Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Piosenka tygodnia
komnata: Wymiar Między Wymiarami
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 - 36 - 37

Alistair PW
7 października 2021, 19:33
Nawet nie sprawdzam czy to już dawałem, bo i tak zawsze świetne:
Fish - "Scattering Crows" (z albumu "Field of Crows", z 2003 r.) Szkoda, że Fish odszedł z Marillion. Może wniosek niesłuszny, ale skoro zespół po jego odejściu zmienił charakter na miałki, choć znajdzie się parę lepszych utworów, to moim zdaniem Fish musiał wywierać określony wpływ na zespół. Próbowałem słuchać Marillion z Steve'm Hogarthem, ale nie mogę się przekonać. To zupełnie inny zespół, na zupełnie innym poziomie, który zwyczajnie mi nie pasuje. Pewnie przesadzam, ale powinni zmienić nazwę, bo ze starego Marillion nic nie zostało. Na pewno nie muzycznie. A szkoda.

Kastore PW
7 października 2021, 20:07
Głowa/Wyłącznie
Wrzucam, żeby pomęczyć Wasze poczucie rytmu.


Hayven, znalazłem Twoją piosenkę w lepszej jakości w 5 sekund:

Kastore PW
9 października 2021, 04:16
Dowiedziałem się, że od poniedziałku będę mieszkał z jakimś Wietnamczykiem w ramach wymiany studenckiej, więc szykuję sobie playlistę do słuchania pod prysznicem:

Alistair PW
6 listopada 2021, 17:54
Muzack - "Long, long way"

Hayven PW
18 listopada 2021, 23:34
Đorđe Balašević, „Slovenska” – autor z Jugosławii, i przyznaje się do niego kilka narodów południowosłowiańskich (na Wikipedii imię jest podane w serbsko-chorwackiej ortografii i w takiej wersji przytaczam je tutaj, ale pod linkiem jest zapis na modłę słoweńską).

Ja o nim usłyszałem od Słoweńców, którzy podsunęli mi właśnie tę piosenkę, napisaną w okresie represji politycznych w latach 80.

Umarł w lutym tego roku (tak, zgadliście na co) :(

Kastore PW
19 listopada 2021, 00:04
Fajen song

Alistair PW
22 listopada 2021, 18:08
Może kiedyś dawałem ten utwór, ale nieważne. Dzisiaj Fish - "The Other Side of Me" (z albumu "A Feast of Consequences", z 2013r.)

Alistair PW
30 listopada 2021, 19:34
Dzisiaj Meat Loaf - "Objects in the Rear View Mirror May Appear Closer Than They Are" (z albumu "Bat Out of Hell II: Back into Hell", z 1993r.) Chociaż uwielbiam parę innych świetnych zespołów i wokalistów, to Meat Loaf jest dla mnie kimś wyjątkowym. To wokalista, który nagrał całą masę energetycznych utworów. Jeśli ktoś potrzebuje dawki pozytywnej energii, to polecam posłuchać jego utworów. Dla mnie rewelacja.

Hayven PW
23 grudnia 2021, 01:21
Turcja miała nie tylko swoje Gwiezdne Wojny, ale i własną wersję szwedzkiego popu w końcu lat 90.

(Jak ktoś nie kojarzy, o co chodzi, to polecam do przypomnienia dwie piosenki grupy Yaki-Da).

Yaaqob PW
14 stycznia 2022, 22:52
We know something you don't know ;-D

Hayven PW
14 kwietnia 2022, 00:43
W Kirgistanie inspiracje muzyką Boys wciąż żywe.

(Żeby nie było, nazwa klipu wskazuje na "odnowienie starej piosenki" :P)

Kastore PW
18 maja 2022, 14:21
Podoba mi się, że jakoś od pierwszej minuty brzmi jak pranie mózgu.

Serd PW
19 maja 2022, 23:08
A ode mnie w tym tygodniu hołd i pożegnanie. W dniu 17.05.2022 w wieku 79 lat odszedł mistrz Vangelis, twórca motywów muzycznych z takich filmów jak Rydwany Ognia (za który otrzymał Oscara), Łowca Androidów czy 1942.Wyprawa Do Raju. :( :( :(

https://www.youtube.com/watch?v=8a-HfNE3EIo - Rydwany Ognia
https://www.youtube.com/watch?v=Nd-DlMOLCY4 - 1492.Wyprawa Do Raju
https://www.youtube.com/watch?v=C9KAqhbIZ7o - Łowca Androidów

Pointer PW
20 maja 2022, 10:55
@Serd

Smutna wiadomość. Z tego co wiem, to jest też twórcą utworu wykorzystanego w menu głównym WoGa.

Alistair PW
2 czerwca 2022, 20:35
Jeszcze nie dałem tego zespołu? Oto Łzy - "Póki śmierć nas nie rozłączy (z płyty "Historie, których nie było", z 2005 r.). Po Closterkeller drugi polski zespół, którego słucham najczęściej. Choć oczywiście nie gardzę np. Budką Suflera.

Alistair PW
8 czerwca 2022, 23:18
Tym razem Kate Bush - "Them Heavy People" (z albumu "The Kick Inside", z 1978 r.)

Yaaqob PW
9 czerwca 2022, 08:40
Kate Bush! <3

Hayven PW
10 czerwca 2022, 00:52
Żurawie w wykonaniu „czukocko-eskimoskiego” zespołu Ergyron, z albumu Zaklęcie [o?] przyszłości (Заклинание о будущем; wydaje mi się, że wszystkie mieszczące się na nim piosenki wykonane zostały akurat w języku czukockim; nie do końca wiem, skąd to „eskimoskie” w nazwie).

Być może ktoś miał okazję zetknąć się z inną ich piosenką o wdzięcznej nazwie Nunligran (miejscowość na Czukotce); jeśli nie – również polecam (raczej wersję instrumentalną niż również możliwą do znalezienia wersję albumową a capella).

Darkstorn PW
18 sierpnia 2022, 15:16
https://www.youtube.com/watch?v=EHby74kKc4s

Becky! Ella! <3

Irhak PW
20 sierpnia 2022, 22:21
Przez dłuższy czas mam fazę na wersję nightcore piosenek.

My demons

Czy może przez moje psyche ostatnio czy może rzeczywiście ta piosenka sprawia wrażenie jakby to było wołanie o pomoc w przetrwaniu życia (typu: "znajdź mnie i ocal, bo tracę wolę życia")?
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 - 36 - 37
temat: Piosenka tygodnia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel