Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Jak zrobić jednostkę?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Andruids PW
28 września 2023, 15:51
Sauron88:
Komicznie wygląda np. składanie się smoka do lotu - niepotrzebnie jako 1-2 pierwsze kadry dałem go w postaci wyprostowanej (że niby składa się do lotu) i w grze wygląda tak, jakby skakał xD (odbija się, 2-3 machnięcia skrzydłami, powrót na ziemię i tak w kółko).
Brzmi mi to, jakby te dwie pierwsze klatki powinny były wylądować w animacji "Start Moving". Trochę nieintuicyjnie, jest to przedostatnia animacja w defie (ostatnią jest "Stop Moving").

Sauron88:
Najbardziej jednak martwią mnie te niebieskie placki - myślałem, że def uzna przestrzenie zamknięte jako tło, ale ~50% klatek wykazują tę niedoskonałość. Przykładowo: dolna krawędź skrzydła zaczepia o kraniec ogona i między ogonem, tyłkiem a dolną krawędzią skrzydła jest jakby zamknięta przestrzeń, ale jako .bmp w programie graficznym byłem pewien, że potraktuje to jako tło. Niestety w grze jest to właśnie ten niebieskawy placek, bo .def nie ogarnął tam przezroczystości. Jak można temu zaradzić?
Wyślij tego defa, i mały avatarek. Zobaczymy co się nie spięło.

Sauron88 PW
29 września 2023, 12:41
Dzięki, wysłałem spakowane na maila.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [H3/różne] Jak zrobić jednostkę?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel