Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 26 - 27 - 28

OGARexs PW
22 maja 2013, 13:05
Moim zdaniem powinniście dodać coś w stylu "ulubionych tematów". Działało by to na zasadzie powiadomień takich jak w Poczcie Hermes. Dałoby się to zrobić?

Nemomon PW
22 maja 2013, 16:33
A moim zdaniem w widoku tematu powinna być gdzieś informacja w której komnacie się znajdujemy. Kliknąłem sobie na stronie głównej temat: "Pytania Wszelakie" i nie wiedziałem, do której gry te wszelakie pytania są zapytywane.

Dark Dragon PW
22 maja 2013, 16:35
Nemomon - właśnie nad tym pracujemy...

Nemomon PW
22 maja 2013, 16:42
To macie odzew ludu, iż taka zmiana jest potrzebna, a wasza praca zasadna ;).

Nemomon PW
23 maja 2013, 18:27
Póki co ta nazwa komnaty wygląda jak pół dupy zza krzaka, ale cieszę się, iż już jest i czekam na jej usprawnienie! :).

Proponuję usunąć grafikę stolika, bo niepotrzebna, a zostawić samą nazwę.

Acid Dragon PW
23 maja 2013, 18:35
Nie przewidziałem żadnych dalszych usprawnień - przynajmniej względem tej nazwy w tematach. Co takiego źle wygląda?

Nemomon PW
23 maja 2013, 18:46
Niepotrzebna jest grafika stolika, bowiem rozciąga ona całą tabelę niemiłosiernie. Niby ona linkuje do komnaty, ale ten link jest niepotrzebny, bowiem po prawej stronie mamy to samo - "wróć do komnaty". Czyli de facto ta grafika dubluje informację. Sama nazwa komnaty wystarczy moim zdaniem.

Coś takiego:



wygląda o wiele czytelniej i nie bije po oczach.

Acid Dragon PW
23 maja 2013, 19:34
Rozumiem, że możemy się różnić w kwestii estetyki ;), aczkolwiek jeśli chodzi o fakty, to ta ikonka nie tylko nie rozciąga tabelki (a tym bardziej "niemiłosiernie"), ale zapełnia nieco pustej przestrzeni.

Co do stylu - uznałem, że nazwa komnaty jednak nie jest tak ważną informacją, co chociażby tytuł tematu i dlatego jest wyświetlana mniejszą i ciemniejszą czcionką. Ona specjalnie ma być mniej czytelna od reszty. Gdy wszystko jest tak samo czytelne, to nie ma gradacji.

Alistair PW
23 maja 2013, 20:49
Zgadzam się z Nemomonem. Wygląda to na robione w Wordzie. Niech obie linijki tekstu będą w takiej samej odległości od lewego marginesu. Zdjęcie może zostać, ale niech to jakoś wygląda.

Nemomon PW
23 maja 2013, 21:12
Ano, mamy minimalnie inne poglądy na temat estetyki, aczkolwiek nie są te poglądy aż tak dramatycznie różnie ;).

Aczkolwiek jeżeli np. zamiast tej grafiki taśmy z Forge wstawisz grafikę Pikachuu, to i tak obie te grafiki nie powiedzą mi nic o tym, w jakiej się znajduję komnacie. Bo ja zapamiętuję nazwy komnat (a te w nawiasach mają tytuły gier), a nie jakieś kadry wyjęte z jakiś gier na chybił-trafił ;).

Zapełnia ona trochę przestrzeni, owszem, ale kosztem powiększenia rozmiarów pozostałych komórek tabeli, które nie muszą być tak ogromne, bowiem zawierają tylko 3 krótkie wyrazy.

Jak już zdjęcie musi zostać, to wyrzuć je z tabeli, więc tabela będzie wciął mała, jej komórki także, a samo zdjęcie będzie się znajdować obok niej?

Do rozmiaru czcionki póki co nie mam zastrzeżeń ;). Nie przeszkadza mi, iż jest mniejsza.

Irhak PW
23 maja 2013, 21:20
Ech... ja już wiem o co chodzi. Wy chyba nadal widzicie wersję pierwszą z pełnorozmiarowym avatarem komnaty, który tak niemiłosiernie rozszerzył ten wiersz. Odświeżcie stronę, aby skrypt się załadował, bo został pomniejszy i teraz jest o 3 nieba lepiej :P

Nemomon PW
23 maja 2013, 21:26
A faktycznie :D

Teraz ta grafika lepiej wygląda, chociaż o pół stopnia byłbym zwiększył wielkość czcionki.

Acid Dragon PW
23 maja 2013, 23:29
No tak, na to nie wpadłem - Wszyscy narzekający proszę najpierw wcisnąć Ctrl+r ;).

@Irhak - nigdy nie było "wersji pierwszej". To jest pierwsza i ostatnia. Tobie wcześniej też po prostu nie załadował się CSS.

Drwal PW
21 czerwca 2013, 14:17
Nie wiem czy był omawiany ten problem, a w zasadzie utrudnienie, ale spróbuje. ;)
Byłaby możliwość by okno w którym piszemy posty na forum znajdowało się pod postami innych, a nie w zupełnie nowym miejscu? Uciążliwe jest to zwłaszcza gdy się coś cytuje, odnosi to wypowiedzi innych, trzeba po prostu otworzyć temat w nowej karcie i "przekilkiwać" by zobaczyć co napisali inni.
Na większości forów tak jest.

Irhak PW
21 czerwca 2013, 17:46
Przyznam szczerze, że taka propozycja przewinęła mi się kiedyś gdzieś odnośnie tego forum. Mam tylko nadzieję, ze jeżeli kiedykolwiek pojawi się to w Grocie to nie będzie wyglądać jak na forum Drakensang Online :P

Nemomon PW
21 czerwca 2013, 18:47
A ja z innej beczki, może by dodać panel z BBCode do strony "postAdd"? Zwłaszcza, iż on już istnieje podczas wysyłania wiadomości prywatnej, więc nie trza go programować.

Morglin PW
21 listopada 2013, 20:14
Proponuję rozdzielenie "Biblioteki Legend" na dwa działy. Jeden dotyczący starego uniwersum, a drugi Ashanu. Chodzi mi o to by osoby, które chcą pogłębić swoją wiedze na temat świata wykreowanego przez NWC, a nie obchodzą ich gry Ubisoftu, nie musiały przedzierać się przez nieinteresujące ich tematy. I na odwrót.

Ewentualnie jeśli pomysł podany wyżej nie przejdzie to proponuję by przed każdym tematem dodawać odpowiednią informację zawartą w nawiasach kwadratowych, mówiącą którego uniwersum dotyczy temat. Przykład:
U - Ubisoft
NWC - New World Computing

[U]Zakon Pustki
[NWC]O co chodzi Draconowi?

Alchemik PW
21 listopada 2013, 21:46
Jako Strażnik działu "Biblioteki Legend" obiecuję że zajmę się tym pomysłem. Wykorzystam jednak drugie rozwiązanie, z tym że niektóre tematy które dotyczą dwóch uniwersów jak np. "Wierzenia" ze względu na to iż jest już tam treść mieszana, będą oznaczone inaczej.

Acid Dragon PW
21 listopada 2013, 22:20
Ze względu właśnie na temat mieszane, moim zdaniem tworzenie dwóch oddzielnych komnat byłoby niepotrzebne, a może i szkodliwe (już teraz niektórzy nie wiedzą gdzie wstawić temat o fabule).

Co do oznaczeń - zgoda, ale niech to jakoś z sensem będzie.
Oznaczenie [U] może oznaczać cokolwiek (Upgrade? Uwaga?), a prawie żaden z młodszych graczy nie będzie z kolei wiedział co znaczy [NWC].

Alchemik PW
21 listopada 2013, 22:35
Oznaczyłem już wstępnie tytuły tematów, jak wyżej zaproponował Morglin. Co do użycia skrótu [NWC] uważam że jest on dobry, w miarę krótki co nie koliduje czasami z długością tytułu. Co do [U] zaraz poprawię na [Ubisoft].

Jeśli zaś chodzi o młodszych graczy można dać coś w rodzaju "drogowskazu" lub legendy, w końcu zakładając nowy temat muszą wiedzieć jak go oznaczyć.
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel