Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23

czar1985 PW
25 stycznia 2006, 02:34
Wielkie dzięki za patha. Wszystko już jest OK :)

PS: Nie myślałeś, aby go gdzieś umieścić?

MCaleb PW
25 stycznia 2006, 11:28
Hmm... racja, nie umieściem go nigdzie, bo nie spotkałem się takim problemem u innych (ja swoją trójkę kupowałem po kolejnych częściach), ale skoro już zaobserwowałem dwa takie przypadki, to chyba przydałoby się coś z tym zrobić.
Tak więc prosiłbym by tego patcha umieścić w Kwasowej Grocie (tylko nie wiem komu i gdzie go wysłać).

Acid Dragon PW
25 stycznia 2006, 16:50
pobawiłem się z tym chwilkę - o ile generalnie MCaleb miał rację, gdyż to rzeczywiście kwestia czcionek, a nie dodatków czy gildii złodziei, o tyle nie trzeba od razu wszystkich plików czcionek zamieniać. Wystarczy jeden. Dzięki temu m.in. dalej są widoczne znaki specjalne doświadczenia oddziałów w WoGu.

przesłany mi przez MCaleba odpowiedni plik czcionki oraz zmodyfikowany plik nazw liczebności oddziałów można pobrać stąd.
Archiwum należy rozpakować do katalogu DATA gry.

Altair PW
25 stycznia 2006, 18:22
Mam pewien problem który nurtuje mnie od pewnego czasu. Gdy walczę z graczem komputerowym w SoD i rzucę zaklęcie magiczne zwierciadło na własną jednostkę. Gdy gracz komputerowy rzuci na tą jednostkę zaklęcie raniące np. magiczna strzała nigdy nie zostaje ono odbite. Może ktoś zetknął się z tym problemem?

Acid Dragon PW
25 stycznia 2006, 18:36
Jedyne, co mi przychodzi do głowy to: miałeś pecha :P.

na podstawowym poziomie to zaklęcie ma ledwie 20% szans, żeby zadziałać w razie rzucenia na twoją jednostkę niszczącego zaklęcia. A i na expercie szansa ta wynosi ledwie 40%.

Altair PW
25 stycznia 2006, 18:46
Na pewno nie! Specjalnie testowałem. Poprostu nie działa, ale tylko w walce gracz vs AI. Tak samo w wypadku Czarodziejskich smoków. Gdy są w mojej armi żadne zaklęcie w nie wymierzone nie zostaje odbite. Gdy walcze z nimi i rzucę na nie jakiś czar (np. Błyskawica) to wtedy działa. Problem też nie występuje w walce człowiek vs człowiek. Wtedy wszystko działa jak trzeba.

MCaleb PW
25 stycznia 2006, 21:15
Rebbe: powrót do starego wątku, jakby ktoś nie zauważył :P

Dzięki Ci Acidzie! Wreszcie będe miał naprawione jedno nie tracąc drugiego. Zaraz przetestuję ten pliczek, bo bardzo możliwe, że będe miał kilka pytań do niego (np.: czy da się go zedytować, czy tylko jego trzeba było podmienić?).
EDIT: Jednak u mnie dalej nie wyświetla doświadczenia jednostek... (skasowałem wszystkie dodane przezemnie pliki z Data i podstawiłem tiny)
EDIT2: Ups... chyba podmieniłem wtedy dwa pliki: SMALFONT.FNT i VERD10B.FNT. Czy mógłbym prosić o spakowanie mi ich i wysłanie na mojego maila? (bo [re-]instalacja WoGa trwa za długo :)

Acid Dragon PW
25 stycznia 2006, 21:21
edycja plików czcionek nie jest zbyt przyjemna - da się to oczywiście zrobić (zrobił to w końcu m.in. Slava), ale raz, że nie mam pojęcia jak, a dwa, że bez specjalnych programów do tego się nie obejdzie.

MCaleb PW
25 stycznia 2006, 21:28
Aha, dlatego się pytam, bo czcionki mogą (i w niektórych przypadkach są) nieczytelne i to co chcialem zrobić to na tyle zwiększyć ich rozmiar by były rozkodowywalne, a mimo to na tyle małe by nie 'znikały' z pola określającego ilość wojsk przeciwnika.

Acid Dragon PW
25 stycznia 2006, 21:33
myślę, że jakimś pseudo-rozwiązaniem mogłoby być używanie oryginalnego angielskiego pliku czcionek, który i wygląda jak należy, i wyświetla literki poprawnie. Tyle, że nazwy liczebności oddziałów trzebaby wtedy zmienić na niezawierające polskich znaków. W sumie tylko słowo 'niedużo' trzebaby zamienić na coś innego. chyba, że ta czcionka jest używana też do kichś innych napisów, to gorzej nieco...

czar1985 PW
26 stycznia 2006, 00:03
Problem z czcionkami występuje w wydaniu HoMM III z ekstra klasyki CD Projektu. Potwierdzenie: trzy inne osoby, które mają h3 z ekstra klasyki też miały ten sam problem.

To-ja PW
10 lutego 2006, 12:24
Już dwa razy ściągnęłem beta hommV, ale nie działa. Jakieś pliki są uszkodzone. Co robić?

vinius PW
10 lutego 2006, 14:10
wywalić.

na serio: powiedziałbyć o co chodzi, bo wiemy narazie, że nie działa. co ty nam dajesz za infromacje?

btw. moj brat ma identyczny problem, ale nie podał mi nazwy pliku. szkoda. może ktos zna? To-ja, podaj nazwę tego pliku, może ktoś dobrego serca go nam wysle :)

MCaleb PW
10 lutego 2006, 18:19
Ja ściągałem betę 4 razy (słownie: cztery) i dopiero wtedy mi się udało. Radzę się zaopatrzeć w jakiś program do ściągania (GetRight, Flash Get itp), bo ja ściągałem normalnie przez Firefoxa i nawet IE z desperacji (ale w końcu się udało). Więc nie narzekać i próbować do skutku!

To-ja PW
11 lutego 2006, 15:06
Podał bym nazwę pliku, ale to nie tylko jeden plik. Między innymi z folderu disk1 część daty2 (ponad 200 MB więc chyba jednak nikt nie wyśle. Oprócz tego jeszcze wsyztskie pliki z disk1 mające w nazwie setup.
Folderu disk2 już nie sparwdzałem

MCaleb PW
11 lutego 2006, 15:23
A tak z ciekawości, z kąd Ty żeś to ściągał?
Bo powinno się betę ściągnąć z File Palnet, a i to gdy zdobędzie się klucz do bety.
A to co ściągniesz z FP, to jeden pliczek instalacyjny, o nazwie 'homm5.exe' i wadze 756 mega.
Jeżeli ściągałeś cokolwiek inszego, z jeszcze innego źródła, to to nie to.

vinius PW
11 lutego 2006, 16:00
radze pobrać jeszcze raz z File Planet.
mój brat i wczesniej pobierał w FP -i był brak plików. pobrał drugi raz - działa jak trzeba :)

To-ja PW
12 lutego 2006, 11:27
Zdoybyłe klucz i ściągnełem z FP ( raz czekałem i zaczęłem ściągać przez Flash Geta, gdyż mogę przerywać, a później ściągać od początku)

Nie chciało mi się zainstalować, więc otworzyłem przez winrara i spóębowałem wypakować. Dzięki winrarowi wiem, jakie pliki są uszkodzone

MCaleb PW
12 lutego 2006, 11:41
Prawdopodobnie przerwało Ci gdy ściągałeś (co jednak przy Flash Gecie nie powinno się zdarzyć) i mimo to radziłbym nie przerywać tego ściągania, bo takie serwery jak FP są na to czułe i nie lubią tego.

To-ja PW
12 lutego 2006, 17:09
Widziałem jak kończyło ściąganie
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel