Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 36 - 37 - 38

avatar PW
22 grudnia 2019, 10:28
Cytat:
Po drugie w instrukcji jest napisane, że wymagane jest posiadanie Heroes 3 Complete oraz Heroes Chronicles: All Chapters
To po prostu zwykła formułka, gdy w necie umieszcza się nie do końca legalny kontent. Jeśli masz Heroes Chronicles, to jakbyś ściągał coś w rodzaju backupu. No ale wymagane jest przede wszystkim posiadanie SoD/Complete i HD moda.

Cytat:
/program automatycznie instaluje się w folderze "HC1 - Warlord of the Wasteland", a rozumiem, że powinien instalować się w folderze "Heroes 3 Complete"?
1. Zrób kopię swoich herosów i poeksperymentuj na kopii.
2. Niech ci się zainstaluje domyślnie tam gdzie chce. Potem wchodzisz w foldery które się pojawiły i kopiujesz folder DATA tak gdzie masz zainstalowane swoje Herosy, nadpisując pliki.

Pliki unins000.dat i unins000.exe nie będą ci właściwie potrzebne, bo robisz to i tak na kopii H3, którą może potem skasować jednym DELETE.
3. Folder PACKS kopiujesz do folderu _HD3_Data znów nadpisując jeśli taka potrzeba jest.
4. W HD Modzie w zakładce HD+ dodajesz Wojowników Pustkowi jako plugin.

VIP PW
22 grudnia 2019, 10:29
@avatar

Nie wiem czy to pytanie czy stwierdzenie :P, ale jeśli chodzi o Packs to zwiera on m. in. kampanie, buttony, help dla nazw w kampanii i "przerobione" menu oryginalnej kampanii

@Wyjątkowo

Tak jak wspomniałem ściągałem i obrabiałem z youtube groty np. ) bardziej chodziło mi o to że w HDMOD nie jest on wyświetlany na początku, zaś bez HDMOD tak. Podmiana dotyczy oryginalnego filmiku. Bardzo dziękuje za miłe słowa :)). Co do lektora to akurat użyty został standardowy windowsowy z obróbką w Audacity żeby nie brzmiało to tak "sztywno" i beznadziejnie - może ktoś się domyślił i aż tak źle nie jest :P

@Hieronim

Opierałem się na swojej wersji z GOG'a. Wiec można powiedzieć na wersji z GOG'a działa na pewno, nie wiem jak ze H3 złota edycja. Bardziej można to nazwać modem pod Heores 3 Complete niż spolszczeniem pod kroniki - nie instalujemy w folderze kronik tylko w folderze z Heroes 3 Complete. Nawet jak wybierzesz inny folder to instalor i tak stworzy folder o nazwie "H3 Complete" coś w ten deseń nie pamiętam na pamięć. Spróbuj może zainstalować jeszcze raz odinstaluj i wybierz folder nadrzędny zgodnie z instrukcją w instalatorze. Jak coś pytaj służę pomocą :)

@RustDragon

Tak jak mówiłem koledze wyżej bardziej to można nazwa modem do Complete niż spolszczeniem. Nawet jakbym chciał spolszczyć kroniki menu itp. to i tak nie można edytować kampanii. Ktoś stworzył/wygenerował angielskie i później społeczność tłumaczyła - z tego co wyczytałem i linki do źródeł dałem wcześniej zaczynając konwersacje tam znajdziesz wszystko :).



avatar PW
22 grudnia 2019, 10:41
Warto dodać, że jak chce mieć się jeszcze bardzie spolszczone Kroniki, to trzeba spolszczyć sobie HD-moda by nie mieć angielskich wtrętów od niego pochodzących!

RustDragon PW
22 grudnia 2019, 14:48
Szkoda...nie można całkowicie Spolszczyć pozostałych 4 czy to takie trudne?

avatar PW
22 grudnia 2019, 15:08
A czytałeś dokładnie posty VIPa?

VIP PW
22 grudnia 2019, 22:20
Miałem trochę czasu i nie dawało mi spokoju brak intro HC w HDMOD (to co pisałem że nie jest wyświetlane), więc nagrałem, przekonwertowałem i teraz jest razem z intrem Computing :P. Nie będę wrzucał całej paczki bo to nie ma sensu (480MB) wystarczy w pliku VIDEO podmienić plik z użyciem na ten

Hieronim PW
23 grudnia 2019, 05:05
Avatarze bardzo Ci dziękuję za pomoc, udało się!

Dopiero teraz mogę ocenić - wspaniała robota VIP-ie, czapki z głów :)


VIP PW
23 grudnia 2019, 11:19
Bardzo dziękuje :)

Wyjątkowo PW
23 grudnia 2019, 16:21
Juz mam mozesz skasowac tamta koncowke. Dziekuje za rozwiazanie mi problemu!
Bardzo dobra robota! Powycinane przyciski menu. Bardzo pomyslowy przycisk Graj gdzie tylko napis blyszczy. Zgadzam sie ze idea w ktorej do kazdego menu trzeba robic przyciski jest slaby. Dlatego w Heroes 4 juz zrobili wyciete przyciski pasujace do kazdego menu.
Jesli juz wyciales przyciski to beda pasowaly do kazdego menu Kronik. A te mozna podmieniac prosto w folderze data. Trzeba zrobic recznie gameselbk.pcx i po prostu wlozyc w Data. Gra odczyta. Nie musicie czekac az VIP wam zrobi. Zreszta mozesz dac paczke z menu i ekranem wczytywania; pcx wszystkich kronik do wyboru.

Ten filmik nwclogo to ma 17 MB! Oryginal ma chyba 3,4! Z youtube go sciagales? Wyjmij z gry bedzie mniejszy! A jak nie masz to przeciez jest w demach! Demo Heroes 3! Wszedzie do sciagniecia!

zmudziak22 PW
23 grudnia 2019, 19:00
Czy dałoby się, aby mapy treningowe przenieść do HD Moda? Jak zauważyłem, mapy treningowe w Kronikach były traktowane jako osobna kampania.

@Vip, SetoKamil na YT nagrywa Wojowników Pustkowi.

Wyjątkowo PW
23 grudnia 2019, 20:32
Widzę, że nagrywa bo mi youtube podsyla. Da się bez problemu. Można podmienić, Misję szkoleniową', tylko musi ktoś wyjąć je z polskiej wersji za pomocą MMArchive. Vip jej nie ma. Robi na tym co ktoś inny wyjął i wrzucił.

VIP PW
23 grudnia 2019, 21:22
@Wyjątkowo

1. Te pliki masz w galerii groty itp. podałem na początku linki - do polskich źródeł
2. Rozmiar jest większy bo jest intro Wojowników (2 intra) i chciałem zachować razem z szatą graficzną. Nie za bardzo rozumiem o co chodziło z demo :P Demo kronik? Żeby mieć polski oryginał intra kronik to tylko na youtube bo nie mam polskiej antologii :P, tylko angielską z GOG'a. A jeśli chodzi o wyciąganie to co do polskich źródeł to z linków, niektóre elementy sam robiłem np. menu kampanii czy menu po lewej z tekstem, a jeszcze inne z wersji angielskiej.


@zmudziak22

Bawiłem się tym, ale mi się nie udało otworzyć tutka. Wersja się nie zgadza tak jak w przypadku kampanii z kronik, ale zostawiłem miejsce dla tego tutka bo on jest jako kampania. Próbowałem hex edytorem zmieniając samą wersje, ale to się nie sprawdziło. :P Spoko dzięki za informacje, ale widzę że ściągnął tylko mapki ze strony. :P

zmudziak22 PW
23 grudnia 2019, 21:46
Z tego co widzę, u niego, to pobrał kampanie z akademii wojny.

Wyjątkowo PW
23 grudnia 2019, 21:52
Tutorial trzeba rozpakowac 7zipem, odciac intro kampanii i dopiero po tym hexem. Ja tez mam en. Chodzi tylko o polska wersje. Istnieje demo heroes III. Wszystko co tam jest mozesz uzyc! W tym logo nwc.

VIP PW
23 grudnia 2019, 22:01
Tak zgadza się wojowników miałem stamtąd, ale i tak wszystkie scenariusze i właściowości kampanii poprawiałem tak jak potrafiłem m. in. (tylko worda sprawdzę :P) opis Tarnuma, opis mapy, warunki - bo czasem było bez sensu jak zginie Tarnum i można dalej kontynuować grę (wydaję mi się że to jest priorytetem), zdarzenia, tabliczki, questy z chaty, potwory - opis, artefakty - opis, premia początkowa i inne. Jeszcze trochę tego jest xD, a nie będę pisał wszystkiego :P

VIP PW
23 grudnia 2019, 22:08
Ale dalej nie rozumiem dlaczego mam ściągać demo jak mam wersje z GOG :P?

uhm PW
23 grudnia 2019, 22:20
Takie tam zabawy sprzed kilku lat:
Drzewo Życia
Antologia - 4 pierwsze kroniki
Bunt Władców Bestii
Miecz Mrozu (mój)
Mit i Legenda - brakująca mapa z RoE z poprawionym tłumaczeniem
Zapowiedzi

W antologii poprawiłem kilka tekstów we Władcach Żywiołów, reszta (chyba :P ) bez zmian

EDIT: Ups, wrzuciłem zapowiedzi zamiast tutoriali :P W tym momencie mogę wypakować tylko po angielsku, za dwa dni będę w domu to wrzucę tutoriale po polsku

zmudziak22 PW
24 grudnia 2019, 14:04
Czy wyłączenie sojuszy z komputerem wpływa jakoś na fabułę Podboju Podziemi?


uhm PW
24 grudnia 2019, 22:05
Oryginalnie w dwóch scenariuszach Podboju Podziemi Tarnum miał za sojuszników SI z inferno, mimo że do tej kroniki miało się to nijak. Poprawiłem to i zrobiłem z nich wrogów, ale fabularnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby usunąć wszystkie sojusze - jednak nie polecam tego, nawet zjednoczeni przeciwnicy są niedużym wyzwaniem :P

VIP PW
24 grudnia 2019, 22:41
@uhm

Dziękuje za wstawkę :). Mam pytanko do mapki z RoE (może nie na temat, ale przy okazji zapytam :P) wiesz może dlaczego została usunięta? Bo nie mogę znaleźć info/wątku na forum.

---

Jeśli chodzi o kronikę z Wojowników to planuje zrobić jeszcze inne elementy niż "czerwone" mapki i chyba mam (działający) pomysł - żeby nie zasłaniały obrazków kampanii :). Zmotywowałem się wypowiedziami :P.

Zostanie na koniec animacja w menu "oryginalnej" kampanii (podczas najechania myszką) i może skleję te kampanie dla tutka z tymi czterema zapowiedziami bo i tak kampania nie może mieć jednego scenariusza chyba że ktoś ma pomysł :P. Wtedy można by było wybrać w co grać bez warunków.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel