Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97 ... 200 - 201 - 202

Drwal PW
9 czerwca 2016, 15:53
Więcej światła poprosimy. Poza tym w żadnym wypadku nie wygląda jak ulepszenie. Ja mam wrażenie, że jest gorzej uzbrojony, mniej ma wszelkiego żelastwa, wygląd jest mniej dostojny.

Eggyslav PW
9 czerwca 2016, 17:57
Zgadzam się z Drwalem, może daj trochę złotych ornamentów na zbroję, dal lepszą zbroję koniowi (dobrze by było dać mu też jaśniejszą maść), I może proporczyk na kopii?

Drwal PW
9 czerwca 2016, 18:30
Dodam tylko, że należałoby używać raczej koloru złotego, a nie brązowego. Jest pewna hierarchia kolorów (np. w sporcie):

złoty>srebrny>brązowy

U Ciebie dominuje kolor brązowy, a jednostka jest przecież ulepszeniem championa, gdzie dominuje kolor srebrny. Przez to gryzie się to trochę. Proponuję kombinację jasno-srebrnego (prawie, że białego jak oryginał) z elementami złota.

zmudziak22 PW
9 czerwca 2016, 20:25
Paladyn/Ul. Czempion powinien być bardziej złoty. Może koń powinien być biały, jak wierzchowiec bohaterów Castle?

witchking PW
9 czerwca 2016, 21:35
Obecnie Kuririn chyba bardziej odtwarza konnego, niż robi jego ulepszenie, uważam to za dobre posunięcie. Jednostka wygląda już dobrze, poprawy wymagają tekstury, a głównie oświetlenie, oczy konia (w oryginale widać, że to szpary w pancerzu, u Ciebie są trochę wyłupiaste) i postawa rycerza (powinna być bardziej wyprostowana).

Kuririn PW
12 czerwca 2016, 17:25
Witchking:
Obecnie Kuririn chyba bardziej odtwarza konnego, niż robi jego ulepszenie
Tak, to prawda.

I dalej...



Prosiłbym o sugestie, co do ulepszenia tego pana...

Eggyslav PW
12 czerwca 2016, 19:23
Może dodać mu pelerynę, bardziej rozbudowany hełm, i zamiast okrągłej tarczy dać dużą trójkątną...

Drwal PW
12 czerwca 2016, 21:30
No wygląda już bardzo dobrze. A co powiesz na to by zrobić z niego Paladyna? Pasowałoby to w ogóle jako ulepszenie Krzyżowca? Mam jednak pewne wątpliwości...

Kuririn PW
12 czerwca 2016, 21:40
Eggyslav:
Może dodać mu pelerynę, bardziej rozbudowany hełm, i zamiast okrągłej tarczy dać dużą trójkątną...

Peleryna odpada... jakoś nie widzę peleryny miotającej się, w stosunkowo rzadkim chodzie krzyżowca. Hełm owszem... tylko jaki? Suma summarum z tarczy chciałbym zrezygnować i dać dwa miecze.

Drwal:
A co powiesz na to by zrobić z niego Paladyna? Pasowałoby to w ogóle jako ulepszenie Krzyżowca?
Paladyn jest już w alternatywach. :P
Drwal:
Ja mam pewne wątpliwości.
Ja tyż.

Kammer PW
12 czerwca 2016, 21:58
Kuri, mistrz Blendera:
Prosiłbym o sugestie, co do ulepszenia tego pana...
Może hełm z rogami, coś jak Fanatyk? A co do miecza - co powiesz na ogromny miecz a'la Siepacz?

Kuri, mistrz Blendera:
Paladyn jest już w alternatywach :P
To jest bardzo ciekawe spostrzeżenie.

Kuririn odrzuca paladyna, bo on dopiero się pojawi w Alternatywach.
MDT nie odrzuca wilkołaka i zmory, mimo że one już w WoGu, do którego całkowitego odtworzenia dąży VCMI.

avatar PW
12 czerwca 2016, 22:07
VCMI już dawno położyło lagę na WoGu. Dowódcy w najnowszej wersji nie zdobywają doświadczenia, a artefakty dla nich i dla stworzeń przy próbie założenia crashują grę.

Tarnoob PW
13 czerwca 2016, 00:25
Też mi się wydaje, że rekonstrukcja WoG-a jest chyba za ambitna i ma stosunkowo niski priorytet. Grunt to zre­kon­struować HD Mod i HotA – a jak ktoś będzie chciał robić krok po kroku mody należące do WOG, to ich sprawa.

Warmonger PW
13 czerwca 2016, 08:40
Cytat:
VCMI już dawno położyło lagę na WoGu. Dowódcy w najnowszej wersji nie zdobywają doświadczenia, a artefakty dla nich i dla stworzeń przy próbie założenia crashują grę.
Najwyraźniej nikt nie chce grać ani z dowódcami, ani z doświadczeniem jednostek. W ogóle WoG poszedł w zapomnienie, nawet jednostki 8. poziomu nikogo nie interesują.

Oczywiście ewentualne błędy należy zgłaszać tu - im więcej zgłoszeń, tym większa szansa, że zostaną naprawione.

Fandor PW
13 czerwca 2016, 10:56
Kammer, jaki jest problem w wykorzystaniu jednostek neutralnych do alternatyw? :P WoG dał mi wiele zabawy, uwielbiam ten mod, ale jego urok polegał właśnie na tym, że z jednym mniejszym modem, wszystko mogło się w nim zmienić. Cieszę się, że Kuririn bierze pod uwagę inne projekty, jak właśnie alternatywne jednostki, dzięki temu można mieć nadzieję, że może wiele z nich pomimo zupełnie różnych twórców i planów na rozwój modów będą kompatybilne. Liczę, że za parę lat będę mógł zagrać w VCMI, z możliwością włączenia sobie wszystkich opcji WoG, HotA, dodać nowe miasta oraz włączyć dodatkowe ulepszenia, alternatywy i wszystko będzie się kupy trzymać.

avatar PW
13 czerwca 2016, 13:15
Niestety, ale alternatywy i nowe ulepszenia nigdy nie będą ze sobą kompatybilne, gdyż mieniają ten sam element gry i dojdzie do konfliktu logicznego. Na zasadzie - w oryginale masz zielone jabłko. Jeden mod chce zmienić kolor jabłka na żółty, drugim modem na niebieski. I włączasz obydwa mody. Skąd gra ma wiedzieć na jaki kolor zmienić jabłko, skoro z jednej strony dostaje polecenie zmiany na żółty a z drugiej niebieski. Tak samo będzie z alternatywami/nowymi ulepszeniami. Jeden mod będzie chciał siedlisko Gorgon ulepszyć dwukrotnie, drugi - się go pozbyć i wsadzić na jego miejsce alternatywę.

Cytat:
Najwyraźniej nikt nie chce grać ani z dowódcami, ani z doświadczeniem jednostek. W ogóle WoG poszedł w zapomnienie, nawet jednostki 8. poziomu nikogo nie interesują.
Najbardziej mi szkoda, że WoG uległ regresji w stosunku do wersji 0.98e :(

Drwal PW
13 czerwca 2016, 13:42
avatar:
Niestety, ale alternatywy i nowe ulepszenia nigdy nie będą ze sobą kompatybilne, gdyż mieniają ten sam element gry i dojdzie do konfliktu logicznego.

Dokładnie, te mody od początku się wykluczają i nie ma co się patrzeć na zajmowanie jednostek. Nawet jakby oba zespoły ze sobą współpracowały, ciężko byłoby to wszystko połączyć. Wymagałoby to ogromnej pracy i nawet wtedy mogłoby nie wyjść.

Fandor PW
13 czerwca 2016, 15:16
Czy ja wiem, czy tak bardzo się wykluczają? :P
Przykład avatara bez sensu, tutaj bardziej mod Kuririna chce ulepszyć zielone jabłko w czerwone, a mod Witchkinga i reszty zamienić jabłko na gruszkę, pewnie trochę trzeba się będzie namęczyć aby działały, ale niemożliwe to na pewno nie jest, chociaż oczywiście, największym problemem będzie balans, bo po co brać alternatywę skoro tracimy drugie ulepszenie.

avatar PW
13 czerwca 2016, 16:00
Przykład jest bardzo trafiony. Z jednej strony mod alternatyw usuwa z miasta budynek Wampirów i w jego miejsce wstawia budynek Wilkołaka a z drugiej strony mod Kururina chce wyświetlić rozbudowany budynek Wampira (którego już nie ma) żeby gracz widział, że w budynku mieszka drugie ulepszenie. Więc jaki budynek według ciebie powinna wyświetlić gra? Budynek Wilkołaka czy budynek podwójnie ulepszonego Wampira (który zastąpi budynek Wilkołaka?) Innymi słowami - co gra ma wyświetlić? Czerwone jabłko czy gruszkę?


Kastore PW
13 czerwca 2016, 17:18
To się nie wyklucza, co najwyżej jest bez sensu. :P
Takie połączenie modów będzie logiczne tylko, gdy gruszkę też będzie można podwójnie ulepszyć.

witchking PW
13 czerwca 2016, 18:22
Może sprostuje. Mody połączyć się da, ale wymaga to pewnych przeróbek od strony technicznej. Podejrzewam, że trzeba by napisać specjalną wersje alternatyw pod ulepszenia.

Do tego dochodzi to o czym pisze Kastore, przydałyby się dodatkowe ulepszenia alt. Mając gotowe modele te ostatnie są do zrobienia stosunkowo niewielkim nakładem sił. Na ten moment jednak lepiej skupić się nad wydaniem modów, a myśleć o ich połączeniu w przyszłości.

strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel