Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 98 - 99 - 100 ... 142 - 143 - 144

J. M. Sower PW
30 listopada 2014, 21:10
Witchking, może napisz czego tam jeszcze dokładnie brakuje, to będzie się łatwo wziąć z powrotem do pracy, no i może rzeczywiście ktoś z poza Teamu akurat dla nas coś wykona.

Z tego co ja wiem to aktualnie jest deficyt portretów bohaterów, chyba niedokończony ekran miasta (to już jednak zrobi się w gronie drużyny), obiekty na mapie przygody (tego też nie jestem pewien) i w sumie to reszta jest już raczej zrobiona ;). Nie uwzględniam obiektów dodatkowych takich jak alternatywy jednostek, czy nowe artefakty.

Baloq PW
30 listopada 2014, 21:48
Gadałem z Witchkingiem. Mam dopasować budynki do ekranu w 2D. Rendery oraz tło dostanę do piątku i wtedy będę mógł Wam je dopasować. To jedyne na czym na razie się znam jeśli chodzi o robienie miasta (co widać po Kraterze) :P

witchking PW
30 listopada 2014, 22:12
@Sower dobrze wymieniłeś. Zostały portrety, ekran i siedliska na mapie. Jak będziesz miał chwile to daj znać:)

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 22:58
Portretów nie ma, ale są pomysły na bohaterów - i warto to zaznaczyć, by ludzie nie posyłali pierwszych lepszych propozycji na portrety, które potem nie będą pasować do ustalonych bohów.

Do listy dołożyłbym również artefakty, aczkolwiek tym się zajmę ja i to właściwie kwestia jednego, może dwóch dni pracy.

Matheo PW
30 listopada 2014, 23:07
Można by opublikować tą listę bohaterów. Najlepiej w pierwszym poście tematu. To może kogoś zachęcić do działania.

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 23:08
Nie.

Sorry, ale nie chcemy krytyki typu "Łe, bohaterowie mi się nie podobają, co za głupie pomysły, ja chcę inaczej" ZANIM faktycznie będzie można tymi bohaterami zagrać.

Matheo PW
30 listopada 2014, 23:11
To usuwaj takie posty :) Wasze miasto, wasze biografie.

Kuririn PW
30 listopada 2014, 23:26
Ja dodam tylko, obiecałem Witchowi w pomocy plików Json. I czekam na grafiki...

AmiDaDeer PW
30 listopada 2014, 23:30
Matheo:
To usuwaj takie posty :)
Lepiej zapobiegać dodatkowej robocie niż ją sobie samemu sprawiać.

Matheo PW
1 grudnia 2014, 01:23
Racja. Jednak czasami jest tak, że im mniej jest do zrobienia, tym bardziej chce się pomagać. Wam brakuje niewiele do ukończenia i to jest motywujące, bo każdy chce jak najszybciej zagrać Forge. Portrety bohaterów, są w zasięgu znacznie większej grupy osób niż np. defy jednostek.

Otwórz temat z opisem bohaterów i od razu go zamknij ;)

AmiDaDeer PW
1 grudnia 2014, 10:39
Matheo:
Portrety bohaterów, są w zasięgu znacznie większej grupy osób niż np. defy jednostek.
Wątpię. Wolelibyśmy raczej portrety tworzone od zera (ewentualnie jakieś fotomanipulacje) niż obrazki znalezione w sieci i dostosowane do rozmiaru portretów. A grafika 2D wcale nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać.

Jeżeli jednak ktoś poczuwa się do posiadania umiejętności tworzenia takich portretów, to zapraszamy chętnie do współpracy.

Freodon PW
6 grudnia 2014, 10:29
Z tym zombie w Forge od zawsze mnie zastanawiała jedna rzecz - przecież to jest jednostka nieumarła, a więc będzie obniżać morale wszystkim innym jednostkom Forge. W takim razie albo wszystkie jednostki Forge wyjątkowo są niewrażliwe na obecność nieumarłych, albo ten zombie jest wyjątkowo uznawany za nieożywionego, a nie nieumarłego.

Degraf PW
6 grudnia 2014, 11:20
W ogóle pomysł cyber-zombie do mnie nie przemawiał. Stopień mechanizacji, który zrobiłby z niego coś przydatnego (bo trzeba coś dać na nogi bo za wolny oraz w łapę, bo siekierka relatywnie słaba) oraz zabawy we wszelkie sensowne połączenia no raczej wskazują, że lepiej byłoby zrobić coś całkowicie mechanicznego i niegigantycznego. Cyber-zombie nawet nie ma szans na zostanie Robocopem, bo ten musiał wykazywać się inteligencją, moralnością itp. Osobiście to bym już widział przeniesienie pomysłu z H2, czyli zmutowanie zombie. Ot zombiaka wrzuca się do kadzi z chemikaliami i po kilku godzinach jest zombiak zmutowany.

J. M. Sower PW
6 grudnia 2014, 11:40
A po co te rozprawy, na temat tego, czy firmie Kastore i spółka opłacało by się produkować takie zombie, lub nie. Przecież to tylko gra, a zombie z piłami mechanicznymi świetnie oddaje klimat mrocznej i brudnej technologii Kuźni.

Jeśli już na serio czepiać się szczegółów, to jak dla mnie, nie jest bardziej opłacalne produkowanie całkowicie zmechanizowanych jednostek.

Po pierwsze (co najważniejsze), dla tego, że dużo prościej użyć mózgu wskrzeszonego posłusznego zombie zamiast produkować jakieś układy scalone itp. i wszystko programować tak aby sprawnie zabijało wrogi nasze ;P. Ot zamiast cegiełka po cegiełce budować wszystko i technicznie dopracowywać, wystarczy przerobić pierwszego lepszego zombiaka i gotowe.

Po drugie (co też ważne), przedsięwzięcie z użyciem zombie wymaga mniejszej ilości surowców. Przyjmijmy, że mamy zbudować takiego zabijakę i mamy do wyboru, albo zbudować go w pełni z metalu i innych surowców, albo w części użyć zamiast stali, surowca wtórnego, w postaci położonych przed chwilą trupem wrogów. A za taki materiał płacić już przecież nie trzeba.

Po trzecie, wydaje mi się, że w Deyji prędzej można było znaleźć jakiegoś Nekromantę od siedmiu boleści, który nam wskrzesi truposzka, niż paru dodatkowych spawaczy i programistów ;P.

Matheo PW
6 grudnia 2014, 13:04
Zapomnieliście o tym, że Kastore i jego koledzy, byli nekromantami. Mieli więc Zombi pod dostatkiem. To tak jakby zarzucać ludziom, że nie ubierają w zbroje Ogrów, które są przecież silniejsze.

Degraf PW
6 grudnia 2014, 15:00
Eh, nie przeczytaliście mnie do końca. Nie czepiałem się samego wykorzystania zombiaków, ale ich mechanizację.

Matheo PW
6 grudnia 2014, 15:17
Jesteś nekromantą i znajdujesz starożytną, wszechpotężną technologie. Co robisz? Cyberzombika. Ta jednostka to poniekąd ikona całego tego wątku fabularnego.

Ciesze się że tego zombiaka nie ma w lineupie, ale jako alternatywa jest genialny.

AmiDaDeer PW
6 grudnia 2014, 17:02
Kastore nie był właściwie nekromantą. Był raczej czarnoksiężnikiem. Niemniej najważniejsza rzecz co do tego zombiaka to jego kolorystyka - po prostu nie zgadza się z resztą line upu Forge. Będzie się za bardzo rzucać w oczy.

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby zmienić jego skórę na jakiś odcień czerwonego. Może w ten sposób dałoby się dodać mu też pewną dozę "makabryczności".

J. M. Sower PW
6 grudnia 2014, 19:33
Jak dla mnie to nie jest jakiś duży problem. Przecież oryginalnie też trafiały się pojedyncze jednostki w nieco innej kolorystyce niż reszta. A tu będzie to mniej widoczne jeśli będzie to tylko alternatywa. Osobiście zostawiłbym jak jest teraz.

Warmonger PW
9 grudnia 2014, 21:22
Zauważyłem, że Nekropolia została przemalowana na taki sam kolor, jak ostatni prezentowany ekran Forge ;)


strona: 1 - 2 - 3 ... 98 - 99 - 100 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel