Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 159 - 160 - 161 ... 200 - 201 - 202

Kastore PW
12 czerwca 2018, 22:36
Żeby jej przeszkadzał w atakowaniu?

Kurek PW
12 czerwca 2018, 23:26
Moje sugestie:

Kolor poprawić, dodać blask i ciemne na zadzie. Dodatkowo troszkę pogrubiłbym łydki i uda oraz kopyta, generalnie powiększenie gorgony o 3% byłoby spoko. Do tego kolce na grzbiecie i bardziej rozjaśnione oko o jakże śmiercionośnej cesze.

Złota gorgona ziałaby magicznym zielonym płonącym gazem, czyli połączeniem kwasu z ogniem.

Dodatkowo też kolce wzdłuż kręgosłupa i powiększenie rogów co już zrobiłeś


Mistrz PW
12 czerwca 2018, 23:28
Jestem za powiększeniem rogów i dodaniem kolców na grzbiecie. Powiększenie samej Gorgony też jest dobrym pomysłem. Sam Model jak zwykle piękny.

Drwal PW
13 czerwca 2018, 18:26
Trzecia od lewej wersja Kurka wygląda obłędnie, chociaż kolor kwasu mi się nie podoba.

AmiDaDeer PW
13 czerwca 2018, 19:51
Drwal:
Trzecia od lewej wersja Kurka
A to nie jest jedyna wersja Kurka? :P

Niemniej zgadzam się, kwas wygląda okropnie, a jego nazwa brzmi jeszcze okropniej. Lepiej zostawić zwykłe zionięcie zamiast bawić się w takie niepotrzebne udziwnianie.

Drwal PW
13 czerwca 2018, 21:21
Złota Gorgona w Full HD. Zachęcam do lajkowania. ;)




Mistrz PW
25 czerwca 2018, 22:21
Witam po dłuższej przerwie. Dzisiaj kolejna jednostka rodem z Enroth.

Stalowy Golem

"Piechota tak ciężka, że cięższej już chyba nie ma." Głosi wpis przy golemach w Jaskini Behemota i całemu projektowi towarzyszyły te słowa. Stalowy Golem jest ciężki i zabójczy. To samobieżny, chodzący czołg stworzony do miażdżenia wrogów.
Kamienny golem to rzeźba człowieka a Żelazny to człowiek w zbroi, dlatego też Stalowy to już sama zbroja.




Jako bonus dorzucam pokolorowanego przez Jako_M Nadzorcę:


avatar PW
25 czerwca 2018, 22:38
Do Stalowego Golema mimo wszystko nie pasują elementy "hydrauliczne". A multi-oko w kolorze bardzo zacne!

Kertra PW
26 czerwca 2018, 21:11
Nikomu nie musi się wszystko podobać ;) To wizja artysty :D Ja mam inną koncepcje Stalowego Golema, pozdrawiam Mistrza! "Mam nadzieje, że moja wizja kiedyś stanie się realna!" :D

AmiDaDeer PW
26 czerwca 2018, 21:59
Cytat:
Nikomu nie musi się wszystko podobać ;) To wizja artysty :D
Przecież ten mod nie jest tylko dla artysty, ale też dla odbiorców, więc krytyka jak najbardziej jest wskazana.

Zgadzam się z Avatarem i dodam, że nie rozumiem, po co łańcuch łączący dłonie. To nie Ashan, tu potrzebne są prostsze koncepcje. Nie wspominając już o tym, że nie wygląda jak golem, tylko, no właśnie - jak zwykła pusta zbroja.

Natomiast ulepszony beholder świetny!

Aayren PW
26 czerwca 2018, 22:17
W 100% zgadzam się tutaj z Hobbitem! Up beholdera świetne, a golem to ma być golem, nie zbroja. Plus zawsze myślałem że na to miejsce wchodzi złoty :p

Hayven PW
26 czerwca 2018, 22:36
Jak tak patrzę na ten rysunek, to chyba koncepcja autora polega na tym, że przy ataku jedna z "dłoni" się oddziela i mamy wrecking ball :P (Jak u Gremlinów). Co byłoby nawet fajne, poza tym, że niezbyt mi siedzi golem bez chwytnych palców (to brzmi trochę jak downgrade), a poza tym koncepcja chodzącej i walczącej zbroi jest bardzo ok.

Kertra PW
26 czerwca 2018, 22:47
Źle mnie zrozumieliście, pisząc "Nikomu nie musi się wszystko podobać" miałem tu na myśli szkic Mistrza :D Przecież widać, że to jest przekombinowane i to tylko wyłącznie koncepcja ulepszenia, a nie końcowa jednostka. Każdy widzi i ocenia. Ja natomiast mam swoją wizję ulepszenia, lub kolejnego neutralnego Golema.

Fandor PW
27 czerwca 2018, 13:18
Aayren nie wiem, jak do tego w tej chwili podchodzi autor, ale pamiętam, że kiedyś były rozmowy że ulepszenia w miastach będą zupełnie nowe (dlatego np. elf nie będzie się zmieniał w Strzelca, a Arcymag w Czarodzieja), a jednostki specjalne zostaną dla bohaterów etc. i wydaje mi się, że Złoty i Diamentowy Golem to właśnie jednostki specjalne, które powinny zostać luzem.

Mistrz PW
27 czerwca 2018, 19:46
Drodzy moi, to rzeczywiście jest tylko propozycja z której Kuririn może skorzystać, lecz wcale nie musi. Moje prace mają inspirować, nie koniecznie być przekładane do gry 1:1 (choć jak kilka zostanie, to będę szczęśliwy jak świnia w gnojówce).

Hobbit@

Łańcuch służy do blokowania ciosów i duszenia wrogów. Stylistycznie nawiązuje też do gremlinów. Jest takiej długości, że nie krępuje ruchów golema (wiem, sprawdzałem) i pozwala wykonywać ulubiony atak w systemie prawy prosty, lewy prosty. Kule sprawdzają się do młócenia wrogów nie gorzej niż rzeźbione/ odlane pięści. Golem na fortepianie nie gra, po co mu dłonie? I nie wiem skąd pomysł że zbroja jest wewnątrz pusta? Hydrauliczne dźwigary u nóg mają podkreślić jak ciężka to machina. Stalowy golem to chodzący czołg. Wredny, masywny i morderczy. Ozdobne golemy z niepraktycznych materiałów miały by z nim spory problem.
Chciał bym wiedzieć które elementy są Ashanowe i niepraktyczne, dodane nadmiernie jedynie dla ozdoby?

Lord Hawk PW
27 czerwca 2018, 21:22
Koncepcja "zbrojo-golema" podoba mi się bo lubię zbrojnych i im pochodnych, jednak w tym przypadku zgadzam się z Hobbitem, pomysł wydaje mi się nie trafiony i lepiej jednak gdyby Golemy pozostawały Golemami,nawet dobrym pomysłem było by zrobić coś pośredniego między Stalowym Golemem a Złotym, gdyż Złoty choćby po statystykach jest 5 lvl nie ulepszonym.

Natomiast co do samego konceptu zbroi ... jest dobry ale dla nowej jednostki, a dokładnie właśnie żywej zbroi, bardziej jako jednostka 5 lvl też właśnie w Tower [pol. Forteca] ale to już bardziej dla "Alternatywnych jednostek", coś na zasadzie podstawa "Living Armor" ożywiona za pomocą magi, ulepszenie "Dullahan", mogące być nawet w wersjach bez głowy/hełmu [co bardziej by pokazywało że to sama zbroja], bardzo ciekawa i kultowa postać, natomiast nigdzie nie kojarząca się z Golemami, łączy je tylko to że obie są nie żywe i za pomocą magi ożywione [pomijam samą legendę Dullahana].

Mistrz:
Łańcuch służy do blokowania ciosów i duszenia wrogów. Stylistycznie nawiązuje też do gremlinów. Jest takiej długości, że nie krępuje ruchów golema (wiem, sprawdzałem) i pozwala wykonywać ulubiony atak w systemie prawy prosty, lewy prosty. Kule sprawdzają się do młócenia wrogów nie gorzej niż rzeźbione/ odlane pięści. Golem na fortepianie nie gra, po co mu dłonie? I nie wiem skąd pomysł że zbroja jest wewnątrz pusta? Hydrauliczne dźwigary u nóg mają podkreślić jak ciężka to machina. Stalowy golem to chodzący czołg. Wredny, masywny i morderczy. Ozdobne golemy z niepraktycznych materiałów miały by z nim spory problem.
Chciał bym wiedzieć które elementy są Ashanowe i niepraktyczne, dodane nadmiernie jedynie dla ozdoby?

Chodzi pewnie że znacznie odróżnia się od oryginału, gdy jednak w H3 [i nie tylko], jednostki ulepszone, to prawie zawsze forma podstawowa tylko wzmocnionej wersji, czyli jeśli 2 wcześniejsze mają dłonie, to kolejna też powinna, tym bardziej że kolejne 2 [Złoty i Diamentowy] tez je mają, więc tu by kuło po oczach. Co do łańcucha to podobny motyw, skoro wszystkie Golemy ładują sierpowymi to ten z opcją duszenia by się znacznie odróżniał, a jeśli będzie atakował jak inne, to jest to zbędny bajer i bardziej przypomina więźnia.
Hydraulika również kojarzy się z bajerem niż z czymś przydatnym, bo wygląda to jak słaby punkt tego Golema, a jeśli jest on tak ciężki że potrzeba tego żeby się mógł poruszać, od razu kojarzy go z wolną jednostką,więc to i dłonie kojarzą się jak napisał Hayven z "dongradem". Więc może jednak lepiej sięgnąć po tablice chemiczną i wybrać jakieś metale, coś co jest gorsze od Złota, a jednocześnie nadaje się na ulepszenie [na szybko nasuwa się srebro], o bardziej "Golemowym" wyglądzie spójnym z pozostałymi już istniejącymi.
Choć sam szkic fajny, ale o tym napisałem wyżej gdzie bym go widział.

Co do Nadzorcy ładny rysunek, ale mam mieszane uczucia czy uderzanie kogoś oczami by mu się podobało :D [poprzednie uderzają z bliska mackami, więc ten też by tak uderzał ale oczami, to mogło by go boleć :P].

Mistrz PW
27 czerwca 2018, 22:48
Echch, wyciągasz moje słowa z kotekstu. Golem dalej tłucze pięściami, nie dusi. Złoto zaś i srebro to gówniane materiały ns golems. Zbyt kruche i za ciężkie(szczególnie złoto). Nie masz n8c lepszego niż stal ( no może tytan :P :P :P)

Fandor PW
27 czerwca 2018, 22:58
To jest świat fantasy, oprócz nam znanych cech fizycznych i chemicznych materiałów, mogą one posiadać jakieś dziwne cechy magiczne stąd lepsze są golemy z materiałów szlachetnych niż materiałów, które faktycznie są lepsze. Natomiast myślę, że to dobra koncepcja, aby zostawić w mieście golemy z popularnych materiałów, a te bardziej dostojne ze srebra, złota, platyny niech sobie będą jednostkami specjalnymi.
Mistrzu nikt nie neguje twoich zdolności rysowniczych, ani nie twierdzi, że te koncepcje nie są fajne, tylko no są pewne ramy heroesów w które się trzeba zmieścić (to na co Neph zawsze narzeka, że musi pogarszać jakość swoich modeli ;d) no i myślę, że większość tutaj to minimaliści, urok heroesów jest w dość praktycznych jednostkach i dość spartańskich modelach, ulepszenia trochę to zmieniają, ale wciąż dodatki hydrauliczne, kule, łańcuchy tak naprawdę bez zastosowania (bo to że mógłby ich do czegoś użyć, a nie używa to jednak słaby argument). Golemy są napędzane magią, przynajmniej tak to wygląda na 1 rzut oka, w innym uniwersum mogłyby być po prostu maszynami parowymi czy coś w tym stylu i wtedy byłaby to spoko koncepcja. Dłonie, możliwe że magowie wykorzystują golemy do czegoś więcej niż wojny i wtedy przydają się pomocnicy z dłońmi (pomijając już np. przenoszenie bitewnych narzędzi itd itd) no i zwykła spójność gdy damy możliwość ulepszenia ich w złote, ot taki kanon, wszystkie golemy mają dłonie i koniec.

Hayven PW
27 czerwca 2018, 23:09
Z tym, że złoto i srebro to raczej słaby materiał na pancerz, zgodzę się. Ale również rację ma Fandor w tym, że w świecie M&M im szlachetniejsze, im wyższej jakości tworzywo, tym łatwiej podlega zaklinaniu.

Mistrz PW
27 czerwca 2018, 23:38
Fandor@
Dzięk za dobre słowo, ale moje umiejętnoścu są najwyżej średnie. Lore herosów jest spoko, lecz na upgrade Tower uparłbym się przy stali. W enroth żelazny golem stawał sič stalowym i tak bym zostawił. Zuważ że podstawa to rzeźba czlowieka, ulepszenie to odlew człowieka w zbroi. Drugi upgrade moim zdaniem powinien dalej iść tym tropem i być bardziej zbroją niż człowiekiem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 159 - 160 - 161 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel