Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Bohaterowie Ashanu: Miejsce dla dociekliwych
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Matheo PW
26 lutego 2012, 23:41
Jakieś pytania dotyczące Bohaterów Ashanu, opinie, pomysły na ich dalsze losy, lub na ich zmianę? Wszystko to możecie zamieszczać tutaj.

Zacznę od opinii. Jak dla mnie fabuła ciekawsza niż w podstawowej kampanii HV. I chętnie bym zagrał, opis jak najbardziej zachęcający ;)

Belegor PW
27 lutego 2012, 01:16
Ja mam uwagę. Napisano, że pieczę nad Ostrzem Zniewolenia miały mieć trzy rody, w tym z domu Gryfów. Powinno być Jednorożców. Księstwo to jest równie stare co Gryfów, a za czasów drugiego zaćmienia należał do niego lord Kilburn. Rozumiem, że Kirył po pokonaniu Sary i wspólnej misji z Niewidoczną Biblioteką zajmował się tą bronią, lecz skoro w dalszej historii mowa o innym rodzie, zatem trzeba to poprawić.

Alamar PW
27 lutego 2012, 07:58
Ostrze "pierwotnie" powstało podczas Czwartego Zaćmienia. Dopiero przy okazji HVI zmieniono zarówno historię jego powstania jak i czas.
Stwierdzenie odnosi się do trzech rodzin, które są przedstawione w prologu Clasha. Nie wiadomo kiedy i w jaki sposób powierzono im pieczę nad tym artefaktem, ale to właśnie oni stali się w końcu strażnikami Ostrza Zniewolenia.
Jeśli pojawi się coś więcej o tym, co stało się z Ostrzem po tym, jak dzierżył je Cyryl, to wtedy dopiszę co trzeba.

Poza tym to jest opowieść o Clashu, a nie o HVI.

TopFunny525 PW
17 marca 2012, 19:05
Fabuła z HVI jest dosyć rozbudowana i mi się podoba. Podobają mi się również bronie rodowe oraz inne tzw. plusowe zmiany:D. Teraz do rzeczy. Sądzę, że:
Anastazja wyprzedziła Sveltanę pokonując m.in.: Uriela.
Kirył najprawdopodobniej przejmie władzę w Sheogh wraz z Sarą i demonem w ciele.
Anton zostanie władcą Imperium Gryfów.
Sangor zostanie najwyższym wodzem orków.
Irina wykona swoją misję bardzo dobrze a następnie wróci aby stać się nową... królową nagów? Nie wiem jak to określić.
No i co dalej? Pojawi się zapewne Raelag. Żądny krwi mroczny elf, chcący za wszelką cenę zdobyć władzę nad światem. A co za tym idzie? Do gry również włączą się Bezimienni. Którzy najprawdopodobniej połączą siły z innymi żywiołakami i mrocznymi elfami.
A jeśli chodzi o resztę. To sądzę iż Elżbieta(matka Sangora) zamieszka wraz z nekromantami, a Miranda zapłaci za to, co zrobiła Anastazji(Już zapłaciła i najprawdopodobniej jeszcze gożej pożałuje). A co do Jurgena, to sądzę iż zostanie przywódcą bezimiennych.
To tyle.

Alamar PW
17 marca 2012, 19:19
Cytat:
Kirył najprawdopodobniej przejmie władzę w Sheogh wraz z Sarą i demonem w ciele.
Jakbyś poczytał chronologię, to byś wiedział, że nie.

Cytat:
Anton zostanie władcą Imperium Gryfów.
Jak wyżej.

Cytat:
Sandor zostanie najwyższym wodzem orków.
Trochę to trudne, bo orki w sumie uciekły w trzy strony - na Wyspy Pao, na stepy Raanaru (to te z HV) i na pustynie na południe od Siedmiu Miast. Nie posiadają jednego przywódcy i wszystko wskazuje, że do czasów HV taki się nie znajdzie.

Cytat:
Irina wykona swoją misję bardzo dobrze a następnie wróci aby stać się nową... królową nagów? Nie wiem jak to określić.
Władczyni nag (nie nagów!) zwie się Wieczną Cesarzową (Eternal Empress) i raczej nią pozostanie.

Cytat:
Żądny krwi mroczny elf, chcący za wszelką cenę zdobyć władzę nad światem. A co za tym idzie? Do gry również włączą się Bezimienni. Którzy najprawdopodobniej połączą siły z innymi żywiołakami i mrocznymi elfami.
- Władzy nad światem? Mimo, że Ashan pełen jest zużytych dawno schematów, to aż tak nisko nie upadł. Przeczytaj chronologię.
- Bezimienni nie mogą pomóc, co sami wyjaśnili w epilogu.
- Zresztą, już dawno pomogli mrocznym elfom i są z nimi związani paktem od 25 lat.

Cytat:
Miranda zapłaci za to, co zrobiła Anastazji (Już zapłaciła i najprawdopodobniej jeszcze gorzej pożałuje).
Wiesz, może zagraj jeszcze raz w kampanię Nekropolii, to się dowiesz, jaka przyszłosć rysuje się przed Mirandą.

Cytat:
A co do Jurgena, to sądzę iż zostanie przywódcą bezimiennych.
Bezimienni nie mają przywódcy, posiadają za to wspólne wspomnienia (czego im anioły zazdrościły), więc dopóki choć jeden z nich żyje, wszyscy inni są z/w nim. Oni fizycznie nie potrzebują nikogo, kto by im przewodził czy rozkazywał. Gdziekolwiek jest jeden z nich, reszta jest z nim obecna (duchowo).

TopFunny525 PW
17 marca 2012, 19:32
Grałem w kampanię wszystkie i wiem o co chodzi. To miejsce dla dociekliwych. Każdy może mieć własne zdanie odnośnie przyszłości bohaterów.

Matheo PW
17 marca 2012, 19:43
Hm.. TopFunny525 odkryłeś nowe zastosowanie dla tematu heh. Dzięki ;) Był to temat założony podczas, ,tygodnia tajemnic,, w Grocie. I dotyczył dodanego do Gildi Mrocznych Tajemnic opowiadania, ,Bohaterowie Ashanu,, Jednak faktycznie może dotyczyć gier HV jak i HVI :)

Alchemik PW
25 czerwca 2012, 15:30
Chciałbym się Was zapytać co sądzicie o bohaterach Ashanu, a mianowicie chodzi mi o ich kreację.
Według mnie są przedstawieni w bardziej płytki sposób niż w częściach tworzonych przez NWC. W HV nie mamy jakichś szczególnych indywiduów, z wyjątkiem Raelaga. W HVI jest lepiej. Bohaterowie mają bardziej złożoną osobowość i nie są wykonane schematycznie tak jak w HV, ale mimo to czegoś im według mnie jeszcze brakuje.

A co Wy o Nich sądzicie?

Belegor PW
25 czerwca 2012, 21:28
Bohaterowie w HVI, jak to Alamar żartobliwie ujął w opisach- są bardziej chorzy od tych z czasów ostatniego zaćmienia. Czy są lepsi od tych ze starszych części. Hm... jak dla mnie złożonością nie przebiją Gauldotha, ale idą w dobrym kierunku. Tak poza tym to większość bohaterów jest sztampowa, nawet w starych częściach. Są dobrzy i są źli, brak tych po środku.

Alchemik PW
26 czerwca 2012, 13:07
Ja osobiście czekam na jakąś kontynuację losów Raelaga. A tak w ogóle wiadomo co się z nim stało po wydarzeniach z "Hammers of Fate"? Zginął czy jeszcze nie wiadomo?

Ciekawe też która ścieżka (łez czy krwi) będzie fabularnie kontynuowana w HVI?

Oprócz tego ciekawi mnie jeszcze kontynuacja wydarzeń z Heroes VI a dokładnie w kampanii sanktuarium. Co się stało z Markusem i jaka będzie przyszłość księstwa Wilka, w końcu Irina z tego co wiem zabiła Gerharta i jest przestępczynią WEDŁUG prawa cesarskiego. Jakieś teorie (lub informacje które przeoczyłem) na ten temat?

Belegor PW
26 czerwca 2012, 17:34
Irina na pewno nie zostanie oskarżona, stary cesarz umarł, a młoda cesarzowa lubi Antona, który wesprze siostrę we wszystkim. Marcus mógł zginąć, nie był on ważny- lub co bardziej prawdopodobne trafił do lochów. Dalsza historia z podstawki będzie w dodatkach i wtedy większości się dowiemy.

Alchemik PW
26 czerwca 2012, 17:44
Nie sądzę żeby tak po prostu przeszło jej to płazem. Zmiana władcy nie oznacza że stare zbrodnie (z punktu widzenia prawa to była zbrodnia) pójdą w zapomnienie, a co do Antona, to jest On według mnie osobą która nie stosuje prywaty, jako przykład podam to że w epilogu drogi krwi (nie wiemy która jest fabularna) walczy z własną matką i nie ma to dla niego większego znaczenia.

Oprócz tego że zabiła Gerharta, to jeszcze dokonała agresji na księstwo. To pogarsza jej wizerunek i tym bardziej będą zamierzali ją ukarać. A co do Markusa to czytałem gdzieś że go wygnała. Możliwe że będzie chciał odzyskać księstwo i to będzie właśnie kontynuacja tego wątku, ale już prawdopodobnie w jakimś scenariuszu takie jak były w Heroes V, gdyż na kampanię to jest zbyt błacha sprawa.

Belegor PW
26 czerwca 2012, 19:54
Tak, tylko że Imperium jest słabe, stosunek Antona do matki, a siostry to dwie różne sprawy. Do pierwszej czuł uraz. Podsumowując, ze zmianą władzy zmienia się też i prawo, a skoro młoda władczyni potrzebuje sprzymierzeńców, zwłaszcza Antona, który stał się bohaterem i był szanowany. Po za tym, Irina jest w ciąży, czyli jest nietykalna- przynajmniej do porodu. Ludność Księstwa ze względu na pokrewieństwo jej dziecka z Gerhartem będzie z Nią.

Alchemik PW
26 czerwca 2012, 19:59
"Po za tym, Irina jest w ciąży, czyli jest nietykalna- przynajmniej do porodu."

Do porodu tak, ale potem można ją sądzić. A immunitet że jest z państwa Nagów może nie zadziałać gdyż wojska Nagów zaatakowały ludzi, więc Wieczna królowa może nie chcieć jej bronić.

Do Syrious:
"...Ludność Księstwa ze względu na pokrewieństwo jej dziecka z Gerhartem będzie z Nią."

Albo z Markusem, wszak On też ma prawo do tronu jeśli weźmiemy pod uwagę co Irina wyprawiała, zwłaszcza na drodze krwi gdzie mieszkańcy się sprzeciwili jej i również odczuli konsekwencje najazdu, ale tu jest kwestia która droga jest prawidłowa.

Belegor PW
26 czerwca 2012, 20:20
Tak, ale Markus jest dalszy, praktycznie gdy urodzi się dziecko Iriny traci wszelkie prawo do tronu. Nagi nie przybyły zaatakować ludzi, mieli ich wspomóc w walce z demonami, gdy je pokonało, armia Imperium opuściła tereny, zostawiając Księstwo swojemu losowi. To też w pewnym sensie zaakceptowali dążenia Iriny do zemsty. W zależności od drogi to lud był bardziej lub mniej przychylny. W razie draki Irina mogła zwiać do Hashimy, ale ma po swojej stronie brata i cesarzową.

Alchemik PW
26 czerwca 2012, 20:31
Do Syrious:
"Tak, ale Markus jest dalszy, praktycznie gdy urodzi się dziecko Iriny traci wszelkie prawo do tronu."

Nie wiem czy jak ją usuną z tronu księstwa, to dziecko też nie traci praw do tronu.

"Nagi nie przybyły zaatakować ludzi"

Ale jednak zaatakowali, a imperium wysłało Antona żeby odbił ziemie. Ale czy ucierpieli cywile to zależy od tego jaką drogę fabularnie przyjmie Ubisoft.

"...armia Imperium opuściła tereny, zostawiając Księstwo swojemu losowi. To też w pewnym sensie zaakceptowali dążenia Iriny do zemsty."

Armia opuściła te tereny jeszcze zanim Irina wkroczyła do Isegrimu, po prostu nie spodziewali się że Nagowie ich zaatakują, świadczy o tym to że potem wysłano Antona aby odzyskał te ziemie.

"W razie draki Irina mogła zwiać do Hashimy"

Nie jest powiedziane, Wieczna królowa mogłaby wydać ją do cesarstwa sokoła gdyby zażądali oni ekstradycji, ze względu na dobre (czy tam neutralne) stosunki między tymi państwami.

A co do Markusa to według drogi łez Irina go w ogóle nie spotyka gdyż nie wdaje się w walkę w cywilami i po pokonaniu demonów idzie prosto na Isegrim, natomiast na drodze krwi walczy z cywilami a Markusa wygania z księstwa (tak zrozumiałem), więc może autorzy postanowili zostawić go przy życiu żeby móc kontynuować ten wątek.

Mam jeszcze pytanie co dościeżki łez i krwi w tej kampanii. Otóż na ścieżce krwi przed zamkiem Gerharta pojawia się jej matka i poucza ją żeby nie poddawała się nienawiści. Natomiast na drodze łez pojawia się Michał który krytykuje Irinę że atakuje ludzi, mimo tego że na tej drodze Irina nie mści się na cywilach. W dodatku kampania kończy się tym samym co droga krwi, to nie jest jakiś błąd?

Belegor PW
26 czerwca 2012, 22:50
Nie, po prostu było planowane, że największy "Pryszcz" rodu Gryfów zostanie zmiażdżony w ten, czy inny sposób.

Ekstradycji nie byłoby mowy, chyba że jakiś dajmio odbierze Irinie jej ziemie. Wieczna Cesarzowa wykorzystałaby fakt, że to ludzie pierwsi zaczęli, a to co uczyniła Irina robiła to jedynie dla swego potomka. Nagi wciąż utrzymują izolację od reszty świata, stąd są najmniej poszkodowani. Wojna z nimi, tylko by przypieczętowała upadek Imperium Sokoła, który ledwo co się podniósł po Drugim Zaćmieniu. Tak więc, Imperium musi iść na odstępstwa dopóki nie odbuduje się całkowicie i nie wzmocni więzi miedzy Księstwami.

orodreth PW
26 czerwca 2012, 22:56
Ja bym chętnie zobaczył jak demony niszczą Drzewo Życia i zwalają wszystko na Mroczne elfy tak bardzo zafascynowane Smokami.
Jak Smoki przez to muszą walczyć w obronie elfów, a nie leżeć jak święte krowy i się patrzeć jak ludzie się wyżynają z powodu choroby psychicznej rodu Gryfów.
A najbardziej to czekam na Sandro jak robi swoją politykę pokazując że żaden aspekt Ashy nie jest potrzebny do sukcesu. Inna sprawa że go fanatycy religijni za to zamknęli, przynajmniej do czasu kiedy wszystko niszczą demony.
Aha jeszcze historia Raelaga jest ciekawa, jak każdego bohatera w Ashan który ma gdzieś Smoki i ich religie.

Alchemik PW
26 czerwca 2012, 22:57
Do Syrious:
"Nie, po prostu było planowane, że największy "Pryszcz" rodu Gryfów zostanie zmiażdżony w ten, czy inny sposób."

To trochę według mnie nie przemyśleli końca tej kampanii, gdyż przez to wyszło na to że Irina jak na pozytywnego bohatera jest zbyt mściwa i bezlitosna. Oczywiście według mnie Gerhart sobie na to zasłużył, ale z jednej strony mówią o przebaczaniu (Katsue: "Nie łatwo jest wybaczać, podziwiam twą siłę Irino" oraz przy wyborze ułaskawienia Changbo) a z drugiej w końcu dokonuje się zemsta, Na drodze krwi nawet pasuje, ale na drodze łez już nie do końca. Poza tym, niezależnie od wybranej ścieżki, ten "pryszcz" jeszcze nie został zmiażdżony bo został Markus, a On tak po prostu z księstwa nie zrezygnuje.

Do Orodreth:
"Ja bym chętnie zobaczył jak demony niszczą Drzewo Życia i zwalają wszystko na Mroczne elfy tak bardzo zafascynowane Smokami."

cóż Heroes VI rozgrywa się w tym samym momencie, więc może twoje nadzieje się spełnią. Mnie też fascynuje Raelag, jest to postać najlepiej zrobiona w tym uniwersum i w Heroes VI też prawdopodobnie wtrąci swoje przysłowiowe "trzy grosze". Aura tajemniczości jaką autorzy wokół niego wytworzyli (choćby nieświadomie) stworzyła z niego najważniejszego bohatera w Ashanie.

Belegor PW
27 czerwca 2012, 08:30
Markus jest drugorzędnym problemem. Co najwyżej część za nim pójdzie. Co do Raelaga, to i owszem, ciekawe jest co z nim zrobią. Co do dodatku nie jestem pewien który scenariusz wybrali- ścieżkę Krwi, czy Łez.
strona: 1 - 2
temat: Bohaterowie Ashanu: Miejsce dla dociekliwych

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel