Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Zmiany, tudzież ogłoszenia
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16

Acid Dragon PW
1 lutego 2022, 16:58
Wow, jak ja przegapiłem tę jakże cudowną dyskusję.
W związku z wątpliwościami - chiałbym kilka reguł sprecyzować (które obowiązywały tak naprawdę zawsze).


1. Zmiana nicka jest autonomiczną decyzją Starożytnych posiadających odpowiednie uprawnienia. Z racji tej, że ani Qui, ani Alamara nie widziałem od jakiegoś czasu, a Dark Dragon chyba nie chce się zajmować takimi rzeczami, to w tej chwili chyba jestem jedynym, który to może zrobić. Mogę się mylić.

2. Powód "ja chcę!" to wg mnie trochę za mało. Jakiś sensowny powód by się przydał. Zmiana nicka ze względu na prawidłową identyfikację płciową jest dla mnie więcej niż wystarczającym powodem (uwzględnianym nawet w polskim prawie przy zmianie imienia), co chociażby wiąże się z potrzebami psychologicznymi danej osoby. Brak takiej zmiany może negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne. To jest dla mnie zdecydowanie coś ważniejszego niż "na innym forum mam inny nick" i jednocześnie ważniejszego niż to, że ktoś może mieć problem z odczytaniem starych postów użytkowniczki.

3. Nie dostałem chyba przez ostatnie dwa lata od nikogo jakiejkowliek innej prośby o zmianę nicka. A przynajmniej tego nie pamiętam. Więc sytuację że "nikt się nie może doprosić zmiany" należy między bajki włożyć. Wystarczy poprosić i podać powód. Jeśli ktokolwiek sobie życzy zmienić nicka z jakiegokolwiek innego powodu niż "ja chcę!", to bardzo proszę o kontakt.

Tarnoob PW
1 lutego 2022, 20:02
A na moją propozycję – czyli opcjonalna rubryka na przeszłe nicki w profilu – jest szansa? To chyba nie powinno być trudne technicznie, skoro są już „otwarte” pola na komunikatory i stronę WWW.

Acid Dragon PW
1 lutego 2022, 23:32
Mógłbym to wprowadzić, jeśli byłoby zainteresowanie ze strony osób, które zmieniły nick lub osób, które np. chciałyby wpisać tam nicki z innych stron.
Sam pomysł jest OK - jakieś pole typu "osoba znana także jako".
Pytanie tylko, czy ktokolwiek chciałby z tego korzystać.

Kammer PW
2 lutego 2022, 07:28
Acid Dragon:
w tej chwili chyba jestem jedynym, który to może zrobić. Mogę się mylić.
Ja ostatnio zmieniłem nick Kertrze :P

Tarnoob PW
2 lutego 2022, 10:36
Spodziewam się, że takich ludzi trochę by było – oprócz mnie są Qui, Ami, Ginden, Assassin (nawet nie pamiętam wcześniejszego nicku), Drwal, Dragonar, chyba The Doom, no i Smoczy Władca przyznawał się, że początkowo był znany jako Acid, chyba do czasu dołączenia do Heroes Community; a ta ksywka dalej funkcjonuje, teraz jako skrót. + Na Grocie jest też chyba dużo ludzi piszących mało, które może być trudno skojarzyć, przez co słabo znamy ich gust. Skoro to rubryka nie tylko na przeszłe nicki, ale i aliasy, to może Alamar pokusiłby się o wpisanie tam „Długouchej”.

Właściwie to tych zmian uzbierało się już tyle, że ktoś z nadmiarem wolnego czasu mógłby się pobawić w zrobienie z nich osobnego wątku. (Ja na to nie mam np. uprawnień strażniczych / moderatorskich).

Kastore PW
2 lutego 2022, 11:52
Po co Ci wątek do deadnamingu? o.o

Kammer PW
2 lutego 2022, 12:01
Po co taki wątek i po co uprawnienia moderatorskie do niego? Mam wrażenie, że userzy, przynajmniej z kontekstu zrozumieją, o kogo chodzi w starych postach.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16
temat: Zmiany, tudzież ogłoszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel