Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 41 - 42 - 43

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2012, 17:05
Matheo, twoja interpunkcja mnie dobiła. Staraj się pisać porządnie i poprawnie językowo, jeśli chcesz, bym w ogóle się rozczytał z tego posta.

Co do propozycji: najprędzej mentor, ale to wciąż nie zgadza się z tym, kim właściwie są dani bohaterowie. Strażnik tajemnic jest za długie i znowu - jakich tajemnic? Strażnik gaju za bardzo kojarzy się z jednostką, opiekun również... De facto nie ma na chwilę obecną żadnego dobrego zamiennika.

Etharil PW
20 czerwca 2012, 17:55
A gdybyście (idąc tym tokiem) nazwali go po prostu Strażnikiem Kniei/Lasu? Wyglądałoby to całkiem ładnie.

Ponawiam swoje pytanie: dlaczego nie można używać jednocześnie giermków i Maszyn Oblężniczych Mk. III?

Matheo PW
20 czerwca 2012, 19:42
Hobbit wybacz. Mój telefon sam tak przestawia znaki jak wstawiam cudzysłów.

Dragonarze. Tak zrozumiałem wasze wcześniejsze odpowiedzi. Że robicie wszystko według zamysłu GT i koniec.

Propozycje hm.. Nie może być *Druid, *Mroczny druid? Może zmienić nazwę tej jednostki. Skoro bohater jest już obrońcą/strażnikiem Gaju. To chyba jednostka może nazywać się inaczej. Np. * Duch Gaju, * Patron Gaju (chyba słabe).

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2012, 19:46
Matheo:
*Druid, *Mroczny druid
Nie. Już jest druid - w Bastionie i jako jednostka.

Matheo:
Skoro bohater jest już obrońcą/strażnikiem Gaju. To chyba jednostka może nazywać się inaczej.
Po co? :P

Matheo PW
20 czerwca 2012, 19:57
Eee... Druid w Bastionie? Jako jednostka? Pierwsze słyszę. W co ja grałem przez 7 lat :)?

Jeśliby zmienić nazwę jednostki trzeciego poziomu. To wtedy zwolni się nazwa *Strażnik Gaju i tak będzie można nazwać bohaterów magii. Bo teraz wyszło, że macie dwie pozycję w zamku bardzo podobne do siebie. Jednostkę *Opiekun Gaju i bohatera *Strażnika. Nie zadużo Gaj ma tych obrońców :)?

witchking PW
20 czerwca 2012, 20:09
Matheo rzuciłeś propozycje która z pewnością zostanie wzięta pod uwagę. Moim zdaniem jednak nie musisz jej powtarzać. W najgorszym wypadku zmienisz sobie w swojej wersji nazwy na takie jak Ci się będą podobać.

Nie należę do twórców tego dodatku ale wydaje mi się, że jeśli chcesz by Twoja propozycja była wzięta pod uwagę to postaraj się ją rozbudować. Tak kilka możliwości i uzasadnień i potem powstrzymaj się od prób przewalczenia jej.

Zgadzam się, że strażnik to nie najlepsza nazwa dla bohatera magii. Założenie mi się podoba. Ale nazwa go nie oddaje. Choć może to być kwestia przyzwyczajenia. Spójrz na przykład na tower. Bohaterowie tam to alchemik i czarodziej czyli dwie profesje które kojarzą się z magią.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2012, 21:05
Matheo:
Eee... Druid w Bastionie?
Jako bohater. I jednostka Druid w Grove.

Matheo:
Jeśliby zmienić nazwę jednostki trzeciego poziomu. To wtedy zwolni się nazwa *Strażnik Gaju i tak będzie można nazwać bohaterów magii.
Nie zwolni się, bo wtedy będziemy mieli Ducha gaju i Strażnika gaju... Jestem na nie.

Matheo:
Nie zadużo Gaj ma tych obrońców :)?
Nie. :P

Matheo PW
20 czerwca 2012, 22:01
@Witchking. Kumam dzięki :) Ale na marginesie w Fortecy to chyba jest Akchemik i Mag bitewny.

Już nie sieje zamętu :) Jak mi jakaś ciekawa propozycja przyjdzie do głowy to dam znać. Mam nadzieję, że nikogo nie wyprowadziłem z równowagi ;) Może tego nie widać, ale chce dla Gaju jak najlepiej.

Ciekawi mnie jedna rzecz. Macie opracowaną fabułę Gaju? Będzie kampania :)? Czy skupiaćie się na dokończeniu miasta bez bajerów takich jak kampania :-)?

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2012, 22:30
Matheo:
w Fortecy to chyba jest Akchemik i Mag bitewny.
Nie, mag bitewny jest w Twierdzy.

Matheo:
Macie opracowaną fabułę Gaju? Będzie kampania :)? Czy skupiaćie się na dokończeniu miasta bez bajerów takich jak kampania :-)?
Pracujemy nad tym, acz zdecydowanie nie jest to na chwilę obecną nasz priorytet. Jest jednak dość prawdopodobnym, iż pierwsza kampania znajdzie się w najbliższych wersjach lub też w odpowiednich łatkach.

Alamar PW
21 czerwca 2012, 10:21
Cytat:
Strażnik na 90% zostanie ze względu na oryginalną nazwę (Warden) oraz na fakt, iż mamy do czynienia ze strażnikami Świętego Gaju, jego magicznymi opiekunami, kimś na kształt druidów czy też leśniczych. ;P
Czyli nasz swojski gajowy, tak? :P

Matheo PW
21 czerwca 2012, 22:23
Hm... Odnośnie kwesti, która wcześniej poruszyłem. Czy pasowałoby gdyby jednoosta trzeciego poziomu po ulepszeniu nazywała by się *duch lasu, a wtedy bohater magi zwany byłby *obrońcą? Można by dodać jakiś przymiotnik: *Mroczny/Mistyczny obrońca. Dlaczego *duch lasu? Słowo duch w takim kontekście może kojarzyć się z istotą ściśle powiązaną z dana lokacją, występującą tylko w danym miejscu. Istotą o magicznych zdolnościach, która świecie broni tego miejsca przed intruzami. Np. *duch rzeki, duch góry, duchy ziemi. Może spotkaliście się z podobnymi przykładami w jakichś grach, filmach, książkach ;) Ja na kilka takich przykładów trafiłem. To nie jest mój wymysł :)

AmiDaDeer PW
21 czerwca 2012, 23:13
Matheo:
Czy pasowałoby gdyby jednoosta trzeciego poziomu po ulepszeniu nazywała by się *duch lasu, a wtedy bohater magi zwany byłby *obrońcą?
Nie.

Za dużo duchów i innych dusz w nazwach, poza tym wcale nie rozumiem, dlaczego Obrońca miałby być lepszą nazwą dla bohatera magii od Strażnika. Wcale überfajne słowa typu "mistyczny" tu nie pomogą.

Matheo PW
26 czerwca 2012, 17:02
Kolejna propozycja na nazwę bohaterów magi. *Patron. Co Wy na to? Taka nazwa chyba bardziej oddaje idę tej klasy bohaterów. I brzmi bardziej magicznie.

AmiDaDeer PW
26 czerwca 2012, 17:08
Matheo:
Taka nazwa chyba bardziej oddaje idę tej klasy bohaterów.
Niezbyt.

Niby czego miałby być to patron? I skąd wzięłoby się w jednej frakcji aż ośmiu patronów tej samej rzeczy?

Belegor PW
26 czerwca 2012, 17:25
z tego wszystkiego Gajowy brzmi najlepiej, albo strażnik. Ci ostatni w Herosach byli kojarzeni z Naturą, choćby w Heroes IV w kampanii elfów, oraz w Wichrach Wojny.

Matheo PW
26 czerwca 2012, 17:31
Byłby Patronem Gaju oczywiście. Bardziej do opisu tej klasy pasuje określenie *Patron, niż *Strażnik. Po prostu tak nazwaly by się elfy uzdolnione magicznie, pilnujące porządku w Gaju. Musi być ich ośmiu bo to wymysł 3DO, lub NWC. W każdym mieście jest przecież po ośmiu z każdej klasy.

AmiDaDeer PW
26 czerwca 2012, 17:53
Wiesz... Bez urazy, ale jakoś nie wydaje mi się, by wytłumaczenie "W mieście mamy ośmiu Patronów Gaju, bo musiało być ich ośmiu ze względów technicznych" należało do tych z gatunku inteligentnych i sensownych. ;P

Wszelkie definicje tego słowa albo nie pasują do Gaju, albo też mogą się odnosić do co najwyżej jednej osoby.

majaczek PW
26 czerwca 2012, 18:03
Coś słyszę że dużo jest niezadowolonych z jednostki będącej niejako smoczym golemem.

Jeśli to ma być smok to bardziej pasowałby prawdziwy smok w tych purpurowych barwach, spójrzcie na jednostkę z Romanian Town na HC - fajnie by było mieć coś podobnego. Poza tym nie zgadzam się z "przekolorowańce WON" - jeśli osoba przekolorowująca włoży w to trochę pracy, umiejętności i fantazji, a nie napaćka w paincie bądź nie nałoży banalnego filtru na cały obszar obrazka to przekolorowaniec może być całkiem niezły. Kandydaci do przekolorowania to Błękitny Smok, Zielony Smok, Kwasowy Smok, Smoki z H2 (Swoją drogą czemu nie planowaliście tam wcisnąć tego Faerie Dragon? byłby niezły chociażby jako upgrade - chyba że stworek do pary jakimś cudem również by dostał umiejętność tego wróżkowego smoka).


Jeśli to ma być raczej coś z kryształu na styl golema to bym zmienił zwierze na kształt którego to byłoby robione (niestety trzeba posiedzieć w blenderze bo niezbyt to się da zrobić jako przekolorowanka/sklejanka). Proponowane zwierzęta to pająk, wąż, skorpion i podobne (nietoperz nie pasuje bo mi raczej się nie widzi latający golem), od biedy mógł by być Niedźwiedź albo Wilkor (zwierze podobne do Wilka dużo potężniejszej postury i nieco innej budowy).

PS: Jestem wrogi wszystkim podmiankom z racji że oryginał jest tracony. Rozumiem że w przypadku miasta to póki co konieczność, jeśli jednak Gaj byłby robiony jako mod pod ERA możnaby go łatwo włączyć/wyłączyć łącznie z wszystkimi zasobami (po wyłączeniu mielibyśmy oryginalne miasto z oryginalnymi grafikami) bez potrzeby posiadania oddzielnej kopii herosów dla gry z Gajem i oddzielnej dla gry bez Gaju. Jeśli zaś chodzi o potwory to nie ma konieczności ich podmieniać bo wtyczka Amethyst do ERY pozwala dodać nowe stworzenia bez podmiany starych i nie jest dla niej problemem podbicie limitu do 255 jednostek - a jedyne problemy to niezgodność ze skryptem Universalne Ulepszenia którą można łatwo naprawić z poziomu skryptu i brak grafik w niektórych WoGowych dialogach (właściwie tylko tych od Stack Experience) którą prawdopodobnie da się naprawić dodając grafiki bezpośrednio do Homm3wog.pac (zvslib nie rozumie mechanizmu modów więc jedyne co dało się zrobić to przekierować zvslib z h3sprite.lod do homm3wog.pac z powodu tego jak durne rozwiązanie wykorzystano w zvslib a na dodatek źródełka WoG nie obejmują żródeł zvslib).

Pozdrawiam New Grove Team

AmiDaDeer PW
26 czerwca 2012, 18:20
Przekolorowań nie skomentuję - na chwilę obecną jednostki robione od podstaw są naszym priorytetem i wszelkie przeróbki już tych istniejących w H3 (a tym bardziej wyciągniętych z H2) nie wchodzą w rachubę. Na to nie liczcie.

Poza tym Faerie Dragon już jest w pewien sposób w Gaju - poprzez graala.

Mogę jeszcze jedynie powiedzieć, iż powstała nowa koncepcja kwarcowego smoka, która jednak jest dopiero w fazie wstępnego szkicu. Możliwe jednak, iż spotka się z większą aprobatą niż obecna forma.

majaczek:
[...] jeśli jednak Gaj byłby robiony jako mod pod ERA [...]
Rozważaliśmy to. Doszliśmy jednak do wniosku, że ERA i tak nie daje nam tego, co by było nam potrzebne. Uwierz mi, Amethyst nie jest idealny - osobiście wolimy męczyć się z kodem heksadecymalnym i skryptami niż z nową wtyczką i jeszcze większą ilością skryptów, które nawet nie mają obowiązku zadziałać. :P

W przyszłych wersjach Gaj - o ile wciąż dodawanie miast nie będzie w zasięgu naszych rąk - będzie opcjonalny. Będzie to jednak "inna" opcjonalność, niż ta tutaj proponowana.

Masław PW
26 czerwca 2012, 18:55
Obyście tylko zdążyli wydać nową wersję Gaju przed tym nim wszyscy przesiądą się na ERĘ (o ile już do tego nie doszło).
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel