Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Piosenka tygodnia
komnata: Wymiar Między Wymiarami
strona: 1 - 2 - 3 ... 34 - 35 - 36 - 37

Hayven PW
28 sierpnia 2022, 10:47
Szállj fel magasra grupy Piramis. Nie wiem, co mogę napisać – po prostu zachęcam do przesłuchania :)

Alistair PW
11 września 2022, 13:20
Dawno już nic nie dawałem, a ponieważ zacząłem słuchać pewnego polskiego zespołu i spodobał mi się, to proponuję posłuchać tego:
Moonlight - "Głosy" (z albumu "Meren-Re", z 1997 r.)

Hayven PW
16 września 2022, 01:40
Od jakiegoś czasu zdarza mi się słuchać podpowiadanych przez YouTube utworów z gier na stare platformy, i króluje w tym obszarze kilka nazwisk, wśród nich – Jeroen Tel. Twórca i utwór wybrane raczej przypadkowo; wysyłam to, co akurat zawisło mi przed oczami w momencie, kiedy pomyślałem o zapostowaniu czegoś tutaj.

Darkstorn PW
4 października 2022, 15:45
https://www.youtube.com/watch?v=SISSypOPrGU

Ava Max! <3

Kastore PW
4 października 2022, 17:22
Ava Max to całkiem quality pop. Jak pracowałem w radiu publicznym jako realizator, to siłą rzeczy musiałem słuchać popu i często miałem tak, że jak coś leciało, to myślałem sobie "kruci, o nie", ale było parę wykonawców, których fajnie mi się słuchało, czyli np. właśnie Ava Max albo Dua Lipa. Słyszę interpolację z Can't Fight The Moonlight. Ogólnie współczesny pop ostatnio bardzo lubi przetwarzać piosenki z lat 90, David Guetta np. ostatnio podpisał się pod czyimś coverem I'm Blue, słyszę mega dużo interpolacji z tamtego okresu, zaraz pewnie wyjdzie jakiś popularny cover Numa Numa czy innego hitu sprzed 30 lat. Przetwarzanie muzyki zawsze było powszechne, ale mam wrażenie, że teraz się nasiliło bardziej, niż zwykle.

Hayven PW
4 października 2022, 17:32
Myślę, że część tego wrażenia może się brać stąd, że piosenki sprzed 20-30 lat znasz lepiej niż te, które tyleż samo miały z kolei w okresie powstania tamtych. Ale przyznam, że też je mam. Tyle że ja zazwyczaj mam ochotę zapytać twórcę, czemu coś takiego zrobił, bo mało komu (o ile komukolwiek) udaje się wnieść coś, co uzasadniłoby istnienie takiej przeróbki, za to zachwiana zostaje ta równowaga elementów, która oryginał czyniła dobrym.

Kastore PW
4 października 2022, 18:19
Kontynuuj.

Hayven PW
4 października 2022, 20:57
Piosenka z chwytliwej łatwo może się zmienić w irytującą, i mam wrażenie, że to właśnie się dzieje w wielu tych przeróbkach. W oryginale coś działało, przeróbka tego nie uchwyca, bo czegoś jej brakuje, a z kolei nie zachwyca (przynajmniej mnie) to, co zostało wyróżnione albo nowo wprowadzone.

Kastore PW
4 października 2022, 21:09
Jak robisz piosenkę, to prawie nigdy nie wiesz, czy efekt końcowy będzie się ludziom podobał.

Hayven PW
4 października 2022, 21:38
Jak puszczasz piosenkę w radiu, zakładasz, że ludziom się będzie podobała.

Kastore PW
4 października 2022, 22:42
Ale najpierw musisz ją zrobić, to po pierwsze, a po drugie radia komercyjne i publiczne po dostaniu nowych piosenek większość odrzucają, bo nie przechodzą przez filtr, jaki dane radio sobie założyło, który wybiera piosenki jak najbardziej podobne do tego, co już się ludziom podoba, więc naprawdę ciężko stwierdzić, czy interpolacja znanego motywu do nowej piosenki będzie zaletą dla takiego filtra, czy nie.

Hayven PW
16 października 2022, 23:12
Ostatnio przesłuchiwałem różne fińskie piosenki i znalazłem coś w rodzaju dowodu na to, że współczesna muzyka popularna nie musi być tragiczna, wystarczy ją tylko trochę okrasić... eee... synth-popem? euro-popem? Jak ktoś potrafi znaleźć trafne określenie, to proszę się nie krępować, chętnie się dowiem :P

(Nie żebym nie mógł się przyczepić do paru rzeczy, bo choćby auto-tuning wyszedł miejscami tandetnie, ale ogólny efekt końcowy nie jest najgorszy).

Kastore PW
17 października 2022, 01:07
Gdzie tam jest auto-tune?

Yaaqob PW
17 października 2022, 08:50

Kasia znalazła dopasowanych towarzyszy ^^

Hayven PW
17 października 2022, 17:53
Cytat:
Gdzie tam jest auto-tune?

Wydaje mi się, że po całości, ale nie wiem, gdzie ja tam znalazłem te badziewne momenty, o których pisałem wcześniej.

Kastore PW
17 października 2022, 22:06
Nie słyszę tam auto-tune'a, może jedynie w ostatniej nucie refrenu, ale to też nie wiem, czy to auto-tune, czy po prostu jakieś LFO.

AmiDaDeer PW
21 października 2022, 20:21
Wyodrębniłam wokal z utworu za pomocą AI, po czym przepuściłam go przez pitch corrector... i wygląda na to, że Kastore ma rację - jeżeli tu jest jakikolwiek auto-tune, to jest na tyle delikatny, by nie naruszał dość wyraźnego vibrato wokalisty.



To powiedziawszy, wokal brzmi jakby był mocno przetworzony. Domyślam się że to jakiś niezbyt agresywny, ale wciąż słyszalny chorus.

Kastore PW
21 października 2022, 21:16
Wow, ale zaangażowanie dla detali. Auto-tune ma co prawda opcję ignorowania naturalnego vibrato, ale w niektórych momentach na tym obrazku widać mocniejsze oscylacje, które byłby zniwelowane przez auto-tune.

Na pewno słyszę pogłos z sidechainem po jego wokalu, bo słychać, że się podgłaśnia, kiedy wokalista robi przerwy, prawdopodobnie silną kompresję równoległą, bo słychać mocną kompresję, ale wokal i tak brzmi dosyć naturalnie, pewnie lekka saturacja, że low mid się tak wybija, a w refrenie albo lekki chorus, że tak rozszerza stereo albo jest nałożonych dodatkowo kilka cichszych wersji jego wokalu.

Kastore PW
27 października 2022, 23:08
Ciekawe czy np. to jest kolejne nawiązanie muzyczne od Avy Max, bo myślałem, że poleci riff z ABBY.

Yaaqob PW
28 października 2022, 08:57
Kastore:
Ciekawe czy np. to jest kolejne nawiązanie muzyczne od Avy Max, bo myślałem, że poleci riff z ABBY.
No, w ogóle, w muzyce popularnej straszny recykling lat 80. i 90. ostatnio...

Macie coś ode mnie:

;-)
strona: 1 - 2 - 3 ... 34 - 35 - 36 - 37
temat: Piosenka tygodnia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel