Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Gelu i Ostrze Armagedonu
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

orodreth PW
16 kwietnia 2012, 16:11
Mam taką teorię odnośnie Gelu i Ostrza Armagedonu.
Otóż Gelu w kampanii Armagedon Blade otrzymał przepowiednie o czarnookiej kobiecie która ma wpłynąć na jego życie. Być może tą kobietą była znana również z Armagedon Blade Adrianna. Gelu mógł się w niej zakochać w czasie kiedy ona była z Tarnumem.
Na dodatek możliwe że podczas Rozliczenia Adrianna zginęła z rąk Kilgora, i Gelu w akcie zemsty postanowił zabić za wszelką cenę Kilgora. Tarnum zawiódł ponieważ przyłączył się do zemsty Gelu.

Alamar PW
16 kwietnia 2012, 16:32
Ta "kobieta" to personifikacja Ostrza Armageddonu - sen był o ostrzu i niebezpieczeństwach z nim związanych.

Cytat:
Na dodatek możliwe że podczas Rozliczenia Adrianna zginęła z rąk Kilgora, i Gelu w akcie zemsty postanowił zabić za wszelką cenę Kilgora.
W Mieczu Mrozu masz wyjaśnione, czym kierował się Gelu szukając tego oręża. Na pewno nie zemstą.

Acid Dragon PW
17 kwietnia 2012, 08:06
Adrienne dostała najwyraźniej nieco inną rolę po Armageddon's Blade i przewija się w "Szarży Smoków" jako (była) ukochana Tarnuma (co prawda wspomniane jest tylko jej imię i jej czarne włosy, aczkolwiek raczej wątpię, aby to mógł być przypadek).

Choć raczej to mało prawdopodobne, to jednak motyw Adrienne jako jakiś konflikt między Tarnumem i Gelu byłby "ciekawy" ;).

orodreth PW
28 kwietnia 2012, 19:06
Przemyślałem tą teorię.
I może w czasie kiedy Tarnum i Gelu był w Vorii, Kilgor napadł Tatalię. Adrianna z Waerjackiem mogła bronić Tatalię i zginąć, Waerjack jako barbarzyńca został wcielony do armii Krewlod. Wtedy Tarnum podczas przeprawy przez Tatalię gdy ścigał Kiję z Mieczem Mrozu dowiedział się o tym postanowił zemścić się na Kilgorze i umożliwił Gelu dotarcie do niego. Sam na tyłach uratował Waerjacka otwierając portal do innego świata barbarzyńcom. W końcu odziały Tarnuma (Czarne Smoki) walczyły z Kilgorem (Behemotami) w intro H IV.
Co wy na to ?

Alamar PW
28 kwietnia 2012, 20:36
Za dużo kombinujesz.
Adrianne mieszkała z Tarnumem w AvLee tuż przed czasem akcji Miecza Mrozu. Kilgor w tym czasie, według skąpych informacji z HIV (ten sam autor jest twórcą fabuły Kronik i kampanii w HIV, więc wiedział co opisuje), Kilgor zajęty był całkowitym podporządkowaniem Krewlodu i budowaniem sił zbrojnych, a gdy jego żona - Kira wróciła z artefaktem, wyruszył na Erathię, gdzie starł się z armią Gelu.
Nie miał czasu, by atakować bagnistą Tatalię. Poza tym nigdzie nie ma wzmianki o takim czynie, a jestem pewien, że bohaterowie z Cytadeli, którzy znaleźli się w HIV, na pewno by mieli coś takiego w swojej biografii.

Czarne smoki? Chyba złote smoki z AvLee.

orodreth PW
29 kwietnia 2012, 14:30
Tylko jak się patrzy na mapę to Tatalia leży akurat na drodze z Vorii do Krewlod. Potencjalna trasa Kiji. Poza tym Kilgor chyba najpierw wyeliminowałby najpoważniejszego wroga Krewlod w regionie czyli właśnie Tatalie, a nie porywałby się zaraz na wielką Erathię. Po takim zwycięstwie uwierzyłby że może podbić świat.
Może i z biografii bohaterów Cytadeli w H IV nic nie wynika bezpośrednio, ale już pośrednio coś wynika. Tazar i Bron dołączyli do barbarzyńców, a Verdish do Erathian i byli to ludzie z Tatalii, tymczasem nie ma nic o losach pozostałych bohaterów. Wskazywałoby to że Tatalia została zniszczona przez Kilgora, a ludzie ją zamieszkujący dołączyli do barbarzyńców.

Alamar PW
29 kwietnia 2012, 16:42
Cytat:
Tylko jak się patrzy na mapę to Tatalia leży akurat na drodze z Vorii do Krewlod. Potencjalna trasa Kiji.
Tyle, że Tatalia to teren bagnisty i niezbyt przyjazny wysiadaniu ze statku. Jedyny znany port na terenach Tatalii to Stillwater, ale on należał już do Erathii.

Cytat:
Po za tym Kilgor chyba najpierw wyeliminowałby najpoważniejszego wroga Krewlod w regionie czyli właśnie Tatalie, a nie porywałby się zaraz na wielką Erathię. Po takim zwycięstwie uwierzyłby że może podbić świat.
Piszemy "poza tym", nie "po za tym".
Najpoważniejszym wrogiem Krewlodu była Erathia, a to także ze względu na to, że posiadała pas terenu rozdzielający Krewlod od Tatalii. Tak więc, by zaatakować bagnistą Tatalię, która nie miała żadnych bogactw do zaoferowania (w przeciwieństwie do Erathii, choćby żyzne ziemie), Kilgor i tak musiałby przejść przez ziemie Erathii.

Cytat:
Może i z biografii bohaterów Cytadeli w H IV nic nie wynika bezpośrednio, ale już pośrednio coś wynika. Tazar i Bron dołączyli do barbarzyńców, a Verdish do Erathian i byli to ludzie z Tatalii, tymczasem nie ma nic o losach pozostałych bohaterów. Wskazywałoby to że Tatalia została zniszczona przez Kilgora, a ludzie ją zamieszkujący dołączyli do barbarzyńców.
Tatalia, Krewlod, Erathia i reszta państw na Antagarichu i na całej planecie zostały zniszczone przez Kilgora - ale na skutek zetknięcia Miecza Mrozu z Ostrzem Armagedonu. Nastąpiło Rozliczenie i "przetasowanie" bohaterów na Axeocie, gdzie każdy układał sobie życie od nowa, niezależnie z kim wcześniej był związany .

Ogólnie to polecam przejść kampanię Tarnuma i Wearjacka (mocy) w HIV - czytając tamtejsze teksty lepiej zrozumiesz, co działo się w Krewlodzie po tym, jak Kilgor wygrał w Festiwalu Życia w AB.

orodreth PW
1 maja 2012, 12:12
No to masz Alamar rację najpierw trzeba zaatakować Erathię. Nadal mnie tylko zastanawiają te Czarne Smoki Tarnuma wysłane przeciw Behemotą. W nie publikowanym intro atakują Anioły. I tu jest pytanie dlaczego Tarnum walczy z Aniołami ? Może moja teoria o stracie Adrianny ma sens. Może Przodkowie w H IV chcieli wpuścić Tarnuma do raju po ostatnim zadaniu gdyż Tarnum przestał być im posłuszny podczas Rozliczenia, przestał traktować ich jako swoją "rodzinę". Tak czy siak coś z Tarnumem było nie tak że wypuścił Gelu na Kilgora.

Alamar PW
1 maja 2012, 12:22
Po kolei:

1. W intrze HIV masz ZŁOTE SMOKI, nie czarne. Poproszę o screenshot z czarnym smokiem, jeśli uważasz, że taki tam występuje.

2. W intrze ściera się armia AvLee (złote smoki, jednorożce, strzelcy, itd.) pod przywództwem GELU, z armią Krewlodu (cyklopy, ogry, behemoty, roki, itd.) pod przywództwem KILGORA (ten "poparzony" barbarzyńca z Mieczem Mrozu). Tarnuma nigdzie w intrze nie masz.

3. Aniołów podczas tej bitwy nie ma, pojawiają się dopiero, gdy nastąpiło Rozliczenie (wybuch + fala uderzeniowa i zapadanie się ziemi) i ratują ludność tej planety (Emilię Nighthaven), nie zaś walczą.
Chyba, że coś przegapiłem.

4. Kampania mocy w HIV jasno określa jak to było z Przodkami, Tarnumem i rajem.

Cytat:
Jak Przodkowie mogą teraz odmówić ci wstępu do Raju? Jesteś najwspanialszym człowiekiem, jakiego poznałem".
Tarnum położył mi dłoń na ramieniu i rzekł: "Dziękuję! Płynąc z twoich ust, Waerjaku, słowa te napawają mnie dumą".
"Dlaczego jednak nadal cię karzą?" - spytałem.
"To nie kara. Swoimi czynami spłaciłeś mój dług. Za wkład w twoje wychowanie Przodkowie zaproponowali mi Raj, ja jednak odrzuciłem propozycję".
Dlaczego po ponad tysiącu lat zmagań Tarnum odrzucił to, o co walczył?

I jeszcze coś:
Cytat:
Od kiedy pamiętam, nasz lud, Barbarzyńcy, jest przedmiotem obsesji mego piastuna. Stale rozpacza nad toczonymi przez nas wojnami i ogarnia go gniew, gdy widzi, jak potrafimy być głupi. Ostatnio wydaje mi się, że i ja padam ofiarą obsesji Tarnuma.
Nie mogłem zapomnieć widoku zabitych mężczyzn i chłopców, poległych z rąk pobratymców. Tarnum powiada, że trawiąca Barbarzyńców żądza krwi sięga zamierzchłych czasów, ja jednak winię za obecny stan rzeczy ostatniego Króla Barbarzyńców, Kilgora. Jego szaleńcza wojna przeciw całemu światu pociągnęła za sobą śmierć niezliczonych ludzi, szczególnie podczas ostatniej bitwy. Na szczęście poległ w niej też Kilgor.
Co gorsza, gdy otwarły się portale do nowego świata, wielu naszych pobratymców odmówiło przejścia przez nie. Tak bardzo obawiali się owych magicznych bram, że woleli umrzeć, niż się do nich zbliżyć.

(...)

Przypominają mi Kilgora, ostatniego Króla Barbarzyńców, który wyruszył na wojnę z całym światem nie tylko po to, by podbijać i czerpać zyski, ale też po to, by zaspokoić swą manię wielkości. Barbarzyński kraj Krewlod stał na skraju największego głodu w historii, zbyt wiele stad zarżnięto, by wyżywić ogromną hordę Kilgora. Zbyt wiele gospodarstw spalono podczas walki Kilgora o koronę. Tysiące ludzi skazano na śmierć głodową, kolejne tysiące miały umrzeć w wyniku chorób, ale zamiast rozwiązać armię Kilgor rozpoczął wojnę - konflikt, który przyniósł koniec świata!

orodreth PW
1 maja 2012, 13:34
Tu jest filmik z Aniołami i Smokiem http://www.youtube.com/watch?v=h7P6fFxDjuE
Mi się wydawało zawsze że to Czarny Smok, ale wygląda na to że to Złoty Smok rzeczywiście.
Więc jak myślisz po co Złoty Smok walczy z Aniołem ?

Alamar PW
1 maja 2012, 13:53
To jest Ptak Gromu (właściwie to po ataku smoka Ognisty Ptak ;P), a nie anioł. Zauważ kolor upierzenia oraz ogon.

orodreth PW
1 maja 2012, 17:20
Zgadza się tylko pozostał jakiś niesmak związku z tym prostym zakończeniem.
Jak myślisz od czego się wzięła nazwa Rozliczenie ?

TopFunny525 PW
2 maja 2012, 19:49
EEEEE. Od końca świata of course:)(nie mogłem się powstrzymać)
BTW. Czytam i czytam, ale nie mogę się dowiedzieć. Co się stało, że Kilgor i Gelu zrobili ten cały bajzel? Powód był potraktowany satyrycznie, ale ja uważam, że trzeba go troszkę poważniej potraktować.

Belegor PW
2 maja 2012, 20:02
Proste:
Kilgor z Ostrzem Mrozu postanowił dalej prowadzić wojnę, opanować świat. Postanowił zaatakować Erathię. Gelu jako obywatel i dowódcza leśnej straży stanął w obronie Erathii i Avlee, skąd miał posiłki. Nie dośc proste? Gelu chciał obronić swą ojczyznę, a doprowadził do końca świata. "Dobrymi chęciami, piekło wybrukowane".

Irhak PW
2 maja 2012, 20:08
Poprawka do historii (powód nr 2):
Gelu miał Ostrze Armageddonu i chciał zniszczyć Miecz Mrozu. Aby to zrobić musiał odebrać go Kilgorowi (bo nie dostał się do niego na Vori), ale Kilgor nie chciał oddać, więc stało się jak stało.

barcsantiago195 PW
6 czerwca 2012, 22:21
nie było żadnych wzmianek, co do dalszych losów Antagarichu po rozliczeniu?
Czy to możliwe, aby nikt nie przeżył?;O

Acid Dragon PW
6 czerwca 2012, 22:28
Nie, jedynie fragmenty odnoszące się do przeszłości, sprzed Rozliczenia.

W Legends jest kilka odniesień do Enroth, ale o Antagarichu już ani słowa, niestety.

OGARexs PW
7 czerwca 2012, 07:25
Acid Dragon:
Nie, jedynie fragmenty odnoszące się do przeszłości, sprzed Rozliczenia.
A tekst z kampanii Nekromanty w HoMM4? Ten w którym jego mistrz rozmawia z bogiem śmierci? Niestety nie mogę (czytaj: nie chce mi się) go znaleźć...

Tarnum777 PW
7 czerwca 2012, 09:24
,,Odwiedziłem ruiny twojego dawnego świata. Widziałem gruzy prastarych miast, kości tych, którym nie udało się przedostać przez portale! Śmierć była wszędzie. To było wspaniałe! Szkoda tylko, że tak wielu umknęło z moich objęć``.

Ostatnia misja kampanii nekromanty,, Tchnienie śmierci``

Sawyer PW
7 czerwca 2012, 13:14
Czyli to zostawia nam dwie otwarte furtki, jedna to "Nikt nie przeżył, wszyscy uciekli przez portale" a druga to "Nie wszyscy zmarli, niektórzy jeszcze tam żyją", ale obstawiam że bożkowi chodziło o to pierwsze.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Gelu i Ostrze Armagedonu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel