Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Pałac - nowe miasto
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Eggyslav PW
17 września 2014, 20:09
@Kammer Tak właściwie to co szkodzi że nazwy Pałac, czy Dwór już zostały użyte? Chyba te słowa nie są objęte prawami autorskimi? Zresztą, jest przecież mnóstwo projektów o podobnych nazwach, chociażby niezliczone projekty Forge (tak, wiem, wszystkie te projekty mają na celu odtworzenie tego samego miasta, ale nie w tym rzecz)....

Hayven PW
17 września 2014, 20:12
No to może jako nazwę: Posiadłość? Albo Folwark (tja, nie bardzo :P)? Albo Gród?

Tylko że jest jeden problem. Bo to wszystko to bardzo ładne, ale tylko rysunki, a nie animacje, modele czy coś. Nadają się co najwyżej na concept arty...

Kammer PW
17 września 2014, 20:13
@Eggyslaw - Ależ ja nie mam nic przeciwko. Ja jestem przeciwny takiemu odgórnemu rezerwowaniu sobie nazw miast.

Eggyslav PW
17 września 2014, 20:27
Wiesz, zawsze można przyjąć, że jest to nazwa robocza.....

Matheo PW
17 września 2014, 22:09
Cytat:
Co do frakcji pałac, jest w pewnym stopniu wzorowana na historii polski, zwróci to uwagę na nasz kraj, doda prestiżu .

W takim nazwa powinna być również polska. Dlatego proponuję "Gród" lub "Kasztel". Gród pasuje lepiej, ale Kasztel jest bardziej polski. Twój koncept może zyskać wielu fanów. Życzę wytrwałości i powodzenia w projekcie.

witchking PW
17 września 2014, 22:24
Może zaczniemy nazywać miasta dopiero wtedy gdy będą miały przynajmniej ekran miasta? Albo ze dwie jednostki? Ewentualnie stwórzmy listę z nazwami i odhaczajmy te które są zajęte(mogę pobierać opłatę za rezerwacje).

A tak serio to nie popadajmy w skrajności jeśli dwa gotowe miasta będą miały tą samą nazwę to myślę, że autorzy jakoś się dogadają.

Degraf PW
17 września 2014, 22:29
Matheo - jeżeli "pałac" nie jest nazwą polską to i podane przez Ciebie opcje też nie są polskie. Gród ma pochodzenie praindoeuropejskim "g'herdh" otaczać, kasztel zaś łacińskie "castellum" zamek.

Matheo PW
17 września 2014, 22:42
Cytat:
Ewentualnie stwórzmy listę z nazwami i odhaczajmy te które są zajęte
W drodze. Niedługo to opublikuje.

Cytat:
Matheo - jeżeli "pałac" nie jest nazwą polską to i podane przez Ciebie opcje też nie są polskie. Gród ma pochodzenie praindoeuropejskim "g'herdh" otaczać, kasztel zaś łacińskie "castellum" zamek.
Niby gdzie napisałem, że Pałac nie jest polskim słowem. Poza tym patrz na powszechność tych słów a nie na pochodzenie. Grodów w Rzeczypospolitej Obojga Narodów było zdecydowanie więcej, niż Pałacy. Nasz język wywodzi się po części z łaciny, więc to słaby argument.


EDIT: witchking ok, ale podatek o wzbogacania się dla mnie :)

witchking PW
17 września 2014, 22:48
Ok, ale to ja pobieram opłatę za rezerwacje;p

Co do koncepcji to zdaje mi się ciekawa. Proponowałbym jednak mniejszą ilość jeźdźców. Projekt przypomina mi trochę dwór Tritha, może to subiektywne skojarzenie.

Degraf PW
17 września 2014, 23:03
Matheo - >>Co do frakcji pałac, jest w pewnym stopniu wzorowana na historii polski,<W takim nazwa powinna być również polska.< pośrednio wskazanie, iż nazwa polska nie jest. I ja napisałem, że jeżeli pałac (słowo pochodzenia łacińskiego) nie jest polskim słowem to tak samo i Twoje propozycje nie są polskie; nie zaś iż te słowa nie są kompletnie słowami polskimi. Czytaj wypowiedź jako całość i starannie, gdyż wyrywanie nie jest dobre.

Matheo PW
17 września 2014, 23:07
Pałac, Kasztel, Gród, to polskie słowa. Pałac jest już zajęty, więc trzeba wybrać coś innego. Najlepiej jeśli będzie to nazwa bardzo populara w Polsce, czyli np Gród. Bardzo proszę o nie kontynuowanie tutaj tej dyskusji.

witchking PW
17 września 2014, 23:33
Poproszę o link do Pałacu. Chętnie ściągnę to miasto i nim pogram. A jeśli takowego linku nie ma to moim zdaniem nie ma takiego miasta;p Twoje propozycje moim zdaniem nie pasują do grafik koncepcyjnych. Pałac trafia do mnie znacznie bardziej.

GRYFFF PW
18 września 2014, 00:04
Moja nowa koncepcja dla frakcji to : ” Księstwo ”. Ilość jeźdźców jest zamierzona, na tym ma opierać się siła tej armii( szybkość, mobilność ) i ją wyróżniać pośród innych .

Zibi17k PW
18 września 2014, 15:45
Miasto bardzo przyjemne i mimo, że odstaje od reszty podoba mi się zagranie bajecznym miastem w H3 ;)
Oczekuję na nie tak bardzo jak na Preserve i Oasis ;), a także na publiczną wersję Forge :)

Eternal PW
18 września 2014, 17:05
No nie wiem, trochę mi się nie podoba ta twoja koncepcja. Jak na miasto polskie jest za mało polskie.
Dama z parasolem? Pierwsze skojarzenie to ANGIELSKA Mary Poppins. Gnom wygląda jak leprikon. Muszkieterowie to Francja, łuki triumfalne stawiali Rzymianie, złote jabłka to Grecja, kasyna to Vegas, a zamek to nie wiem, na czym wzorowałeś.
Radziłbym zainspirować ratusz tym wrocławskim. Co do kosynierów, przypomnę, że byli piechotą. Pajacyki powinny być wybranieckie, to nie Prusy. Poza tym radziłbym pomyśleć nad Kozakami i postaciami z legend (wodniki, złote kaczki). I może łucznicy tatarscy? Często dla nas pracowali...
Masz już jakiś pomysł na bohaterów?
EDIT: Excalibur? No błagam. Jak brakuje ci pomysłów, trza ich poszukać, a nie dawać broń z celtyckiej legendy. Słyszałeś o Szczerbcu i Włóczni św. Maurycego?

GRYFFF PW
19 września 2014, 00:52
Zamek nie może być całkowicie polski ( była by to przesada ), jest tam kilka elementów i to zupełnie wystarczy. Łuki triumfalne jedynie zaczęli stawiać rzymianie, do dziś robi to wiele krajów. Excalibur jest wsparciem dla nowych jednostek z siedlisk neutralnych : RYCERSTWA. Tak poza tym dziwi mnie że tak słynnego artefaktu nikt nie umiał wykorzystać, najwyższa pora.
Co do reszty samych pretensji najważniejsze jest dobre zbalansowanie, wykonanie, grywalność i oryginalność. Na tym zakończę objaśnianie szczegółów mej koncepcji.

Kammer PW
19 września 2014, 01:25
Rysunki rysunkami, ale niektóre rzeczy są niemożliwe technicznie do wprowadzenia do VCMI.

GRYFFF PW
19 września 2014, 01:43
To już nie moja wina, tylko vcmi, może pora nieco udoskonalić.

Dark Dragon PW
19 września 2014, 07:20
Cytat:
To już nie moja wina, tylko vcmi, może pora nieco udoskonalić.

Jasne, tylko takie funkcjonalności musisz sam wprowadzić do silnika gry...

Warmonger PW
19 września 2014, 07:44
Zacznijmy może od grafik jednostek i miasta, potem zastanowimy się nad zaawansowanymi funkcjami ;)

Pomysł na miasto bardzo sympatyczny, choć na razie nieco chaotyczny. Trzeba zdecydować się na jeden styl i motyw przewodni.
strona: 1 - 2 - 3
temat: [H3/projekt] Pałac - nowe miasto

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel