Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wymiar Między Wymiaramitemat: Powitanie i Zasady
komnata: Wymiar Między Wymiarami

Acid Dragon PW
29 sierpnia 2012, 12:09
Witam Was w eksperymentalnym miejscu Kwasowej Groty będącym przedsionkiem do innych wymiarów.

Jest to komnata, w której można rozmawiać na wszystkie tematy, które nie przystają do tematyki i klimatu Groty, a które jednak co pewien czas pojawiają się wśród Mieszkańców. Przykłady to chociażby dyskusje o orientacjach seksualnych, czy religii.

Miejsce to jest wyjęte spod grotowego prawa i obowiązują wyłącznie zasady prawa Rzeczpospolitej Polskiej. Jeśli pojawi się coś, co będzie wymagać usunięcia dla dobra dyskusji (np. spam lub flame-war), będzie to zostawione do autonomicznej decyzji osób z uprawnieniami moderatorskimi.

Jednocześnie apeluję o zachowanie wzajemnego szacunku do siebie podczas rozmów. Wiadomo wszak, że tematy "światopoglądowe" potrafią wiązać się z silnymi emocjami. Tutaj jednak każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów bez narażenia się na ataki personalne. Jeśli ktoś swoich emocji nie będzie potrafił opanować, może liczyć się z "wyrzuceniem" z tej komnaty lub nawet karami takimi jak zamiana w kamień ("na ochłonięcie"), czy blokada konta.

Tarnoob PW
30 sierpnia 2012, 13:32
No dobra, a co z prawem Stanów Zjednoczonych Ameryki? Wszak serwer, na którym mieści się Grota, ponoć znajduje się w tamtym kraju.

Sam pomysł wydaje się ciekawy i może trochę „odgraci” rozrastającą się tawernę.

Acid Dragon PW
30 sierpnia 2012, 13:56
Nie, Grota nie znajduje się na serwerze w USA już od ładnych paru lat.

Jeden z administratorów obecnego serwera poinformował mnie niegdyś, że podlega on polskiemu prawu (aczkolwiek nie był do końca pewien), więc tego się będziemy trzymać.

Tarnoob PW
30 sierpnia 2012, 14:59
Dobrze wiedzieć.

Jeszcze jedno pytanie: czy do wymiaru między wymiarami przeteleportowane zostaną podobne tematy z tawerny, np. sławetna „wiara i religia”, ‘big banged theories’ i tym podobne?

Acid Dragon PW
30 sierpnia 2012, 15:03
Może sam zapodaj swoją opinię o tym, czy powinny?

Ja najchętniej bym je zostawił w spokoju. Wolałbym zastosować politykę grubej kreski i nie wracać już do tego, co było. To nowe miejsce, gdzie tego typu dyskusje będą traktowane inaczej, a więc gdzie ten sam temat może pójść w inną stronę.

Mitabrin PW
30 sierpnia 2012, 16:16
Apeluję by nie przenosić żadnego tematu tutaj. Nawet jeśli przeniesienie np. takiego tematu o kucykach byłoby wg większości słuszne, to z uwagi na to, że dla każdego lista tematów do przeniesienia byłaby w gruncie rzeczy subiektywna, to niepotrzebne kłótnie o to, czy "jakiś tam temat" należałoby przenieść trwałyby miesiącami.

Xelacient PW
31 sierpnia 2012, 11:37
Ale fajna komnata, teraz co prawda jestem trochę zajęty, ale w drugiej połowie września chętnie skorzystam z możliwości "podróżowania po innych wymiarach". ;)

Będę mógł nadrobić zaległości z poprzedniego konwentu, albowiem na poprzednim jakoś nie prowadziłem ambitnych dyskusji o polityce, społeczeństwie i naukach ścisłych, w przeciwieństwie do poprzednich.

Być może rzeczywiście tematy są kontrowersyjne, ale wierzę (albo przynajmniej chce wierzyć), że w Grocie pomimo (o może dzięki?) powszechnego zboczenia i psychotyzmu, każdą dyskusję utrzymamy na należnym poziomie.

Tylko nurtuje mnie jedna kwestia, czy przypadkiem nie zdążamy drogą Jaskini Behemota?

Acid Dragon PW
31 sierpnia 2012, 15:06
Ten komentarz już słyszę po raz drugi, więc chyba się do niego odniosę.

Nie wiem. Jaskinia nie była tu dla mnie wzorem do naśladowania. Być może jednak jest to jakaś naturalna kolej rzeczy w rozwijaniu internetowej społeczności.

Najpierw jest krąg wzajemnej adoracji, "elitaryzm" (u nas w postaci: jeśli nie piszesz bezbłędnie, nie masz 18 lat, czy nie wielbisz H3 / nienawidzisz H5 to wypierdalaj - nic tu dla siebie nie znajdziesz).

Potem społeczność dojrzewa, zaczyna dbać również o nowych członków, a sama zaczyna bardziej się poznawać, integrować, spotykać w realu, aż w końcu również wykracza poza ramy strony, poznając się jak "normalni" ludzie, a nie avatary postaci z Might and Magic.

Efektem tego są również dyskusje światopoglądowe, przyjaźnie, wrogości, a w skrajnych przypadkach nawet związki (mniej lub bardziej trwałe).

------------------------

W każdym razie - wydaje mi się, ze nasza społeczność "dorosła" do poważniejszych dyskusji i do wykroczenia poza ramy pierwotnej tematyki, jednocześnie robiąc to w sposób odpowiedzialny.

Do administracji zaś należy teraz upewnienie się, że te inne wymiary, do których drzwi otworzyliśmy, nie będą stanowiły dla strony tak poważnego wpływu, aby np. dzielić forum na pół lub aby znaczna część / większość aktywnych użytkowników przebywała na stronie głównie dla tych innych wymiarów, a nie naszego, macierzystego.
I tu - mam nadzieję - będzie ta część drogi, która nie pokryje się z drogą Jaskini.

MCaleb PW
5 września 2012, 00:19
El Sid:
Jeśli nie piszesz bezbłędnie, nie masz 18 lat, czy nie wielbisz H3 / nienawidzisz H5 to wypierdalaj - nic tu dla siebie nie znajdziesz.
Ach, stare, dobre czasy. Chyba każę sobie ten cytat wygrawerować, oprawię w ramkę i powieszę na ścianie w jakimś widocznym miejscu, a odkurzać będę najczęściej co pół roku.

El Sid:
Być może jednak jest to jakaś naturalna kolej rzeczy w rozwijaniu internetowej społeczności.
Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym się z Tobą nie zgodzić w tej materii. I to nie mam nawet na myśli jakiegoś "bo tak" czy "dla zasady", tudzież "nie loffciam Cię jush" (not really).

Można nam zarzucić, że rozcieńczamy klimat, robimy się zbyt łagodni, czy dziadziejemy, lecz jest to cena postępu - przynajmniej z przedstawionej przez Ciebie perspektywy (a także z uwarunkowania polskiego internetu w ostatnich latach - tu także "elitaryzm" upadł). Mógłbym co prawda mieć obiekcje, lecz wiem, że jeżeli zostałyby one przyjęte bezwzględnie, raczej do przodu byśmy się za bardzo nie posunęli. To jest - do przodu z ilością aktywnych użytkowników - po prostu część baranków opuściłaby nas przedwcześnie. Zależy tylko czy idziemy na ilość, czy na jakość.

Ale co ja będę strzępił klawiaturę - klamka zapadła, a ja nie widzę potrzeby ciskania wetem (tudzież fochem, ot semantyka). Zobaczymy co się z tego wylęgnie. Może być zabawa.

Tarnoob PW
5 września 2012, 18:56
Stary, dobry MCalebie, którego Cię tak dobrze widzieć po tylu latach:

powiem Ci, że ten dział wcale naszego starego, dobrego elitaryzmu i klimatu Groty jako „ortodoksyjnego ruchu maniaków ortografii i starego porządku M&M podkopującego wszelkie gry Softu:ubi za pomocą fanowskich dodatków” (Hubertus) nie obala, a nawet pozwala mu przejść na wyższy poziom.

Literatura, społeczeństwo, filozofia i kultura w ogóle to nie są sprawy niepoważne. Dla dysortografików i dysmózgików wiele miejsca tu nie będzie – najcięższe przypadki nas nie zrozumieją albo ominą ten dział, w ogóle takie dyskusje lekceważąc.

W ogóle odnoszę wrażenie, że wieczna tęsknota za „starymi dobrymi czasami” – nie tylko w Grocie, ale w życiu w ogóle – ma chyba całkiem błahy powód – kiedyś wcale nie było na tyle dobrze, że się wzdychało, jak to super, tylko kiedyś nie było tak rozmaitej i długiej przeszłości, do której można by wzdychać. :-P
temat: Powitanie i Zasady

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel