Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Jak dodać Modyfikację do HOMM 3?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2012, 17:26
Warmonger:
Proponuję zamknąć temat, powołując się na te punkty regulaminu: ...
Nie dopatrzyłem się tutaj złamania któregokolwiek z tych punktów.

Mr.krisu100:
Warmonger by się tylko czepiał!!!
Jeśli mamy Ci pomóc, musimy wiedzieć, czego właściwie od nas oczekujesz. To zaś wymaga dokładnego opisania problemu - który plik uruchamiasz (dokładna nazwa wraz z rozszerzeniem - czyli tym po kropce, np. w pliku "readme.txt" rozszerzenie to txt), co Ci się pokazuje gdy uruchomisz dany plik (dokładnie - ogólniki nie prowadzą do rozwiązania problemu), itp., itd. Bez takich rzeczy nie będziemy nawet wiedzieli, co się u Ciebie dzieje, bo nie mamy wglądu na ekran twojego monitora.

witchking PW
20 grudnia 2012, 17:37
Proponuje byś dołączył do jakiegoś moda nad którym prace trwają. Daje to szanse, że nauczysz się podstaw i w przyszłości będziesz mógł stworzyć coś własnego.

Jeśli chcesz się pouczyć podstaw modowania to możesz się zgłosić do mnie. Zaznaczam przy tym, że nauka będzie polegać na wykonywaniu konkretnych zadań i może być czasochłonna.

Warmonger PW
20 grudnia 2012, 17:50
A, to co innego. W takim razie służę radą.

Tworzenie modów trwa długo. Najpierw trzeba mieć dokładny plan tego, co chce się zrealizować. Potem można zastanowić się nad wykonaniem - jednostki to grafiki, ale też umiejętności, opis i dźwięki.
Potem można realizować konkretne elementy po kolei. Na przykład przygotowanie grafik wymaga opanowania defów - formatu grafiki H3. Trzeba się zapoznać z obsługą odpowiednich programów.

Czasem może się okazać, że pewne rzeczy są niemożliwe - na przykład nie da się stworzyć zupełnie nowej umiejętności dla jednostek. Trzeba zastanowić się, co jest dla moda najważniejsze, a co można zmienić lub odrzucić.
Dlatego dobry projekt jest najważniejszy, bez niego wszystko inne się rozłazi i nikt nie wie, nad czym naprawdę pracuje.

Radzę na razie dołączyć do Witchkinga, poduczyć się co i jak - a potem dopiero próbować samemu.

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2012, 18:09
Warmonger:
nie da się stworzyć zupełnie nowej umiejętności dla jednostek.
Da się. Wymaga to jednak albo wysokich umiejętności, albo też wykorzystywania języka ERM i godzenia się na kompromisy. :P

I tak, też myślę, że znalezienie sobie "mentora" byłoby dobrym pomysłem. witchking do tego się nadaje, więc dobrze, że sam się z czymś takim zgłosił.

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 18:27
Dziękuję bardzo (nawet ty warmonger)!

A propo pliki Deftool i Defmaker otwierają mi się w Adobe Reader i niby to dokument a nie program.
:O
Sorry za problemy ze mną ale wczoraj o 21.07 założyłem tu konto ponieważ, jestem fanem serii Might and Magic od przedszkola! Zamierzam trochę zmienić normalną rozgrywkę.

Chyba mnie rozumiecie?

Witchking? Mógł byś mnie trochę nauczyć?

Drwal PW
20 grudnia 2012, 19:06
Jeśli ja miałbym cokolwiek poradzić to po prostu ściagnij sobie byle jaki porządny mod, zobacz jak jest zbudowany, jak poszczególne elementy zostały zmienione/dodane. Wszystko krok po krok, nie myśl że stworzysz miasto nie wiedząc co to plik def itd.;] Na forum jest mnóstwo poradników, popróbuj czy Ci wychodzi. Ja zawsze byłem zwolennikiem metody małych kroków.:) Powodzonka!

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 19:37
No tak,tak . Ale muszę coś zrobić, no bo jak wiem co i jak jest zbudowane, ale nie wiem co zrobić z programami . No bo jak ?

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2012, 19:46
Cytat:
A propo pliki Deftool i Defmaker otwierają mi się w Adobe Reader i niby to dokument a nie program.
:o

Ściągałeś stąd? Jeśli tak, to czy masz WinRARa? Bez niego nie otworzysz i nie wypakujesz archiwum.

Mr.krisu100 PW
20 grudnia 2012, 20:01
Acha bo mi się znowu skończyła licencja !(Głupi ja)Pobiorę sobie znowu

Ooooh . Wielkie dzięki ! Udało się . THX Hobbit.

Znowu zapomniałem . jak się to obsługuje ?

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2012, 20:18
Po pierwsze: posty należy edytować zamiast dublować w krótkich odstępach czasów. Forum to nie jest czat, tutaj ważna jest estetyka tematu.
Po drugie zaś: czy masz już gotowe klatki grafik? Jeżeli nie, to ten program i tak Ci się nie przyda.

Warmonger PW
20 grudnia 2012, 22:25
Cytat:
Czasem może się okazać, że pewne rzeczy są niemożliwe - na przykład nie da się stworzyć zupełnie nowej umiejętności dla jednostek.
Hobbicie, tak brzmiało to zdanie w oryginale. Nie twierdzę, że się nie da w ogóle. Jednak niektóre bardzo ambitne plany trzeba okroić na miarę swoich możliwości.
Cytat:
Jeśli ja miałbym cokolwiek poradzić to po prostu ściągnij sobie byle jaki porządny mod, zobacz jak jest zbudowany
Porządny mod jest zbudowany tak, że nie wiadomo, którędy na górę. Szybciej nauczysz się czegoś od osób, które już się na tym znają. Po to zresztą mamy fora internetowe :P

flame drake PW
20 grudnia 2012, 22:43
Małe pytanie :
Jakich programów używacie do tworzenia poszczególnych klatek?
Może też kiedyś się pobawie w tworzenie nowych jednostek, jak trochę lepiej obeznam się z plikami w grze. ;)

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2012, 23:00
Warmonger:
Hobbicie, tak brzmiało to zdanie w oryginale
Dla mnie "niemożliwe" to "niemożliwe". Rozumiem, że w domyśle chodzi Ci o "niemożliwe dla początkujących", ale nie sądzisz, że jest to brak wiary w możliwości ludzkie? :P

flame drake:
Jakich programów używacie do tworzenia poszczególnych klatek?
Z darmowych: Blender, Anim8or, GIMP... Zależnie od humoru.

Dark Dragon PW
21 grudnia 2012, 01:05
flame drake:
Jakich programów używacie do tworzenia poszczególnych klatek?
Zależnie od potrzeb. Ja korzystam np. z Corela...

-plama po kwasie-

Natomiast co do samego moda - sam pomysł nie wystarczy. Trzeba naprawdę sporych umiejętności, aby wydać chociażby małego moda. Zacznij od rzeczy małych - np. podmiany jednej jednostki czy chociażby artefaktu. W razie problemów możesz się nas radzić ;).

Mr.krisu100 PW
21 grudnia 2012, 07:55
No to skąd się nauczę?

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2012, 12:00
Witchking zaproponował pomoc, możesz się z nim skontaktować jeśli potrzebujesz pomocy.

Mr.krisu100 PW
21 grudnia 2012, 14:15
A propo jak się z Nim skontaktuję?

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2012, 14:26
Na górze strony masz jego posta. Klikając na jego nick pod avatarem (tym duchem jakby) trafisz na jego profil, gdzie znajdziesz jego e-mail.

Mr.krisu100 PW
21 grudnia 2012, 14:44
THX

Już wysłałem. Teraz czekam na odpowiedź.

HobbitHobbitMiło, ale unikaj dwóch tak krótkich postów pod sobą, dobrze? :P


Dobrze. Ale nie wiem jak to wam wynagrodzić polecę was na innych portalach i postaram się na YouTube. Sam bym nie wpadł na to że trzeba mieć tylko WINrar.

Drwal PW
21 grudnia 2012, 23:38
Warmonger:
Porządny mod jest zbudowany tak, że nie wiadomo, którędy na górę. Szybciej nauczysz się czegoś od osób, które już się na tym znają. Po to zresztą mamy fora internetowe :P

Mr.krisu100 dopiero zaczyna, wiec dla niego porządne mody to takie które opierają się na podmianie jednostek, zamianie grafik itp. Edytując takie mody naprawdę łatwo można wywnioskować w jaki sposób jakiś element znalazł się w grze itd itd. Poznać ogólną strukturę, pokopiować pewne elementy, sprawdzić jak to działa u nas. Jak się solidne popracuje i przestudiuje można poznać naprawdę masę rzeczy.

Niemniej, jestem przeciwny specjalnego traktowania Mr.krisu100. Rozumiem ma 12 lat, ale to nie oznacza że ma mieć jakieś specjalne prawa. Nie wysilił się on w żaden sposób, ba nawet nie powiedział co chce. A większość osób podsuwa mu rady/pomysły a on niech z łaski swojej wybierze co mu się spodoba. Wielu innym nowym użytkownikom, którzy mieli pomysły i przedstawiali je tu, ale bez jakichkolwiek efektów prac, po pierwszym poście zamykano temat.:)
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3/różne] Jak dodać Modyfikację do HOMM 3?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel