Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [wbity] Might and Magic X: Legacy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 21 - 22 - 23

Andruids PW
16 marca 2014, 23:18
Poszukaj w lokacji: C:/Program Files/Ubisoft Game Launcher/savegames/f6d1b1e3-0ac1-423a-a808-eb65edc6a7ed/401/
Nie mam dla Ciebie niestety konkretnej rady :c
Musisz pokombinować, najlepiej przenieś wszystkie pliki w inne miejsce i próbuj metodą prób i błędów, które savy umieszczone osobno będą działać. Możesz też podesłać mi swoje zapisy w paczce, zobaczyłbym czy wyświetlą się u mnie.

AquaInferus PW
17 marca 2014, 01:38
Dzięki MAJK. A jak walczycie z Nagiem magią czy może zwarcie dostałem się do niego, ale po kliku ciosach spadłem . Hardcor był na 3 poziomie wieży jak włączyłem z elitarnym nastawiłem się na walkę z 2 a biło mnie czterech chyba ze 5 razy, zanim się spostrzegłem ze obrywam w plecy ps. nie wiecie czasem czy da się tworzyć eliksiry, bo już mi się kończą a przy takim zużyciu to praktycznie na nic nie idzie uzbierać, bo kasa leci na eliksiry manny i uzdrawiania.Jak leczycie nieprzytomnych nie przyjmują eliksirów leczących znacz się nie pija a w magi światła chyba nie leczy ma tam 2 punkty większość pakuje w magie ognia i powietrza jedynym sposobem leczenia jaki ma na nieprzytomnych to wypoczynek
Jde muszę się jeszcze dowiedzieć co zrobić aby mnie przepościli do Morskiej Przystani idę po sane chce ją wynająć w końcu poco ja odblokowałem.

Garett PW
17 marca 2014, 08:23
AquaInferus:
A jak walczycie z Nagiem magią czy może zwarcie dostałem się do niego, ale po kliku ciosach spadłem . Hardcor był na 3 poziomie wieży jak włączyłem z elitarnym nastawiłem się na walkę z 2 a biło mnie czterech chyba ze 5 razy, zanim się spostrzegłem ze obrywam w plecy ps. nie wiecie czasem czy da się tworzyć eliksiry, bo już mi się kończą a przy takim zużyciu to praktycznie na nic nie idzie uzbierać, bo kasa leci na eliksiry manny i uzdrawiania.Jak leczycie nieprzytomnych nie przyjmują eliksirów leczących znacz się nie pija a w magi światła chyba nie leczy ma tam 2 punkty większość pakuje w magie ognia i powietrza jedynym sposobem leczenia jaki ma na nieprzytomnych to wypoczynek
Jde muszę się jeszcze dowiedzieć co zrobić aby mnie przepościli do Morskiej Przystani idę po sane chce ją wynająć w końcu poco ja odblokowałem.

Z Nagami lepiej walczyć magią bo mają irytujący zwyczaj odbijania ciosów, do zwarcia jednak dochodzi tak, czy tak. Na 3 poziom latarni polecam otworzyć drzwi i skryć się w kącie, kilka tur minie zanim druga grupa Nag do ciebie dojdzie. Warto też wynająć goblina kucharza i zafundować sobie odpoczynek przed walką, dzięki temu dostaniesz małego buffa. Powiem tak, źle dobrałeś magię, na początku najlepiej jest mieć regenerację z magii ziemi, światło i tak leczy dopiero na ekspercie. Zabawy w małego alchemika nie ma w dziesiątce, możesz mieć tańsze eliksiry od najemnika - alchemika ale spotkać ją możesz dopiero od drugiego aktu, w dżungli. Morska Przystań otwiera się od Aktu 2, po uratowaniu Jona Craghacksona Morgana i naklepaniu mhrocznym elfom w kuźni żywiołów. Mogę ci jedynie poradzić byś, jak nie radzisz sobie z latarnią, zrobił zadanie Rosalie polegające na pacyfikacji rozbójników, możesz też wyczyścić resztę Zatoki Tirya z pozostałych potworów(oprócz upiorów z nawiedzonej posiadłości), złożyć kwiatki przy pomniku i/lub odwiedzić kapliczkę Elratha w dzień Elda. Radzę tylko uważać na pająki księżycowego jedwabiu bo są jeszcze bardziej wredne niż w DoCu.

Andruids PW
17 marca 2014, 10:07
Uciekanie w kąt to najlepsza taktyczna opcja. To i używanie zakorzenienia, podmuchu wiatru i lodowatego podłoża. Z leczeniem jest właśnie kłopot. Jeśli padnie Ci healer to często pozamiatane. Kupuj zwoje leczenia, albo zbiorowego leczenia, jak tylko je zobaczysz. Bez magii ziemii z regeneracją nie ma co zaczynać gry. W mojej drugiej, przemyślanej drużynie miałem tancerza ostrzy, kapłana run, wolnego maga i barbarzyńcę. Krasnal był od leczenia, ale jak padł, to podnosił go tancerz, albo mag, właśnie regeneracją.

Druga rada - jak weźmiesz Rosalie to przejdź się jeszcze raz po latarni, albo nawet po studni z pająkami, jeśli nie otworzyłeś tam żadnego ukrytego przejścia (ona je wykrywa). Zawsze to jakieś pieniążki.

NPC z eliksirami, z tego co pamiętam nie sprzedawał ich taniej, ale sam dostęp do prawie niewyczerpanego zapasu eliksirów w każdym momencie gry jest i tak wystarczającym atutem, jeśli nawet nie "gamebreakerem".

Zehir-12 PW
17 marca 2014, 16:21
Ok już działa ;)

*Podoba mi się poziom wojownik :) Trudniej o miksturki (ogólnie o kasę), Mamushi już był całkiem całkiem, nie tak jak na awanturniku :P Zrobiłem sobie taką drużynę:
- Zwiadowczyni
- Szaman
- Wolny mag (kobitka)
- Barbarzyńca
Całkiem nieźle sobie dają radę xd

Jordi PW
18 marca 2014, 16:39
Witam,
mam dwa pytania:
1. Odwiedziłem wszystkie miejsca, gdzie są części dysku Shantiri (2 znalezione, 1 kupiona). Niestety w inwentarzu mam tylko dwie części i ponowne odwiedzenie miejsc, gdzie były części dysku nic nie daje - skrzynie puste i Czarny Kieł już nie oferuje tej części.
2. Zadanie "Klątwa" - brakuje tylko serce pająka. Niestety przejście do sali w Zaginionym Mieście na 3 poziomie nie otwiera się.

Proszę o pomoc i sugestie ;))

Andruids PW
18 marca 2014, 17:53
Jordi, a quest na ten dysk w ogóle masz? W sensie promocję na Paladyna. Bo chyba inaczej jest Ci to zbędne. A w zaginionym mieście... może ominąłeś jakiś przycisk na podłodze, albo dźwignię? Rozglądnij się dobrze. Jak grałem pierwszy raz to dwukrotnie obszedłem jedno piętro zamku Portmeyron, zanim zauważyłem dźwignię.

Alamar PW
18 marca 2014, 20:03
Drzwi do komnaty z pająkiem można otworzyć, następując na płytkę w jednym z korytarzy. Przywoła to przy okazji duchy, które od razu zaatakują.
Dysk Shantiri powinien automatycznie się złożyć w całość, po skompletowaniu trzech części niezależnie od tego, czy posiada się misję promocyjną na paladyna czy też nie.

Jordi PW
18 marca 2014, 22:01
Dzięki za radę z pająkiem.
Odnośnie dysku - quest mam...niestety cały czas brak trzeciej części. Sprawdziłem jeszcze raz lokacje, korzystając z poradnika, co potwierdziło, że oba miejsca z fragmentami odwiedziłem. Nie mam już pomysłu, gdzie tego szukać.

AquaInferus PW
18 marca 2014, 22:09
Tak zadnie z wieżą już wykonane i to z kwitami oraz zadnie od Rosalie też. Tylko teraz tak zapomniałem ją zabrać do studni pod Sorpigalem (tam, gdzie była misją od Maximusa ), aby obejść loch w celu znalezienia sekretów, ale kupiłem odpowiedni czar znalazłem 1 pomieszczenie za ścianą. I tu są pytania, czy to wszystkie ukryte pomieszczenia w tym lochu, które miałem odnaleźć? Drugie pytanie, które mnie nurtuje, to o wynajmowanie najemników. Czy jeśli któregoś wynajmę, a potem zwolnię, czy będę mógł go wynająć ponownie? Bo jak wykonałem zadnie z Rosalie, to powiedziała coś takiego, że jakbym ja jeszcze potrzebował, to będzie w Kaplicy Elratha i faktycznie jest tam, ale nie_ma opcji najęcia tej postaci. Czy teraz post wygląda lepiej jak nie to nie wiem, o co chodzi.

Alamar PW
18 marca 2014, 22:46
Popraw ten post, albo zaraz go skasuję.

Andruids PW
18 marca 2014, 23:07
Jordi, jeśli się nie mylę, to fragmenty dysku były nie w skrzyniach, tylko w takich malutkich szkatułkach. Poszukaj jeszcze raz po pokojach obok sali, w której pokonałeś Montbarda w zaginionym mieście. Może na jednej kratce są dwie skrzynki (jedna jak jesteś skierowany w lewo, druga jak w prawo), a jak nie tam, to musi być w kryjówce złodziei.

AquaInferus PW
19 marca 2014, 00:15
Jordi znalazłem jakiś fragment Kamiennego dysku w skrzyni w kryjówce Bandytów robiąc zadnie od Rosalie może, to twój brakujący fragment ?

Jordi PW
19 marca 2014, 13:18
Serdecznie dziękuję za pomoc ;))
ANcientDRuids - miałeś rację; fragment był w Zaginionym Mieście obok kryjówki Montbarda. Przegapiłem go...

AquaInferus PW
19 marca 2014, 18:37
Kurcze Biblioteka sprzedaje zaklęcia stałe kupiłem tam regeneracje i kilka innych. Właśnie ta kaplica Elratha tam jak były te pająki, kiedy się ją odwiedza, pisze abym przyszedł w dzień Elatha, ale kiedy to jest? Jak się tego dowiedzieć?

Irhak PW
19 marca 2014, 18:44
Ekhm! Zajrzyj pod kapliczki.

Alamar PW
19 marca 2014, 21:03
Każdy kolejny post z "niema" też zniknie.

@AquaInferus
Odpowiedź masz w linku podanym przez Irhaka.

Andruids PW
19 marca 2014, 21:38
Jordi, Skąd ja to znam : D za drugim razem jak przechodziłem grę na Awanturniku, to musiałem tam wrócić po fragment wody (podczas gdy ironicznie zabrałem fragment dysku, mimo, że nie miałem krzyżowca).

Edit: Gratulacje : ) I nie masz co się dołować. Naprawdę, gdzie nie zajrzysz, wszyscy przyznają, że ognisty jest najtrudniejszy xD. Ja nie mogę powiedzieć, że nie miałem z nim problemów.

Jordi PW
20 marca 2014, 00:27
Chyba już jestem za stary na te gry ;))
Nie mogę pokonać bossa ognia w Kuźni Bohaterów...czas chyba wrócić do klocków i bierek.

PS. Jednak się udało ;)

skobry PW
21 marca 2014, 12:44
W kuźni załatwiłem kwestie z odpryskami światła,ognia i wody.W poradniku nie znalazłem nic o ciemności i powietrzu. Jest gdzieś opisane co zrobić(odpryski mam)?
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 21 - 22 - 23
temat: [wbity] Might and Magic X: Legacy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel