Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Jak zdobyć gry M&M?
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Vallain PW
11 czerwca 2006, 22:36
Witam wszystkich!
To chyba najodpowiedniejszy z tematów, więc napiszę to tutaj:
Już od kilku długich lat jestem fanem tych gier (Homm 1-4 i mm7-8) i ostatnio bardzo zachciałem pograć we wcześniejsze wersje Might & Magic. Więc poszukałem w internecie i znalazłem tę stronę, z której ściągnąłem 1,2,3. Wczoraj też,po skończeni ponownym VII z Allegro, pomyślałem, że mogą być też tam i wcześniejsze wersje. Znalazłem M&M Trilogy. Są to części 3,4 i 5. I teraz mam pytanie: Czy dwie następne odsłony gry są bardziej zbliżone do MM 7-8, czy raczej do tych pierwszych części? Bo w 1 nie umiem się połapać o co chodzi, w 2 jakoś da się grać, 3 już jako-taka, I teraz prosiłbym o info o 4 i 5.

Aha: cena to na razie, z kosztami przesyłki, 60 zł. Pewnie dobije do 80. I teraz proszę o nie myślenie fanatycznie, ale tak poważnie: warto?

Edit: Cóż, dziękuję. Chyba rozważę to. Niestety, jest na Allegro cz. szósta. Kosztuje jednak kolejne 40 zł.

Rabican PW
11 czerwca 2006, 22:50
Pokrótce, bo (jak zwykle...) mam mało czasu. MM1-5 są do siebie bardzo podobne (przynajmniej według mnie). MM6-8 analogicznie, a nawet jeszcze bardziej. Jednak te dwie mini-sagi dzieli od siebie istny Rów Mariański. Wystarczy spojrzeć na daty wydania poszczególnych części... Innymi słowy, osobie trzeciej ciężko byłoby się połapać, że MM5 i MM6 stanowią należą do tej samej serii. Różnice są kolosalne i często elementarne.

Pozdrawiam
A.

Acid Dragon PW
11 czerwca 2006, 23:32
MM4 i MM5 są dosyć zbliżone do MM3.

od MM6 zaczęła się już zupełnie nowa generacja gier Mocy i Magii.

Co do aukcji na allegro - jest mi znana i prawdę mówiąc sam się zastanawiałem czy nie byłoby warto mieć wreszcie oryginalnych gier MM3-5 zwłaszcza, że następna okazja może się powtórzyć dopiero za lata całe albo i wogle. Nie mniej jednak cena, jakiej właściciel sobie zażyczył jest w obecnej sytuacji dla mnie zbyt wysoka. A szkoda, bo jako fanatykowi po prostu wypada mi mieć pełną kolekcję :P. Nie mniej jednak, jeśli interesuje Cię wyłącznie zawartość, to zdecydowanie nie warto. Aukcja przeznaczona jest chyba tylko dla kolekcjonerów.

vinius PW
12 czerwca 2006, 08:22
jak juz kolekcjonerstwo - to polecam ebay. ja tam znalazłem HoMM: QftDBS (po 3 dolce!), a nawet KB na segę genesis szukając właśnie w tej chwili :)

Alamar PW
12 czerwca 2006, 22:22
>>>Co do aukcji na allegro - jest mi znana i prawdę mówiąc sam się zastanawiałem czy nie byłoby warto mieć wreszcie oryginalnych gier MM3-5 zwłaszcza, że następna okazja może się powtórzyć dopiero za lata całe albo i wogle. Nie mniej jednak cena, jakiej właściciel sobie zażyczył jest w obecnej sytuacji dla mnie zbyt wysoka.

To chyba nie widziałeś drugiej aukcji - orginał MM5, instrukcja, mapa, dyskietki :), poradnik na 270 stron - w tej chwili cena ponad 100 zł.
A ja się zastanawiałem czy 65 zł to drogo.
Ciekawe czy HV kiedyś osiągnie takie ceny - wogle jakieś HoMM.


@Vinius
A wogle to kupiłeś coś na Ebay, czy tylko widziałeś?
Jestem ciekaw, bo MM można znaleźć tam szybciej i taniej niż na allegro - nie wiem tylko jak z wysyłką (niby jest, że wszędzie, ale...)

Acid Dragon PW
12 czerwca 2006, 23:07
widziałem, widziałem - komentarz analogiczny. zwłaszcza w obecnej sytuacji.
szkoda, no ale co zrobić....

A HoMM (nawet HoMM1) powychodziło już tyle reedycji najróżniejszych, że szczerze wątpię, aby kiedykolwiek stało się to towarem deficytowym. Sam mam dwie oryginalne kopie, a niektórzy to mogą mieć i po kilka.

Inna sprawa z MM1-5 - co prawda *na zachodzie* pojawiało się kilka różnych reedycji w postaci 'the ultimate MM archives', 'MM saga' czy też były dołączane do MM6, ale u nas oficjalnie żadna gra MM1-5 w żadnej reedycji ani w osobnym wydaniu chyba wogle się nie pojawiła. już zwłaszcza z własnym pudełkiem i oryginalnym poradnikiem. A oryginalne wydanie MM1 to już wogle musi być święty graal - chociażby dlatego, że pierwszą częścią MM włącznie z dystrybucją zajmował się sam JvC :). Jakby coś takiego się u nas pojawiło to ceny przekroczyłyby zapewne wszelkie granice rozsądku.

EDIT: ano owszem, nawet w USA to już święty relikt: LINK.
cena 'kup teraz' na poziomie 75$ (235 zł).... aua.

Acid Dragon PW
13 czerwca 2006, 01:54
Tak apropos e-bay, bo zdążył żem się już zorientować:

Tak, sprzedawcy istotnie wysyłają towar "world wide". Problemem są opłaty dodatkowe. Sprzedawca, z którym się skontaktowałem powiedział, że koszty wysyłki z USA do Polski (poczta lotnicza + ubezpieczenie) wynoszą około 20$ (ok 63 zł) (a i cena może się różnić w zależności od miejsca zamieszkania). Na dodatek urząd pocztowy w danym państwie za taką przesyłkę może naliczyć sobie dodatkową opłatę. Ów sprzedawca nie wie co prawda jak jest w przypadku Polski, ale we Francji i Belgii naliczane jest dodatkowo 10 euro opłaty manipulacyjnej.

Osobiście zainteresowałem się oryginałem MM3, którego cena 'kup teraz' wynosi ledwie 7$ (22 zł). Jednak jeśli do tego doliczyć wszelkie koszta dodatkowe, to owa cena szybko się zwielokratnia... Przynajmniej płacenie przez PayPal nic nie kosztuje kupującego - prowizja pobierana jest od tego, który przekaz otrzymuje.

No cóż... to raczej sprawia, że transakcje przez e-bay odnośnie gier MM raczej pozostaną poza zasięgiem zwykłego śmiertelnika... ale może jakiemuś kolekcjonerowi informacje się przydadzą.

vinius PW
13 czerwca 2006, 14:04
hmmm... w takim razie - chyba kupię HoMM: QtfDBS na Allegro :)

Alamarze, jeszcze nie kupowałem. po przeczytaniu Waszych postów zostałem lekko zniechęcony :)

LISZ PW
19 czerwca 2006, 12:49
Czy ktoś znalazł stronę z M&M4, 5 lub 6?

Alamar PW
19 czerwca 2006, 13:46
Jaką stronę???
Bo stron o tych grach (wraz z opisami miejsc, wrogów, itd.) jest całkiem sporo.
Jesli zaś chodzi Ci skąd to ściągnąć, to jest to (jak na razie) nielegalne - choć MM4-5 można czasem znaleźć na stronach z Abandonware.
A MM6 zawsze można znaleźć na Allegro.

LISZ PW
21 czerwca 2006, 15:02
Patrzałem na allegro- nie ma nic. A na stronach Abandonware mm4, 5 są pod ochroną.

Alamar PW
21 czerwca 2006, 15:07
Dlatego napisałem czasem.
Co do braku MM6 na Allegro, to niby co to jest?

LISZ PW
21 czerwca 2006, 15:26
Dzięki musiałem jakoś to przegapić.

Joneleth PW
1 lipca 2006, 00:24
Pytanie za 100 punktów - gdzie można zdobyć SoX?
Z tego co słyszałem, jest to dodatek fanowski i do tego jego legalność jest *wątpliwa*. Tzn. był rozprowadzany za pieniądze, a mody mogą być udostępniane jedynie za darmo.
Tak więc czy piractwem byłoby gdyby umieszczono go w skarbcu Groty? Oczywiście o ile ktoś go ma. ;)

Alamar PW
1 lipca 2006, 09:01
Z tego co się orientuję (czyli niezbyt) SoX jednak znajduje się w licencji MM Ubisoftu, a więc rozpowszechnianie go jest nielegalne. Choćby wszelkie te MM Complete, Millenium Edition i podobne zawierały jednak SoX.

Crag Hack PW
4 sierpnia 2006, 10:34
Hmmm....
Z tego co wiem to Heroes 1 jest jako abandonware na [stronie o starych grach]. (Jest tam też druga część).

AlamarPrawa do całej serii MM oraz HoMM (włacznie z King's Bounty), a także wszystkiego co zawiera w tytule, "of Might and Magic" posiada Ubisoft. Tak więc nie do końca jest to abandonware. Poza tym jest to temat, gdzie zdobyć MM a nie HoMM. Link skasowany, tym bardziej, że H2 nadal jest w sprzedaży - niedawno dodano go do pewnego pisma o grach.

szon PW
6 września 2006, 09:37
Nie lubie podawać takich linków nigdzie (z racji tego że nie lubie pomagać w reklamie produktów żadnym firmom) ale często nie mam wyboru albo jest to akurat produkt, który aż się prosi o reklamę :) nie widziałem takiego posta tutaj na forum a pasuje myślę idealnie :)

Generalnie chodzi o to, że: firma Cenega Poland wydaje "Might and Magic Kroniki: Antologia" w skład tej antologii wejdzie 6 gier z serii z czego stricte M&M będą części VI, VII, VIII i IX a dodatkowo znajda się także takie tytuły jak "Crusaders of Might and Magic®" oraz "Legends of Might and Magic®" wszystko to za 14,90 zł bedzie do kupienia od 22 września br :) nie wiem jak wy ale ja już odkładam drobne :)

link poniżej:
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3680

AlamarA może byś tak zerknął na stronę główną?

LISZ PW
30 września 2006, 13:32
Co sądzicie o MM Kroniki?

EDIT:

Ja uważam, że warto kupic, ponieważ jest tania i zawiera MM6-9, Legends of Might and Magic oraz Crusaders of Might and Magic.

AlamarPrzeniesione gdzie trzeba - następnym razem czytaj tytuły tematów i scalaj posty.

vinius PW
30 września 2006, 15:50
Kurd... czę, nie da się zedytować postu? Poza tym jest już temat, w którym co-nieco mówimy o Antologii.

Kosztuje 15 zł :)

Endejk PW
16 grudnia 2006, 10:21
Ale jest w ogóle możliwe kupno MM VI, ale nie w ramach kronik?
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Jak zdobyć gry M&M?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel