Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Systematyka demonów Ashanu
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Nicolai PW
3 maja 2016, 18:20
Dobra, to może trochę sprostowań...
Belegor:
Urgash stworzył demony owszem, a później (lub jednocześnie) SZEŚCIU WŁADCÓW DEMONÓW, którzy odpowiadają sześcu smoczym bóstwom.
Jeden z opisów miasta Inferno z H5 mówił o tym, że pierwszego demona Urgash stworzył przetapiając skałę. I był to pierwszy demon, nie Władca Demonów, więc wygląda na to, że ta rasa/rząd/typ/cokolwiek jest starsza ich "Bóstwa".
Belegor:
Każdy z nich ma miał moc podobną do nich, łącznie z tworzeniem sobie poddanych.
Nigdzie w grze i poza nią nie zostało to powiedziane.
Belegor:
Za pomocą siły zmusiły poszczególne demony do służenia im (jedynie Kha-Beleth miał dość sił, by samemu rządzić).
Było kilku obywateli Sheoghu, którzy potrafili funkcjonować poza wsparciem Władców Demonów, ale trzeba było być silnym graczem samym w sobie. Najsłynniejszym przykładem jest Kha-Beleth, ale oprócz niego postępował tak Cyryl i Sara.
Belegor:
By zostać po zaćmieniu w Ashan, muszą żywić się magią - przykład sukkub z kampanii Akademii.
Której kampanii Akademii? Poza tym Inkuby/Sukuby/Queerkuby jako istoty półashańskie nie musiały żywić się magią, by zostać na powierzchni?
Belegor:
Agrael był "tworem" Kha-Beletha. Miał za zadanie zbliżyć klan Blizny Dusz do demonów (...)
To co Kha-Beleth chciał od Agraela i jaką rolę spełnił nie zostało wytłumaczone.

@zmudziak22: Nie mieszajmy fanfikcji z potwierdzoną wiedzą na temat uniwersum ;)

Godzilla B PW
3 maja 2016, 18:24
Agrael miał obserwować Izabelę jak dorastała, jest nawet misja w Dzikich Hordach jak Agrael chce zaimponować Władcy Demonów, więc Kha-Beleth nie mógł go zamienić.

Nicolai PW
3 maja 2016, 18:40
Teoretycznie mógłby, bo Sukuby umieją zmieniać postać, więc zgaduje, że Inkuby tak samo, ale jak już ustaliliśmy... Agrael nie był "zdemonizowany".

Belegor PW
3 maja 2016, 21:04
Nicolai - w kampanii Heroes VII Akademii w trzeciej misji było to wyraźne powiedziane. Sukkub zwabiła Agira do siebie by wyssać z niego manę by utrzymać się w Ashan.

Sześciu władców demonów mogło powstać później...ale to oni rządzili i "reprezentowali" wolę Urgasha. Masz to w opisach do heroes VI, w tym jednostek.
Cyryla i Sary w ogóle bym nie liczył, gdyż nie są w 100% demonami. Są dziećmi Ashy i żadne z nich nie oddało się Urgashowi.

Nicolai PW
3 maja 2016, 21:39
A faktycznie... zapomniałem o przypale Agira. A WładcóW Demonów znam i nie wiem po co mnie odsyłasz. Co do Cyryla to nie jest on demonem, ale z Sarą to nie takie proste:
Cytat:
Magia chaosu pochłonęła Sarę, przemieniając ją w istotę niebędącą ani aniołem, ani demonem.
Poza tym czemu byś ich nie liczył? Urzędowali w Sheogh? Urzędowali... a tam życie jest równie ciężkie dla wszystkich, więc się wszystko zgadza.

Belegor PW
3 maja 2016, 21:56
Nie wiemy jak długo urzędowali w Sheogh. Na koniec kampanii HVI znaleźli sobie przyjemne miejsce do spędzenia "miesiąca miodowego", a dopiero w dodatku wiemy, że był w bibliotece bezimiennych w Sheogh, a potem został w tamtym wymiarze. Po jego wskrzeszeniu Cyryl z Sarą ukrywali się przed Kha-Belethem, ale mimo to nie można ich uznać za demony. Gdyby umarli, odrodziliby się jako inne dziecko Ashy.

Garett PW
4 maja 2016, 12:38
Nicolai:
Belegor:
Każdy z nich ma miał moc podobną do nich, łącznie z tworzeniem sobie poddanych
Nigdzie w grze i poza nią nie zostało to powiedziane.

Ekhem:

Opis Królowej Roju z H6:
Królowa Roju jest uważana za matkę wszystkich stworzeń zamieszkujących czeluście pod Ashanem.
Jej stwórcą jest sam Ur-Aazheel, Władca Rozpłodu.

Godzilla:
Agrael miał obserwować Izabelę jak dorastała, jest nawet misja w Dzikich Hordach jak Agrael chce zaimponować Władcy Demonów, więc Kha-Beleth nie mógł go zamienić.

A to nie było przypadkiem tak, że Kha-Beleth od początku chciał dać Agraelowi tą robotę i tylko przestrzegł go, że niektórzy będą chcieli go wygryźć? Poza tym sam Władca Demonów pomagał wtedy Agraelowi wysyłając mu posiłki.

Nicolai PW
4 maja 2016, 17:15
Ale zauważ, że wypluwanie przez Królowe Roju przedstawicieli istniejących gatunków demonów nie jest tożsame z tworzeniem sobie poddanych przez Władców Demonów ;) Poza tym to ten tekst trochę nam zgrzyta, bo jak pisałem demony są starsze niż Ur-Aazheel czy inni Władcy.

A i jeszcze jedna rzecz... @Belegor Smocze Bóstwa nie potrafią tworzyć sobie poddanych, oni pochodzą od Ashy :P

Belegor PW
4 maja 2016, 18:18
Fakt, tu bardziej chodziło mi o żywiołaki. Istoty duchy żywiołu i formy im pokrewne to akurat twory samych smoczych bóstw. Asha mieszkańców Ashanu stworzyła owszem, ale każda z ras podporządkowuje się danemu bóstwu.
Demony są dziełem Urgasha, ten później robi krzywe odbicie smoczych bóstw - Władców Demonów różnych domen. Ci zaś tworzą sobie awatary i poddane sobie istoty - jak cerbery, czerwie, czy matki roju. Dowodem jest opis jednostek z inferna. W opisie królowej Roju zapewne chodzi o same matki roju i rodzicielki. Ona była pierwsza, pzed nią były pradawne rodzicielki - pierwsze próby Władcy Rozpłodu nad stworzeniem kwintesencji swego "królestwa".

Pozostałe demony ewoluują i są kształtowane ("tworzone") przez Władców Demonów, a przynajmniej do czasu ich detronizacji przez Kha-Beletha.

Garett PW
4 maja 2016, 19:15
@Nicolai To, że demony jako gatunek są starsze od Władców Demonów, to nie oznacza, iż tamci nie mogli stwarzać swoich własnych wariacji.

Belegor:
Ci zaś tworzą sobie awatary i poddane sobie istoty - jak cerbery, czerwie, czy matki roju.

Akurat Czerw nie jest poddanym, a awatarem samego Ur-Vomocha.

Nicolai PW
25 lipca 2016, 16:54
ANdre poruszył ciekawy temat na Czacie. Czym w sumie są Diabły według lore? Z tego co pamiętam, to pojawiły się po przejęciu władzy w Sheoghu przez Kha-Beletha. Czyżby w takim razie były jego awatarami na podobnej zasadzie, jak Czarty służące Ur-Januszowi? Wiadomo coś więcej na ten temat? Coś? Ktoś?

Alamar PW
25 lipca 2016, 18:01
Demonami

Po pierwsze diabły pojawiły się w H5 dlatego, że były w H3. :P
Po drugie, nie wszystkie informacje z H5 są wciąż kanoniczne. :P
I po trzecie, w H6 ich nie było wprawdzie w grze, ale to wcale nie znaczy, że w Sheoghu nie siedziały.

H5:
Diabły to najgroźniejsi reprezentanci chaosu w Ashanie. Ich potęga i zręczność nie ma sobie równych pośród żołnierzy Inferna. Istoty te mają dostęp do piekielnej płaszczyzny egzystencji, dzięki czemu mogą teleportować się na polu bitwy. Arcydiabły posiadają umiejętność wzywania prosto z peiekieł na pole bitwy posiłków składających się z czarcich lordów.

Koncepty diabłów w H5:
Pierwszą propozycją było, by wyłaniał się z ziemi, zbyt duży, by po prostu wkroczyć na pole bitwy (skąd ja to znam? :P). Inne pomysły byłe bliższe wojownikowi z płomiennych otchłani - później wykorzystano je, budując model bohatera Inferna.

Gdy więc zaczęto wprowadzać mitologię Ashanu w H6, diabły zostały zastąpione przez Czarcich Lordów w grze, a ich miejsce w historii "przejęli" Książęta Demonów (po jednym na każdego z 6 Władców) i same arcydemony (jak Kha-Beleth).

Pamiętam, że sami autorzy to gdzieś tłumaczyli, ale nie mam najmniejszej ochoty szukania teraz tego w wywiadach czy filmikach.

Nicolai:
Czyżby w takim razie były jego awatarami na podobnej zasadzie, jak Czarty służące Ur-Januszowi?
Czarty to nie awatary Władców demonów. To forma demonów służąca Ur-Hekalowi, Demonicznemu władcy nienawiści:
Kompendium:
Ur-Hekal, Demon Overlord of Hate, is the expression of that endless emmity [for Asha and her Creation], and the mighty Pit Fiends are his most spectacular agents.
Książę Demonów (jak Azkaal czy Ahribban) to zaś tytuł, który otrzymywał najbardziej zasłużony spośród demonów danego władcy. Nie musiał być on diabłem czy arcydemonem, ale zawzwyczaj była to najpotężniejsza forma demonów w danej chwili (Czarci lordowie w H6).
To była taka prawa ręka władcy, jak Agrael dla Kha-Beletha w czasach między 5. i 6. Zaćmieniem.
Awatarami Władców Demonów były osobne byty, jak Czerw Otchłani czy Matka Roju, ale nie demony jako takie.

Nicolai PW
25 lipca 2016, 18:19
Alamar:
Po drugie, nie wszystkie informacje z H5 są wciąż kanoniczne. :P
Tylko to które są kanoniczne, a które nie zależy w głównej mierze od tego, którą nogą naczelny grafoman, Marzhin wstanie :P Najlepiej widać to na przykładzie Feniksów, w każdej kolejnej części zmieniali ich lore. Ogniste, potem pierwotne, a obecnie świetlne. Po kiego grzyba tak kręcą? Na co to komu? Zgaduję, że koniec końców zrobią z niego coś na wzrór Eevee, bo tak :P
Alamar:
I po trzecie, w H6 ich nie było wprawdzie w grze, ale to wcale nie znaczy, że w Sheoghu nie siedziały.
Niby tak, ale z drugiej strony nie ma dowodu na to, że zmienili lore w stosunku do H5 i stwierdzili, że Diabły nie są powiązane z Kha-Belethem, a użycie w ich miejsce Czartów sugeruje nawet, że ten aspekt pozostawili nietknięty. Nie dali Diabłów, bo zgodnie z lore nie pasowali do zamysłu armii Inferno w H6, a poza tym mogli wtedy jeszcze nie istnieć :P
Alamar:
Gdy więc zaczęto wprowadzać mitologię Ashanu w H6, diabły zostały zastąpione przez Czarcich Lordów w grze, a ich miejsce w historii "przejęli" Książęta Demonów (po jednym na każdego z 6 Władców) i same arcydemony (jak Kha-Beleth).
Ale w jakim sensie zastąpili? Przecież zgodnie z lore wtedy jeszcze nie było Diabłów :P

Alamar PW
25 lipca 2016, 18:25
Przeczytaj ostatni cytat jeszcze raz.

Nicolai PW
25 lipca 2016, 18:26
Przeczytałem nawet trzy razy... i co z niego wynika?

Alamar PW
25 lipca 2016, 18:33
"w grze" :P

Cytat:
Przecież zgodnie z lore wtedy jeszcze nie było Diabłów :P
A wskaż mi, gdzie w "lore" masz wzmiankę o tym, kiedy diabły się pojawiły?

I chyba umknął Ci mój fragment o tym, że sami autorzy tłumaczyli, dlaczego nie ma diabłów w H6.

Nicolai PW
25 lipca 2016, 18:34
Lore mówiło o tym, że Diabły się pojawiły po przejęciu władzy przez Kha-Beletha. Mam Ci to znaleźć? Ugh... spróbuje, ale wiedz, że przekopanie się te nieskatalogowane lore nie będzie takie proste :P

Alamar PW
25 lipca 2016, 18:36
Oszczędzę Ci czasu - nie, nie mówi. Diabły są tylko w H5 (bo były w H3), ale tak samo jest np. ze Zmorami czy Demonami (chodzi o jednostki). Zresztą drugie ulepszenie Diabła, to Arcydemon, czyli istota, która za czasów H6 istniała. :P

Nicolai PW
25 lipca 2016, 18:42
Oho... Al usunął mój post, bo tak :P W każdym razie powtórzę go. Jestem niemal pewien, że gdzieś była o tym wzmianka. Oczywiście znalezienie jej będzie, nomen omen, diabelnie trudne, ale dam radę. I tutaj droga uwaga, Alamarze to nie Ty stanowisz lore. Jak coś Ci się wydaje to nie znaczy, że tak jest ;)

Alamar PW
25 lipca 2016, 18:43
Proszę, od 1:55 - i radzę włączyć napisy:

strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Systematyka demonów Ashanu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel