet jeśli na wzór innego systemu czy gry robione było).

Pozostaje tylko jeden problem - MG.

Jeśli zgłosi się kompetentny MG, który mógłby to prowadzić i który w pełni byłby obeznany z zasadami, byłbym gotów zaryzykować stworzenie nowej lokacji. Czekam też na opinie pozostałych Starożytnych.

Qui PW
14 września 2005, 19:33
Wszystko fajnie, ale...

Ale co z tego że napiszesz że ten i ów ma +10 do danej broni, skoro nie podałeś mechaniki szans na trafienie i ilości zadanych obrażeń?


Ale czemu tylko tyle ras i klas? Przewaga czegoś takiego nad komputerowym rpgiem polega na nieograniczonej wręcz dowolności, więc czemu się ograniczać? To co jest, ok, jako jakiś wyznacznik, ale uważam że gracz powinien mieć możliwość przynajmniej wyboru dowolnej rasy (rozumnej ;)) z MM. Chociaż z klasą też problemu nie powinno być, po prostu MG by stwierdził jakie dana kombinacja może mieć umiejętności. No bo przecież nie można dyskryminować jaszczuroludzi farmerów, cyklopów uzdrowicieli czy gnomów maratończyków ;P.

Ale w świecie MM nikt nie słyszał o karate :P. To się chyba powinno zwać walka wręcz czy jakoś tak.

Ale więcej nie chce mi się marudzić, może później, jak będzie ciąg dalszy :P.

Dru PW
14 września 2005, 19:54
Wszystko ładnie i pięknie, ale ten cały system nie ma sensu jeśli nie znajdzie się jakiś porządny MG a jak na razie na to się nie zapowiada.

Po co komu plany budowy zamku jeśli nie ma robotników do zbudowania go? :P

Moje stanowisko jest takie ze możliwe iż znajdują sie w systemie jakieś błędy,niedociągnięcia itp. Które z czasem można skorygować, ale puki nie znajdzie się jakiś kompetentny MG to nie jestem zbytnio za postawieniem takiej budowli na terytorium Groty...

Alamar PW
15 września 2005, 14:27
Po kolei:

>>>Zapomniałeś o rasie Nieumarły.


O niczym nie zapomnieliśmy. Jeśli nie ma nieumarłych, to znaczy że nimi nie będzie można grać (może później to się zmieni - jeśli będzie jakieś później).

>>>Jeśli zgłosi się kompetentny MG, który mógłby to prowadzić i który w pełni byłby obeznany z zasadami...

MG (sztuk jedna) już jest - Boryna. Jeśli ktoś też chce zostać MG, to nie widzę problemu. Po prostu Boryna nie wykreślił z mojego postu kilku niepotrzebnych fragmentów (w tym o MG).
A i o co dokładnie masz na myśli mówiąc kompetentny?

>>>Ale czemu tylko tyle ras i klas?

Aby nie było za dużo zamieszania i kłopotów z pż i pm. Zawsze można coś dorobić, a postacie mają opierać sie na um. drugorzędnych, które mogą wybrac z listy dostepnych dla rasy i profesji. Nie wszystko jeszcze jest zamieszczone. Cierpliwości.


>>>Ale w świecie MM nikt nie słyszał o karate :P. To się chyba powinno zwać walka wręcz czy jakoś tak.

Dokładnie, nie chciało mi sie pisac ww więc napisałem Borynie karate. A przy okazji w MM jest ktoś taki jak Ninja, więc karate też może być.

>>>Po co komu plany budowy zamku jeśli nie ma robotników do zbudowania go? :P

??? Chyba najpierw potrzebne sa plany (które powstają przez długi czas), a potem robotnicy. Po co opłacac nierobów. Robotnicy zawsze się znajdą, a bez architekta zamek długo nie postoi. A MG juz jest (choć zawsze może być ich więcej).

Może ktoś mi wyjaśni, co oznacza ten symbol :P ?

Trang Oul PW
15 września 2005, 16:26
Skoro nie można grać nieumarłymi, to dlaczego pisze o medytacji i regeneracji?

Acid Dragon PW
15 września 2005, 16:38
mówiąc 'kompetentny' miałem ogólnie na myśli kogoś, kto będzie potrafił poprowadzić sesję w sposób interesujący, niechaotyczny, zgodny z zasadami oraz logiką (raczej wątpię, by ktokolwiek na początku przygody mógł przyzwać smoka zombie :P).

(PS. 'znaczek :P lub też :-P to taki 'głupawy uśmieszek', emota, która obrócona o 90 stopni wygląda jak pewna mina :). Oznacza ogólnie zaakcentowanie jakiejś drobnej złośliwości, sarkazmu, ironii lub po prostu czegoś humorystycznego)


Jeśli Boryna jest jedynym kandydatem (ale JEST), to osobiście dalej stoję na stanowisku, że można zaryzykować - jednak nie zrobię niczego, póki wątpliwości pozostałych Starożytnych nie zostaną rozwiane :).

Boryna PW
15 września 2005, 20:18
Co do walki to jest tak:liczba punktów UD w danej broni+50%+Premia do ataku danej broni-KP przeciwnika.Nieumarłym nie będzie można grać ale mag będzie mógł zostać liszem(ale wcześniej nekromantą)Co do medytacji to będzie ona dla Maga i Kapłana oraz Druida.A regeneracja może będzie dla lisza.Chciałbym też wykorzystać przygotowany przez Fuzzego chat.Moglibyśmy się umawiać na grę np. od 14-16 i grać przez chat.Nie byłoby problemu z dynamiką gry.Bo nikt chyba nie chę 1 postu na godzinę lub 3 na minutę.A i wprzypadku np.Maga walka kosturem + 5 znaczy +5 procent szansy na trafienie.

Kaazam PW
28 grudnia 2005, 18:28
Nie chcę tworzyć bałaganu więc piszę tu. Kiedy będzie podany ten system z przed ARMAGEDONU. Chciałbym go zobaczyć, bo noie zdąrzyłem wcześniej???

Boryna PW
28 grudnia 2005, 19:01
System będzie podany jak Acid i starożytni reaktywują komnatę Nieznane losy Antagarichu.

Acid Dragon PW
28 grudnia 2005, 21:22
fakt - prawie bym o tym zapomniał ;)....

Komnata została ponownie otwarta.

Boryna PW
29 grudnia 2005, 12:47
Mógłbyś jeszcze przywrócić mi uprawnienia strażnika w komnacie z sesją RPG?Chyba że strażników jeszcze niereaktywowano.

Acid Dragon PW
29 grudnia 2005, 14:29
zrobione - sprawdź proszę i pamiętaj, co Qui napisał o uprawnieniach Strażników w Przeklętej Machinie.

EDIT:
EPILOG - decyzja została podjęta, komnata rpg *warunkowo* utworzona (i odtworzona ;) została. Jeśli niebezpiecznie się to rozrośnie w stronę chaosu i/lub spamu, Starożytni rezerwują sobie prawo do usunięcia tej komnaty. Debata zamknięta.

Narsil PW
4 lutego 2006, 14:47
no i jednak nie wyszło.Szkoda,jestem tu nowy,i z chęcią zobaczyłbym sesją w okresie swojej świetności,ale z tego co widzę nie ma raczej dużych szans na reaktywację?

Boryna PW
4 lutego 2006, 16:25
Czy sznase są, niewiem. Ale zrobię wszsytko żeby do reaktywacji doszło.

Boryna PW
5 lutego 2006, 11:18
Mam pomysł co "naprawić" w Sesjach RPG:

-Sesja toczy się szybciej tzn. Więcej postów
-Posty mają wiekszą wartość merytoryczną
-Straożytni niemają zastrzeżeń do fabuły sesji tzn. Nie narzekają że drużyna niewykonuje zadań itp. bo fabuła sesji to sprawa wyłącznie MG.
-MG robi co do niego nazeży.
-Gracze niepiszą heroicnych wypowiedzi( tyczy się głównie Viniusa)
-To wszystko

Trang Oul PW
5 lutego 2006, 12:13
-Starożytni nie czepiają się błędów. W końcu mogą je poprawić.

Alamar PW
6 lutego 2006, 15:12
A ja odpowiem na jeden z zarzutów Starożytnych (tudzież Acida):

>>>Drużyna przez dwa tygodnie gry nie potrafiła wykonać nawet jednego zadania, co przy perspektywnie upodobnienia gry na wzór MM jest niedopuszczalne.

Po pierwsze to były trzy dni CZASU GRY, czyli tyle ile potrzeba na podróż do miejsca przeznaczenia. A że w rzeczywistości minęło "trochę" dłużej, to dla samej akcji niewiele zmienia.
Po drugie - to jest sprawa MG i Graczy, czy te trzy dni rozegrają się w ciągu 1 dnia rzeczywistego czy 1 tygodnia. Osoby postronne (czyli niezaangażowane w rozgrywkę - nawet jeśli są Starożytnymi), nie mają nic do gadania (no chyba, że jest coś niezgodnego z konstytucją Groty).
Sesja dotyczyła tylko graczy - i to oni mogą mieć pretensje do MG, czy pozostałych Graczy, że rozgrywka ciągnie się i ciągnie i nic z niej nie wynika. Resztę nie powinno to obchodzić (z wyjątkiem jw.).

vinius PW
6 lutego 2006, 15:17
Popieram w 102%.

Acid Dragon PW
6 lutego 2006, 17:56
niestety rozumowanie niepoprawne, a wnioski dalekie od oczywistych.... choć niekoniecznie błędne.

Po pierwsze: takie rozumowanie byłoby poprawne, GDYBY lokacja rpg była rzeczywiście sprawą tylko i wyłącznie MG i graczy - ale tak NIE JEST. Komnata ta jest, a raczej była, częścią Kwasowej Groty - a przypominam, że jest ona tworzona przez fanów HoMM-MM dla fanów HoMM-MM. Nie tylko dla graczy, nie tylko dla MG, nie tylko dla Starożytnych. Liczy się CAŁOKSZTAŁT.

Jeśliby gracze podczas sesji spotkali pikachu i robocopa i wszystkim uczestnikom by się to podobało, to znaczy, że wszystko jest OK? Jeśliby ktoś podczas sesji zaczął rozmawiać o tym jak wspaniałe jest blokowisko, z którego pochodzi to też znaczy, że tak ma zostać, bo to tylko sprawa graczy?

Nie.

A zadaniem Starożytnych, tudzież w szczególności moim, jest właśnie dbanie o szeroko rozumiany całokształt. Jeśli więc jakiś element Groty podlega ogólnie negatywnej ocenie i rzutuje na większą całość, to musi zostać usunięty lub skorygowany. To, że akurat graczom taka sytuacja odpowiada, NIE JEST wystarczającym powodem, aby dalej mogło tak być. Patrz wyżej.

JEDNAKŻE faktem jest, że Starożytni nie zawsze mają fizyczną możliwość dokonania właściwej i obiektywnej oceny. Co prawda to próbujemy robić, jak mi się wydaje, ale dopuszczam możliwość, że takie przeciąganie akcji rzeczywiście wszystkim, lub choćby większości nie przeszkadza, albo wręcz się podoba. I skoro zaistniała taka sytuacja jak teraz, spróbuję jakoś zweryfikować tę opinię. Jeśli jednak weryfikacja okaże się niewystarczająca lub niemożliwa, to przypominam, że zgodnie z ustrojem i konstytucją Kwasowej Groty - w takich sprawach ostateczną decyzję podejmują Starożytni.


Co do czasu gry (ale to już moje prywatne zdanie) - jak dla mnie to chyba proporcje powinny być ODWROTNE - 3 dni czasu gry powinny być chyba rozgrywane w ciągu jednego wieczora, a nie dwóch tygodni. Wogle nie wiem po cholerę koniecznie trza te 3 dni drogi faktycznie odbywać. A nie można po prostu napisać: 3 dni podróży minęły - jest 6.00 rano, znajdujecie się na przedmieściach Deyji. I dalej z akcją - jak w MM. te 3 dni podróży to jak dla mnie tylko wymuszanie na siłę wymyślania jakichś wydarzeń-zapchajdziur, które nijak i tak do akcji nic nie wniosą - jak chociażby ta sytuacja ze strażnikiem na drodze. Jasne, od czasu do czasu mogłoby się coś wydarzyć 'po drodze', ale jeśli każda podróż do innego miejsca ma trwać dwa tygodnie, to to wygląda po prostu ŻAŁOŚNIE. i to ostatnie to już nie jest jedynie moja subiektywna opinia.

strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 12 - 13 - 14
temat: II Debata - o sesjach RPG na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel