Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Dyskryminacja i uprzedzenia
komnata: Wymiar Między Wymiarami
Określanie się jako rusofob(ka) jest:
dobre (4)
 
 31%
złe (6)
 
 46%
inaczej (3)
 
 23%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3

Tarnoob PW
12 stycznia 2023, 14:20
No właśnie, jak mówicie o tych sprawach? Mam wrażenie, że ludzie dość mocno się różnią w tym, co uznają za seksizm, mizoginię, mizandrię, patriarchalizm, rasizm, ksenofobię, rusofobię, islamofobię, inny „religizm”, antysemityzm, homofobię, bifobię, transfobię, inną queerfobię, klasizm, ejblizm (ang. ableism), ejdżyzm (ang. ageism), fatfobię, body-shaming, inne shamingi, itepe, itede. Niektóre z tych słów w ogóle są unikane, bo np. są:

1) dziełem pewnych nielubianych środowisk, często lewicowych lub liberalnych;

2) mylące, bo fobia to dosłownie lęk;

3) nadużywane; np. krytycy islamu czasem nie lubią narzekania na islamofobię.

Osobiście używam wszystkich terminów – mimo wspomnianych wad – i nadaję im negatywne znaczenie, mimo że kusi się czasem nazwać klasistą – bo klasy ludowe są pełne patologii, które szkodzą też mnie, np. przez rządy dudopisu. Do tego jak pisałem – wierzę w wysoki dług rodzicielski i nie protestowałbym przeciwko egzekwowaniu go siłowo, np. sterylizacją ludzi wyrojonych ponad stan.

Przy słowach wieloznacznych jak nauka, zwierzę czy człowiek często popieram te szerokie znaczenia, ale przy takich obelgach jestem dość ostrożny, może przez swoje dyplomatyczno-centrowe tchórzostwo i humanitarne domniemanie niewinności. Np. nie uważam, że popieranie zakazu aborcji to mizoginia, a sprzeciw do ślubów jednopłciowych – homofobia. Może to dlatego, że sam mam poglądy uchodzące czasem za dyskryminację – nie tylko klasizm, ale i ejblizm, bo moim zdaniem co najmniej jedno z rodziców powinno widzieć, słyszeć, mówić na głos, chodzić i mieć IQ powyżej 90.

Te różne dyskryminacje i uprzedzenia nie tylko zauważam i nazywam; czasem też je czynnie zwalczam. Na moim celowniku jest głównie rusofobia i dlatego na awatarze mam barwy rosyjskiej opozycji. Nie chcę się tutaj nikomu podlizywać, tylko chcę wygrać wojnę o Ukrainę i wojnę z Putinem, a „nasi” Rosjanie to jedna z tych bardzo potrzebnych sił, która niestety często zamiast ręki dostaje życzenia śmierci i więzienia, bo śmiali śmieć za mało protestowaćc. :-/ Społeczność Might and Magic sporo zawdzięcza Rosjanom i miewa z nimi osobiste kontakty, dlatego liczę na zrozumienie.

Bajan PW
12 stycznia 2023, 22:04
Biały heteroseksualny katolik mężczyzna w średnim wieku i w koszuli - to jest to o czym powinniśmy rozmawiać. Najbardziej dyskryminowana grupa społeczna.

Nicolai PW
12 stycznia 2023, 22:42
Tarni:
Niektóre z tych słów w ogóle są unikane, bo np. są:
4) bo część z nich sobie wymyśliłeś. Na przykład "patriarchalizm". No dobra, niby istnieje takie pojęcie, ale według słownika znaczy co innego :P

Tarni:
Do tego jak pisałem – wierzę w wysoki dług rodzicielski i nie protestowałbym przeciwko egzekwowaniu go siłowo, np. sterylizacją ludzi wyrojonych ponad stan.
Każdy Korwin ma swojego austriackiego akwarelistę. Nie myślałeś założyć partię polityczną? Bo odkąd Krul ustąpił miejsca młodym, brakuje w branży kolorytu. Ach, wyobraziłem sobie jak Unia Liberalnego Zamordyzmu przekracza próg wyborczy a Ty odpalasz protokół 4.55% i zaczynasz gadać o siłowej sterylizacji rojących się biedaków a kuce wołają "Tarni, nieeeee" XD

Tarni:
Np. nie uważam, że popieranie zakazu aborcji to mizoginia, a sprzeciw do ślubów jednopłciowych – homofobia.
Jakby każde niezgadzanie się z jakimś postulatem strony przeciwnym świadczył o o jakiejś fobii to wszyscy bylibyśmy szowinistami.

Tarni:
Może to dlatego, że sam mam poglądy uchodzące czasem za dyskryminację – nie tylko klasizm, ale i ejblizm, bo moim zdaniem co najmniej jedno z rodziców powinno widzieć, słyszeć, mówić na głos, chodzić i mieć IQ powyżej 90.
I kto miałby to kontrolować? Matrymonialna Komisja Uzupełnień? Pokaż penisa. Odmień "być". Powiedz czym się różni dywiz od półpauzy. Kategoria matrymonialna A.

Tarni:
Na moim celowniku jest głównie rusofobia i dlatego na awatarze mam barwy rosyjskiej opozycji. Nie chcę się tutaj nikomu podlizywać, tylko chcę wygrać wojnę o Ukrainę i wojnę z Putinem, a „nasi” Rosjanie to jedna z tych bardzo potrzebnych sił, która niestety często zamiast ręki dostaje życzenia śmierci i więzienia, bo śmiali śmieć za mało protestowaćc.
Ale wiesz, że Putin i ta wojna ma ogromne poparcie społeczne? Sprawdź sobie sondaże Centrum Lewady. Oni są tak niezależni od władzy, że aż przez nią zwalczani. Także przestawianie tej wojny jako inicjatywy jednego człowieka jest zwyczajnie naiwne. A tak na marginesie to jaką opozycję masz na myśli? Bo tam największy był Nawalny, który jest niewiele lepszy od Putina. I nie mówię, że trzeba ich potępiać, ale jak chcesz bronić to warto być jakkolwiek świadomym.

Hayven PW
13 stycznia 2023, 00:21
Cytat:
Na moim celowniku jest głównie rusofobia i dlatego na awatarze mam barwy rosyjskiej opozycji. Nie chcę się tutaj nikomu podlizywać, tylko chcę wygrać wojnę o Ukrainę i wojnę z Putinem, a „nasi” Rosjanie to jedna z tych bardzo potrzebnych sił, która niestety często zamiast ręki dostaje życzenia śmierci i więzienia, bo śmiali śmieć za mało protestowaćc. :-/ Społeczność Might and Magic sporo zawdzięcza Rosjanom i miewa z nimi osobiste kontakty, dlatego liczę na zrozumienie.

Skąd pomysł, że istnieje coś takiego jak nasi Rosjanie? Rosjanie będą Rosjanami niezależnie od tego, czy będziesz ich wybielał, czy nie. Nie widzę powodu ani do dyskryminacji, ani do popierania ludzi, którzy mi takiego powodu nie dali. Jasne, też uważam, że jakikolwiek pluralizm byłby lepszy od tego, co tam jest teraz, ale jaka z biało-niebiesko-białych siła i dlaczego to, że ładnie wyglądają, ma decydować o tym, że to ich trzeba popierać.

Po co taka manifestacja solidarności z kimś, z kim mnie nie łączy zupełnie nic i kogo nie mam możliwości zrozumieć, o świadomym poparciu nie wspominając? Żeby podnosić świadomość społeczną, że jakaś opozycja istnieje? Ale czy tak naprawdę istnieje gdzieś poza tymi manifestacjami, czy to tylko taki sposób na pocieszanie się i udawanie, że przecież to wszystko nie jest takie jednoznaczne?

Kammer PW
13 stycznia 2023, 10:28
Czy to trochę nie jest hipokryzja, że Tarnoob tak bardzo chce walczyć o Rosjan, z których większość jest biedna (tutaj widać, że 1% Rosjan ma prawie 60% bogactwa) i głupia (od pokoleń byli okłamywani cały czas w ten sposób i to działa).

Tarnoob PW
13 stycznia 2023, 13:52
1. @Bajan: nie wiem, ile w tym ironii; ta grupa oczywiście nie jest jakoś wyraźnie dyskryminowana, ale prawdą jest, że bywa w głupi sposób atakowana, bo ludzie miewają obsesję na punkcie przywileju społecznego. To czasem prowadzi do antagonizowania zamiast do integracji; nie dziwię się, że niektórzy narzekają na marksizm kulturowy, bo niektórym chyba faktycznie zależy na równości bardziej niż na pokoju.

2. @Nicolai, @Hayven: doskonale wiem, że kilkadziesiąt proc. Rosjan – może i większość – ma wyprane mózgi, ale cały czas mówię o tej mniejszości, która z tym walczy. Mówię np. o:

1) Legionie „Wolność Rosji”;

2) Narodowej Armii Republikańskiej, która mogła była zabić Darię Duginę;

3) Rusłanie Zininie – zwykłym bezrobotnym, który w punkcie poborowym postrzelił żołnierza próbującego go zmobilizować. Nawet jeśli to zrobił z egoistycznych pobudek, ma gdzieś Ukrainę i nie chce oddać Krymu ani Kuryli, to i tak osłabia wroga i zasługuje np. na azyl.

Nawalny to słaby autorytet, ale i tak jest mniejszym złem – przeciw ludobójcom przyda się endek, tak jak przeciw naziolom i ajatollahom przydały się komuchy, a przeciw komuchom – talibowie. Podobnie popieram separatyzm czeczeński, mimo że ich niepodległe państwo byłoby islamskim zamordyzmem – ale to i tak mniejsze zło niż mordowanie; jako protektorat postępowej Turcji pewnie by z czasem zmiękli.

Rosjanie mogą być bierni m.in. przez poczucie, że nic nie znaczą. Im więcej oni i ich walka będą znaczyć dla nas, tym większe szanse, że zacznie się coś dziać; jeśli nie chcą walczyć dla siebie i rodaków, to może to zrobią dla społeczności międzynarodowej. Trzeba szukać dobra, bo organiczna praca u podstaw czyni wolnym. Tymi „naszymi Rosjanami” są nie tylko wspomniani wojownicy, ale też moi znajomi mieszkający w różnych krajach; być może też załoga HotA, pan Baratorch (twórca HD Moda do HoMM3), Slava Salnikov, reszta WoG Teamu i znajomi Paula Romero, który koncertował m.in. w Rosji. Niektórzy ludzie są kibicami sportowymi, dopingującymi też kluby zagraniczne, a ja jestem kibolem polityczno-militarnym. Im głośniej będziemy mówić o tych wzorcach, tym więcej ludzi za nimi podąży; przepowiednia lepszej Rosji może być samospełniająca się.

Dla wielu na tym forum bliska może być postać Jezusa z Nazaretu. Moim zdaniem on dawał dobry przykład humanitarnego szukania dobra w ciemności i podsycania iskierek, które w niej znajdował. Współpracował z nierządnicami, celnikami i Samarytanami uchodzącymi za gorszy, wrogi Żydom naród. Swoim ciałem uczynił ofiarę rolną, kojarzoną z bratobójczym Kainem. Wg chrześcijaństwa umierał za wszystkich grzeszników i to głównie za nich. Zbrodniarza Szawła uczynił jednym ze swoich apostołów, a na Soborze Jerozolimskim ukształtował swój Kościół właśnie wg jego wizji, a nie „księcia apostołów”, jakim był Piotr. Inną, bardziej bezpośrednią inspiracją może tu być Jan Paweł II, który trzymał rękę wyciągniętą do Rosji, mimo że ta ręka była wzgardzana lub nawet opluwana. To dobry przykład marzyć o wizycie w kraju nieprzychylnym.

3. @Kammer: nie chcę, żeby ci dobrzy Rosjanie się rozmnażali, mimo że to by miało swoje plusy. Chcę, żeby walczyli środkami, które uznają za stosowne – czy to siłowo, czy to słownie i umysłowo. Chcę, żeby właśnie nie byli okradani i ogłupiani przez władze z carskim obłędem, który jest zaraźliwy.

Kastore PW
13 stycznia 2023, 14:02
Odradzałbym też randkowanie z Rosjanami, bo co 130-ty ma HIV. Także uważam, tak jak Tarnoob, że jedyny powód, dla którego można by się wstrzymać z dyskryminacją Rosjan, jest nadzieja, że pomoże im to kolektywnie się ogarnąć i przestać sprawiać kłopoty w każdej sferze życia.

Hayven PW
13 stycznia 2023, 16:17
Cytat:
ich niepodległe państwo byłoby islamskim zamordyzmem – ale to i tak mniejsze zło niż mordowanie; jako protektorat postępowej Turcji pewnie by z czasem zmiękli

Nie każ mi zaczynać rozmowy o Turcji... A islamskim zamordyzmem to Czeczenia i tak już jest pod Putinem i Kadyrowem. Chyba że stopniujemy zamordyzmy, to wtedy nie wiem, może i da się gorzej.

Tarnoob PW
13 stycznia 2023, 16:40
Turcja jest daleka od świętości; szkoda, że uciska Kurdów i przykłada rękę do azerskiej inwazji na Armenię (która też nie jest święta). Mimo to jest dużo mniejszym złem niż kraje arabskie, Iran czy Pakistan; Turcy to są najbardziej swoi ludzie na Bliskim Wschodzie, a ich imperializm ma swoje plusy, np. konkuruje z tym rosyjskim i chińskim; może być złem koniecznym jak ten usycki („amerykański”). Polska dużo zawdzięcza Turcji; nie tylko kebaby i seriale dla emerytów, ale np. stroje szlacheckie, szable i walkę z rosyjskim zaborcą w czasie wojny krymskiej. Jestem prawie turkofilem; wiem o przeszłych wojnach, ale to stare dzieje, a z Turcją trzeba się pojednać tak jak Niemcami.

Hayven PW
13 stycznia 2023, 16:47
Cytat:
Polska dużo zawdzięcza Turcji

Myślę, że do mieszania Imperium Osmańskiego z Turcją niektórzy chętnie by się doczepili, i mieliby pewnie rację; nawet gdyby samo w sobie nie było to błędem, to rzutowanie historycznych zajść, zwłaszcza niebezpośrednio dotyczących obustronnych relacji, na współczesne podejście, potrzeby i okoliczności byłoby już nim z pewnością. Kraj arabski krajowi arabskiemu zresztą też raczej nierówny.

Czy imperializm może mieć dobre strony? Pewnie. Co nie znaczy, że nagle staje się dobry. Nie jestem jeszcze na takim etapie, w którym mógłbym powiedzieć, że mniejsze zło jest dobre. Nie mógłbym powiedzieć nawet, że można się na nie zgadzać i się z jego istnieniem godzić.

Alistair PW
13 stycznia 2023, 18:23
Nie wygramy z Putinem skoro nasz prezydent powiedział, że Rosja nie jest naszym wrogiem, lecz sąsiadem. Uciążliwym, ale sąsiadem. To jak nazwać kogoś uciążliwym sąsiadem bo krzyki jego ofiary przetrzymywanej w piwnicy przeszkadzają w spaniu. A jeszcze jakiś czas temu mówił, że w naszym kraju mamy bardzo dużo miejsca, by pochować najeźdźców. I takie jest podejście w Europie. Wysyła się do Ukrainy broń, ale Ukraińcy muszą walczyć sami. W tym czasie są torturowani. Niestety problemu nie stanowi sam Putin. Putin ma bardzo szerokie poparcie w kręgach władzy. To nie jest tak, że jeden człowiek podporządkował sobie cały kraj, bo jest to niemożliwe. To nie komiksy czy filmy, że Putin ma moc władania umysłami czy inne bzdury. Bez poparcia nie miałby żadnej władzy.
Podobnie jest z Kaczyńskim. To, że Kaczyński jest obłąkany nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia. Nie on jest straszny. Straszne jest to, że ma szerokie poparcie innych świrów. Świrów, którzy czerpią radość z siania nienawiści. Oni bardzo dobrze wiedzą co robią. Dla mnie są świadectwem ludzkiej perfidii, nie głupoty. Chcą zniszczyć ten kraj. Obym nie dożył czasów, gdy obozy dla przeciwników partii rządzącej będą na porządku dziennym.
Kiedyś śmiałem się z teorii spiskowych o katastrofie smoleńskiej. Dziś wcale nie jest pewien czy to jednak nie był zamach. Bo śmiałem się z tego wcale nie dlatego, że to niemożliwe. Nie wierzę w boga czy bogów, wierzę (choć to raczej niefortunne określenie) w zło tkwiące w człowieku. Wszyscy wiemy bardzo dobrze jakie okrutne rzeczy, zwyczajnie złe, dzieją się w różnych częściach naszej planety. Nie ma takiej podłości, do której nie posunąłby się jeden człowiek wobec drugiego.
Między innymi, Panie Tarnoob, do kastrowania ludzi bo są biedni. Zajmij się Pan przecinkami, dywizami i innymi bzdetami. Lepiej nie zajmuj się ludźmi, bo współczuję już tym ludziom.

Tarnoob PW
13 stycznia 2023, 18:40
Teraz już wiemy, że władze Rosji byłyby moralnie zdolne do zamachu smoleńskiego, ale to jeszcze żaden dowód.

Sterylizacji biedaków nie popieram czynnie. Tylko mówię, że gdyby była, to bym nie protestował, bo rozród nie jest prawem człowieka, w przeciwieństwie do godnego przetrwania.

Bacus PW
13 stycznia 2023, 21:20
Chopie, weź rozbieg i z całym rozpędem walnij łbem w ścianę.

Cytat:
Określanie się jako rusofob(ka) jest:
Jest tchórzostwem, bo prawdziwy Polak patriota nie boi się rosyjskich psów, a wręcz pluje na nich z pogardą.

Mam pytanie, czy poznałeś jakiegokolwiek Rosjanina, czy piszesz tak, bo teraz modne jest nienawiść do rosjan, bo wojna, więc chcesz być po drugiej stronie, aby pokazać swój indywidualizm? Bo ja niestety pracowałem z wieloma rosjanami i spotykałem ich na codzień w sklepach, barach czy stacjach benzynowych i to jest patologiczna hołota. Głośni, chamscy i co najlepszy podjeżdza nową BMW pod punkt pomocy społecznej i bierze paczki z jedzeniem i ubraniami, bo przecież jest oficjalnie bezrobotny to mu się należy.
I nie obchodzi mnie, że jest 7 rosjan, którzy nie popierają Putina czy zwalczają jego TOTALITARNE RZĄDY, bo to nacja, która jest zagrożeniem dla świata, polski i samych siebie.


XDDDDD:
Sterylizacji biedaków nie popieram czynnie. Tylko mówię, że gdyby była, to bym nie protestował, bo rozród nie jest prawem człowieka, w przeciwieństwie do godnego przetrwania.

No nie jest prawem, ale pieprzonym obowiązkiem. Po to chop ma kindybał, a kobieta psiochę, aby robić małe paskudy, a to co Ty tutaj wypisujesz to nawet Hitlera by odrzucało.

Problem jest taki, że Ci biedni są przez Państwa zachęcani do reprodukcji, a Ci bogatsi mają w to wyebane, bo nie będzie marnował czasu na bździoka, bo musi ogarniać hajs. Dlatego ja sterylizowałbym bogatych i kiedy osiągną wiek emerytalny ich poddawał eutanazji i zebrane przez nich dobytki przekazał tym co byli biedni. Pozbywamy się problemy biednych. Essa

Alistair:
Między innymi, Panie Tarnoob, do kastrowania ludzi bo są biedni. Zajmij się Pan przecinkami, dywizami i innymi bzdetami. Lepiej nie zajmuj się ludźmi, bo współczuję już tym ludziom.

Temu panu postawić 0,7 dobrego whisky, bo to jest mądrość, to jest inteligencja.



Kammer PW
14 stycznia 2023, 00:00
Tarnoob:
3. @Kammer: nie chcę, żeby ci dobrzy Rosjanie się rozmnażali, mimo że to by miało swoje plusy. Chcę, żeby walczyli środkami, które uznają za stosowne – czy to siłowo, czy to słownie i umysłowo. Chcę, żeby właśnie nie byli okradani i ogłupiani przez władze z carskim obłędem, który jest zaraźliwy.
Ale czy oni w ogóle chcą walczyć? Jak chcesz ich do tego zmusić?
Zresztą dostrzegam pewną korelację -- jak będą walczyć z władzą, to zginą i nie będą musieli żyć dziesiątek lat w nędzy. Upiorna wizja.

Tarnoob:
Turcy to są najbardziej swoi ludzie na Bliskim Wschodzie
No nie no. Turcy zniszczyli Bizancjum i zawłaszczyli stolicę, co jest grzechem absolutnie niewybaczalnym i niezmywalnym. /s


Tarnoob PW
14 stycznia 2023, 00:13
1. Argumenty anegdotyczne guzik mówią o narodzie; ta próba jest nie tylko mała, ale też mało reprezentatywna, bo zawężona np. do migrantów, a nie Rosjan statystycznych. Podobnie ja mógłbym mówić, jakie te Rosjanki ładne i miłe, bo głównie takie poznałem.

2. Nawet gdyby dobrych Rosjan było tylko siedmiu, to i tak warto im pomagać, np. kibicować i dawać azyl. Bierzmy przykład z Abrahama, co nie chciał zabicia dobrych mieszkańców Sodomy, mimo że byli mniejszością.

3. Nazywanie „paskudami” ludzi niewinnych jak dzieci jest niefajne. Jestem antynatalistą z troski o dzieci, a nie z wrogości – wrogi jestem złym rodzicom.

4. W biologii nie ma ściśle rozumianego „po to”; takie słowa to tylko uproszczenie na fakt, że jakaś cecha pomogła w przetrwaniu – i tyle; to nic nie mówi o etyce. Takie wywodzenie nakazów z anatomii kojarzy mi się z katolicką etyką seksualną, co to zabrania nie tylko miłości jednopłciowej, ale nawet – w uproszczeniu – różnopłciowej niezwiązanej wprost z rozrodem.

5. Wiem, że Hitlera odrzuciłby mój antynatalizm, ale to żaden argument. Jego odrzuciłaby też masa innych rzeczy, np. papież w synagodze albo przy ścianie płaczu.

6. Już podałem przykład rosyjskich powstańców. Nie ma jak zmusić kogokolwiek do walki, ale mogę klękać przed tymi, którzy mają do tego odwagę.

7. Wiadomo, państwa Seldżuków i Osmanów były zbrodnicze, ale współcześni Turcy nie ponoszą za to żadnej winy. Można im co najwyżej wytykać bronienie dawnego imperializmu i zaprzeczanie zbrodniom typu rzeź Ormian; podobnie nie mam do współczesnych Ukraińców żalu o Wołyń, tylko co najwyżej o zaprzeczanie mu albo usprawiedliwianie go.

Bacus PW
14 stycznia 2023, 09:53
flamidia:
No nie no. Turcy zniszczyli Bizancjum i zawłaszczyli stolicę, co jest grzechem absolutnie niewybaczalnym i niezmywalnym.

Osoba, która zniszczyła Vori nie powinna wypowiadać się o grzechach innych.

Cytat:
1. Argumenty anegdotyczne guzik mówią o narodzie; ta próba jest nie tylko mała, ale też mało reprezentatywna, bo zawężona np. do migrantów, a nie Rosjan statystycznych. Podobnie ja mógłbym mówić, jakie te Rosjanki ładne i miłe, bo głównie takie poznałem.

A Ty nie odpowiadasz na pytanie, więc rozumiem, że nie poznałeś żadnego rosjanina czy rosjanki jeśli uważasz to za zachowania anedgotyczne, na czym można skończyć dyskusję.

Cytat:
Jestem antynatalistą

Nie, Ty jesteś osobą chorą na głowę, a nie antynatalistą. Wypisujesz takie głupoty i pierdoły na forum o szachach, że to aż przykre. Poświęć ten czas, który tutaj marnujesz na pomoc tym swoim uciśnionym pajacom za wschodniej granicy, albo lepiej idź się leczyć, bo masz coś nie tak pod kopułą.

Cytat:
4. W biologii nie ma ściśle rozumianego „po to”; takie słowa to tylko uproszczenie na fakt, że jakaś cecha pomogła w przetrwaniu – i tyle; to nic nie mówi o etyce. Takie wywodzenie nakazów z anatomii kojarzy mi się z katolicką etyką seksualną, co to zabrania nie tylko miłości jednopłciowej, ale nawet – w uproszczeniu – różnopłciowej niezwiązanej wprost z rozrodem.

Chłop to chłop, a baba to baba, umieją się rozmnażać znaczy przynoszą więcej pożytku dla gatunku niż Ci, którzy nie tego nie robią. Czyli Ci, których chciałbyś sterylizować są od Ciebie jako istota gatunku ludzkiego lepsi, bo nie marnują czasu na debilizmy, a robią co każdy żywy organizm powinien - kontynuować i dbać o przetrwanaie naszego gatunku.





Hayven PW
14 stycznia 2023, 10:31
Cytat:
Chłop to chłop, a baba to baba, umieją się rozmnażać znaczy przynoszą więcej pożytku dla gatunku niż Ci, którzy nie tego nie robią. Czyli Ci, których chciałbyś sterylizować są od Ciebie jako istota gatunku ludzkiego lepsi, bo nie marnują czasu na debilizmy, a robią co każdy żywy organizm powinien - kontynuować i dbać o przetrwanaie naszego gatunku.

Pomijając wszystko... przypomnij sobie, nie wiem, o pszczołach czy mrówkach i zastanów się, co napisałeś.

Kastore PW
14 stycznia 2023, 14:31
Bacus:
Chłop to chłop, a baba to baba, umieją się rozmnażać znaczy przynoszą więcej pożytku dla gatunku niż Ci, którzy nie tego nie robią.
Nawet jak urodzi im się drugi Hitler?

Nicolai PW
14 stycznia 2023, 19:53
Tarni:
1. Argumenty anegdotyczne guzik mówią o narodzie; ta próba jest nie tylko mała, ale też mało reprezentatywna, bo zawężona np. do migrantów, a nie Rosjan statystycznych. Podobnie ja mógłbym mówić, jakie te Rosjanki ładne i miłe, bo głównie takie poznałem.
Jeśli coś jest dowodem anegdotycznym to Twoje gadanie o tym, że przecież Rosjanie wiele przyczynili się do rozwoju MM. Ja podałem twarde liczby z Centrum Lewady, który lepiej świadczą o narodzie jako ogóle.

Tarni:
2. Nawet gdyby dobrych Rosjan było tylko siedmiu, to i tak warto im pomagać, np. kibicować i dawać azyl. Bierzmy przykład z Abrahama, co nie chciał zabicia dobrych mieszkańców Sodomy, mimo że byli mniejszością.
Gdyby dobrych Rosjan było tylko siedmiu to co byłoby bardziej uzasadnione? Niechęć do tych 143.4 mln - 7 złych ludzi tej narodowości? Czy gadanie, że powyższa postawa jest nadużyciem?

Tarni:
3. Nazywanie "paskudami" ludzi niewinnych jak dzieci jest niefajne. Jestem antynatalistą z troski o dzieci, a nie z wrogości – wrogi jestem złym rodzicom.
Tamte określenie użyte przez Bacusa było ironią. A Ty świadomie mówisz o rodzinach wielodzietnych, że się roją. Jak dla mnie i chyba wszystkich, którzy z Tobą piszą to Twoja postawa jest bardziej niefajna.

Maruda:
Nawet jak urodzi im się drugi Hitler?
Przepraszam, ale Twoje "zaginacze" są jak żywcem wzięte z blogu dla cwanego gimboateisty. Aż się prosi, by odpowiedzieć pytaniem na pytanie. A co jeśli urodziłoby się genialne dziecko, które uratowałoby naszą planetę przed katastrofą klimatyczną? Wtedy dalej ekologia jest ważniejsza od rozmnażania się?

Kastore PW
14 stycznia 2023, 23:57
Nicolai:
A co jeśli urodziłoby się genialne dziecko, które uratowałoby naszą planetę przed katastrofą klimatyczną?
Elon Musk już żyje. Ilu jeszcze samotnyh geniuszy ratujących świat potrzebujesz?
Nicolai:
gimboateista
Gimbokuloziemca.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Dyskryminacja i uprzedzenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel