Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 81 - 82 - 83

Kryształowy smok PW
22 lutego 2006, 15:55
A możesz podać mi numer podmienienia mp3 walki i czekania?
!#MP:Snumer podmienienia mp3/^h4sound/h4war1^;

Altair PW
22 lutego 2006, 16:33
Podać mogę :) .
Choć głowy nie dam czy zadziała.
41..44 - podczas walki
52..55 - wyniki walki

Niestety, dźwięków, które odtwarzane są na początku walki nie da się (przynajmniej w tej wersji WoGa) zmienić.

Kaazam PW
23 lutego 2006, 17:21
Altair, a może tak zrobiłbyś łatkę, która wprowadzałaby program do tworzenia nowego bohatera? I dorzucił kilka swoich skryptów. Myślę, że to by było małe urozmaicenie WoGa.

Altair PW
23 lutego 2006, 17:26
Program do tworzenia nowego bohatera? To raczej niemożliwe. Można co najwyżej modyfikować istniejących bohaterów.

Kryształowy smok PW
23 lutego 2006, 20:16
Altair, może w swojej stronie umieściłbyś mapy:
Single player
Mapa ze skryptami ERM, zadania, nowe jednostki, itd. taka jak ogród wolności.
Multi player
Mapa z nowymi obiektami, taka jak The Unknown.

Altair PW
23 lutego 2006, 20:53
Mam taki zamiar i z pewnością niedługo umieszczę. Będą to jednak na początku mapy stworzone przeze mnie. Mam już ich trochę.
Co do innych map...
Aby umieszczać mapy innych twórców należy ich najpierw zapytać czy się na to zgadzają :) .



Kryształowy smok PW
3 marca 2006, 15:03
Jak mam obiektowi wyłączyć właściwość?
Jak się wejdzie na miejsce, to obiekt zniknie.
Co mam zrobić?

DEW PW
4 marca 2006, 10:02
Nie wiem, czy było już to pytanie, ale jak zrobić, by jednostka strzelająca atakowała rozpryskiem, jak Magog czy Arcylich,

Czy można zmienić zasady nekromacji na innego stwora,
lub Dracon i Gelu, umiejący zmieniać jedne jednostki w inne

Altair PW
4 marca 2006, 11:21
Po kolei:
>>Jak mam obiektowi wyłączyć właściwość?
Jak się wejdzie na miejsce, to obiekt zniknie.
Co mam zrobić?

W zasadzie trudno jest wyłączyć właściwość obiektu. Muszę sprawdzić czy to możliwe.
Co do znikających obiektów to można to zrobić na kilka sposobów:
!?LEx/y/p;
!!UN:Ox1/y2/p2;

gdzie x1, y2, p2 to współrzędne obiektu, który chcemy usunąć.

>>niewiem czy było już to pytanie, ale jak zrobić by jednostka strzelająca atakowała rozpryskiem jak Magog czy Arcylich,
czy można zmienić zasady nekromacji na innego stwora,
lub Dracon i Gelu, umiejący zmieniać jedne jednostki w inne.

Co do ataku jak Magog czy Arcylich to można to ustawić, ale nie grarantuje czy zadziała. Odsyłam do tematu, gdzie Trang Oul wyjaśnił, jak to zrobić.

Co do nekromancji, nic mi nie wiadomo, by istniała jakaś składnia sterująca nekromancją (przynajmniej nie w 3.58)

Co do umiejętności takich jak Dracon i Gelu, to jest na to sposób: np. dla Orrina (mnichów i kapłanów w kapłanów wojny)
ZVSE
!#HE0:X6/8/-1/169;

Ogólna skladnia to:
!!HEn:X6/s1/s2/u;

gdzie:
n - numer bohatera

s1 - stworzenie, które ma być ulepszone (jeśli to nieulepszona forma np. pikinier to ulepszona forma też bedzie mogła być ulepszana)

s2 - dzrugi rodzaj stworzenia, które ma być ulepszone (jeśli to nieulepszona forma np. pikinier to ulepszona forma też bedzie mogła być ulepszana)

u - wynik ulepszenia



DEW PW
4 marca 2006, 11:54
Przepraszam, że pytam na tej stronie, ale czy ktoś wie, jak dodać do gry zamiast Królową Nag (ma nr 39), Królową Nag która strzela, lub jeśli "mam" nowego stwora, to jak go dodać do gry lub jeśli wolicie to podmienić go na innego, już będącego w grze.

Trang Oul PW
4 marca 2006, 14:02
Jak zrobić, żeby Płaszcz Nieumarłego Króla bez nekromancji nic nie dawał, z nekromancją na poz. podstawowym dawał szkielety, na zaawansowanym ożywieńców, a na mistrzowskim zjawy?

Altair PW
4 marca 2006, 14:19
>>Jak zrobić, żeby Płaszcz Nieumarłego Króla bez nekromancji nic nie dawał, z nekromancją na poz. podstawowym dawał szkielety, na zaawansowanym ożywieńców, a na mistrzowskim zjawy?

Nie ma żadnej składni, dzięki której można by edytować tą własność artefaktu. Rozwiązaniem, które możnaby w tym wypadku zastosować, to wyłączenie właściwości tego artefaktu, ale to trudne. Wtedy można samemu od nowa przypisać nowe właściwości. Sprawdziłem, jest to możliwe, ale bardzo pracochłonne. Inne rozwiązanie to zaraz po wygraniu bitwy chwilowe zmniejszenie o poziom umiejętności nekromancji. Lecz wtedy nekromancja jest znacznie słabsza.
Oto przykładowy skrypt:
ZVSE

!?BA0;
!!HE-1:A1/?v102/1;
!!HE-1:S12/?v100;
!!HE-1&v100>0/v102=130:S12/d-1;

!?BG1;
!!BU:C?v6;
!!HE-1&v6=1/v102=130:S12/v100;


DEW PW
5 marca 2006, 08:08
Nie wiem, czy nie mogę znaleźć skryptu, czy go nie ma dotyczącego emisariuszy, a dokładniej, by pojawiali się na mapach losowych w trakcie uruchamiania planszy czyli podczas WoGifikacji przed uruchomieniem scenariusza.

Jak wygląda formuła na maksymalne obrażenia bo ten nie działa !#MA:E65/64; [obrażenia maksymalne] na ilość strzałów też nie chce działać !#MA:N29/40 .

dziwnie działają prawie na zmiane , do tego wyskakuje że nie działa na obrone, ale jka zaczynam plansze to działa a niedziała na życie niewiem czy są jakieś ograniczenia czy co?

Altair PW
5 marca 2006, 10:27
Jeśli podasz cały twój skrypt to powiem ci gdzie ewentualnie jest błąd. Bo tak trudno mi cokolwiek powiedzieć.

DEW PW
5 marca 2006, 16:56
w skrypcie pisze
!#MA:A29/101; [atak]
!#MA:D29/102: [obrona]
!#MA:P29/203; [życie]
!#MA:S29/104; [szybkość]
!#MA:M29/105; [obrażenia minimalne]
!#MA:E29/106; [obrażenia maksymalne]
!#MA:S29/107; [szybkość]
!#MA:N29/50; [liczba strzałów]

przy włączaniu pisze że zły skrypt i notka
D29/102: [obrona]
!#MA:P29/203

działa wszystko oprócz życia mimo że pisze iż obrona nie działa

Altair PW
5 marca 2006, 17:05
Nie działa bo przy obronie dałeś : (dwukropek) zamiast ; (średnika)
Częsty błąd. ;)

DEW PW
8 marca 2006, 12:42
Wiesz, jak skonsultować się z twórcą strony
http://www.angelfire.com/rebellion/arstahd/,
bo nie mogę znależć jego adresu poczty?
Czy ktoś tu jeszcze zagląda ?

Trang Oul PW
8 marca 2006, 14:23
Załóż konto na tej stronie i znajdź użytkownika o nicku Arstahd. Maila można wysłać tylko przez tą stronę (nie jest podawany).

DEW PW
8 marca 2006, 17:27
Przepraszam, że pytam na tej stronie, ale czy ktoś wie, jak dodać do gry zamiast Królową Nag (ma nr 39), Królową Nag która strzela, lub jeśli "mam" nowego stwora, to jak go dodać do gry lub jeśli wolicie to podmienić go na innego, już będącego w grze.




Nie wiem, czy nie mogę znaleźć skryptu, czy go nie ma dotyczącego emisariuszy, a dokładniej, by pojawiali się na mapach losowych w trakcie uruchamiania planszy czyli podczas WoGifikacji przed uruchomieniem scenariusza.

avatar PW
9 marca 2006, 12:31
1. Jeśli mam defa nowego stwora i chcesz go podmienić, musisz nadać nazwę pliku taką jaką ma podmieniany potwór. A następnie stworzyć instalator. W dziala WoG przed zdechnięciem był opis tworzenia takowych rzeczy. Ma ktoś może jakiś backup?

2. Nie da się zrobić Królewskiej Nagi, która strzela gdyż naga nie ma animacji strzelania.

3. Nie ma skryptu, który by umieszczał emisariuszy na mapie losowej, ale jest patch, który umożliwia kładzenia na mpaie i emisariuszy i dowódców - bodajże w Wake of Gods Map Archive 2.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel