Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] Modern Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 7 - 8 - 9

Acid Dragon PW
1 lipca 2011, 14:27
W porządku, ale Greg Fulton był jednym z głównych autorów tego świata. Nie mów więc, że fantastyka naukowa nie pasuje do świata, który został ZDEFINIOWANY jako zawierający fantastykę naukową. Ma prawo Ci się to nie podobać - oczywiście. Ale mówić, że to "nie pasuje" to tak, jak mówić, że do naszego świata nie pasuje np. XIX wiek, islam, czy Lady Gaga. One po prostu w nim są, zawierają się w nim i nie mamy prawa z tym dyskutować.

Jeddite PW
1 lipca 2011, 15:20
A co jest z XIX w. w naszym świecie (poza eksponatami)?

Shin0bi PW
1 lipca 2011, 18:41
<Facepalm>
Chodziło o to, że zaawansowana technologia jest w takim samym stopniu elementem świata HoM&M, jak w naszym przypadku samochody, komputery itp, innymi słowy stanowi integralną część wykreowanego świata i podważając ten fakt ujawniasz tylko swoją niewiedzę/ignorancję.

Acid Dragon PW
1 lipca 2011, 18:59
Cytat:
A co jest z XIX w. w naszym świecie (poza eksponatami)?

Błąd semantyczny.
Nie napisałem "z XIX wieku", ale "XIX wiek".
XIX wiek jest częścią historii tego świata, a więc jednym z jego elementów. Świat to nie tylko "tu i teraz", ale też jego istota, pochodzenie, historia, czy chociażby powstanie.

Podobnie świat z Heroes of Might and Magic nie został stworzony tylko jako historie o rycerzach, smokach i magii, które znasz z kampanii, ale również jako zawierający miasta zapełnione cyborgami i androidami 1200 lat wcześniej.

Nie uznając tego, lub twierdząc, że to "nie pasuje" równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że XIX wiek nie pasuje do naszego świata, a wspomniane przez Ciebie eksponaty nie powinny istnieć.

Jeddite PW
1 lipca 2011, 19:07
@Shin0bi

No dobra. Niech ci będzie. W sprawach mitologii heroesów jestem totalnym outsiderem. Ale wiem, że miało powstać miasto Forge. Ale NIE powstało. Dlaczego??? Ponieważ fanom było to obojętne lub nie chcieli moda. Greg Fulton pisze w swym wywiadzie, że dostał nawet mejle z groźbą śmierci!

@Acid Dragon

TEORETYCZNIE XIX w. już nie pasuje do naszych czasów. Wiele się zmieniło - sposób oświetlenia, poruszania się. Czy można powiedzieć, że karoce pasują do autostrad? Nie - używa się ich już tylko jako atrakcję, nie jako powszechny środek transportu. Za 200 lat może samochód nie będzie pasował do naszego świata, może nawet WoG nie będzie pasował do świata, kto wie?
Acid Dragon:
Podobnie świat z Heroes of Might and Magic nie został stworzony tylko jako historie o rycerzach, smokach i magii, które znasz z kampanii, ale również jako zawierający miasta zapełnione cyborgami i androidami 1200 lat wcześniej.
A niby gdzie w HoMM3 te cyborgi i androidy, hę?

Trith PW
1 lipca 2011, 19:49
Cytat:
miało powstać miasto Forge. Ale NIE powstało. Dlaczego???
Między innymi dzięki takim ignorantom jak ty, którzy nie potrafią znieść tego, że "coś im nie pasuje w tej bajce". (Wybacz jeśli poczułeś się tym urażony, ale w tej sytuacji pasujesz na idealny przykład twardogłowego przeciwnika elementów sci-fi w HoMM)

Cytat:
A niby gdzie w HoMM3 te cyborgi i androidy, hę?
W Might and Magic 7, fabularnie dzieje się w tym samym miejscu i podobnym czasie co Heroes 3, a tam mamy do czynienia z cybrogami, robotami, miotaczami laserowymi, statkami kosmicznymi, a nawet astronautami (to określenie chyba pasuje do Kastora i reszty tej drużyny, prawda?). Jednocześnie jest to ten sam świat z czarodziejami, smokami, zamkami i rycerzami, a całość jest tak przemyślnie skonstruowana, iż wszystkie te elementy, mimo elementarnych różnic, tworzą spójną i logiczną całość.

PS. Kiedy koniec tego offtopicu? *spogląda na zegarek*

Jeddite PW
1 lipca 2011, 20:00
Nie poczułem się tym urażony - powiem więcej: pochlebiasz mi ;D. Błąd sermatyczny - Acid Dragon pisał o świecie HoMM a nie M&M a ty na pytanie o HoMM 3 odpowiedziałeś o M&M7. A koniec tego offtopicu nastąpił... TERAZ

Acid Dragon PW
1 lipca 2011, 20:07
Cytat:
TEORETYCZNIE XIX w. już nie pasuje do naszych czasów. Wiele się zmieniło - sposób oświetlenia, poruszania się. Czy można powiedzieć, że karoce pasują do autostrad? Nie - używa się ich już tylko jako atrakcję, nie jako powszechny środek transportu. Za 200 lat może samochód nie będzie pasował do naszego świata, może nawet WoG nie będzie pasował do świata, kto wie?

Dlatego też kampanie Heroes of Might and Magic to nie "Gwiezdne Wojny" i poznajemy głównie dzieje rycerzy i magów, a nie Starożytnych i ich androidów.

Niemniej jednak nie można zaprzeczyć, że XIX wiek istniał w naszym świecie i nie ma sensu mówić, że "nie pasuje" do niego sugerując, że lepiej by było bez niego.
Podobnie zaawansowana technologia istniała w świecie znanym z Heroes of Might and Magic i nie ma sensu mówić, że nie pasuje. Ona tam po prostu jest, była od zawsze. Może Ci się to nie podobać, ale to się nie zmieni. Fantastyka naukowa była w grach Mocy i Magii jeszcze prawdopodobnie przed Twoim urodzeniem.

Cytat:
A niby gdzie w HoMM3 te cyborgi i androidy, hę?

Napisałem przecież, że epoka technologii miała miejsce 1200 lat wcześniej, przed wydarzeniami z Heroes III.

Podobnie jak z XIX wieku obecnie mamy "eksponaty", podobnie w świecie Enroth co jakiś czas można odnaleźć pozostałości Starożytnej technologii. Między innymi w Might and Magic VII, która ma miejsce między Heroes III Restoration of Erathia, a Heroes III Armageddon's Blade, tych Starożytnych artefaktów było całkiem sporo. W Avlee, państwie elfów, znaleźć można było również statek kosmiczny zapełniony droidami, a pod koniec mieliśmy okazję poznać i jednego z androidów Starożytnych. W Might and Magic VIII - kolejnego.

Znasz też historię z Forge, więc wiesz, że pierwotna fabuła Armageddon's Blade miała być inna i zawierałaby również cybernetyczne potwory i inne "technologiczne horrory".

Nawet jednak bez tej fabuły i bez współczesnych cyborgów nic nie zmieni faktu, że jednym z 9 miast w Heroes III jest miasto Kreegans - kosmitów z innego świata, którzy przylecieli do nas nie z otchłani piekielnych, ale na pokładzie zaawansowanego technologicznie statku kosmicznego (Might and Magic VI).

Cytat:
Acid Dragon pisał o świecie HoMM a nie M&M

Świat M&M i HoMM to jeden i ten sam świat.
Jeśli się z tym nie zgadzasz, to reagujesz w sposób emocjonalny, a nie logiczny :>

Jeddite PW
1 lipca 2011, 20:13
A miał być koniec... Czy to dział forum o Wogu i Equilibrisie czy o Might and Magic

Acid Dragon PW
1 lipca 2011, 22:12
Nie Ty decydujesz o tym, czy inni mają prawo coś jeszcze napisać, czy nie.

Jestem pewien, że Strażnicy poradzą sobie z porządkiem w tej komnacie.

Zresztą - dyskusja dotyczyła zasadności technologii obecnej w projekcie "Modern Forge" w odniesieniu do świata Heroes, więc myślę, że offtopic - o ile to w ogóle był offtopic - był cokolwiek uzasadniony.

Jeddite PW
2 lipca 2011, 10:10
To prawda. Nie ja. No ale Trith tak grzecznie prosił...

Narsil PW
2 lipca 2011, 18:01
Ja tam mimo wszystko jestem pod wrażeniem. Głównie dlatego, że autorzy po pierwsze, nie afiszowali się na prawo i lewo "stworzymy drugiego WoG-a" tylko po cichu robili swoje, ogłaszając się niemalże pod sam koniec, a po drugie, są na najlepszej drodze do udowodnienia, że jednak się da - że wbrew temu co sądzą poniektórzy (pozdrowienia dla pewnego forowicza o pompatycznym, trzyczęściowym nicku :> ) da się doprowadzić tworzenie moda do końca. Szacunek.

fishkebab PW
3 lipca 2011, 19:54
Ja życzę projektowi powodzenia, ponieważ niektóre projekty nigdy nie ujrzą światła dziennego w pełnej okazałości. Takie Forge, niektórzy uważają za przeklęte(ja chyba też ;) )ponieważ żadnej grupie się nie udało jego odtworzyć ale Modern Forge się na to nie zapowiada.

Pewu PW
31 lipca 2011, 10:36
Tak, dziś jest ten Dies Irae... Tam nie będzie pokoju... Ta, żarcik.

Dzisiaj projekt Modern Forge ujrzy światło dzienne! Już dziś będzie można go pobrać i w niego zagrać. Pozostaje czekać na godzinę sądu...


Sawyer PW
31 lipca 2011, 12:56
UP@
Pograć i zagrać XD?

Wiem czepiam się, co do MF, czekam. :>

fishkebab PW
1 sierpnia 2011, 09:15
Eh, to co z tym miastem? Nie lubię jak ktoś obiecuje a nic puźniej nie widać z tych obietnic. Kurde ja też tak robię :/.

Irhak PW
1 sierpnia 2011, 10:00
fishkebab - nie denerwuj się tak. Po prostu z przyczyn technicznych trochę się opóźni. Problem jest z uploadem plików.

Sawyer PW
1 sierpnia 2011, 12:52
UP@
Ale trzeba być przygotowanym na pewne problemy, prawda? Więc powody do tego narzekania są, bo miało być to wczoraj, wiemy że nie było to zrobione celowo ale terminów powinno się dotrzymywać. No nic, czekamy.

Pewu PW
1 sierpnia 2011, 14:57
Autor modu poprosił mnie, abym ogłosił premierę Modern Forge!

Mod w wersji 1.00 można ściągnąć na stronie projektu http://www.bb-lair.yoyo.pl.
Wersja 1.00 zawiera w pełni grywalne miasto, czyli w pełni funkcjonujący ekran miasta, wszystkich bohaterów i jednostki oraz zmiany graficzne związane z nową frakcją. Ze względów technicznych wersja ta nie zawiera jeszcze kampanii, ani opcji WoG. Wersja WoG zostanie wydana w najbliższym czasie, a uaktualnienia do wersji SoD będą co pewien czas wydawane w wersji małych 'patchek' :)

Zapraszam do ściągania moda!

Shin0bi PW
3 sierpnia 2011, 17:41
Gratulacje, projekt od początku wyglądał mi na 'pewny' i byłem przekonany, że kiedyś wyjdzie grywalna wersja ^^
Jednakże mam co do niej mieszane uczucia;

Ogólnie:

- bardzo dobry ekran miasta - mimo że jest bardzo ciemny na około i zbyt mało kolorowy, to woda, w której odbija się miasto jest rewelacyjna i ogólnie wygląda 'fajnie'. Jednakże budynki są zbyt mało charakterystyczne, w starych miastach niemal każda nowa budowla wnosiła coś ciekawego do ogólnego widoku, a w Modern Forge ciężko zapamiętać, który budynek za co odpowiada, gdyż jak już powiedziałem, są one niecharakterystyczne i dość jednolite, co nie zmienia faktu że miasto w środku wygląda OK. Muzyka jest trochę zbyt agresywna jak na Heroes, ale da się przyzwyczaić.

- średniawe miasto na mapie przygody - zbytnio zlewa się z otoczeniem i ogólnie jest mało wyraziste.

- słabe jednostki:
1 lvl - przekolorowany chłop, nic ciekawego.
2 lvl - nie jest źle.
3 lvl - nie wygląda jak robot :)
4 lvl - jednostka nieulepszona i ulepszona zupełnie różne, do tego brzydkie. To się nie mogło udać :P
5 lvl - OK, tylko dość dziwny pomysł.
6 lvl - razi drewniana animacja chodu
7 lvl - nie wygląda to za pięknie :P

- balans - nie mam pojęcia czy jest zbalansowane (za mało gier) ale ciekawy pomysł na dużą siłę jednostek i bardzo mały przyrost.

Na koniec składam wyrazy uznania, dzięki wam Polska może się poszczycić już drugim fanowskim miastem do WoGa :)

strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 7 - 8 - 9
temat: [H3/mod] Modern Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel