Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: WoG ulepszanie kapitolu
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Sharimsejn PW
21 sierpnia 2023, 13:18
Hej. Powoli odchodzę od zmysłów bo nie mogę znaleźć opcji wog, która umożliwia ulepszenie kapitolu za mythril i inne surowce. Wiem, że się da i samo ulepszenie(tu mogę się mylić) umożliwiało ulepszanie jednostek w inne.

zzz:
Zapisane są one w nowym skrypcie. Aby go uaktywnić upewnij się, że opcja 'New Upgrades' ('Nowe Ulepszenia') na pierwszej karcie menu WoGifikacji (w lewym dolnym rogu) jest zaznaczona. Następnie zwogifikuj swoją mapę. Aby podjąć próbę zbudowania nowej 'gildii ulepszeń' kliknij PRAWYM przyciskiem myszy na swoim Ratuszu (lub budynku ratuszopodobnym :P)

Tyle, że u mnie nie ma na pierwszej karcie na dole po lewej i w ogóle tego nie widzę. Będzie ktoś dobry i wrzuci screena gdzie to jest?

Warmonger PW
21 sierpnia 2023, 14:18
Ulepszanie miasta i ulepszanie jednostek to dwa różne skrypty. Myślisz o skrypcie 45. Castle Upgrading.

Pełna lista: https://www.celestialheavens.com/h3maparchives/wog/wogfeatures.html

Sharimsejn PW
21 sierpnia 2023, 18:01
Ulepszanie miast to jest ulepszenie ratusza za 7000 złota i 2 mithrilu. Nie to. Pamiętam, że klikało się prawym na ratusz albo gdzieś indziej będąc w mieście i ulepszenie kosztowało dużo ale można było dzięki temu ulepszać jednostki normalnie w mieście na wogowskie. W każdym razie chodzi mi o te droższe ulepszenie ratusza chyba.

avatar PW
21 sierpnia 2023, 18:49
Zapewne chodzi ci o Nowe Ulepszenia.
To dodatkowy mod, który trzeba doinstalować. Jak widzisz, pod tym linkiem jest wersja pod starego WoGa i ERĘ 2. Obecnie mody robi się pod najnowszą ERĘ 3 i pod tą platformę jest Third Upgrade Mod, którego to najnowszą wersję możesz ściągnąć m.in. stąd.

Sharimsejn PW
22 sierpnia 2023, 09:35
Budowle i ulepszenia

O to mi chodziło. Nawet pisze, że prawym się klika żeby ulepszyć itp.

avatar PW
22 sierpnia 2023, 10:28
Jest napisane też, że opcja 'New Upgrades' ('Nowe Ulepszenia') na pierwszej karcie menu WoGifikacji (w lewym dolnym rogu) pojawia się wtedy, gdy doinstalujesz moda z ulepszeniami.

Erui PW
22 sierpnia 2023, 11:21
Pewnie nie da rady wprowadzić mithrillu i związanych z nim skryptów do VCMI?

Warmonger PW
22 sierpnia 2023, 13:29
Cytat:
Pewnie nie da rady wprowadzić mithrillu i związanych z nim skryptów do VCMI?
Mithril jest obsługiwany w silniku, ale skryptów nie ma, więc pozostaje bezużyteczny.
Nie ma też GUI, które pokazywałoby ilość mithrilu, ale to powinno być łatwe do zrobienia.

Być może od wersji 1.3.0 da się dodać obiekty przyznające bonusy w zamian za mithril albo market handlujący mithrilem. Ale nikt nie próbował.
temat: WoG ulepszanie kapitolu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel