Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 21 - 22 - 23

Alamar PW
26 listopada 2009, 15:44
Używałeś kodu na odsłonięcie mapy? Jeśli tak, to spróbuj użyć go ponownie, by go wyłączyć.

Mitabrin PW
26 listopada 2009, 16:00
Akurat używałem coby zobaczyć jak prezentuje się pewna mapa, którą ściągnąłem... spróbowałem - podziałało, dziwne, że nawet po reinstalacji komputer toto pamiętał...

Alamar PW
26 listopada 2009, 19:46
Wiesz - reinstall to nie wszystko. Rejestr też przydałoby się czasem wyczyścić.

qaz PW
26 grudnia 2009, 19:41
jako że jestem tutaj nowy wiec witajcie :)

Od ponad 1, 5 roku mam nowego kompa ale mam problem z graniem w HoMM3 otóż po zainstalowaniu (z dodatkami AB i SoD)i graniu max 30 minut gra się wyłącza. po ponownym uruchomieniu mogę grać około 5 minut i to samo. poniżej zamieszczam konf. sprzętową.

intel dual-core 1, 6 GHz
2 GB ram
GeForce 8400M 512Mbit

proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu
Pozdrawiam

Mitabrin PW
26 grudnia 2009, 19:57
A OS jaki masz? :3

Poza tym - Przy skrócie do gry na pulpicie ppm na skrót i wejdź we właściwości, potem zakładka "zgodności" i ustaw na zgodność z Win 98. Możliwe, że pomoże.

qaz PW
27 grudnia 2009, 09:59
mam xp. wątpię żeby zgodność coś dała bo na 7 letnim PieCyku z xp działa aż miło... niestety PieCyka do akademika nie wezmę, bo mam swojego laptopa a w domu musi coś zostać... druga sprawa to to że prawdopodobnie już próbowałem (niestety nie pamiętam czy napewno) narazie wyjeżdżam wiec spróbuje wieczorem jeszcze raz i jak by co dam znać.
zainstalowanie woga coś może pomóc?

pozdrawiam

Mitabrin PW
27 grudnia 2009, 14:29
Wątpię by pomogło, chyba że wina leży po stronie płyty...

qaz PW
27 grudnia 2009, 23:05
miałem sprawdzić ale że popiłem... ;)
i też wątpiłem by pomogło. oryginalne mam dodatek AB. na tych samych płytach na PieCyku działa ok. wiec coś ze sprzętem. próbowałem kiedyś za radą kolegi wyłączyć jeden rdzeń dla procesu po wciśnięciu 3 króli (ctrl+alt+delete)ale na nic to się nie zdało... ;(
Acid Dragonie może Ty coś poradzisz? czytałem jako gość trochę Twoich postów i widzę że Ty kumaty :) (to nie wazelina ;) )

pozdrawiam

Goldenraz PW
28 grudnia 2009, 00:15
Najlepiej opisz dokładnie sprzęt i system.
Dane typu jaki XP (są chyba home i pro), jaki service pack, jakieś antyviru, firewalle, a w sprzęcie wiadomo.
Ja Ci nie pomogę, ale komuś kto może pomóc to może pomóc ;)

qaz PW
28 grudnia 2009, 09:32
XP professional SP2
antywirus: Kasperski Internet security 7.0.0.125
nic więcej z tego co pisałeś nie mam

sprzęt wymieniłem wyżej

Hellburn PW
28 grudnia 2009, 09:43
Ja też nie sądzę, by przyczyną był system bądź konfiguracja kompa... Znam dużo osób, które mają XPka (ba, nawet Viste/7!!) i Heroes 3 hula.

Moim zdaniem broken disc(s).

qaz PW
28 grudnia 2009, 10:15
gra była też instalowana z obrazów ściąganych z sieci w akademiku... ten sam problem...

Hellburn PW
28 grudnia 2009, 10:21
No, czyli dobrze mówię :). Poprostu zepsute wersje heroes. Najpewniejsza rzecz jaką możesz zrobić to iść do empiku i kupić Złotą Edycję :). Pójdzie na 100%.

Acid Dragon PW
28 grudnia 2009, 19:50
Po pierwsze, jeśli wyskakuje jakikolwiek błąd lub dzieje się cokolwiek poza nagłym wyjściem do systemu (choćby i zawieszenie gry, lub komunikat Windows o krytycznym wyjątku) to wszystko podaj, ze szczegółami. Może to znacznie ułatwić sprawę.

Zakładam, że nie dzieje się nic.

Po drugie - na forum już wyszło, że pirackie wersje naprawdę zawierają błędy i nie jest to tylko moralizatorskie gadanie. Jeśli więc nie masz oryginałów, to odżałuj te parę złotych na nową wersję.

Po trzecie - mówisz, że masz H3, AB i SoD, a więc wszystko oddzielnie. Tych dodatków oddzielnie to chyba nie widziałem od czasów premiery - premiery, która nota bene miała miejsce, zanim ktokolwiek pomyślał o wyprodukowaniu Twojego laptopa. "Złota edycja" jest już spatchowana (gdyż być może brak patchy jest problemem) i daje 100% gwarancji kompatybilności między trzema wersjami H3. I ona byłaby tu zalecana.

A do rzeczy - Nie zetknąłem się z podobnym problemem względem H3 (aczkolwiek dawno już nie miałem do czynienia z wersją starszą od "Complete"). Jednakże - napotkałem na podobny problem na moim laptopie względem H1. Nie rozwiązałem go.

No cóż można powiedzieć - im nowszy sprzęt i system, tym większe prawdopodobieństwo braku wstecznej kompatybilności. Czasami pomaga update systemu operacyjnego, ustawienie trybu zgodności, przeczyszczenie CD, czy wyłączenie antyvirusa, ale tylko czasem.

Generalnie jednak na chłopski rozum - jeśli ta sama gra chodzi Ci na starszym komputerze, a nie chodzi na nowszym, to pewnie znaczy, że w nowszym jest coś "zbyt nowego", o czym ponad 10-letnia gra nie wie. Tym czymś może być sprzęt, może byc DirectX (podobno wersja 10 jest gorzej tolerowana), może być system operacyjny (to, że XP to naprawdę niewiele znaczy, bo trudno znaleźć dwa komputery z dokładnie takim samym XP), być może błędy systemu/dysku, być może wpływ światła księżyca i układu planet.

Osobiście obstawiam zbyt starą/piracką wersję H3.

qaz PW
28 grudnia 2009, 20:23
ok dzięki za rad i podpowiedzi :) będę jeszcze coś z tym kombinował.

pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś

qaz PW
28 grudnia 2009, 23:09
jeszcze takie pytanko. myślicie że zainstalowanie WoG'a coś pomoże? jak tak to traktował bym to jako rozwiązanie ostateczne bo nie podoba mi się ten dodatek...

Mitabrin PW
28 grudnia 2009, 23:33
Już pisałem - jak wina leży po stronie płyty to to pomoże.

Acid Dragon PW
29 grudnia 2009, 00:09
Raczej nie. Jeśli nawet to wina płyty, to gra powinna się zawiesić, czy błąd odczytu wyświetlić, a nie po prostu się scrashować.

Aczkolwiek WoG jest oparty na relatywnie nowym (relatywnie, czyli ok 8-letnim ;P) pliku exe gry, więc możesz spróbować mimo wszystko zainstalować. Jeśli WoG będzie chodził, a SoD nie (po zainstalowaniu WoGa można ciągle odpalić SoD), to na 99% będzie to oznaka, że masz zbyt starą/niespatchowaną wersję H3.

W przeciwnym wypadku raczej skłaniałbym się ku temu, że jednak problem nie dotyczy bezpośrednio samej gry, ale raczej systemu/sprzętu/directX/bananowca, ale nie byłbym już taki pewien.

qaz PW
30 grudnia 2009, 23:17
zainstalowałem wersje complete. jest lepiej ale problem dalej się pojawia. lepiej bo nie wywala tak często tylko co około 45 minut do godziny. nie mam co narzekać bo grać się da.
i jednak wyskakuje to okno z przyciskami "wyślij raport o błędach" i "nie wysyłaj"
pozdrawiam

mirekk PW
15 lutego 2010, 14:44
No nie, zepsuła mi się płytka z HoMM1 i 2... miałem ją od 4 lat chyba i musiałem być zmuszony do ściągnięcia pirata (to nie jest piractwo - gra mi się zepsuła, a dokładniej płyta) ... wszystko ok, ale w obydwu grach nie ma muzyki! Czy mógłby mi ktoś udostępnić plik odpowiedzialny za muzykę do obu gier, szczególnie do H1? Byłbym bardzo, ale to bardzo wdzięczny.

W sumie filmiki do jedynki też bym prosił - chcę jeszcze raz zobaczyć to zabawne i ogólnie fajne intro. :))

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich heroesomaniaków! :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel