Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd ten kadr?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 33 - 34 - 35

Ymir PW
22 października 2012, 20:13
Tak, Twoja kolejka.

Rabican PW
23 października 2012, 19:47
Na kadrze widoczny jest bardzo charakterystyczny element pewnej gry. Proszę o podanie jej tytułu oraz krótkie wyjaśnienie (bez zbytnich spoilerów), co to jest i do czego służy.



Trith PW
23 października 2012, 21:40
Amnesia: Justine

Screen przedstawia slajd związany z czymś, co jeśli dobrze pamiętam zwało się "puzzle lock". Tyle wyjaśnień wystarczy?

Rabican PW
23 października 2012, 21:52
Oczywiście.

Trith PW
23 października 2012, 22:18
Proszę podać tytuł gry oraz nazwę silnika, na którym została wykonana.

Ciekawe, czy nie okaże się zbyt trudne...

Irhak PW
23 października 2012, 22:35
The Black Heart, M.U.G.E.N.

Sporo trzeba się naszukać :P

Trith PW
23 października 2012, 22:44
Chyba jednak powinienem był zacieniować jakoś imiona postaci... -.-'

Zgadłeś, Irhak.

Irhak PW
23 października 2012, 22:54


I tak, chcę tytuł i... imiona chociaż 3 postaci z tej gry ;)

PS. jak się okaże za trudna to dam drugi screen ;)

Trith PW
23 października 2012, 23:01
Już chyba po raz trzeci lub drugi widzę w tym temacie screen zmodyfikowany w sposób zaburzający w znaczący sposób grafikę względem pierwowzoru, przez co stwarza to znaczącą trudność w odgadnięciu, czy ten obrazek w ogóle przedstawia grę, a w moim odczuciu trudność w rozpoznawaniu gry powinna zależeć od jej popularności, nie od liczby nałożonych na nią filtrów w celu zaburzenia obrazu, by nie było to do niczego podobne.

Chciałbym, aby ta kwestia została uregulowana w zasadach gry, tak samo jak pojawianie się tekstu na screenach (Irhak sam mi przyznał, że tytuł gry znalazł wyszukując imiona postaci... Ale tego nie mam mu aż tak za złe).

Dark Dragon PW
23 października 2012, 23:24
Właśnie miałem pytać czy oryginalnie były w tej grze pixele wielkości cegły...

Serd PW
24 października 2012, 00:03
POST EDYTOWANY ok godz. 2:15

Otóż to Trith i Dark Dragon...

A ja jeszcze poprosiłbym o rozważenie pod kątem regulaminu gry kwestii dodatkowych zadań takich jak np. komantarze o grze czy imienia postaci z niej lub podanie nazwy jej silnika, na które niektórzy wprowadzili jakiś niezdrowy czy raczej, powiedzmy to wprost, głupi zwyczaj. W zabawie chodzi przecież podanie samego tytułu gry więc tego się trzymajmy. A jak ktoś nie umie znaleźć odpowiedniej zagadki lub nie umie/nie chce powstrzymać się od modyfikowania screenów lub dawania dodatkowych zadań to niech nie zadaje zagadek i nie psuje innym zabawy.

Rabican PW
24 października 2012, 00:53
Poprawki do regulaminu zostaną wprowadzone, gdy wyjaśni się pewna sprawa, której szczegółów nie mogę na razie zdradzać (odpowiednie osoby zostały o niej poinformowane). Będą w nich uwzględnione m.in. kwestie modyfikacji screenów, napisów na nich oraz dodatkowych pytań. Zachęcam do podawania propozycji, co jeszcze i w jaki sposób można by zmienić, jednak nie w tym temacie (by nie zakłócać przebiegu zabawy), lecz drogą prywatną, tj. przez GG lub ewentualnie maila.

Póki co proszę o powstrzymanie się od edytowania kadrów w sposób znacznie utrudniający ich identyfikację (można zasłaniać napisy lub wycinać interfejs). Dodatkowe pytania są dozwolone.


Serd:
W zabawie chodzi przecież podanie samego tytułu gry więc tego się trzymajmy. A jak ktoś nie umie znaleźć odpowiedniej zagadki lub nie umie/nie chce powstrzymać się od modyfikowania screenów lub dawania dodatkowych zadań to niech nie zadaje zagadek i nie psuje innym zabawy.
Drogi Serdzie, w swym rozumowaniu pominąłeś pewien istotny fakt. Otóż nie do Ciebie należy decydowanie, o co chodzi w tej grze i kto powinien w niej uczestniczyć. Ustalaniem zasad rządzących tym tematem zajmują się Strażnicy Podziemnej Tawerny, do których grona - jeżeli mnie pamięć nie myli - się nie zaliczasz. Szanuję głos doradczy pozostałych mieszkańców Groty, ale tylko wówczas, gdy cechuje się odpowiednią argumentacją i formą, czego o Twojej wypowiedzi powiedzieć nie można.

Ponadto proszę Cię od zaprzestanie oskarżania mnie o cierpienie na manię (zaburzenie psychiczne z grupy zaburzeń afektywnych). Jest to pomówienie w świetle polskiego prawa i nie będzie tolerowane.


Pozdrawiam serdecznie.
R.

Irhak PW
24 października 2012, 02:43
Fakt, tym razem o jedną za dużo zmianę zrobiłem. Tak więc oto kolejny obrazek i podtrzymuję: tytuł i imiona 3 postaci.


Serd PW
24 października 2012, 02:59
Do Rabikana: Chciałbym serdecznie przeprosić Cię za to co napisałem w poście powyżej. Chciałbym z całego serca zapewnić cię iż NIE BYŁO zamiarem moim oskarżyć Cię o cokolwiek ani pomówić, oraz o tym iż samo słowo "mania" zostało użyte TYLKO I WYŁĄCZNIE w sensie OGÓLNYM jako SUBSTYTUT(ZAMIENNIK) słowa "zwyczaj", zaś Twoja Osoba posłużyła mi jedynie za przykład owego zwyczaju - czyli dodatkowych pytań i TYLKO I WYŁĄCZNIE TEGO. Raz jeszcze zapewmniam iż NIGDY NIE CHCIAŁEM O NIC CIĘ OSKARŻYĆ ANI POMÓWIĆ.Chciałbym dodać również iż ów post w którym padło z mojej strony zdanie ze słowem "Mania" i Twoim nickiem zostało już w owym poście zmienione.

Jeszcze raz serdecznie Cię przepraszam.

SERD

RabicanRabicanSpoko, spoko. Chill out :P

Irhak PW
24 października 2012, 09:59
Serd - taka jedna uwaga-wyjaśnienie. Dodatkowe pytania "powstały", aby ograniczyć szanse na wyszukanie obrazem w googlach. Tylko tyle :P

AmiDaDeer PW
24 października 2012, 17:49
Trith:
Już chyba po raz trzeci lub drugi widzę w tym temacie screen zmodyfikowany w sposób zaburzający w znaczący sposób grafikę względem pierwowzoru, przez co stwarza to znaczącą trudność w odgadnięciu, czy ten obrazek w ogóle przedstawia grę
Krótka odpowiedź: wyszukiwanie obrazów Google. Co prawda Irhak posunął się nieco za daleko, niemniej jednak inne dotychczasowe modyfikacje wydają mi się być uzasadnione i niewpływające znacząco na zdolność rozpoznania gry.

Fandor PW
24 października 2012, 18:53
Ja bym wprowadził poprostu żeby oprócz tytułu osobnik zgadujący musiał własnymi słowami powiedzieć cos o grze bądź było zawsze jedno i to samo pytanie (tylko nie takie głupie jak o silnik, bo to i tak wszyscy będą w googlu szukać).

Serd PW
24 października 2012, 23:09
Jako że od zadania zagadki przez Irhaka minęło już 24 godziny i nikt nie zgadł, to powołując się na regulamin zabawy zadaję swoją zagadkę. Oto ona:


oraz małe zadanie dodatkowe: jaka seria gier,będących połączeniem Shootera FPP i gry logicznej była formalną kontynuacją naszej tajemniczej gry?

Irhak PW
24 października 2012, 23:22
Gosh! Aż mnie korci odpowiadać, bo grałem w nią (albo chodzi o tą serię lub jeszcze i o to, i o to... kojarzę te fiolki i ten interface :P)

A co do mojej zagadki... to była gra Wizards&Warriors z 2000 roku (jest jeszcze seria gier o tym tytule :P). Opowiada o powrocie Lorda Ceta, któremu chciała się przypodobać mumia F'lokis Ra. Przeciwko niemu jako wsparcie, ale tylko pod kątem informacji (sama nie walczy; chyba, ze sprzymierzymy się z Cetem :P), 'bogini'-anioł Kerah.

Rabican PW
24 października 2012, 23:52
Kadr pochodzi z gry Heretic. Jej kontynuacją była seria Hexen, ale nie wiem, czy zaliczyłbym ją do gier logicznych.
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 33 - 34 - 35
temat: Skąd ten kadr?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel