Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: W Grocie najbardziej przeszkadza mi...
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Nicolai PW
13 sierpnia 2016, 00:23
Acid Dragon:
(...) lub braci Grimm o propagowanie morderstwa starych kobiet mieszkających w chatkach z piernika.
Ogólnie skoro już gadamy o braciach Grimm to można im jeszcze zarzucić propagowania kazirodztwa, rytualnych mordów czy kanibalizmu oraz bycie protoplastami George'a R.R. Martina :D

Kammer PW
13 sierpnia 2016, 00:32
W Kopciuszku macocha przycinała swoim córkom stopy, by weszły w pantofelek. A na koniec wróbelki wydziobały tym córkom oczy.

Sir Galuf PW
13 sierpnia 2016, 10:50
Skoro to taka tradycja, to się już chyba nie zmieni. A z resztą, nie licząc tego Grota to NAJLEPSZA strona o M&M. Tylko szkoda mi moich rodaków krasnalów :-)

Aayren PW
13 sierpnia 2016, 12:10
Głowa do góry Sir Galufie, zwolennicy krasnoludów są... w podziemiach :D

Kastore PW
13 sierpnia 2016, 12:11
W lochach? :)

alex2016 PW
13 sierpnia 2016, 13:14
Mi w grocie najbardziej przeszkadza brak komnaty o H3.

Kastore PW
13 sierpnia 2016, 13:23
Przecież masz perfekcyjną w Jaskini Behemota. o_0

Tarnoob PW
13 sierpnia 2016, 20:37
Ta w JB nie jest perfekcyjna z paru powodów. Np. nie cała wiedza ekstremalna jest tam wtłoczona.

Nie spodziewamy się nowych gier MM w ciągu najbliższych 5 lat. Przez ten czas spokojnie zdąży się zrobić dział o H3, najlepiej HD, które nie było jeszcze w Polsce opracowane.

Kurek PW
14 sierpnia 2016, 14:28
W sumie to brakuje komnaty MMHO, H3 i H4, MM3, MM4, MM5, MM6, MM7, MM8.
Komnaty H6, H7, Historia Światów i MMX są niekompletne.

Trzymam kciuki, że bedą. Aktualnie Acidcave jest zdecydowanie na czele wśród stron o tematyce M&M, a zawierając wszytko to, co napisałem, byłoby idealnie na 100%

Tarnoob PW
14 sierpnia 2016, 21:11
Już któryś raz piszę, że kodowanie w Grocie szwankuje.

Największy problem jest na czacie, gdzie nie wyświetla nawet niektórych znaków z rozszerzonego ASCII jak myśl­nik czy twarda spacja. Zmiana kodowania czatu nie powinna mieć złych skutków ubocznych. Ewentualne wy­krza­cze­nie historii, do której mało kto ma dostęp, nie będzie jakoś szczególnie bolesne.

Acid Dragon PW
14 sierpnia 2016, 21:15
Nie "szwankuje", tylko jest inne niż standard UTF. I nie, nie zostanie zmienione, ponieważ ilość pracy i edytowania tego pogmatwanego kodu nie są warte tego, żeby Tarnoob (i tylko Tarnoob :P) mógł wpisywać kilka dodatkowych znaków, które nie są potrzebne dla normalnych, poprawnych językowo rozmów.

Nicolai PW
14 sierpnia 2016, 21:29
Ja już tłumaczyłem, że nic nie szwankuje tylko kodowanie zostało przemyślane dla normalnych ludzi, ale jak widzę Tarnoob nie dał za wygraną i chciał spróbować tutaj :P

Kammer PW
14 sierpnia 2016, 21:38
Ale warto dopisać to do listy to do for Nowy Czat™.

Hayven PW
14 sierpnia 2016, 21:49
Hej, ale cyrylica by się czasem przydała! :D

Kastore PW
14 sierpnia 2016, 21:51
Zamawiam kanji!

Tarnoob PW
14 sierpnia 2016, 21:54
Z jakich powodów wprowadzono co innego niż UTF? Oszczędność miejsca?

Qui PW
14 sierpnia 2016, 22:27
Tarnoob: Starożytna przepowiednia zapowiedziała twoje przyjście... więc się zabezpieczyliśmy.

Kammer: yeah, bo po prostu wszyscy marzą o noobokropkach, cyrylicy i kanji... a znając was zaczniecie się potem domagać supportu dla hieroglifów, pisma węzełkowego, a także wymyślonych języków z Gwiezdnych Wojen, Star Treka, oraz komiksów o Śwince Peppie.

Etharil PW
14 sierpnia 2016, 22:32
Co mnie na chwilę obecną wkurza w Grocie? Fakt, że w skórce Time Distortion jest tragiczny błąd.
Risen albo Raised, nie Rised na miłość Mystry!

Acid Dragon PW
14 sierpnia 2016, 22:53
@Tarnoob
Bo 13 lat temu co innego było powszechnym standardem. A jak już zaczęliśmy Grotę tworzyć w iso-8859-2, to tworzyliśmy dalej, bo do tego jest przystosowana chociażby nasza baza danych - baza, która jest wspólna dla wszystkich części Groty.

Dziś UTF-8 jest standardem do tego stopnia, że stosowanie czegokolwiek innego nie ma w zasadzie sensu i może powodować jedynie problemy (i owszem, powoduje - chociażby na chacie, gdzie w pewnym momencie autentycznie trzeba tłumaczyć utf-8 na iso).

Zmiana kodowania w całej Grocie jest możliwa i na dłuższą metę pewnie miałoby to minimalne korzyści, aczkolwiek ilość pracy jest zbyt duża, a efekt dla przeciętnego użytkownika - niezauważalny w ogóle.

In short - nie będziemy naprawiać czegoś co działa :P.

Tarnoob PW
14 sierpnia 2016, 23:06
Spoko. Czyli to oznacza, że nawet przy przebudowie forum zostanie kodowanie, bo zostaje też baza, ech.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: W Grocie najbardziej przeszkadza mi...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel