Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Sport
komnata: Podziemna Tawerna
Grupa MŚ 2018 - czy Polacy wyjdą z grupy?
Tak, z pierwszego miejsca (10)
 
 59%
Drugie miejsce będzie nasze (3)
 
 18%
Skompromitujemy się i zajmiemy czwarte miejsce (4)
 
 24%
Nie, skończymy trzeci (0)
 
 0%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 21 - 22 - 23

Drwal PW
17 czerwca 2016, 00:05
No mecz bardzo emocjonujący z dobrym wynikiem. Szkoda faktycznie tych setek Milika, ale może odbije sobie w następnych meczach. Oto moje oceny za to spotkanie:

Fabiański 8 - nie miał dużo okazji do wykazania się, ale zawsze pewny, te jedną sytuację bardzo dobrze wyjął, dawał spokój i pewnie wybijał piłki.

Piszczek 7 - miał jeden poważny błąd, poza tym grał po profesorsku. A miał mega-ofensywnego rywala - Hectora.

Glik
7 - mało było wysokich piłek i Glik nie mógł pokazać swoich największych atutów. W pierwszej połowie miał problemy z wyprowadzeniem piłki, ale ogólnie w defensywie bardzo pewny.

Pazdan 8 MOTM - wyczyścił niemal wszystko. Perfekcyjna gra, ponad oczekiwania. Nie myślałem, że będę mógł mu dać wyższą notę niż Glikowi.

Jędrzejczyk 7 - mniej go widzieliśmy niż Piszczka, bo po jego stronie grał mało aktywny Howedes. W obronie prawie bez błędu, trochę problemów przy wyprowadzeniu piłki, ale parę razy świetnie też zagrał taktycznie.

Mączyński 5,5 - nie chcę go ganić, ale odstawał dość mocno od Niemców. Parę razy dobrze się pokazał, potem strata lub faul. Ogólnie 15 podań na mecz jak na pomocnika to bardzo mało.

Krychowiak 7 - na początku myślałem, że dam mu 5 za te jego głupie straty i ryzyko, ale on w ciągu meczu ewoluował. Dobrze dawał się faulować, mądze holował piłkę, dobrze zagrywał, nie bał się Niemców. Miał te moc! :)

Błaszczykowski 6,5 - w ofensywnie dał niewiele, ale bardzo pomagał Piszczkowi i pomocnikom. Zostawił serce na boisku, świetnie współpracował, pokazał klasę.

Grosicki 6,5 - nie męczył może Niemców tak jakby mógł, ale sporo jak na siebie walczył w obronie. Ponadto powinien mieć asystę, gdyby Milik nie bał się grać mocniej głową.

Milik 5,5 - trzeba mu oddać, że umiał się znaleźć, ale cholera jasna Arek musi trafiać przynajmniej 1 na 3 takie sytuację. Powinienem napisać przy nim 10, dać dopisek o hattricku i pozamiataniu Niemców. A tak pozostaje niedosyt.

Lewandowski 7,5 - nie mogę dać więcej napastnikowi, który oddał jeden zablokowany strzał. Niemniej był on naszym pierwszym obrońcą, nie pozwalał rozgrywać piłki Hummelssowi i Boatengowi, poobijał tych byków naprawdę. Jego podania były celne jak na tłok w którym grał, napędzał akcję.

Jodłowiec 6 - nasz najlepszy zmiennik. Dużo wygrał w powietrzu, wyczyścił co musiał, dał nam siłę i wzrost.

Kapustka 5 - ciężko go ocenić go grał krótko, ale w tym czasie miał 2-3 straty. W ofensywie nie miał okazji się wykazać, nie przetrzymał też za bardzo piłki. Średnia zmiana, ale też nie obwiniał bym go jakoś mocno.

Peszko 5 - podobnie jak Kapustka. Grał krótko, nie miał okazji nawet na indywidualną akcję. W dodatku sprokurował niebezpieczny rzut wolny.

Nicolai PW
17 czerwca 2016, 10:11
Graliśmy zaskakująco dobrze, zwłaszcza w drugiej połowie i tylko żal Milika. Nie wiem... trema go zżarła czy co? Ale to jak regularnie nie trafiał w piłkę już się stało obiektem drwin, a szkoda, bo to dobry kopacz :/ W każdym razie mamy już cztery punkty i już praktycznie przeszliśmy, acz liczę na to, że utrzymamy drugie miejsce w grupie. Spojrzałem w tabelę i wygląda na to, że czeka nas Szwajcaria :P

PS. Zauważyliście, że Loewa pokazywano w półzbliżeniu, by nie było widać co robi z rączkami? xD Acz najzabawniejsze w tym wszystkim to, że sprawdził się ten filmik :D

Drwal PW
17 czerwca 2016, 10:31
A ja wrzucam kilka ciekawych memów po meczu:











I na koniec kompletna miazga od Bycha:

https://video-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t42.4659-2/13485161_942406682534952_2126827174_n.mp4?oh=eaecb0348b24375fbf61557f524824d8&oe=5763E1EE

Alistair PW
17 czerwca 2016, 18:58
Graliśmy zaskakująco dobrze? Nie zgadzam się. Graliśmy momentami znacznie lepiej niż kiedyś, ale momentami graliśmy równie marnie jak kiedyś. Podejrzewam, że Niemcy wyszli na boisko nie przemęczając się zbytnio, inaczej dostalibyśmy baty. Mecz był nierówny, ale nadal gramy za wolno i za mało wałczymy o piłkę. Mieliśmy trzy rewelacyjne szanse, które zmarnowaliśmy. Wyjść z grupy wyjdziemy, ale czy uda się nam coś więcej? Obym był złym prorokiem.

Drwal PW
18 czerwca 2016, 10:30
Cytat:
Graliśmy zaskakująco dobrze? Nie zgadzam się. Graliśmy momentami znacznie lepiej niż kiedyś, ale momentami graliśmy równie marnie jak kiedyś.

Mecz zawsze ma swoje fazy i tu nie ma różnicy czy gra Polska, Liverpool, Siekiera Legionowo czy FC Barcelona. My zaczęliśmy zbyt bojaźliwie, co przypominało nasze spotkania sprzed kilku lat, ale większość część meczu graliśmy mądry i dojrzały futbol.

Cytat:
Podejrzewam, że Niemcy wyszli na boisko nie przemęczając się zbytnio, inaczej dostalibyśmy baty.

Matko, ale głupoty. Niemcy właśnie byli na nas spięci jak nigdy. Naprawdę nie widziałeś tego pressingu, który uniemożliwiał nam rozgrywanie piłki? Poza tym liczne faule, wślizgi, kartki. Dawno nie widziałem tak zmotywowanego zespołu niemieckiego na Polaków. W ostatnich 25 latach nigdy nie byliśmy przez nich traktowani tak poważnie. Oczywiście, że pod koniec zaczęliśmy kalkulować, i my i Niemcy. To nie był zły wynik, więc nie warto bardzo ryzykować i np. przechodzić na 3 obrońców. Niemniej walka była o każdy milimetr boiska.

Cytat:
Mecz był nierówny, ale nadal gramy za wolno i za mało wałczymy o piłkę. Mieliśmy trzy rewelacyjne szanse, które zmarnowaliśmy. Wyjść z grupy wyjdziemy, ale czy uda się nam coś więcej? Obym był złym prorokiem.

Nie walczyliśmy o piłki? Rozumiem zatem, że nie podobała Ci się gra defensywna? To w sumie ciekawe jakim cudem nie straciliśmy bramki, a nawet nie mieliśmy jak stracić bramki?
Walczyliśmy właśnie o każda piłkę, Lewandowski biegał nawet gdy nie miał szans za Boatengiem czy Hummelsem. Dobrze się przesuwaliśmy, zmienialiśmy pressing, wciągaliśmy Niemców by móc kontratakować.

Z twoich wypocin wynika, że Niemcom się nie chciało, nam się nie chciało i koniec meczu. :P Nie masz chyba dużego pojęcia o tym co to jest futbol. :P

avatar PW
18 czerwca 2016, 10:35
Też uważam, że Polacy grali dobrze, aczkolwiek było widać jak na dłoni, że nie umieją wyprowadzać szybkich kontr i skupiali się bardziej na uspokajaniu gry - i tu Pazdan pokazał się, że w nożną trzeba grać inteligentnie. Sam fakt statystycznego posiadania piłki (37%) chyba mówi sporo sam za siebie - lęk przed Niemcami był i sposobem na nich było skupienie się na grze defensywnej. Okazało się, że słusznie. I bolało, że chyba nie oddaliśmy żadnego czystego strzału w światło bramki.

Alistair PW
18 czerwca 2016, 16:42
Drwal:
Lewandowski biegał nawet gdy nie miał szans za Boatengiem czy Hummelsem.

Po co? Marnotrawstwo energii, nie prowadzące do niczego.

AmiDaDeer PW
18 czerwca 2016, 17:06
Cóż, doprowadziło do remisu, a nie do przegranej.

Drwal PW
18 czerwca 2016, 17:17
Żadne marnotrawstwo. Jak jeszcze trenowałem, to trener zawsze mówił, że napastnik musi być pierwszym obrońcą. Takie bieganie wokół przeciwników to element pressingu, w ten sposób utrudniamy rozgrywanie piłki, zmuszamy do pojedynku jeden na jednego lub długiego podania. Zresztą kilka razy Lewandowski w ten sposób odbierał piłki i niewiele brakowało, by wyjść jeden na jednego z bramkarzem. Ponadto Hummels i Boateng wybili przez to kilka piłek na auty czy też zmuszani byli do dośrodkowań w ciemno, gdzie już czekali na to Glik i Pazdan.

Drwal PW
18 czerwca 2016, 23:30
Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda kadra od środka, to gorąco polecam kanał na YT Łączy nas Piłka. Materiały są naprawdę kapitalne, można zobaczyć jaka jest atmosfera w kadrze, jakimi chłopakami prywatnie są nasi piłkarze, jak trenują, spędzają czas itd. Naprawdę sporo ciekawych rzeczy. Szczególnie polecam jeden z ostatnich filmów:

Łysy Pazdan z Brazzers rządzi. ;)

Matheo PW
18 czerwca 2016, 23:54
Wy widzicie co miał Milik na nogach :)?

Drwal PW
19 czerwca 2016, 00:04
Tak, też się na tym zastanawiałem i znalazłem odpowiedź. To urządzenie do masażu uciskowego, stosowane w rehabilitacji i medycynie estetycznej. Posiada specjalne aplikatory z zachodzącymi na siebie komorami, które zapewniają delikatny masaż. Pobudza się w ten sposób naturalne krążenie limfy w organizmie w podobny sposób jak ręczny masaż uciskowy.



Cena za takie urządzenie to minimum 12 tys. złotych.

Drwal PW
19 czerwca 2016, 14:15
Polecam bardzo ciekawy filmik o historii jednego pucharu. Ciężko o większy absurd. xD


Nicolai PW
21 czerwca 2016, 20:51
Wiem, że nieprawilny pollandball, ale...



Co do samego meczu to cieszę się z jego rezultatu, ale z gry naszych... no już niekoniecznie. Mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu.

Drwal PW
21 czerwca 2016, 20:55
Słaby mecz w naszym wykonaniu, ale jak idzie to idzie. Wygraliśmy po fantastycznej akcji Milika i Kuby. Oto moje oceny po meczu:

Łukasz Fabiański 8 - sporo interwencji, zawsze pewnie i dobrze.

Thiago Cionek 6 - nie krytykowałbym go mocno. Tak, jego stroną szło najwięcej akcji Ukraińców, ale właśnie po tej stronie był ich najlepszy zawodnik. Cionek nie popełniał dużych błędów, parę świetnych interwencji i dobrych wybić. Zagrał na swoim poziomie

Kamil Glik 7,5 - lepszy z pary obrońców, wygrywał wszystkie górne piłki, dobrze asekurował.

Michał Pazdan 7 - nierówny występ, popełnił 2 poważne błędy, ale kilka razy nas fenomenalnie ratował. Ciężko przez to rzetelnie ocenić.

Artur Jędrzejczyk 6,5 - podobnie jak Cionek, kilka błędów, ale i kilka dobrych akcji. W ofensywie niewidoczny, w obronie pewnie, przepuścił jednak parę dośrodkowań.

Grzegorz Krychowiak 6,5 - znowu źle wszedł w mecz i znowu powrócił. Biegał jednak mniej niż zwykle, odbiorów też mniej i podania jakby na niższym procencie celności. Wymagamy od niego więcej, ale grał dobrze.

Tomasz Jodłowiec 7 - dobry mecz w jego wykonaniu. Dawał siłę w środku, dobrze się zastawiał i z reguły dobrze podawał. Ponadto oddał celny strzał. Najlepszy z naszych w środku pola.

Bartosz Kapustka 5 - za dobry kontratak, bo tak powinien dostać niżej. Odstawał fizycznie, dostał głupią żółtą kartkę, przez którą nie zagra w kolejnym meczu. W defensywie źle, bardzo łatwo dawał się przepychać - brakuje mu trochę masy.

Piotr Zieliński 3 - szkoda mi Piotrka, bo przegrywa przez psychikę. Miałem zawsze podobne problemy (oczywiście zachowując proporcje:), gdy wchodziłem do jakiegoś zespołu. Jedno, może dwa podania lepsze, przyspieszające. To jednak przy tylu stratach niewiele może zmienić jego ocenę.

Arkadiusz Milik 8 - powinien mieć 2 asysty, ma jedną. Poza tym dużo się pokazywał, walczył, jego szansa na bramkę wcale nie była taka idealna. Kilka razy przyspieszył. Podobał mi się jego występ.

Robert Lewandowski 5 - najsłabszy jego występ na Euro. Miał lepszą sytuację niż wszystkie razem Milika. Tego naprawdę ciężko było nie strzelić. Poza tym mało jakoś walczył, dużo niecelności. Zbiera siły na Szwajcarię. :)

Jakub Błaszczykowski 7,5 - kapitalna bramka, ta sytuacja wcale nie była taka prosta. Ponadto dał sporo w obronie, pokazywał się, o niebo lepszy od Zielińskiego i Kapustki.

Kamil Grosicki 6 - kilka dobrych akcji, uważał by nie dostać żółtej kartki. Dał to co powinien - udało się przesunąć trochę ciężar gry na połowę przeciwnika.

Filip Starzyński - bez oceny, grał za krótko.

Ogólnie mecz przypominał trochę towarzyskie spotkanie. Jestem przekonany, że na Szwajcarię wyjdziemy w dużo lepszej formię. Jedziemy Panowie. ;)

Matheo PW
21 czerwca 2016, 21:52
Mnie zachwyca liczba zdobytych punktów. Mamy ich aż 7. Na pozostałych turniejach w tym wieku zebraliśmy 9...

Nicolai PW
25 czerwca 2016, 17:50
Chyba najbardziej adekwatny komentarz z możliwych :P



Cóż... oczywiście się cieszę i to jak, ale ta dogrywka i karne były niepotrzebne. Straciliśmy bramkę na własne życzenie. Po strzale Błaszczykowskiego przeszliśmy do defensywy. Nie wiem o co chodzi, czyżby ten wynik 1:0 tak umiłowali, bo był tak szczęśliwy dla nich do tej pory? Cóż... mają za swoje. No, ale z drugiej mańki to w końcu nasze gwiazdy trafiły do bramki, w karnych, ale zawsze xD

Drwal PW
25 czerwca 2016, 20:09
Wygraliśmy, emocję były nieporównywalne z niczym innym. To w sumie był najważniejszy mecz reprezentacji dla naszego pokolenia. Oto moje oceny za to spotkanie:

Fabiański 9,5 - dałbym 10, ale w karnych w sumie na prób 5 ani razu nie był blisko obrony. Genialne interwencje, zwłaszcza strzał z rzutu wolnego i głowa. Przy bramce bez szans, aczkolwiek zabrakło bardzo niedużo.

Piszczek 7,5 - wg mnie najlepszy z naszych obrońców, jego stroną szło mniej akcji, dobrze się ustawiał i wybijał. Oddał też niebezpieczny strzał i dobrze współpracował z Błaszczykowskim.

Glik 7 - powinno być wyżej, ale popełnił kardynalny błąd w końcówce drugiej połowy (ustawienie linii spalonego), przez który Szwajcarzy mieli 100% sytuację. Poza tym w powietrzu nie do zatrzymania.

Pazdan 7 - nie był gorszy od Glika, walczył, aczkolwiek miał więcej problem, gdyż po jego stronie szalał Shaqiri. Bramka też poniekąd to jego wina.

Jędrzejczyk 6,5 - miał kilka genialnych interwencji, ale miał ogromne problemy z Shaqirim. Parę razy niestety dał mu się minąć. Niemniej pochwaliłbym go, miał ciężkie zadanie i poradził sobie.

Błaszczykowski 8 - bramka, świetnie w defensywie, w ofensywie mniej fajerwerków, ale zawsze biło od niego dokładnością i odpowiedzialnością.

Krychowiak 7 - dobry mecz w jego wykonaniu, nie widać było po nim zmęczenia, zawsze odpowiedzialny z piłką, jak na niego mogło być więcej odbiorów. No i strzelił decydującego karnego.

Mączyński 6 - strzału mu ewidentnie nie wychodziły, ale w pressingu był świetny w pierwszej połowie. Potem zabrakło mu sił i przegrywaliśmy środek pola. Brawa za ambicje.

Grosicki 7,5 - nasz jeździec bez głowy miał głowę. Kapitalna asysta, kilka świetnych kontrataków. Jest w życiowej formię i gdyby nie słaba skuteczność Milika mógł mieć 3-4 asysty. Uwielbiam takich fighterów.

Milik 6 - w bramce miał spory udział, ale znowu zmarnował kapitalną okazję - chyba najlepszą ze wszystkich na Euro. Każda kontra przechodziła jednak przez niego, dawał się faulować. Niższa nota byłaby krzywdząca.

Lewandowski 5,5 - brakuję mu bramek to nie nowość na Euro, ale w tym meczu zabrakło też dobrych wyborów. Gdy już wygrywał pojedynki, to źle podawał, sporo jednak też przegrał. Wygląda na zmęczonego, w klubie aż tyle nie biega. Jego karny do perfekcja.

Peszko 4,5 - niewiele dała nam ta zmiana. Peszkin faulował, w ofensywie raz mógł iść z kontratakiem, ale Szwajcarzy przerwali nasze zapędy. Poza tym raczej niewidoczny, w defensywie walczył, ale też nie ustrzegł się błędów.

Jodłowiec 6 - dał dobrą zmianę. Uspokoił środek, wygrał pojedynki siłowe, myślę że udało się przez to uniknąć paru zagrożeń pod naszą bramką.

Nicolai PW
25 czerwca 2016, 20:16
Tylko szkoda w tym wszystkim Milika, który wyraźnie nie radzi sobie ze stresem, a fale złośliwości takich jak te poniżej wcale nie pomagają:


Vusapion PW
25 czerwca 2016, 23:47
No to gramy z Portugalią. Ileż teraz będzie dywagacji na temat jak zatrzymać Ronaldo.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 21 - 22 - 23
temat: Sport

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel