Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wasze niusy ze świata M&M
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17

Darkstorn PW
5 października 2023, 08:13
Heroesy w World of Warships? Czemu nie!

https://cdaction.pl/newsy/world-of-warships-laczy-sily-z-heroes-of-might-and-magic-iii

Drwal PW
22 października 2023, 09:21
Może nie MM, ale nie znalazłem lepszego miejsca.

Znalazłem fajną promocję na kurs Blendera dla początkujących za 0 zl.

Cena pierwotna do 97 dolarów.

Opinie wydają się bardzo dobre, może ktoś skorzysta.

https://www.blenderbros.com/offers/zvoHFBps/checkout?coupon_code=HSJUMPSTART

Alamar PW
31 października 2023, 11:08
25 stycznia 2024 r.zostaną wyłączone serwery HoMM6.

Jako że gra była tworzona w okresie, gdy ktoś mądry inaczej ubzdurał sobie w szefostwie Ubisoftu, że wszystkie powstające gry mają mieć stałe połączenie z siecią, co dotknęło to też HoMM-a 6 w postaci Dynastii/Rodu (innym znacznie bardziej znanym przykładem tego idiotyzmu jest Assassin's Creed 2).

Jak może co niektórzy pamiętają, gdy nie było połączeń z serwerem, gracz nie miał dostępu do broni rodowych (a w grze chyba innych oręży nie ma), zdolności wybieranych na początku mapy (w tym czwartej i piątej), dodatkowych bohaterów wykupionych w U(won't)playu za monety zdobywane w grze, a także do dodatków.

Nie przypominam sobie także, by powstała jakaś działająca łatka czy nawet crack, które rozwiązywałyby całkowicie konieczność połączenia z netem, a pozwalały zachować nagrody z Dynastii/Rodu.
W przeciwieństwie do np. MMX, HoMM6 nie da się łatwo zmodować, by ominąć konieczność połączenia z siecią, a zespół tworzący grę na swoim domowym silniki od dawna nie istnieje.

Przyszłość HoMM6 nie wygląda zbyt obiecująco... z drugiej strony już od dawna ta gra jest praktycznie martwa, choć zapewne znalazłoby się kilka osób, które od czasu do czasu w nią grają.
Cóż, od nowego roku Ubi uprzykrzy im życie jeszcze bardziej.


PS
Próbowałem sprawdzić dzisiaj, jak gra się obecnie sprawuje, ale H6 w ogóle nie chciała mi się uruchomić.

Crazy-AK47 PW
31 października 2023, 14:45
RIP Heroes 6
Jak znajdzie się jakiś crack, emulator lub opcja stworzenia profilu offline to poinformujcie bo szkoda że ta gra tak kończy

Crazy-AK47 PW
31 października 2023, 16:16
@Alamar
Próbowałeś wymusić uruchomienie w trybie okienkowym? Bo gra nie potrafi załączyć intra w pełnym ekranie. Potem trzeba przełączyć na pełny ekran, ale przed wyjściem z gry przejść do widoku okienkowego

Alamar PW
3 listopada 2023, 20:02
Może kiedyś spróbuję, ale jak na razie poszedł uninstall H6 i prawie wszystkiego, co miałem na Ubi Conneccie.

Nicolai PW
3 listopada 2023, 20:44
Reinstal raczej nie pomoże. Jak Garett pracował nad Heroes Offline to ściągnąłem na czysto Ubisoft Connect i Szóstkę po niedawnym postawieniu Windy od nowa, bo chciałem wyciągnąć kilka modeli i za Chiny nie chce ruszyć...

Górski Krasnolud PW
5 listopada 2023, 12:55
Ciekawe czy powstaną mody, które przeniosą całą zawartość serwerów Heroesa VI do trybu offline. Byłoby to w ogóle możliwe?

avatar PW
5 listopada 2023, 15:00
Odpowiedź masz w poście Alamara.
Cytat:
Nie przypominam sobie także, by powstała jakaś działająca łatka czy nawet crack, które rozwiązywałyby całkowicie konieczność połączenia z netem

Cytat:
W przeciwieństwie do np. MMX, HoMM6 nie da się łatwo zmodować, by ominąć konieczność połączenia z siecią, a zespół tworzący grę na swoim domowym silniki od dawna nie istnieje.

Górski Krasnolud PW
5 listopada 2023, 21:21
Hmm, rozumiem ale niestety muszę to powiedzieć, że wyłączenie serwerów to i tak raczej ciekawostka, gdyż Heroes VI jest już od dawna martwy.

avatar PW
5 listopada 2023, 21:48
Pewnie do tego samego wniosku doszło Ubi mając statystyki zalogowań na serwery H6.

Nicolai PW
5 listopada 2023, 23:38
No cóż, licząc od H3 każda część miała coś do zaoferowania. Trójka to Trójka a Czwórka to wywrócone mechaniki, które mają swoich fanów. Poza tym dla części graczy to pierwszy tytuł, więc nostalgia factor. Podobnie Piątka, która przy okazji we wielu sprawach była pierwsza i największa. Siódemka natomiast to ostatnia część, co też ma swoje benefity a poza tym jest łatwo modowalna i stanowi sensowny kolaż najbardziej lubianych mechanik. Tylko Szóstka pod żadnym względem się nie wybija. Przynajmniej na plus, bo wymagany tryb online jest jej unikatową cechą, ale to wcale nie działa na jej korzyść XD

Górski Krasnolud PW
5 listopada 2023, 23:50
Do bardzo podobnych wniosków doszedłem dzisiaj podczas rozmowy z bratem, do tego dochodzi jeszcze fakt, że każda z powyższych części otrzymuje jakieś mody, co choć trochę wydłuża ich żywotność, Heroes VI takich modów nie posiada, nikt też nigdy nie chciał jej modować, ludzie raczej skupili się na wyciąganiu modeli z szóstki, i wykorzystaniu ich przy Heroes VII.

Hayven PW
6 listopada 2023, 11:54
Unikatową cechą szóstki jest też globalny przyrost jednostek, zmniejszona liczba zasobów i konwersje miast, które zwłaszcza w połączeniu z unifikacją czarów i talentów oraz brakiem losowości tychże zbyt mocno upraszczają i uschematyczniają rozgrywkę. Zwłaszcza że jedyne pole do popisu w tej konfiguracji to bitwy, które w moim odczuciu też nie są jakieś wybitne — raczej długie, nudne i frustrujące, bo ma się wrażenie, że każda jednostka w tej grze jest tankiem. Nic nie bije tak, jak by się chciało, żeby biło, a używanie zaklęć i umiejek jakoś tak też nie daje takiej frajdy, jaką powinno dawać.

A jeszcze większa szkoda, że gra, która istniała, w której stworzenie ktoś włożył wysiłek, a za której zakup ktoś inny zapłacił pieniądze, może zostać tak po prostu bezceremonialnie zabita. Chciałem to nazwać eutanazją, ale nie nazwę, bo eutanazja dosłownie zakłada "dobrą śmierć", a ja w zaistniałej sytuacji nie widzę nic dobrego.

Przecież to nie tak, że jakiś serwer zostanie wyłączony i odstawiony na strych, tylko po prostu wykorzystają ten sam sprzęt do czegoś innego...? Nie wiem, jak to do końca działa po ich stronie, ale czy nie mogliby po prostu skalować zagospodarowania serwerów odpowiednio do statystyk zalogowań? Czy "serwer" musi być koniecznie dedykowany tylko dla jednej gry? To brzmi mi jakoś dziwnie i mało realistycznie; chyba że samo oczekiwanie na prośby o połączenie wiąże się z jakimś ogromnym kosztem... w co trudno mi uwierzyć.

Crazy-AK47 PW
6 listopada 2023, 16:19
Usługi Online-only są wrogiem naturalnym dla sceny moderskiej.
M&MX Legacy - serwer padł, gra leci z półek. Moderzy załatali
Duel of Champions - martwe. Gracze wskrzesili
Heroes Online - martwe. Modyfikacja przenosząca kampanię do innej części
Clash of Heroes - usuńmy oryginał, zastąpmy wadliwym wydaniem

Ja jestem pozytywnie zaskoczony, że serwery Heroes 6 przez 10 lat się trzymały.
Chciałbym zobaczyć pełen remake Heroes 6 i 7 (nie ma szans), bo te dwie części zasługują na to najbardziej. Heroesy 3,4,5 dobrze się trzymają. Do 7 trzeba instalować łatki by grać normalnie, zaś 6 jak widać zdycha

Górski Krasnolud PW
8 listopada 2023, 09:48
Heroes VI miał mechaniki, które mogłyby być jego silnymi stronami, ale niestety zostały źle zaprojektowane. Mówię tu głównie o przebudowie miast oraz drodze łez i krwi.

Przebudowa miast mogłaby być fajnym urozmaiceniem rozgrywki, gdyby nie odbywała się po jednym kliknięciu myszką. Wg mnie naciśnięcie przycisku "Przebuduj", powinno jedynie rozpoczynać proces przebudowy, który trwałby ok. 1 tygodnia, w zależności od poziomu miasta lub, jak w Age of Wonders, w zależności od innego najbliżej znajdującego się miasta nowych mieszkańców.

Drugą sprawą jest to, że możesz jedynie przebudować każde miasto na swoją frakcję, co jest po prostu denne.

I ostatni punkt - globalna rekrutacja sprawia, że przebudowa każdego miasta staje się must have na każdej mapie. Przecież nie będziemy mieli silniejszej armii od przeciwnika, jeśli zrekrutujemy sobie armie z Sanktuarium, Twierdzy i Nekropolis, jeśli gracz przeciwny w jednej turze zgarnie armie z np. 5 Przystani, zyskuje wtedy nam nami ogromną przewagę, a nasza 3 rozbite armie są nic nie warte...


A Droga Łez i Krwi, ona mogłaby się odbywać na innych warunkach. Powinno być więcej interakcji na mapie, które dodają nam Punktów Łez lub Punktów Krwi, a żeby uniknąć problemu z brakiem punktów doświadczenia u bohaterów Łez, co było oczywistą bolączką całej mechaniki. Dopiero pod koniec bitwy powinien pojawiać się komunikat o tym, że oddziały przeciwnika chcą się poddać. Coś jak "Wroga Armia jest miażdżąca" z Heroes III, z tym że to mym mamy przewagę na polu bitwy i tak np. "pozwól zachować życie" dodawało by punktów Łez, a "Wykończ Wroga" punktów Krwi. Oczywiście nadal istniałaby niewielka różnica otrzymanych przez nas punktów doświadczeń, ale nie w aż takiej skali, co do tej pory...

Crazy-AK47 PW
8 listopada 2023, 18:34
Ja lubię obecny system przebudowy miast z Heroes 6 oraz możliwość przebudowy każdego miasta na swoje, ale globalna pula rekrutacyjna jest po prostu zła. Karawany były dobrym ogranicznikiem jeśli chodzi o kumulowanie armii.

Droga Łez i Krwi to jest systemem niepotrzebnym, gdyż wpływa jedynie na to jakie dwie zdolności się otrzyma oraz niektóre zdolności mają większe parametry. Podział klasowy został niepotrzebnie rozdmuchany (gorzej z tym jest w Heroes 7, gdzie mamy 6 klas na frakcję + kilka klas specjalnych), wystarczyłyby tylko dwie klasy na frakcję czyli Moc i Magia. Krew i Łzy powinny pozostać wyłącznie w kampanii jako środek decyzyjny, ale nawet tam bez tego systemu byłoby wszystko w porządku.

Lubię też system stref kontroli, gdzie wymusza to na graczach zdobywanie terenu a nie ganianie przez AI za tą jedną kopalnią złota obok miasta. Forty byłyby dobrym dodatkiem, gdyby miały możliwość ograniczonej rozbudowy (coś jak w Mount & Blade Bannerlord, gdzie Zamki były odrobinę ograniczone od Miast), ale i tak są o wiele bardziej użytecznie niż w Heroes 7 bo możemy do nich wejść z panelu miasta i dają 250/500 złota w zależności od przebudowy, w H7 po prostu stoją.
Ale skretyniałą rzeczą jest zablokowanie plądrowania kopalni za punktem zdolności, poprawili to w Heroes 7. Wydanie cennego punktu umiejętności (bo jest ogranicznik do 30 poziomów) na zdolność czysto sytuacyjną jest marnotrawstwem.

Nicolai PW
9 listopada 2023, 13:12
Górski:
Do bardzo podobnych wniosków doszedłem dzisiaj podczas rozmowy z bratem, do tego dochodzi jeszcze fakt, że każda z powyższych części otrzymuje jakieś mody, (...)
To raczej efekt niskiej popularności a nie jej skutek ;)Gra nie zdobyła fanów, więc nie było komu ją modować. Zwłaszcza, że chodziła na autorskim silniku i nie byłoby to aż tak proste...

Górski:
Heroes VI miał mechaniki, które mogłyby być jego silnymi stronami, ale niestety zostały źle zaprojektowane. Mówię tu głównie o przebudowie miast oraz drodze łez i krwi.
Jeszcze były boss fighty czy zadania w ramach bitew. Tylko to pierwsze wprowadzili do gry po linii najmniejszego oporu. Nie było faz, nowych mechanik czy czegokolwiek. Ot walka z bardziej wytankowaną wersją czempiona. A to drugie miało spory potencjał, ale co z tego jak urozmaicili dosłownie kilka bitew? A skoro już jesteśmy w temacie to najlepszy system walki miało Heroes Online.

Hayek:
Unikatową cechą szóstki jest też globalny przyrost jednostek, zmniejszona liczba zasobów i konwersje miast, które zwłaszcza w połączeniu z unifikacją czarów i talentów oraz brakiem losowości tychże zbyt mocno upraszczają i uschematyczniają rozgrywkę. (...) używanie zaklęć i umiejek jakoś tak też nie daje takiej frajdy, jaką powinno dawać.
No niestety, ale znaczna większość innowacji jakie H6 ma do zaoferowania to uproszczenia mechaniki, zazwyczaj niepotrzebne lub nie najlepiej zrealizowane. Bo OK, możemy zmienić system umiejętności i zaklęć na pełną dowolność, ale niech ich będzie mniej albo balans będzie lepiej. Inaczej ktoś wykona kawał nikomu nie potrzebnej roboty. Kilka tuzinów talentów a i tak co grę używa się dokładnie ten sam build z 3-4 czarami...

Hayek:
A jeszcze większa szkoda, że gra, która istniała, w której stworzenie ktoś włożył wysiłek, a za której zakup ktoś inny zapłacił pieniądze, może zostać tak po prostu bezceremonialnie zabita. Chciałem to nazwać eutanazją, ale nie nazwę, bo eutanazja dosłownie zakłada "dobrą śmierć", a ja w zaistniałej sytuacji nie widzę nic dobrego.
Ta gra jest martwa od dawna. Ubisoft popsuł ją nie wiadomo kiedy, nic z tym nie zrobił i nikt tego nie zauważył. Nie kojarzę, by ktoś się skarżył, że po odpaleniu czeka go czarny ekran i zwiecha. Dopiero przy okazji niusu zauważyłem, że to powszechny problem. A to, że zamiast wypuścić patcha, każą ręcznie edytować pliki jest niepoważne...

Hayek:
Nie wiem, jak to do końca działa po ich stronie, ale czy nie mogliby po prostu skalować zagospodarowania serwerów odpowiednio do statystyk zalogowań? Czy "serwer" musi być koniecznie dedykowany tylko dla jednej gry? To brzmi mi jakoś dziwnie i mało realistycznie; chyba że samo oczekiwanie na prośby o połączenie wiąże się z jakimś ogromnym kosztem... w co trudno mi uwierzyć.
Jeśli da się to zgaduję, że nie jest to kwestia wejścia w ustawienia i zaptaszkowania "przełącz serwer gry w tryb skalowania". Musieliby zainwestować czyjeś roboczogodziny żeby to skonfigurował czy może nawet stworzył odpowiednie narzędzia. A potem ktoś musiałby zajmować się utrzymaniem. A biorąc pod uwagę, że mówimy o grze zapomnianej nawet przez miłośników serii to nie widzą w tym sensu.

Crazy-AK47:
Usługi Online-only są wrogiem naturalnym dla sceny moderskiej.
A na zabezpieczeniach antypirackich najwięcej tracą uczciwi gracze... bo tutaj pewnie nie będzie tak łatwo oszukać kod jak w MM X.

Crazy-AK47:
Ja lubię obecny system przebudowy miast z Heroes 6 oraz możliwość przebudowy każdego miasta na swoje, ale globalna pula rekrutacyjna jest po prostu zła. Karawany były dobrym ogranicznikiem jeśli chodzi o kumulowanie armii.
Jak dla mnie sama idea nie jest zła, ale to, że te przedsięwzięcie kosztowało nastrochę zasobów i jedną turę to jak dla mnie zdecydowanie za mało.

Crazy-AK47:
Lubię też system stref kontroli, gdzie wymusza to na graczach zdobywanie terenu a nie ganianie przez AI za tą jedną kopalnią złota obok miasta.
Może i jest to dobre rozwiązanie, ale jak gra wprowadza tuzin uproszczeń to w pewnym momencie stwierdzasz, że zdecydowanie za dużo ich...

Hayven PW
9 listopada 2023, 13:45
Nikoś:
Może i jest to dobre rozwiązanie, ale jak gra wprowadza tuzin uproszczeń to w pewnym momencie stwierdzasz, że zdecydowanie za dużo ich...

Tym bardziej, że mówimy o części, w której kopalń i siedlisk jest akurat najmniej w całej serii :) Przynajmniej, o ile mnie pamięć nie myli, na to miejsce wprowadzili jakieś inne durnotki, które próbują tę dziurę zapychać; tylko że nawet jeśli, to żadna nie była na tyle pamiętna, żebym mógł ją sobie teraz przypomnieć. A inne wady systemu ze strefami kontroli to w moim odczuciu:

1. Wrażenie, że muszę cały czas mieć minimapę w trybie stref kontroli, żeby wiedzieć, co do której strefy przynależy (przez co tracę na minimapie podgląd ukształtowania terenu i mniej przyjemnie się z tejże minimapy korzysta; w ogóle propozycja dla następnych Heroesów: wprowadzenie możliwości powiększenia minimapy do mapy; "mini" bez "maxi" miało sens, kiedy ekran główny gry był de facto mapą, współcześnie trudniej na to w ten sposób patrzeć).

2. Zmiana perspektywy na eksplorację:
2a. Jawne poszatkowanie i posegregowanie mapy — owszem, w innych częściach też zwykle dzieli się mapy na strefy, ale tam ten podział nie bije gracza aż tak w oczy i pozwala mu samemu odnaleźć się w terenie i poczuć go.
2b. O bliskości miast/innych graczy dowiadujemy się nie z ich śladów na mapie, a stąd, że widzimy na minimapie ich strefy kontroli, a to też jakieś takie... oszukane.

Crazy-AK47 PW
9 listopada 2023, 23:37
Jak chcesz wprowadzić nacisk na eksplorację, to przywróć mgłę wojny z Heroes 4 - osobiście jestem w pełni za tym pomysłem.
Nadałoby to chociaż sens zdolnościom zwiadowczym.

Redukcja surowców miałaby sens gdyby jednostki elitarne wymagałyby także surowca do rekrutacji, albo gdyby czary kupowałoby się i/lub ulepszało za surowce jak w King's Bounty
Ale jestem przeciwny wprowadzaniu wymogu dwóch surowców do jednej jednostki jak w Heroes 7 bo tam zarządzanie surowcami to katorga i wymaga posiadania wydrukowanej tabeli surowcowej, nie dość że potrzebne są 2 różne surowce, to miasto nie produkuje obydwu surowców albo produkuje wszystko inne poza tym co potrzebne. Heroes 5 - magazyn zasobów dostarczał surowiec związany z jednostką 7 poziomu, proste, logiczne i intuicyjne - skoro produkuje, to znaczy, że jest to do czegoś potrzebne.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17
temat: Wasze niusy ze świata M&M

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel