Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 135 - 136 - 137

Dydzio PW
9 sierpnia 2023, 16:32
tak, już 10 lat temu nagromadziło sie setki "pomysłodawców na miasto", już nie mówiąc o tych co przyszli przez ostatnie 10 lat

Nephretes PW
9 sierpnia 2023, 17:24
Ale mało jest miast, które w zasadzie były gotowe a potem autor zmienił koncepcję i już jej nigdy nie dokończył 👄

Kammer PW
9 sierpnia 2023, 18:22
Bezlicy, wróćcie. :(

Nephretes PW
9 sierpnia 2023, 18:43
Śpij słodko aniołku [*]


Kammer PW
10 sierpnia 2023, 09:31

Majster PW
10 sierpnia 2023, 18:59
Podobno agenci FSB dowiedzieli się, że Zeryss wszedł w posiadanie wszystkich plików Oasis, i niedługo miasto zostanie przez niego wydane, by zadowolić wszystkich ludzi na planecie Ziemia...

...a nie, czekaj, on już to zrobił.

zeryss PW
11 sierpnia 2023, 10:19
po co publikować, jeśli nie ma potworów?
to, co zrobił dupek planetavril, nie jest skończoną robotą

Górski Krasnolud PW
11 sierpnia 2023, 12:11
Mega dobrze się śledziło ten projekt lata temu, chociaż głównie obserwowałem jego rozwój tak mniej więcej do połowy 2k15, potem po prostu raz na jakiś czas wracałem. Sam najbardziej lubiłem "okres" projektu, w którym to Bezlicy mieli być frakcją przewodnią w Oasis, kotołaki zbytnio kojarzyły mi się z Age of Wonders. Po cichu liczę, że to właśnie Oasis będzie trzecią frakcją w Day of Reckoning, jednak właśnie z dawnymi rozwiązaniami (Lamassu jako jednostki poziomu siódmego). Chciałem jednak przede wszystkim pozdrowić Nepha, skoro tutaj zagląda, taki był główny zamiar napisania tego posta.

Warmonger PW
11 sierpnia 2023, 12:31
Cytat:
Po cichu liczę, że to właśnie Oasis będzie trzecią frakcją w Day of Reckoning
Też mi to przeszło przez myśl, ale w sumie nie wiem, czy to w ogóle możliwe. Jak wygląda skład osobowy DoR?

Nephretes PW
11 sierpnia 2023, 13:09
A faktycznie nadal tu zaglądam (głównie z nostalgii) jako że była to skądinąd duża część mojego studenckiego życia. Oczywiście jest mi niezmiernie miło, że ten projekt nadal wzbudza emocje i wciąż są osoby, które mają nadzieję że kiedyś ujrzy światło dzienne. Aha, również pozdrawiam cieplutko :P

Na temat abominacji, którą stworzył planetavril, nawet nie będę się wypowiadał.

Może w ogóle przypomnę dlaczego projekt został zamrożony. Do czasu wydania ToW wszystkie moje siły przerobowe zostały wykorzystane na alternatywy i Oasis poszło w odstawkę. Planowałem wrócić do miasta później, ale w między czasie skończyłem studia, zacząłem korpopracę i poczułem, że nie mam więcej siły ślepić w ekran. Nie da się ukryć, że jednym z głównych powodów były też możliwości/perspektywy VCMI które wtedy nie nastrajały pozytywnie.

*Tutaj tylko zaznaczę, że cieszę się że platforma rozwija się tak prężnie ostatnio żeby nie wchodzić w przydługie dyskusje na temat grywalności v1.3*

Gdzie ja byłem, ach tak...przy oversharing. Potem przyszedł COVID z pracą zdalną, przeprowadzka do Hiszpanii i nowe przyjemności w życiu starszego Pana (bardziej na świeżym powietrzu :P)

Na koniec może zdradzę, że w nadchodzącym DoR zobaczycie również (nowe) rzeczy od Nepha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

fiorin. PW
11 sierpnia 2023, 16:10
Nephretes:
But there are few cities that were basically ready and then the author changed the concept and never finished it

Ouch... I'm hurt with this one

Nephretes:
Finally, I may reveal that in the upcoming DoR you will also see ( new ) things from Nepha ( 是 ° ° )

Thats awesome!

Nephretes:
And in fact I still look here ( mainly from nostalgia ) as it was otherwise a large part of my student life. Of course, I am very pleased that this project is still emotional and there are still people who hope that one day he will see the light of day. Oh, I also greet you warmly: P

It is a great project. The idea, the nostalgia... I don´t know the exact reason, but would be nice having with us.

In fact Neph, I have a humble homage... along with my hmm3 proxied minis



Still pending some ink

Górski Krasnolud PW
12 sierpnia 2023, 01:52
@Neph

Doskonale Cię rozumiem. Sam, jako osoba która w tym roku będzie bronić swojej pracy licencjackiej, wracam na Kwasową głównie właśnie przez sentyment, bo kojarzy mi się ona z czasami, które były tak bliskie mojemu sercu (a śledzić Kwasową Grotę zacząłem bodajże od drugiej połowy 2013 roku, kiedy byłem jeszcze z dobry rok w podstawówce).

Projekt oczywiście że wciąż wywołuje mnóstwo pozytywnych uczuć :) Niejedna osoba pewnie oddałaby sporo, żeby móc tylko ujrzeć ukończoną wersję Twojego miasta, moim ULUBIONYM okresem w tym temacie było to chwilowe jakby "zachłyśnięcie się" tym, że podejmiesz pracę z Hota Crew i ludzie sami nakręcali się na to, że ujrzymy Oasis jako drugie miasto w Hocie. Oczywiście nie pamiętam, jak to było dokładnie kropka w kropkę, ale o to też między innymi chodzi w sentymentalnych wspomnieniach, że troszkę sami je podkręcamy. :)

Na koniec chciałem tylko jeszcze napisać, że pomimo tego, iż na Kwasową od zawsze wchodziłem po to, żeby sprawdzić aktualności w świecie mocy i magii, to jednym z ulubionych aspektów wchodzenia na nią była obserwacja fanowskich projektów, które traktowałem na równi z oficjalnymi produktami, które dawali nam wydawcy (m.in. śledzenie w tym samym czasie Oasis i głosowanie na frakcje do Heroes VII, ale to już troszkę dalekie czasy).

W każdym razie, tak na SAM SAMIUTKI koniec :P Może jeszcze kiedyś ujrzymy ukończoną wersję Oasis, wydaną właśnie przez Ciebie Neph, może nie wydaną jutro, za miesiąc czy za rok, a może za 5 lat stwierdzisz, że jednak wrócił byś do tego miasta. :) Chciałbym tego tak samo, jak powrót Kurka do pracami nad Wrotą Żywiołów.

Belegor PW
15 sierpnia 2023, 22:30
Szkoda projektu, ale cóż poradzić. Może kiedyś się uda odrodzić projekt, a Neph zostawił jakieś pliki?

Dru PW
21 sierpnia 2023, 11:05
Nephretes wyjaśnił czemu mod został zamrożony, a mógłby ktoś przypomnieć czego tak właściwie brakuje jeszcze do ukończenia tego projektu? Bo na pierwszy rzut oka, miasto wygląda kompletnie.

avatar PW
21 sierpnia 2023, 11:23
Biorąc pod uwagę to co zostało pokazane - nic nie wiadomo o ekranie oblężenia, budynkach na mapie, grafice puzzli. Pewnie statystyki i koszty również mogłybyć bardziej placeholderowe, niż ukończone.

Nephretes PW
26 sierpnia 2023, 22:05
fiorin.:
Ouch... I'm hurt with this one

Oh noe, you have released several version of your town at least and with every iteration it gets better. I was merely taking piss at myself.

fiorin.:
Picture
This is beautiful! I am very curios once you finish it. Where did you find models like that? Was it 3D printed by you or it is from other game? Sorry for my ignorance if this is a stupid question/

Górski Krasnolud:
W każdym razie, tak na SAM SAMIUTKI koniec :P Może jeszcze kiedyś ujrzymy ukończoną wersję Oasis, wydaną właśnie przez Ciebie Neph, może nie wydaną jutro, za miesiąc czy za rok, a może za 5 lat stwierdzisz, że jednak wrócił byś do tego miasta. :) Chciałbym tego tak samo, jak powrót Kurka do pracami nad Wrotą Żywiołów.
Cóż, sam na pewno tego nie skończę ale jeśli kiedyś zbierze się utalentowana grupa ludzi w jednym miejscu to kto wie :)

Belegor:
Szkoda projektu, ale cóż poradzić. Może kiedyś się uda odrodzić projekt, a Neph zostawił jakieś pliki?
Wszystkie pliki są w rękach MDT/DoR teamu także to nie jest jeden z tych projektów gdzie spalił się dysk i projekt umarł przez utratę modeli

Dru:
Nephretes wyjaśnił czemu mod został zamrożony, a mógłby ktoś przypomnieć czego tak właściwie brakuje jeszcze do ukończenia tego projektu? Bo na pierwszy rzut oka, miasto wygląda kompletnie.
To wszystko zależy od tego co uważamy za kompletne. Ekran miasta był gotowy ale czy wydałbym teraz coś takiego? Mimo wszysto był to projekt na którym uczyłem się 3D i nie jest to jakość NWC. Można powiedzieć, że dzisiaj jestem jedynie zadowolony z jednostek (ale dalej bym je poprawial)


Felag PW
27 sierpnia 2023, 18:14
florin, they're beautifull. Did you make them yourself?

fiorin. PW
28 sierpnia 2023, 15:31
Felag:
florin, they're beautifull. Did you make them yourself?

Nephretes:
This is beautiful! I am very curios once you finish it. Where did you find models like that? Was it 3D printed by you or it is from other game? Sorry for my ignorance if this is a stupid question/

Most of the creatures I got some similar model, then edited as I wanted on blender. Some of them I repose, some I rework almost the whole model, then resize.

I have a resin 3d printer, so I print and paint. They are grayish because they were primed with black and white tones, pending only the ink.

In fact I did that for all the original towns, plus Hota ones, mine and Oasis. I have tried to find the most similar as possible to each one, but its is not easy...

Fortress:


...

Some...



strona: 1 - 2 - 3 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel