Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/mod] Four Upgrades
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26

Drwal PW
30 listopada 2010, 16:28



Nadszedł czas zmian!
Od kilkunastu dni pracowałem nad zrobieniem własnej modyfikacji do Woga. Wybór padł na Four Upgrades 2.0. Jest to łatka do dużo większego moda New Upgrades, Acid Dragona. Autorem i pomysłodawcą pierwszej wersji był Dragonar. Chcę podkreślić, że nasz były Władca Smoków zgodził się na realizacje tego projektu przeze mnie.

Oto lista nowych czterech ulepszeń:

ZAMEK
Halabardier - Nomad
Krzyżowiec - Fanatyk
Kapłan - Kapłan wojny
Archanioł - Serafin

BASTION
Centaur bojowy - Sylvański Centaur
Wysoki Elf - Strzelec
Ent - Prastary Ent
Złoty Smok - Diamentowy Smok

FORTECA
Większy gremlin - Gremlinołaj
Żelazny golem - Złoty golem
Arcymag - Czarodziej
Tytan - Lord Piorunów

INFERNO
Cerber - Piekielny Ogier
Rogaty demon - Wilkołak
Sułtański ifryt - Ifyt Radża
Arcydiabeł - Piekielny Baron

NEKROPOLIA
Zombi - Mumia
Upiór - Duch
Arcylisz - Królewski Lisz
Upiorny smok - Krwawy smok

LOCHY
Obserwator - Potworne oko
Królewska Meduza - Cesarska Meduza
Wielki Minotaur - Krwawy Minotaur
Czarny Smok - Smok Ciemności

TWIERDZA
Hobgoblin - Dzik
Ogr szaman - Troll
Ptak gromu - Ptak burzy
Starożytny Behemot - Upiorny Behemot

CYTADELA
Gnoll maruder - Rozbójnik
Bazyliszek królewski - Starożytny bazyliszek
Królewska wiwerna - Kwasowa wiwerna
Hydra chaosu - Piekielna Hydra

WROTA ŻYWIOŁÓW
Rusałka - Driada
Żywiołak Energii - Żywiołak Elektryczności
Żywiołak magmy - Żywiołak Minerałów
Feniks - Święty Feniks

Trochę screanów:
http://img26.imageshack.us/img26/6127/nowyobrazmapybitowejg.png
http://img7.imageshack.us/img7/8174/nowyobrazmapybitowej2kf.png
http://img26.imageshack.us/img26/9818/nowyobrazmapybitowej3y.png
http://img207.imageshack.us/img207/7462/nowyobrazmapybitowej4k.png
http://img802.imageshack.us/img802/9230/nowyobrazmapybitowej5.png
http://img230.imageshack.us/img230/5205/nowyobrazmapybitowej6.png
http://img230.imageshack.us/img230/2577/nowyobrazmapybitowej7.png


INSTALACJA:

Tak jak każdą łatkę Wog. Umieszczamy FU 2.0 w katalogu update, rozpakowujemy, zmieniamy ustawienia regionalne i uruchamiamy "H3wUpd".
UWAGA: aby mod działał prawidłowo musimy mieć zainstalowane New Upgrades, które możemy pobrać z Groty. W opcjach Wog w grze musimy mieć zaznaczoną opcje "Nowe ulepszenia". KAŻDĄ MAPĘ TRZEBA WOGIFIKOWAĆ, inaczej mod nie będzie działać.

JĘZYK:

Na dzień dzisiejszy dostępna jest tylko wersja Polska, wiec zaleca się aby FU 2.0. instalować na polskie "Nowe Ulepszenia".

WERSJA
Four Upgrades 2.0 jest wersją beta, może zawierać błędy, niedociągnięcia. Jeżeli takowe znajdziesz napisz do mnie:

GaduGadu: 1380907
mail: czarek2007i@tlen.pl
lub w tym temacie.

DOWNLOAD
Four Upgrades 2.0 możesz ściągnąć z mojej strony o Wogu:
http://www.wogjednostki.dbv.pl/downloads.php?cat_id=2

Czy zmiany w porównaniu z poprzednią wersją wyszły na dobre?
Nie wiem. Wy oceńcie.:-)

Wiwern PW
30 listopada 2010, 17:36
*Patrzy na ostatni screen*Co ja tam robię? :P
Jak już jestem przy portretach... Brzydkie.
Sprawdzę w grze kiedy indziej.
Pozdrawiam

AmiDaDeer PW
30 listopada 2010, 18:36
Jak wyżej. Poza tym wszystko w porządku (ale do jasnej czemu cerber w piekielnego ogiera?! :P).

Choć to nawet zabawne, bo niby sytuacja analogiczna do New Grove Teamu, ale jednak K1nga w przeciwieństwie do Dragonara wcięło.

Dragonar PW
30 listopada 2010, 18:56
Gratuluję wydania. ;)
Hobbit - niezbyt analogicznie - ja nie zniknąłem, projektu nie przejął maniakalny uzurpator, który wyrzucił wszystkie moje prace i zaczął robić projekt od początku. :P
FU 2.0 miały wyjść wraz NU 2.0, ale NU 2.0 nigdy nie będzie, więc... Postanowiłem wziąć się za coś większego. I ku mojemu zdumieniu, "to większe" jednak się udało, a FU... na takie małe mody nie miałem czasu. ;P
Miło, że ktoś postanowił to dokończyć, mimo że NU 2.0 nie ma. :)

Drwal PW
30 listopada 2010, 19:04
Wiwern:
*Patrzy na ostatni screen*Co ja tam robię? :P

Wiedziałem że to napiszesz. Swoją drogą pomysł na taki portret wziął się...z Twojego avatara

Hobbit:
Jak wyżej. Poza tym wszystko w porządku (ale do jasnej czemu cerber w piekielnego ogiera?! :P).

Nie ukrywam, że z Inferno miałem największy problem. Brakuje w internecie dobrych defów pasujących do tego miasta. Jeśli już są to jakieś Ifryty, no ale to ulepszenie już jest. Musiałem wiec postawić na Piekielnego Ogiera i wybrać czy będzie on ulepszeniem Cerbera, Magoga czy Chowańca. Postawiłem na tego pierwszego co nie oznacza, że jest to dobre rozwiązanie.

Co do portretów to rozumiem, że chodzi o duże? Próbowałem zrobić je najlepiej jak umiem, poczekam jeszcze do kolejnych opinii, jeśli będą podobne to oczywiście zrobię nowe.

EDIT: Dzięki Dragonarze za gratulacje, ale ja także chciałbym Tobie podziękować, że się zgodziłeś, mimo że zupełnie nie wiedziałeś jaka jest moja koncepcja na ten mod. Jeszcze raz wielkie THANK YOU!

Dragonar PW
30 listopada 2010, 19:10
Drwal-siekiery:
Nie ukrywam, że z Inferno miałem największy problem. Brakuje w internecie dobrych defów pasujących do tego miasta.
Za to są w MM7 i w MM8. Diabeł z MM7, Magog z MM8, Salamandra z MM8...

OGARexs PW
30 listopada 2010, 20:44
Wiwern:
*Patrzy na ostatni screen*Co ja tam robię? :P
Ja zdziwiłem się bardzie jak zobaczyłem co rozbójnik ma w ręku (WTF?! Pistolet?!).

Drwal PW
30 listopada 2010, 20:58
Dragonar:
Za to są w MM7 i w MM8. Diabeł z MM7, Magog z MM8, Salamandra z MM8...

Faktycznie można, natomiast pytanie czy to będzie dobrze wyglądać. W QuickSilver był chyba Diabeł z MM7 i niezbyt przypadło to chyba do gustu graczom. Potem może spróbuje.

OGARexs:
Ja zdziwiłem się bardzie jak zobaczyłem co rozbójnik ma w ręku (WTF?! Pistolet?!).

Oj dostaje mi się za te portrety. Nie zauważyłem tego niestety, oczywiście do poprawienia.:-)

Sawyer PW
30 listopada 2010, 22:23
No, wreszcie coś wyszło, gratulacje drwalu. :)
Mod ogólnie dobry, niestety nie sprawdzę moda bo aktualnie mam wolne od gier. :P

Wiwern PW
1 grudnia 2010, 08:21
Największy fan Wiwerna:
Wiedziałem że to napiszesz. Swoją drogą pomysł na taki portret wziął się...z Twojego avatara

Mam gdzieś nawet defa samego siebie, więc jak będzie lepszy od twojego (nie sprawdzałem) to Ci wyślę. ;)

Erui PW
1 grudnia 2010, 13:50
Gdyby tak pozbyć się Piekielnej Hydry, a w jej miejsce w Cytadeli dać Gorynycza to do gry mógłby wrócić Rdzawy Smok (myślę, że Jego Kwasowości byłoby miło:)). W Infernie może by tak: Cerber - Wilkołak (pokrewne gatunki), Rogaty Demon - Piekielny Ogier. Co ty na to Drwalu?
p.s. Fajnie że dokończyłeś tego moda.

Dragonar PW
1 grudnia 2010, 14:28
Drwal-siekiery:
W QuickSilver był chyba Diabeł z MM7 i niezbyt przypadło to chyba do gustu graczom.
Był po prostu źle zripowany, z widoku klatek 2. :P

Proponuję:

Rogaty demon -> Demon z MM7 (wtedy: Gnoll maruder -> Wilkołak)
lub
Magog -> Magog z MM8

Salamandry chyba jednak się nie wciśnie nigdzie, bo pojawi się problem podobny, jak z Ognistym rumakiem.

Drwal PW
1 grudnia 2010, 15:45
Erui:
Gdyby tak pozbyć się Piekielnej Hydry, a w jej miejsce w Cytadeli dać Gorynycza to do gry mógłby wrócić Rdzawy Smok (myślę, że Jego Kwasowości byłoby miło:)). W Infernie może by tak: Cerber - Wilkołak (pokrewne gatunki), Rogaty Demon - Piekielny Ogier. Co ty na to Drwalu?

I chyba właśnie tak zrobię, odrzucę Piekielną Hydrę i dam Gorynycza. Co do Cerber-Wilkołak to również jest to logiczne. Ostatnia propozycja jest trochę kontrowersyjna. Bardziej tu bym się przymierzał do pomysłu Dragonara by Rogatego Demona ulepszyć tym Diabłem z MM7.

Cerber - Wilkołak
Rogaty Demon - Diabeł z MM7
Ifryt królewski - Ifryt Radża
Arcydiabeł - Piekielny Baron

Chyba wygląda to już co najmniej przyzwoicie.

Dragonar:
Rogaty demon -> Demon z MM7 (wtedy: Gnoll maruder -> Wilkołak)
lub
Magog -> Magog z MM8

Również dobry pomysł. Wilkołak dużo bardziej niż Rozbójnik pasuje na ulepszenie Gnolla, jest przede wszystkim podobny graficznie. Wtedy musiałbym dać w Inferno jako nowe ulepszenia i Magoga i Demona z MM7.

AmiDaDeer PW
1 grudnia 2010, 17:18
Cytat:
Cerber - Wilkołak
Rogaty Demon - Diabeł z MM7
To ja już wolę cerbera do konia ulepszać. :P

Zaproponuję to dla cerbera zamiast piekielnego ogiera i to dla żywiołaka burzy zamiast driady. Gdzieś miałem jeszcze coś, co by pasowało jako ulepszenie demona, ale nie mogę teraz znaleźć.

Drwal PW
2 grudnia 2010, 10:38
Co do Cerbera to mam wątpliwości. Znam ten def i w czasie pracy nam modem rozważałem możliwość jego dodania. Uznałem jednak, że jest to średniego rodzaju przekolorowanka i odrzuciłem ten projekt. Co do Żywiołaka burzy to jestem jak najbardziej za. Driada też wygląda ładnie, ale chyba tenże Żywiołak jest jeszcze lepszy. Tylko jak go nazwać? Żywiołak grzmotu?:D

Dla tych co nie widzieli:



i Cerber




Nerevar PW
2 grudnia 2010, 10:52
Cytat:
Tylko jak go nazwać? Żywiołak grzmotów?:D
Żywiołak Sztormów/Huraganów? :P

AmiDaDeer PW
2 grudnia 2010, 17:27
Nie. Nie mamy żywiołaka wód, żywiołaka lodów czy żywiołaka burz. Mamy żywiołaka wody, lodu i burzy. Więc powinien być żywiołak grzmotu/sztormu/huraganu. :P

Irhak PW
2 grudnia 2010, 18:49
Ja polecam nazwę Grzmotocisk... a dla pieska - Cerwolf... ;)

AmiDaDeer PW
3 grudnia 2010, 15:21
Waligrzmot i Puszek? :P

Drwal PW
3 grudnia 2010, 16:25
No dobra coś wymyśle.:) Która wersja lepsza?

PIERWSZA

DRUGA
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26
temat: [WoG/mod] Four Upgrades

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel