Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 127 - 128 - 129 - 130 - 131

Majster PW
22 września 2023, 21:47
Takie pytanie: jak zmienić teren natywny w mieście?

Andruids PW
22 września 2023, 22:34
Za pomocą moda, czy wystarczy, że będziesz po prostu mieć inny u siebie? (jeśli to drugie, to powiedz o którym mieście myślisz)

Majster PW
23 września 2023, 21:44
Andruids:
Za pomocą moda, czy wystarczy, że będziesz po prostu mieć inny u siebie? (jeśli to drugie, to powiedz o którym mieście myślisz)
No dobra, może faktycznie będzie prościej, jak powiem co chcę osiągnąć.

Chciałbym zmienić sobie, na własny użytek, teren natywny Cathedral z "dirt" na "fields of glory".

Próbowałem już podmieć odpowiednią rubrykę w pliku "faction", mam na myślią tą konkretną linię:
:
"nativeTerrain" : "dirt"
Jednak nic to nie zmieniło, przy odpaleniu losowej gry, wciąż miałem "dirt" wokół miasta.

avatar PW
23 września 2023, 23:51
Gdyż w pliku mod.json Cathedrala musisz dodać komendę "depends". Podejrzyj jak to zostało zrobione w analogicznym pliku w Tartarusie.

Andruids PW
24 września 2023, 13:36
Tak jak pisze avatar. W głównym .jsonie Cathedral (mod.json) dopisz to (wszystko z małej, to ważne):



Zakładam, że linijkę "nativeTerrain" w pliku faction.json masz już zmienioną, ale na wszelki wypadek też to uwzględnię:


Majster PW
24 września 2023, 17:28
Działa!


Dzięki panowie za pomoc!

Moim zdaniem, Cathedral dużo lepiej wygląda na "field of glory", niż na "dirt".
Uważam jednak, że ta czerwień jest trochę zbyt jaskrawa, można by kolor tego terenu trochę przyciemnić, pójść lekko w stronę brunatności (wciaż zachowując przy tym swój "czerwony" charakter). Ponadto zmieniłbym drzewa, na liściaste, we wszelkich kolorach jesieni, głównie żółtych. To by dodało niec klimatu terenowi, i pasowałby świetnie do miasta.

Warmonger PW
24 września 2023, 17:51
Kolorki można poprawić.

Natomiast odnośnie wyboru drzew - mam pomysł na to, aby można było losować różne zestawy obiektów w różnych strefach. Cierpliwości.

Sauron88 PW
27 września 2023, 14:45
Czy odnoszę takie wrażenie, czy tak jest w rzeczywistości, że w VCMI na mapie przygody gra częściej losuje stworzenia z modów? Odnoszę wrażenie, że z 60-70% istot to właśnie te z nieoficjalnych miast VCMI. Nieważne, czy odpalę mapę M czy L - w grze aż roi się od nowych istot.

Co prawda mam sporo zainstalowanych miast:
- Rezerwat (Preserve)
- Dwór (Countyard)
- Pavillon
- Death Valley
- Highlands (to śnieżne miasto krasnoludów)
- nie pamiętam nazwy, ale to jest to ciekawie wyglądające, choć ze zrytą muzyczką na gitarce (na 6 lvlu jest Nightmare)

W sumie daje to co najmniej 84 nowe jednostki, ale tak naprawdę będzie ich więcej, liczmy na okrągło 100. W H3 SoD jednostek jest jakieś 140, więc na okrągło na mapie przygód powinno być z 60% oficjalnych jednostek, a 40% nieoficjalnych, a jest odwrotnie. To specjalne działanie VCMI?

kz111 PW
28 września 2023, 14:52
To ostatnie miasto to chyba Refugee town.
Zagrałem parę mapek losowych i nie zauważyłem nadreprezentacji nowych jednostek.

avatar PW
25 października 2023, 17:10
Mały poradnik od Lorda Hawka, jak grać online w VCMI.

Erui PW
1 grudnia 2023, 11:41
Na wstępie chciałbym pochwalić wszystkich odpowiedzialnych za pracę nad VCMI. Naprawdę dobra robota!. Mam też pytanie co z modem Hills of Unrest. Tą poprawką do Tides o war? Będzie dalej rozwijana czy nie? Warto ją w ogóle mieć zainstalowaną?

Kammer PW
1 grudnia 2023, 11:44
Jako autor muszę powiedzieć, że jestem w głębokim szoku, że ludzie jeszcze o tym pamiętają i zwracają na to uwagę.

Po premierze tamtej pierwszej wersji miałem pomysł na zmiany skilli do trzech innych jednostek, ale zapomniałem od tego czasu zupełnie, co chciałem dodać.

Czy warto? Nie wiem, nemo iudex in causa sua, jak to robiłem, to zmiany wydawały mi się ciekawe i lepsze od oryginalnych ToWowych.

Erui PW
1 grudnia 2023, 12:57
Tylko wspomnę jeszcze że Hills of Unrest nie chce współpracować z wersją 1.4. Neutral Rats też. Szkoda bo szczury są ciekawe.

Dydzio PW
2 grudnia 2023, 21:28
Wjechał dzisiaj mój stream na twitchu gdzie tłumaczyłem nadchodzące rzeczy z VCMI 1.4 (po angielsku) a potem grałem mapke w ramach testów QA - jak ktoś chce obejrzeć to jest zapis który utrzyma sie tydzień (potem twitch mi usunie) - https://www.twitch.tv/videos/1993026547

Głównie warte obejrzenia jest pierwsze 50 minut gdzie pokazuję większość nowych rzeczy.

Release VCMI 1.4 jest wstępnie planowane na za tydzień

MinosKing PW
3 grudnia 2023, 20:19
@Dydzio w porządku tylko mam jedno pytanko do ciebie. Nie masz mikrofonu? Komunikacja z ludźmi oglądającymi streama byłaby wtedy lepsza.

Co do nowości które omawiałeś jak i kwestii technicznych, to zapowiada się interesująco. :)

Dydzio PW
3 grudnia 2023, 21:45
Nie używam, zresztą w tym streamie treść pisana angielska moim zdaniem daje najwieksze szanse na zrozumienie przez jak najszerszą miedzynarodową grupe odbiorców jeśli chodzi o część związaną z wyjaśnianiem ficzerów

Warmonger PW
4 grudnia 2023, 09:38
Może wypróbujesz rozwiązania text-to-speech, których ostatnio się namnożyło?

Dydzio PW
4 grudnia 2023, 18:11
Może coś kiedyś, mały priorytet przykładam do tego i w ogóle cały setup widżetów do streama mam prosty bo nie ogarniałem tego za bardzo.

Dydzio PW
8 grudnia 2023, 20:05
Poszło release 1.4, zgodnie z oczekiwaniami niektórych graczy do pobrania tutaj jest dostępny instalator zgodny z windows 7 z dopiskiem Win7Compatible w nazwie, ale jak ktoś ma nowszy system to ten drugi może działać lepiej

Gravius PW
11 grudnia 2023, 18:17
Hej, taka mała sugestia, dobrze by było, gdyby w zakładce "lista zmian" moda przy numerku wersji dodatkowo była data ostatniej aktualizacji, żeby mieć wiedzę kiedy ostatni raz nad nim pracowano :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 127 - 128 - 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel