Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Czasopismo Might and Magic
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Acid Dragon PW
12 września 2012, 18:24
Ciekawy fun fact:

"Zerowy" numer Magazynu Mocy i Magii ukazał się dokładnie w dniu 9 urodzin Kwasowej Groty - 23 sierpnia. Mam nadzieję, że w tym wypadku to również był początek czegoś nowego :).

Irhak PW
12 września 2012, 18:38
Cytat:
"Zerowy" numer Magazynu Mocy i Magii
Eeee... że co? o.O

EDIT - ten temat należy do tych, które nieszczególnie mnie interesują, a co za tym idzie zaglądam raz na dłuuuuższy czas, więc się nie dziwić :P

Acid DragonAcid DragonPolecam przejrzeć najpierw ten temat przed zadawaniem pytań :P.

Antares PW
12 września 2012, 20:34
To co już mogę powiedzieć to 15-16 września pojawi się pierwszy numer Magazynu Mocy i Magii. Mam nadzieje ze jeśli projekt dożyje "rok zycia" to będzie świętował razem z grota roczek (Grota natomiast 10 lat istnienia). ;-)(Ale to długa droga jeszcze). Skoro jest już ten temat, to powinien być jako oficjalny temat tego małego projektu jakim jest gazetka. Uwaga! Zapowiada się konkurs. Szczegóły w nr1 "Magazynu Mocy i Magii". :-)

TopFunny525 PW
15 września 2012, 10:29
Oprócz recenzji i aktualności mojego autorstwa nie wiem nic na temat zawartości gazetki:). To dobra okazja aby sprawdzić, co reszta zmajstrowała:P...

PS. To co mogę powiedzieć, jest fakt, że kolejne numery będą prawdopodobnie ukazywać się co miesiąc. Nie jest to do końca pewne, ale bardzo prawdopodobne:P.

Pozdrawiam

PPS. Wybaczcie za tak chaotyczne posty:P. Rano zawsze nie jestem sobą, zwłaszcza, że wstałem o 8:00 a nawet wcześniej:P...

Antares PW
15 września 2012, 17:31
Stało się, pierwszy numer Magazynu Mocy i Magii zaistniał w skarbcu.

TopFunny525 PW
15 września 2012, 17:50
Nawet fajnie wyszedł:). Tylko szkoda, że podesłałem tobie złą wersję recenzji:P, ale trudno, stało się. Bardzo ładnie wyszedł:)

Antares PW
15 września 2012, 18:14
No zauważyłem że coś z nim nie gra. ;-> Nie wiedziałem tylko co. Ale po małym męczeniu zredagowałem go troszkę pod względem graficznym i wynik każdy może zobaczyć. ;-)

Irhak PW
15 września 2012, 20:44
Nie czytałem uważnie, ale już byk na pierwszej stronie w nazwie portalu i dalsze zjadanie głosek i literówki, które rzucają się w oczy już przy przeglądaniu plasują ten numer baardzo nisko.
No i jeszcze gdzie jest link do tego numeru (mam wstęp za kulisy Skarbca i widzę ten ukryty plik :P)?

Ocena całości: 3+. Plus jest na zachętę :P

EDIT - po dokładniejszej analizie zmieniam ocenę... na 2+ -.-'

Darkem PW
15 września 2012, 21:14
Witam.

Przeczytałem. Jestem wielkim zwolennikiem tego przedsięwzięcia i kibicuję Wam od samego początku, lecz nim wypuścicie pierwszy numer oficjalnie... Postarajcie się o porządne sformatowanie tekstów, przyjrzyjcie się gazetom, zlikwidujcie literówki i etc. Gazetka "Kwasowej Groty" wymaga porządnej oprawy. Nie sądzicie, że Times New Roman nie wygląda zbyt *ekhm* profesjonalnie?

Trzymam kciuki i powodzenia!

P.S. Irytujący może być wklejanie screenów, które widział każdy do recenzji "Piratów...". Może jakieś z "prywatnej kolekcji"?

TopFunny525 PW
15 września 2012, 21:23
Cytat:
P.S. Irytujący może być wklejanie screenów, które widział każdy do recenzji "Piratów...". Może jakieś z "prywatnej kolekcji"?

Wspomniałem o tym na czacie:). Po prostu przesłałem złą recenzję do Antaresa:). Tą zapasową z nie poprawionymi błędami:).

Acid Dragon PW
15 września 2012, 23:58
Przykro mi bardzo, ale redaktor naczelny trochę się pospieszył z publikacją.

Wszak w każdej szanującej się redakcji materiał musi przejść najpierw przez korektę, zanim zostanie wydany. Tutaj jakiejkolwiek korekty ewidentnie zabrakło. Toteż "wstrzymano prasy" do czasu poprawy błędów.

Rabican PW
16 września 2012, 01:21
Opublikowanie czasopisma w takiej formie to kompromitacja. Niestety ja również zostałem ośmieszony, albowiem z nieznanych mi przyczyn mój nick figuruje w stopce redakcyjnej, mimo że jedyny tekst, który redagowałem (recenzja autorstwa TopFunny'ego) trafił do magazynu w wersji sprzed tejże redakcji. Może ktoś mi to wyjaśnić?

Darkem PW
16 września 2012, 09:57
Mimo wszystkich "bąć", "śród" i powtarzających się zdań nie traktowałbym "wycieku" jako ośmieszenia. Umówmy się, że to bardzo, bardzo wczesna alpha, w której teksty wymagają przeredagowania, a oprawa graficzna rewolucji.

Może poczekacie na ciekawsze, bogatsze materiały i wydłużycie czas oczekiwania na "wydanie" z miesiąca na kwartał? Więcej czasu do pracy - skuteczniejsza walka z błędami.

Może potrzebujecie pomocy?

The Doom PW
16 września 2012, 12:06
Co do tego numeru...

...mnie też to wszystko niezbyt się podoba... Przesłałem swoją pracę, lecz nie ma jej w 'czasopiśmie'. Pomimo tego pojawia się o mnie wpis w autorach :/ Szata graficzna nie zachwyca, tekst jest niezredagowany, teksty nie są oddzielnie podpisane... Osobiście (jako czysto teoretyczny 'członek redakcji') nie widziałem pierwszego numeru przed wydaniem. Mam nadzieję, że w następnym wydaniu pokażecie nam, na co was stać :P ?

vinius PW
16 września 2012, 13:14
Przykro mi Antaresie, ale mam spory żal za całkowity brak profesjonalizmu i poszanowania odbiorcy - od maili później ni widu, ni słychu, ni żadnej informacji. Bardzo nieładne zachowanie.

Antares PW
16 września 2012, 16:18
Chciałem przeprosić wszystkich za tą nie wybaczalną wpadkę której się dopuściłem wczoraj. To nie miało prawa mieć miejsca i zdaje sobie z tego sprawę. A w szczególności Acida, Rabicana, całą redakcje, Grotowiczów i Viniusa za tą cisze. Nie oczekuje odpuszczenia grzechów, ale nauczkę mam...

Darkem PW
20 września 2012, 21:07
Znajdzie się może jeszcze jakieś miejsce w redakcji? Mam nadzieję, że "incydent" nie zniszczył całego projektu ;).

flame drake PW
23 września 2012, 00:18
Mam pytanie odnośnie czasopisma:
Otóż chciałbym wiedzieć(i niektórzy Grotowicze pewnie też) na jakim etapie aktualnie są pracę nad gazetką i czy znacie już przybliżony termin wydania poprawionego 1 numeru?

Antares PW
23 września 2012, 10:33
Co do daty przybliżonej. to jeszcze podamy. Prace poprawkowe są na dobrej drodze.

Teksty można przysyłać do mnie. Adres jest na profilu, ale można też wysłać na derkantares@gmail.com.:-)

Morglin PW
16 grudnia 2014, 18:31
Pierwszy numer mam już za sobą.

Pominąłem "wiadomości w pigułce" i "co w Grocie piszczy", bo i tak zaglądam tu codziennie, więc o wszystkim już słyszałem. Na recenzję Clasha tylko rzuciłem okiem, bo podobną czytałem w Grocie 3 lata temu. Zainteresowało mnie jednak, że w starszej możemy przeczytać, że:

Cytat:
Historia opowiedziana w Might & Magic: Clash of Heroes ma miejsce 40 lat przed Heroes of Might & Magic V, w roku 946 RSS.

a w nowszej:

Cytat:
Historia rozgrywa się 20 lat przed wydarzeniami z Heroes V i opowiada historię... dzieci.

To w końcu ile? :P

Podobała mi się krzyżówka. Szkoda, że nagroda nie dla mnie, bo nie gram w Equilibris(a?) (czarna czcionka, bo nie chcę niektórym psuć niespodzianki). Najlepiej czytało mi się wywiad z Hobbitem i Smoczy Felietonik (trochę szkoda, że taki krótki, bo "felietoniki" takiej długości, to Acid dość często pisze na forum. :P). "Grotowe Osobliwości", ze względu na tematykę, podobały mi się już trochę mniej (relacje z kupowania Kaczora Donalda? Serio? :P).

Cóż... Cieszę się, że idea czasopisma o M&M została wskrzeszona. Liczę, że kolejne numery będą dłuższe, i że czasopismo będzie wychodzić częściej niż kolejne rozdziały "Autentycznej Bujdy".

PS:
Grotowe Osobliwości, posłowie:
[o figurkach z KD] Niestety nie są one aktualnie słabo dostępne
Niestety, bo wydajecie całe wypłaty na Kaczory, tak? :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Czasopismo Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel