Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: trudne Questy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Klekot PW
13 czerwca 2006, 09:13
Mam sprawe gdzie mozna znalesc 3 rodzaje sera w mm8.

Vallain PW
13 czerwca 2006, 11:05
Hmm... Wszystkie są w świątyniach Eepa. Jedna jest w Wąwozie Garoty, druga na Splądrowanych Pustkowiach, a trzecia w Alvar lub Ravenshore. (Alamar: trzecia jest w Ravenshore, w Alvar jest zleceniodawca)

Vallain PW
20 czerwca 2006, 20:55
Na jakiejś stronie wyczytałem ilość obelisków w M&M7, ja mam o 1 za mało. Czy na Płyciznach jest jeden? Jeśli tak, to gdzie? I czy po odwiedzeniu wszystkich ta wiadomość przybierze logiczną formę?

Mam też drugi problem:
Mam w drużynie Wtajemniczonego, wybrałem Ciemną Ścieżkę i nie umiem wykonać misji dla Stephena Sanda odnośnie awansu na Ninje. Mam zwój fal, 3 słowo pierwszego paragrafu to "schemat", jednak nie wiem. co dalej. Byłem w Erathi przy tym grobie, są jakieś "guziki", których wcześniej nie było, jednak nie rozszyfrowałem jego szyfru. Jak to należy zrobić? Ja żadnego schematu nie dostrzegam. Proszę o pomoc.

Acid Dragon PW
20 czerwca 2006, 21:40
1. nie.
Erathia, Avlee, Las Tulareański, Harmondale, Celeste, Czeluść, Deyja, Bracada, Tatalia, Dolina Kurhanów, Kamienne Miasto, Nighon, Kraina Olbrzymów, Wyspy Evernmorn = 14. Hasło trzeba przeczytać w nieco inny sposób, ale nie trzeba nic zmieniać, ani stosowac szyfrów.

2. Zajrzyj do swojej biblioteki w Harmondale. Znajdziesz tam zwój o nazwie "podstawy kryptografii", który w istocie jest instrukcją do tego zadania. Nie mniej jednak wielu graczy radzi sobie bez tego, gdyż ów szyfr do grobu w Erathii do skomplikowanych nie należy ;).

LISZ PW
21 czerwca 2006, 15:18
W MM7 Jest misja gdzie trzeba ukraść flakonik. Byłem w posiadłości Lorda Markhama< ale nic nie znalazłem gdzie jest flakonik??

Alamar PW
21 czerwca 2006, 15:21
Zainstaluj patcha do wersji Mirage - wtedy flakonik się "odnajdzie".
Niestety, patch trochę knoci grafikę, więc przed tym skopiuj sobie plik events.lod w bezpieczne miejsce.
Po wypełnieniu questu wystarczy znów wkleić go gdzie trzeba.

Wróg publiczny PW
11 lipca 2006, 20:37
Mam problem ciekawej natury... Nie znalazłem na Waszym forum wzmianki na temat "tajemniczej" (alternatywnej) misji z fletem w Might and Magic 6 (zgadza się, chodzi o M&M6 nie 8). Być może to moje przeoczenie, ale fakt jest faktem...Jest to skompilkowana misja skladająca sie z wielu sekwencji (nie wiem co za napaleniec to rozszyfrował i poskładal w calość) - nie będę próbował jej opisać. Informacje co do niej można znaleźć WYŁĄCZNIE na anglo-języcznych stronach M&M. Mój problem jest taki, że misje te można wykonać jeżeli oddalo sie dowód zdrady Silvertongue'a i nie wykonało sie misji z piedestalami - ja konkretnie wykonałem tą pierwszą i niestety wykonałem też tą drugą. Słyszalem gdzieś, że można skorzystać z edytora save'ow żeby coś zmienić, ale nie wiem kompletnie jak tego używać... :(:(:( BŁAGAM pomóżcie i każdemu polecam wykonanie tej misji NAPRAWDĘ WARTO!!

http://www.angelfire.com/ns/flute/spoilers.html - to opis tego questu (po angielsku oczywiście - tak jak mówilem) może to brzmieć na czyjś wymysł żeby zdenerwować graczy, ale wątpię...A poza tym stara prawda ludowa - W MIGHT AND MAGIC NIE MA RZECZY NIEPOTRZEBNYCH (więc ten flet też do czegos musi slużyć).

AlamarDo wszystkich diabłów (tudzież Kreegan), tak ciężko wcisnąć ALT przy polskich znakach? Poza tym, przed "że" stawiamy przecinek. :P To pierwsze i jedyne ostrzeżenie - następnym razem post usunę.
A co do rzeczy niepotrzebnych w MM, to po co są wytrychy, łopata, róża czy też ząb w MM6 lub kość, klucz do kanałów pod Free Haven czy kostka kontrolna w MM7?

Alamar PW
12 lipca 2006, 10:30
Ta misja ze zdradzeniem Rady jest tak samo prawdziawa, jak możliwość dostania się do Vori w MM7, czy też własnoręczne unicestwienie Escatona w MM8 - czyli zwykłe fanfiction (możliwe, że coś takiego planowano, ale...).

Wróg publiczny PW
12 lipca 2006, 11:29
Jakie zdradzenie rady? A tak w ogole to wole miec po prostu pewnosc... Probowales wykonac te misje? I jeszcze jedno! - kto wie jakie tajemnice John Van Caneghem umiescil w swoim swiecie - nie wierze, ze daloby sie to tak poprostu odkryc (ale kto wie-moze przypadkiem). I nie chcem byc nie mily ale mimo to wszystko to moze ktos mi powie czy moge sie jakos pozbyc statuetki z jakiegos piedestalu bo jest on potrzebny, a ta wiedza przyda mi sie na przyszlosc. A ZNAKOW POLSKICH STAWIAC NIE MOGE! cos mam z konfigiem lub ze sterownikiem klawiatury... i z gory przepraszam jak kiedykolwiek zle zrozumiem co macie na mysli i zrobie zamieszanie

Alamar PW
12 lipca 2006, 15:04
Flet nie służy do żadnego questu (prócz tych wymyślonych przez graczy) - dopiero w MM8 można wykorzystać ten instrument (tzn. flet z Grobowca Lorda Brinne'a w Ravenshore).
Wszelkie te questy są "odpowiedzią" fanów na różne domysły, do czego miał ten instrument służyć. Tak samo jak to, jak dostać się do Vori w MM7 (przecież jest na mapie).
Jak przyjrzysz się dokładniej podanej przez siebie stronie, to zauważysz, że cały ten quest jest oparty na rozmowie pomiędzy kilkoma graczami - m.in. Ribannah - właścicielki Castle Gobs (i szefowej projektu MM Tribute).
Tutaj masz inne "questy" związane z fletem - poczytaj zdanie na samym dole strony - chyba wszystko się wyjaśni.


>>>I jeszcze jedno! - kto wie jakie tajemnice John Van Caneghem umiescil w swoim swiecie

Graj dokładniej, a je zauważysz. Ewentualnie zajrzyj do tematu Ciekawostki i zobacz tamtejsze odnośniki.

I jeszcze jedno, kto pyta nie błądzi.
Sam miałem podobny problem, tyle że z "dostaniem się" do Vori w MM7. ;)

Wróg publiczny PW
12 lipca 2006, 16:30
1)Mogę już piasc polskie litery

2)Źle sie wyraziłem - sam znalazłem niezliczoną ilośc ciekawostek, ale kto wie JAKIE JESZCZE są gdzieś ukryte...

3)Wiem że to nie jest temat na to pytanie, ale nadal prosze żeby ktoś mi objaśnił jak mogę skorzystac z edytora save'ów bo zapewne pomoże mi to w niejednym quescie. (uprzedzam nie mam najmniejszego zamiaru iśc na łatwizne, tylko straszna gapa ze mnie i często coś wyrzucam...)


A co do fletu z MM8 to wiem - świątyna 3DO/NWC (zagrac na mieczu olbrzyma)

Trang Oul PW
12 lipca 2006, 17:25
>>>1)Mogę już piasc polskie litery (za wyjątkiem "ci")

Pewnie masz włączone ATI Catalyst Control Center (CLI.exe). Jak to wyłączysz, będziesz mógł pisać "ć".

Wróg publiczny PW
12 lipca 2006, 17:37
Trang ---> Mam wyłączone i problem jest natury fizycznej (chyba zepsyłem klawiature), ale dzięki...


Alamar ---> Zwracam Ci pełen honor - przezczytałem kilka innych tematów i widze kupe problemów tej samej natury. Nie ukrywam, że żałuje (jak każdy chyba), ale musisz przyznac, że też kiedyś nie wiedziałeś podobnych rzeczy...

AlamarRzeczy :P
I tak - jak nie miałem dostępu do netu, to dużo rzeczy :P mi umknęło.
A co do edytor(ów) to jeśli chodzi Ci o te z linków co podałem, to:
- wybierasz sejw
- prawa dolna część "Party Members" - zaznaczas jednego z nich i Edit Character
- wybierasz interesującą zakładkę np. Inventory
- z listy Item wybierasz interesujący przedmiot (artefakty i przedmioty związane z misją są gdzieś pod koniec)
- Add item a później zastosuj (lub anuluj) i przycisk OK
To chyba wszystko.

Seener PW
13 lipca 2006, 23:11
Wie ktoś gdzie jest ta elfka co, jak się ją uratuje to można przekształcić mrocznego elfa???

AlamarGdzieś koło kamiennego kręgu w Murmurwoods, ale gdzie dokładnie, tego nie pamiętam (chyba kilka kroków na południowy-zachód od kręgu, ale głowy za to nie dam).

Seener PW
18 lipca 2006, 00:11
Dzięki, ale i tak teraz tego nie sprawdzę. Jeszcze jedno - da się jakoś otworzyć kryptę w mieście Elfów Ravenshore? Coś z innej beczki: jak już odszedłem do niszczyciela (87 poziom ul. trola), to srodze się rozczarowałem, bo myślałem, że trzeba będzie z nim walczyś czy coś, a on zadał mi trzy durne pytania. Największy kłopot sprawiło mi znalezienie odpowiedzi na "pudełko w kolorze księżyca". Od niechcenia wpisałem "jajo" i o dziwo poszło.

Crag Hack PW
18 lipca 2006, 10:14
Co do krypty - da się. Ale trzeba najpierw trzeba odczytać informacje z wszystkich obelisków, povczekać do przesilenia letniego i zabić (chyba w południe ) króla jednorożców w Murmurwoods (Ma on klucz do krypty czasu ).

A Escatona ręcznie i tak byś nie zabił, gdyż jest on wysłannikiem starożytnych :P.

Trang Oul PW
18 lipca 2006, 12:57
>>A Escatona ręcznie i tak byś nie zabił, gdyż jest on wysłannikiem starożytnych :P.

E tam, mój lisz był jak władca żywiołów i nekromanta w jednym (magia żywiołów + magia ciemności). Poza tym (przynajmniej u mnie) Władcy i tak nie dali rady Escatonowi. Wystarczy, przed uwolnieniem Władców, zrobić punkt orientacyjny Lloyda np. w Wymiarze Między Wymiarami i dopiero wtedy uwolnić Władców. Po filmiku końcowym będziemy mogli odwiedzić Escatona :D .

Seener PW
18 lipca 2006, 14:52
To ja tak właśnie zrobiłem i powiedział mi (chyba) że nie ma mi nic do powiedzenia. Swoją drogą to bez sensu, że mogę się teleportować w nieistniejący już obszar.

Trang Oul PW
18 lipca 2006, 15:31
Widocznie autorzy nie przewidzieli, że ktoś tak zrobi.

Trang Oul PW
3 sierpnia 2006, 00:33
Czy komuś się udało przejść MM8 jedną postacią?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: trudne Questy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel