Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Forumowa Mafia - Edycja I
komnata: Wymiar Między Wymiarami
Miejsca:
Ashan (1)
 
 7%
Enroth (8)
 
 53%
Xeen (2)
 
 13%
Nasz Świat Starożytny - Afryka (2)
 
 13%
Nasz Świat Średniowieczny - Europa (2)
 
 13%
Nasz Świat Nowożytny - Ameryka (0)
 
 0%
Nasz Świat Współczesny - Azja (0)
 
 0%
Zaloguj się i zagłosuj!

Fandor PW
30 sierpnia 2012, 14:23
Istnieje taka gra, forumowa mafia. Grałem w nią na Tawernie i myślę że i tu powinna się przyjąć. Na początek powinniśmy ustalić gdzie będzie się ona odbywać oraz kto będzie mistrzem gry.
PS: W komentarzach pisać nazwę miasta w którym waszym zdaniem powinna dziać się akcja.

Acid Dragon PW
30 sierpnia 2012, 14:30
Nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł.
W mafię graliśmy niejednokrotnie na Konwentach, ale jednak ta gra ma zupełnie inny wymiar gdy można zobaczyć zachowanie danej osoby, wychwycić ton jej głosu oraz emocje, czy wyłapać możliwe wpadki. Zdarzało mi się "wychwycić" mafię tylko poprzez obserwację danej osoby lub zadanie kontrolnego pytania. Innym razem ktoś mnie zmylił poprzez właśnie swoją postawę i/lub aktorsko odgrywaną rolę.

Plus - czy kopiowanie pomysłów z innej strony to dobry pomysł sam w sobie?

Fandor PW
30 sierpnia 2012, 14:39
Może źle napisałem, nie ma to być kopiowanie tej z tawerny, która sama skopiowała z innego forum.
Tak z ciekawości jakie panowały zasady w FM na konwentach? Pytam ponieważ można by się nimi zasugerować w pisaniu zasad tej FM na forum.

Acid Dragon PW
30 sierpnia 2012, 14:51
Po pierwsze, to nie była FM :P

To była klasyczna mafia. Liczba ról zależała od liczby grających, ale zawsze byli obecni:
- Katani, sprawdzający w czasie nocy jedną osobę, czy jest w mafii
- Lekarz, leczący potencjalną ofiarę mafii - czasami również siebie
- Dziwka (tak, dziwka była niemalże zawsze :P) - czyli osoba, która z kimś w nocy śpi i może dać alibi osobie, którą miasto zdecyduje się odstrzelić za dnia (wtedy ta osoba nie ginie)
- Mafia w ilości sztuk od 2 do 4

Oprócz tego często pojawiali się też:
- Taksówkarz (w liczbie pojedynczej lub podwójnej), czyli osoba która gdy ginie, zabiera ze sobą do grobu swojego pasażera, czyli osobę po swojej prawej stronie
- Szalony sędzia, który raz podczas całej gry może zdecydować się na odstrzelenie w nocy jednej osoby, o której myśli, że jest w mafii. Jeśli jednak nie trafi w mafię to ginie wraz z odstrzeloną osobą.

A czasami i inne role, w tym kompletnie wymyślone - np. rosomak, który w nocy kogoś.... ekhm.... unieczynniał.

Fandor PW
30 sierpnia 2012, 15:06
Czyli w zależności od ilości osób mamy od 3 lub 5 członków mafii, katana, jednego lub dwóch, którzy sprawdzają uczestnika, medyka/kapłana który broni przed linczami. Co 2 dni będzie lincz, tak samo zabójstwo mafii. czas zgłoszeń do 10 września, jeżeli nie zbierzemy do tego czasu wystarczającej ilości osób to do czas do zebrania 10 osób. MG, czy mógłbym być nim ja czy ktoś zgłasza własną kandydaturę?

Fandor PW
30 sierpnia 2012, 17:10
Osoby które odpowiadają w ankiecie mogły by pisać też post, żebym wiedział kto weźmie udział w grze, a przy okazji propozycje miast w których ma się odbyć gra (miasto na kontynencie na który zagłosowaliście).

Mroczny Łowca PW
30 sierpnia 2012, 23:41
Grałem kilka razy. ;) Muszę przyznac, że podzielam opinię Acida, że na żywo gra jest ciekawsza. Ale na forum też mógłbym zagrac.

Alamar PW
31 sierpnia 2012, 08:15
Ktoś chyba pomylił komnaty. Chcesz w coś zagrać, dołącz do tamtejszych gier, a nie rób z tej komnaty śmietnika.

EDIT:
A poza tym przeczytaj opis tej komnaty.

Fandor PW
9 września 2012, 20:26
Dobrze, więc skoro nie ma innego kandydata Mistrzem Gry zostanę.
Prosił bym tylko o potwierdzenie kto weźmie udział w zabawie (można w wątku lub na maila). Postanowiono że akcja odbywać się będzie w Enroth, więc tylko rodzi się pytanie w jakim mieście. Moim zdaniem powinna to być mała wioseczka żeby to jakoś sensownie wyglądało jak zagra 10/15 osób, więc może ona zostać wymyślona (jeżeli ktoś jednak wolał by żeby akcja odbywała się w jakimś znanym mieście to przychylę się do tego).
Tak więc zgłoszenia zbieram do jutra do 19, jeżeli nie zbierze się powyżej 10 osób rozpoczniemy 15 września.
Alamarze, nie zaznajomiłem się z komnatą nieznane losy Enroth wcześniej, dlatego nie wiedziałem że jest to taka komnata. Jeżeli przeszkadza więc Ci ten wątek tutaj prosiłbym o przeniesienie go tam.

Acid Dragon PW
11 września 2012, 15:06
Termin 10 września o 19:00 minął, chętnych - ewidentnie brak. Dlatego też temat został zamknięty.
temat: Forumowa Mafia - Edycja I

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel