Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 37 - 38 - 39 ... 135 - 136 - 137

Andruids PW
2 października 2014, 02:05
Miałem właśnie powiedzieć, że z teksturką te Lamassu wyglądają zbyt bogato, ale wtedy zdałem sobie sprawę, że ZŁOTE GOLEMY, więc jakby co można walić świecidełkami ile wlezie : p.

Nephretes PW
2 października 2014, 03:23
Jeśli usunę jeszcze jedno piętro w wersji podstawowej, obawiam się, że upgrade siedliska będzie zbyt srogi, ale dziękuję za sugestię. Ktoś ma podobną wizję?

Próbowałem ostatnio zrobić mu złotą poświatę, ale wyglądało jeszcze bardziej tandetnie niż pierwsza wersja jednostki. Szkoda, ze nigdzie tego już nie mam, bo efekt był doprawdy komiczny :D Kolejnym pomysłem jest dodanie przebłysków złota w teksturze i zwiększenie efektu w ulepszeniu, w końcu posągi przed siedliskiem są złote i jedna z ostatnich jednostek mogłaby w ulepszeniu pozbyć się mniej szlacheckiego marmuru :) Roję sobie, żeby w animacji oddychania odpadały z posągu kawałki marmuru, ale czas pokaże czy jest to dla mnie wykonalne.

Dalej dłubałem tworzenie dróg, tyle ile mogłem zrobić w 3D. Mam nadzieję, że osoba z którą nawiązałem kontakt jednak pomoże i je poprawi, by wyglądało to ciekawiej. Biros12 chciał zobaczyć pełny ekran miasta, ale nie jest jeszcze gotowy. Na osłodę kompleks budynków użytecznych, jak to nazywam.



Od lewej karczma, targowisko, kuźnia i magazyn zasobów. Jak wam się podoba, co byście poprawili?

Matheo PW
2 października 2014, 15:26
Ogólnie bardzo ładnie i estetycznie. W oczy rzucają się te wiszące dywany. Są zbyt jaskrawe i przez to wyglądają sztucznie.

Biros12 PW
2 października 2014, 17:54
Kompozycyjnie jest super, rzeczywiście te dywany chyba trzeba trochę zgasić (chociaż wydaje mi się, że zgubią się gdy będziemy mieć już cały ekran miasta :P). Jedyna rzecz, do której mogę się doczepić to problemy targowiska z perspektywa. W szczególności ten budynek po prawej.

PS. Te nie ostre tekstury to zamierzony efekt?

Warmonger PW
2 października 2014, 17:59
Cytat:
. W oczy rzucają się te wiszące dywany. Są zbyt jaskrawe i przez to wyglądają sztucznie.
Moim zdaniem jest dokładnie na odwrót - to reszta budynków ma zbyt mały kontrast i przez to nie wiadomo naprawdę, gdzie który się kończy, a gdzie zaczyna.

voncur PW
2 października 2014, 18:31
Mnożysz byty nad potege.

War ma racje, kontury i kontrast kuleją...

Nephretes PW
3 października 2014, 17:31
Dzięki za uwagi, wezmę to pod uwagę przy poprawkach.

W międzyczasie modelowałem sobie jakieś arabskie budynki i wyszło mi coś takiego: co sądzicie na temat tego budynku, nadawałby się na "specjalny"?

Myślałem nad komentarzem Birosa12, o Oazie jako miejscu "przypadkowych podróżników". Może nie byli by oni do końca od czapy, ale już wcześniej myślałem nad tym by do miasta zaimplementować miejsce specjalne na mapie
pełniące taką samą funkcję, czyli:

+1 morale w następnej walce oraz zwiększa ruch bohatera o 8 punktów w ciągu 1 dnia. Dla bilansu można byłoby dać taki bonus raz na tydzień.

Ciężko byłoby mi sobie wyobrazić jak wstawić oazę w Oazie, ale taki budynek mógły być miejscem gdzie można się zatrzymać i uzupełnić zapasy. Jest to koncept wstępny i jeszcze znając mnie sporo się zmieni nim nadziubdziam do poziomu satysfakcji, ale ciekawy jestem jak widzielibyście taki zamysł w tej formie:



PS: zastanawiam sie czy czasem rozbudowy miasta nie zamienić na takie typowe budynki arabskie o których mówiłem, a namioty powiązać z tą budowlą specjalną

Eggyslav PW
3 października 2014, 18:54
Bardzo fajna koncepcja, mam nawet nazwę: Karawanseraj, czyli miejsce postoju karawan, takie połączenie gospody i stajni, gdzie strudzeni wędrowcy znajdują nocleg i pożywienie, oraz mogą zmienić wierzchowca...

Matheo PW
3 października 2014, 23:27
Pomysł bardzo dobry. Im więcej sensownych nowości będzie zawierał mod, tym lepiej. Budynek, który zaprezentowałeś lepiej wyglądałby bez kopuły. Zresztą jest ich już za dużo.

voncur PW
4 października 2014, 17:42
TO nie kopuła, tylko głowa bieber :P

HobbitHobbito.O'


Faktycznie jest ich już za dużo.
Poprawiłbyś też kontury drzwi i okien, bo wyglądają jak naklejone

GRYFFF PW
5 października 2014, 00:56
Propozycje ataków dla Lamassu:
1 – Fala soniczna: 50% szans na ogłuszenie celu ( jednostka traci 1.ną turę ruchu ).
+ możliwość atakowania murów zamku ze zwiększoną skutecznością.
2- Elektryczny obłok: kolorowy wyziew pełen drobnych wyładowań, masowe rażenie
+ żywiołaki energii dostają o 50% mniejsze uszkodzenia.

Kammer PW
5 października 2014, 01:14
1. Można to zrobić w formie rzucania oślepienia i znacznej redukcji szybkości. A atakowanie murów poprzez nadanie my właściwości katapulty... chyba.
2. Atak na trzy heksy i zionięcie. I ujemna nienawiść do Żywiołaków Energii.

Jestem ciekaw, czemu i jak chcesz dać mu dwa rodzaje ataku. Jak to ma działać?

Matheo PW
5 października 2014, 09:50
Z pewnością są to dwie odrębne propozycje na atak.
Cytat:
1 – Fala soniczna: 50% szans na ogłuszenie celu ( jednostka traci 1.ną turę ruchu ).
+ możliwość atakowania murów zamku ze zwiększoną skutecznością.
Czekam na atak dźwiękiem w Heroes. Jednak nie pasuje mi to ani do całej Oazy, ani do Lamassu.
Cytat:
2- Elektryczny obłok: kolorowy wyziew pełen drobnych wyładowań, masowe rażenie, żywiołaki energii dostają o 50% mniejsze uszkodzenia.
Czemu elektryczność? Może lepiej aby ta jednostka wywoływała piaskową burzę?

Ja również uważam, że nie powinien być to atak fizyczny. Nie powinien być to także atak dystansowy. Lamassu przy ataku mogłyby się świecić oczy. Tylko co się wtedy będzie działo? Może Lamassu będzie wchłaniać energię życiową przeciwnika? To logiczne, bo jeśli tej energii zabraknie, to Lamassu stanie się znów posągiem. Atak mógłby przypominać wysuszanie. Od razu powiem, że golemy i nieumarli żyją, więc jakąś energię życiową muszą posiadać.

Jako zdolność, proponuję rzucanie czaru ruchome piaski. Tylko raz podczas bitwy. Da się coś takiego zrobić?

Nephretes PW
6 października 2014, 18:18
Witajcie po małej przerwie z mej strony,

Pozwoliłem sobie ostatnio zapytać kilka wybranych osób, których pomysły wniosły najwięcej do Oazy, jak widzieliby jedną z najważniejszych struktur w mieście, jaką jest graal.

Ze strony Nicolai spodobała mi się sugestia by wykorzystać do tego budynek Petry:miasta w skale. Oczywiście nie jest to dokładne odzwierciedlenie, a wersja "Oazowa" :) Znajdowałby się on między siedliskiem żmijów/kąsaczy/wężoczłeków (blabla) a siedliskiem Lammasu.



Pewne jest to, że przesadziłem trochę ze światłością tegoż budynku, ale jeszcze sprawdzę jak prezentowałoby się to w mieście.

Tymczasem Eggyslav zasugerował jaką dodatkową funkcję mógłby mieć ten budynek:
- brak kar do morale za mieszane wojska
- ewentualnie rekrutacja jednej losowej jednostki z następującej listy:
"Rozbójnik, Nomad, Dżin/Wielki Dżin, Ifryt/Sułtański Ifryt, Żywiołaki (woda, ogień, powietrze, ziemia, magia + ulepszenia), Mumia, Zjawa/Upiór, Szkielet/Kościej, Rok/Ptak Burzy, Ognisty Ptak/Feniks. Rodzaj jednostki zmieniał by się co miesiąc.

Jak podoba wam się wygląd budynku i funkcja zasugerowana przez Eggyslav?

Edit:

Co do ataków lamassu, na pewno nie będzie to dźwięk i faktycznie nie atak typowo fizyczny. Bardziej pasowałaby mi khem "światłość"

Kammer PW
6 października 2014, 18:29
Skalne miasto jak najbardziej jest na plus. A nie możesz dawać rekrutacji Nomadów, bo to tak potwornie zaburzy balans, będzie złe i w ogóle be. :P

Nephretes PW
6 października 2014, 18:33
W sumie skalne miasto można potraktować jako swego rodzaju ukłon w stronę pierwszej koncepcji Oasis, nim autor cokolwiek w 3D zaczął działać :D

Lista jest za długa i oczywiście trzeba byłoby coś zeń wybrać, osobiście widziałbym dżiny/ifryty/żywiołaki i ewentualnie feniksa czy upiorne dodatki. Pytanie jak sama koncepcja dodatkowej funkcji tej budowli by się przedstawiała :)

Edit: Początkowym konceptem graala byłaby Fatamorgana. Wszystko pięknie, tylko nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać w mieście.

Demorator PW
6 października 2014, 19:10
Fatamorgana? Przy oazie to chyba rzeczywiście nie trafiony, choć ciekawy, pomysł. Jeżeli Grall będzie się za bardzo świecił, to możesz go wystawić na słońce (świetlne refleksy, te sprawy...), ale uważam, że powinien się wyróżniać złotymi zdobieniami, ze względu na swój charakter. Cały model jest naprawdę piękny.


PS. Czy ktoś cię wyrzucił z Irolannu?

AmiDaDeer PW
6 października 2014, 19:20
Chłammer:
A nie możesz dawać rekrutacji Nomadów,
Może. To przecież graal. To nawet by pasowało.

Górski PW
6 października 2014, 19:53
Co myślicie o takim podkładzie muzycznym do miasta ?

Trith PW
6 października 2014, 19:58
Z góry zakładam, że nie mówisz (czy też piszesz) na poważnie, Krasnoludzie z Gór.
strona: 1 - 2 - 3 ... 37 - 38 - 39 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel