Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 133 - 134 - 135 ... 200 - 201 - 202

Mistrz PW
9 sierpnia 2017, 14:34
ArcyŻywiołak SuperKwasu - Witaj Ashanie, żegnaj Homm3.


Jeszcze raz wytłumaczę swój tok myślenia. Żywiołaki są w Conflux przyzywane z ich rodzimego wymiaru przez Ołtarze podzielone wg. starożytnego podziału na czery/pięć żywiołów. Ołtarz Wody daje nam Żywiołaka Wody i Lodu co ma sens bo, choć ten drugi nie jest żywiołem per se, to jest z wodą ściśle związany. Idąc tym tropem proponuję Żywiołaka związanego z innym stanem skupienia wody, tyle że para to właściwie już powietrze, stąd Żywiołak Wrzątku. Sądzę że bardzo pasuje. Nazwy w trójeczce słyną ze swojej prostoty i prostej logiki, tego się trzymam.

Kastore:
Taa... Wyobrażacie sobie co to będzie za zabawa przy wymyślania nazwy dla żywiołaka energii, magmy i magii? :P

Już mam wszystkie wymyślone :D

Kastore PW
9 sierpnia 2017, 15:09
miszczu:
ArcyŻywiołak SuperKwasu - Witaj Ashanie, żegnaj Homm3.
Nie Ashanie tylko MM1-5 jak już.
miszczu:
Jeszcze raz wytłumaczę swój tok myślenia
Każdy rozumie Twój tok myślenia, tylko że jest błędny, bo na tej zasadzie wszystko może się ulepszać do żywiołaka energii.
Poza tym "żywiołak wrzątku" brzmi idiotycznie.
miszczu:
Już mam wszystkie wymyślone :D
Dajesz.

Mistrz PW
9 sierpnia 2017, 15:20
Wait for it.

jbnp5 PW
9 sierpnia 2017, 17:41
Prócz powyższych z wymiarem wody kojarzy mi się rtęć. Ma ona w ogóle związek z wodą, oprócz tego, że jest cieczą?

Hayven PW
9 sierpnia 2017, 17:43
Nie, nie ma.

Kastore PW
9 sierpnia 2017, 17:50
Też jest czasem cieczą, czasem ciałem stałym.

Gravius PW
9 sierpnia 2017, 18:03
Proponuję "lód VII" jak chcemy nową formę żywiołaka o nie do końca znanych właściwościach :P
A od żywiołaka wrzątku już lepiej brzmi (minimalnie), żywiołak ukropu xD

ewerlordxp PW
9 sierpnia 2017, 18:22
Parzący rzywiołak / Scalding Elemental
Żywiołak pary / Gaben (Steam) Elemental

Topork PW
10 sierpnia 2017, 01:05
Żywiołak Mgły - mglak? ;)

Kastore PW
10 sierpnia 2017, 07:06
Raven:
Uwaga! Nazwy ot tak nadane, proszę nie hejtujcie, a może się przyjmie? ;3
A może nie, bo są beznadziejne?

WhiteKaiser PW
10 sierpnia 2017, 07:43
Mi się podoba nazwa Steam Elemental (Żywiołak pary) :) A do żywiołaka energii można by zrobić żywiołaka antymaterii albo coś hahaha ^^

Hayven PW
10 sierpnia 2017, 11:07
Może i pomysły Kryształowego są słabe, ale to jest rodzaj leniwego wyjścia - zamiast szukać nowych żywiołów można spróbować pokombinować coś z pierwszym członem. Ktoś zaproponował "wysłanników"/"emisariuszy" - to jest nie najgorszy pomysł. Można by jeszcze pomyśleć nad "strażnikami", albo po prostu "wojownikami" (no, to może słabe akurat).

A gdyby kombinować z drugim członem...

Żywiołak Burzy -> Żywiołak Wichury
Żywiołak Lodu -> Żywiołak Mrozu/Żywiołak Zimna (albo Kwasu - w MM mamy zaklęcia kwasu/trucizny w Magii Wody, więc mogłoby dać radę)
Żywiołak Energii -> Żywiołak Plazmy/(Żywiołak Ciepła do pary z Żywiołakiem Zimna? Nie, to brzmi słabo)
Żywiołak Magmy -> Żywiołak Wulkanu (brzmi naturalnie)
Żywiołak Magii -> Żywiołak Czasu

Mistrz PW
10 sierpnia 2017, 12:33
@Heyven

Żywiołaki pozostaną żywiołakami bo tak zakłada oryginalne nazewnictwo. Dlaczego nie pary? Bo jak już pisałem to właściwie już żywiołak powietrza a nie wody. Dlaczego nie mrozu? Bo mróz odnosi się do temperatury a nie wody. Kwas do ołtarza wody zwyczajnie nie pasuje.

Przesłałem Kuririnowi konspekt nazw dla ulepszeń Conflux, bo zwyczajnie muszę mieć jakąś wytyczną zanim zacznę szkicować, i został on wstępnie zaakceptowany. Nie prześlę go w tej chwili tutaj, bo nie chce mi się czytać obelżywych komentarzy by Kastore. Pojawią się wraz ze szkicami odpowiednich jednostek.

Ostateczny głos co do wyglądu modeli i nazw jednostek ma Kuririn. Mój rysunek to Żywiołak Wrzątku, bo:



Jeżeli Kuririn nie zdecyduje inaczej to pozostanie




Kastore PW
10 sierpnia 2017, 14:25
miszczu:
Nie prześlę go w tej chwili tutaj, bo nie chce mi się czytać obelżywych komentarzy by Kastore. Pojawią się wraz ze szkicami odpowiednich jednostek.
Wolisz tracić czas na szkicowanie jakiegoś barachła w stylu żywiołaka wrzątku? Nie mam pytań.

Trith PW
10 sierpnia 2017, 14:29
NWC:
Grove Wrota żywiołów były błędem.

MinosKing PW
10 sierpnia 2017, 14:45
@Mistrz oraz Hayven było też coś takiego jak Żywiołak Mgły. Więc może by to przemyśleć?

Co do reszty żyiołaków to moje drobne sugestie:

Żywiołak Burzy -> Żywiołak Huraganu?
Żywiołak Lodu -> Żywiołak Mgły lub Zamieci?
Żywiołak Energii -> Żywiołak Elektryczności lub Plazmy (Tak jak napisał Hayven powyżej),
Żywiołak Magmy -> Żywiołak Lawy?
Żywiołak Magii -> Żywiołak Mocy? bądź Światła lub Czasu (Również jak zaproponował Hayven).

Opcji jest wiele, lecz może lepiej o nich pomyśleć dopiero gdy będą jakieś pierwsze szkice tychże jednostek?

ewerlordxp PW
10 sierpnia 2017, 15:29
Żywiołak Burzy -> Żywiołak Tornada
Żywiołak Lodu -> Sub Zero Elemental / Żywiołak Mrozu
Żywiołak Energii -> Żywiołak Fuzji (Fuzyjny / Rozpadau Atomowego )
Żywiołak Magmy -> Żywiołak Bazaltowy / Żywiołak kryształowy
Żywiołak Magii -> Żywiołak Chaosu / Entropii

avatar PW
10 sierpnia 2017, 15:50
W języku ang. lód ma parę fajnych synonimów:
- Hailstone Elemental: Żywiołak Gradu
- Glaze Elemental: Żywiołak Gołoledzi
- Glacier Elemental: Żywiołak Lodowca
- Sleet Elemental: ponownie gołoledź
Ogólnie nazwy w języku angielskim brzmią lepiej niż w polskim :)

ewerlordxp PW
10 sierpnia 2017, 15:55
avatarGlaze Elemental: Żywiołak Gołoledzi:
Największym potencjalnym przeciwnikiem jest Żywiołak Drogowca który i tak wykonywałby ruch za późno.

Zachari PW
10 sierpnia 2017, 17:41
Hayven:
Żywiołak Burzy -> Żywiołak Wichury
Żywiołak Lodu -> Żywiołak Mrozu/Żywiołak Zimna (albo Kwasu - w MM mamy zaklęcia kwasu/trucizny w Magii Wody, więc mogłoby dać radę)
Żywiołak Energii -> Żywiołak Plazmy/(Żywiołak Ciepła do pary z Żywiołakiem Zimna? Nie, to brzmi słabo)
Żywiołak Magmy -> Żywiołak Wulkanu (brzmi naturalnie)
Żywiołak Magii -> Żywiołak Czasu

Chyba najlepsza wersja. Nie mam zastrzeżeń (może oprócz tego wulkanu :P).

@MinosKing

Zamieć jest ciekawą nazwą, ale odmieniona... brzmi średnio :/.
strona: 1 - 2 - 3 ... 133 - 134 - 135 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel