Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 86 - 87 - 88

Tarnoob PW
15 lutego 2015, 23:56
Mówiąc krótko: lamasu to mezopotamski byk-człowiek, robiony przez Nephretesa do Oasis. Oprócz tego to też naz­wa stwora Nekropolii w H6 i H7, mimo że to człowiek-lew, czyli de facto sfinks.

Sfinks jest egipskim lwem-człowiekiem – i był w jakimś sensie w H6/H7 pod nazwą lamasu. Był też projekt sfinksa do HotA. Oprócz tego Witchking robi sfinksa do Necro i wychodzi mu to świetnie. Edek Sumo robi też sfinksa do egipskiego Bastionu.

witchking PW
16 lutego 2015, 00:12
Zmumifikowana wersja:

Skrzydła jeszcze do poprawy.

Kammer PW
16 lutego 2015, 00:15
Lepiej, znacznie lepiej. Jednakże mi nieco przeszkadzają nietoperzowate skrzydła. Może jakieś ptasie byłyby lepsze?

Andruids PW
16 lutego 2015, 00:16
Nekro sfinks wymiata.

Tarnoob PW
16 lutego 2015, 00:33
Tak, jest super! :-) Nekropolia to miasto, gdzie pasuje mnóstwo stworów – i tylko dzięki alternatywom udaje się wszystko upchnąć.

Oprócz sfinksów jest też miejsce na:
– mumie – jako ulepszenie zombi (jak w WoG-u i „Nowych Ulepszeniach” Acida) lub osobny stwór (jak w H2, H3, H4, H5 i w ogóle wszędzie chyba :-P)
– ghule – świetne są te z MM7, podobne do Jokera z „Batmana”, ale te w stylu Heroes VI i Heroes Online też dają radę
– pająki – weszły w H7, dość szczęśliwie
– nekromantę – tak jak ten z MM8, może jako downgrade lisza
– kostuchy – może jako wariant lisza lub mrocznego rycerza jak w Heroes VII
– od biedy niech będą prządki z H6
– niech nie będzie lamasu z H6/7 – bo zbyt podobne do sfinksa.

The Doom PW
16 lutego 2015, 00:54
Matko, Panowie, dziękuję za tę nadopiekuńczość, choć (mimo, że rzadko zabieram głos) uważnie obserwuję forum i orientuję się mniej więcej, co jest czyje i co się teraz na naszej małej-wielkiej scenie modderskiej dzieje.

Co do sfinksa-mumii – wygląda bardzo dobrze i nawet brak bardziej dokładnego rozkładu mięśni przestaje przeszkadzać ;) Niemniej popieram przedmówców: proponowałbym spróbować zmodyfikowania skrzydeł tak, by bardziej pasowały.

Kammer PW
16 lutego 2015, 00:58
Tanoob:
- kostuchy - może jako wariant lisza lub mrocznego rycerza jak w Heroes VII
O, ja bym chciał Kostuchy z Piątki, które moim skromnym zdaniem były bardzo klimatyczne. Śmierć w kapturze, uciekaj, śmiertelniku!

Saki PW
16 lutego 2015, 00:59
A moze by tak sypnac jakas sniedzia na to zloto?

Nephretes PW
16 lutego 2015, 01:19
Moim zdaniem skrzydła powinny wyglądać mniej więcej tak jak u smoka, czyli podstawa kościana, natomiast błony podziurawione.

Zgodzę się także, że złoto na ten moment jest zbyt "złote"- jakkolwiek to brzmi.

Matheo PW
16 lutego 2015, 02:12
Jedno ze skrzydeł mogłoby być złamane.

mr_R PW
16 lutego 2015, 11:04
Zgodzę się z Nepretesem- powinny to być kościane skrzydła z podziurawioną błoną, ale nie pasuje mi koncept 3 podobnych jednostek w różnych projektach, które w pewnym momencie prawdopodobnie będzie możliwe połączyć więc zastanawiam czy nie powinieneś się wziąć za inną jednostkę by się nie dublowały mimo różnego modelu?

Matheo PW
16 lutego 2015, 11:23
Jeśli dasz gwarancję, że inne projekty zostaną skończone :)

mr_R PW
16 lutego 2015, 11:28
a to już inna sprawa... :-P

Pointer PW
16 lutego 2015, 15:09
Cytat:
Jeśli dasz gwarancję, że inne projekty zostaną skończone :)

O Oazę i Lamasu bym się już chyba nie martwił, mam wrażenie, że jej oficjalne wydanie to już tylko kwestia czasu i dopięcia na ostatni guzik (jeśli się mylę, to proszę Nepha o poprawkę). Egipski Bastion właściwie już jest, tyle że niedopracowany, więc sfinksa też można przyjąć za (wkrótce) istniejącego w grze. Do tego dochodzi Mantykora o podobnej budowie i fizjonomii. Czy naprawdę do Necro nie lepiej zrobić coś oryginalniejszego?

Pomijając jednostki pojawiające się w innych częściach HoMM jak ghule, mumie, pająki, namtaru czy kostuchy, może jeszcze oryginalniej i mniej stereotypowo, a mimo to klimatycznie:

- Cihuateteo - z mitologii Azteków

- Uschnięty/Spalony Ent - w końcu dlaczego nieumarli to tylko wskrzeszone zwierzęta i humanoidy, a nie rosliny?

Nephretes PW
16 lutego 2015, 15:55
Zastanawiałem się z Witchem nad tym już wcześniej. Faktycznie robi się nam sporo podobnych istot, natomiast na mój gust każda z nich się obroni. Ja bym osobiście nie rezygnował z tak dobrego modelu jakim jest sfinks Witcha.

Myślę, że nawet przy optymistycznej wersji, która zakładałaby finalizację wszystkich z trzech projektów nie tylko będą one do odróżnienia, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że część z nich to mody VCMI i nie są w żaden sposób obligatoryjne.

Co do enta, uważam że to dobry pomysł. W mojej drugiej ulubionej serii strategicznej (Disciples) występują i wyglądają świetnie:
Klik
Natomiast to od Witcha zależy na ile lista alternatyw jest zamknięta.


Matheo PW
16 lutego 2015, 16:19
Cytat:
Zastanawiałem się z Witchem nad tym już wcześniej. Faktycznie robi się nam sporo podobnych istot, natomiast na mój gust każda z nich się obroni. Ja bym osobiście nie rezygnował z tak dobrego modelu jakim jest sfinks Witcha.
Racja. Masa smoków nikomu nie przeszkadzała. Nie rozumiem dlaczego ssako-ptaki miałby budzić kontrowersje. Gdyby patrzeć w ten sposób, niedługo nic nie będzie można dodać do gry. Jeśli jednostki da się łatwo odróżnić, to nie powinno to stwarzać problemu.

mr_R PW
16 lutego 2015, 19:35
Między innymi dlatego, że smoki też zaczynają się plątać tak jak golemy, czy żywiołaki. Każdy z twórców powinien chcieć uczynić swój projekt oryginalniejszym (,ale bez przesady). Mimo wszystko uważam że sfinks jest dobry, ale nadal będzie mnie gryzło pojawianie się jego różnych form w innych projektach.

tak trochę z innej beczki to jak będzie się nazywał ten zwierzak (chodzi mi o dokładniejszą nazwę niż sfinks) i który będzie miał poziom?

witchking PW
16 lutego 2015, 20:18
Niestety, ale kompatybilność ze wszystkim nie jest możliwa. Podejrzewam, że mało który twórca będzie miał tyle zapału by do swojego miasta zrobić alternatywy, a bez tego mój mod i tak nie będzie kompatybilny. Zresztą nie uśmiecha mi się rezygnować z najlepszych pomysłów bo komuś pasują akurat do miasta. Z Edkiem rozmawiałem wcześniej i mu kibicuje, ale nasze mody raczej nie będą współgrać. Z Nephretesem współpracuje i jego jednostka raczej nie będzie się gryzła.

Nazwy ostatecznej jeszcze nie ma ale pewnie będzie coś w stylu sfinksa albo zmumifikowanego sfinksa. Poziom przewiduje.

Degraf PW
16 lutego 2015, 20:23
Niechaj każdy pracuje niezależnie - do tej pory nikt nie płakał, że nie może czegoś wykorzystać bo w tym projekcie już coś używają, to dlaczego tutaj mają płakać nad innymi?

witchking PW
17 lutego 2015, 18:23
Poprawiłem nieznacznie skrzydła:
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel