Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [Przyklejony] Pomoc potrzebującym
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Eniphoenix PW
1 kwietnia 2009, 15:36
http://www.habitat.pl/domek.aspx?noban=1
http://www.okruszek.org.pl
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

To linki do czterech stron. Jedno kliknięcie dziennie sprawia, że pomagamy dobrej sprawie.Sponsorzy za jedno kliknięcie dziennie wpłacają 5 groszy (w przypadku pierwszej strony złotówkę, w przypadku ostatniej - grosz). Klikamy wiele razy dziennie. Kliknijmy dodatkowe cztery razy, by pomóc potrzebującym.
Niech każdy w swoim poście pisze kwotę dotychczas uzbieraną przez nas(licząc od dziś).
Na początek: 1, 15 zł

http://www.freepoverty.com

A na tej stronie za poprawne wskazanie miejsca na mapie fundujemy kubek (lub kilka) wody.

RabicanRabicanOd siebie dorzucę jeszcze:
http://www.care2.com/click2donate/
http://www.thehungersite.com/

RabicanRabicanTrochę to nieuczciwe wobec sponsorów, ale może komuś się przyda:
http://antros.ovh.org/pomagaj/big.html

RabicanRabicanhttp://www.pustamiska.pl/
http://www.pustypokoj.pl/

Spis ponoć sprawdzonych stron:
http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/283-z-milosci-do-swiata-pomagam-klikajac

Rabican PW
1 kwietnia 2009, 15:46
Ech, spotkałem się już z czymś podobnym i sam nie wiem, co o tym myśleć. Niby się ludzie solidaryzują i motywują wzajemnie, cel warty zachodu - bo szczytny... Z drugiej strony na tym forum raczej nie ma miejsca na, za przeproszeniem, wylizywanie sobie pewnych części ciała na zasadzie "ach, jacy to my zajebiści jesteśmy, gdyż klikamy i pomagamy, ach, och". Bardziej ten temat widzi mi się przyklejony i zamknięty. Póki co - takim go czynię, po konsultacji z pozostałymi członkami grupy trzymającej władzę ewentualnie zmienię co trzeba.

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Acid Dragon PW
1 kwietnia 2009, 16:06
Podejmuję ryzyko odblokowania tego tematu - zobaczymy jak się dyskusja potoczy.

Ustanawiam jednak stanowczy ZAKAZ licytowania kto ile wyklikał. Proszę potraktować ten temat jako wyjątek od reguły odnośnie tematyki Groty. Wyjątek, a nie argument za tworzeniem innych pobocznych tematów.

Eniphoenix PW
1 kwietnia 2009, 16:08
Co rozumiesz przez licytowanie Smoku?To jest tylko liczenie ile wszyscy razem wyklikaliśmy.Nie zamierzam się licytować kto więcej klika.

RabicanRabican

Sianiut0Blue PW
17 czerwca 2010, 10:36
Ja miałem kiedyś pajacyka na stronie startowej. Teraz ustawie sobie znowu i będę klikał co dzień :) Wiem, że to jedno z najpewniejszych i najbardziej przydatnych instytucji charytatywnych i jemu można zaufać. Budowanie domów... To już jest trochę naciągane, osobiście uważam, że to jest potrzeba drugorzędna (W myśl polskiej zasady: 'sąsiad dostał, a ja nie'). Tak na serio: Kilkanaście rodzin dostało fajne mieszkania, za te pieniądze można było nakarmić ze 2mln dzieci. Wiem pewnie, źle że to pisze, po prostu jestem nieufny i skąd mam wiedzieć, że te 20rodzin to nie są kuzyni i znajomi założyciela tej firmy :)

dambibi PW
17 czerwca 2010, 15:38
Więc dla pewności kliknij w oba linki =p .

Eniphoenix PW
17 czerwca 2010, 15:39
A jeszcze lepiej we wszystkie sześć :P .

Rabican PW
26 czerwca 2010, 16:58
Mam problem moralny. Z jednej strony pomaganie biednym ludziom wydaje się szczytnym celem, z drugiej – czy dając im rybę zamiast wędki, nie krzywdzimy społeczeństwa? Nie jest to co prawda tak obrzydliwe jak socjalizm (wszakże robimy to z własnej woli), ale wypadałoby się nad tym zastanowić... Nevertheless, w pierwszym poście dodałem jeden link.

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Lyokoheros PW
16 października 2010, 16:17
W pewnym sensie racje masz bo "najlepsze intencje mogą spowodować najgorsze skutki"(jak głosi drugie prawo magii), jednak to nie znaczy że nie trzeba pomagać ludziom w potrzebie, bo ci którzy są naprawdę potrzebujący potrzebują wsparcia by się podnieść i stanąć o własnych siłach.

vinius PW
16 października 2010, 17:16
Rabicanowi (i, co dziwne, słusznie) chodziło o fakt, że niektórzy zbytnio się do tej pomocy "przyzwyczajają".

Haregar PW
15 lutego 2011, 12:56
Ja polecam dodać tę stronkę: http://www.freepoverty.com/. Wykorzystuje ona wiedzę geograficzną gracza zamieniając ją w pomoc dla regionów ogarniętych brakami w wodzie pitnej. Za poprawne wskazanie na miejsce w danym państwie można przy niewielkim wysiłku zafundować od 1 do nawet 10 kubków wody pitnej (przy idealnym wskazaniu) dla najbardziej potrzebujących ludzi nie mających wody pitnej.

Eniphoenix PW
15 lutego 2011, 15:34
Dość dziwnie wygląda niesienie pomocy przez jakąś grę... ale w porządku, dodałem ją do pierwszego posta.

Alistair PW
15 lutego 2011, 19:23
Jak dla mnie to zabawa czyimś kosztem. Jak to ma niby komukolwiek pomóc, to ja nie wiem.

dambibi PW
15 lutego 2011, 19:49
Malkontenci: "knowing helps".

Haregar PW
15 lutego 2011, 20:53
Podaję dodatkowo jeszcze ZBIÓR SPRAWDZONYCH AKCJI w stylu tych co mamy w pierwszym poście dla sceptyków, którzy widzę zwątpili w mój poprzedni link.

Jeśli chodzi o pomoc dla zwierzątek, to ta strona http://www.pustamiska.pl również jest odpowiednia i sprawdzona.

Dziękuję za podanie obydwu koleżance Magdzie, która zagościła jakiś czas temu w Grocie.

RabicanRabicanDokleiłem linki do pierwszego posta, dzięki.

Agon PW
2 listopada 2012, 16:10
Klikanie w linki do tych stron "charytatywnych" skutkuje roznoszeniem wirusów, ale klikajcie jeśli jesteście naiwni. Zawsze dobrze jest napsuć krwi socjalistom.

W przyrodzie, to co słabe umiera i robi miejsce temu co silne. Byłem, jestem i będę utylitarystą.
Jeśli jednak ktoś się uparł na ten socjalizm, to musi być niezłym naiwniakiem, by wierzyć, że klikanie komukolwiek pomaga, poza hackerami zbierającymi dane. Radzę wam usunąć cały ten temat.

Rabican PW
2 listopada 2012, 16:15
Dowody? Czy tak jak na niedawnej rozprawie mówisz cokolwiek, byle tylko skupić na sobie uwagę?

Lord Pawello PW
2 listopada 2012, 16:29
Uważajcie, jak będziecie w pajacyka klikać to się HIVem zarazicie! Umrzecie!

Agon PW
2 listopada 2012, 17:03
Pod te strony podpinają się hackerzy, szczególnie pod Pajacyka. Klikanie w te linki powoduje infekowanie komputera programami szpiegującymi, które prawdopodobnie mają pomagać w dostosowywaniu reklam do zainteresowań poszczególnych użytkowników internetu.

Możecie mi wierzyć, lub nie. Dowodów nie dam, bo nie będę specjalnie infekował sobie komputera, żeby wam pokazać screeny z tego co wykryły antywirusy. Możecie uznać to za trolling, nie zależy mi aż tak bardzo na czystości waszych komputerów.

BTW post Lorda Pawello bym na waszym miejscu wywalił, bo nic nie wnosi do dyskusji. Mnie nazywacie trollem i zamykacie moje tematy, a nie widzicie co robią inni użytkownicy. W Jaskini dostałem bana z powodu błędu systemu i wynikającego z tego fałszywego nabijania postów. W sprawie z Gasparem naciągnąłem prawdę, żeby go obnażyć. Gdyby nie to, możliwe, że nadal byście się z nim męczyli. Laysa chroniłem, bo uznałem to za słuszne.
Gdybym chciał skupiać na sobie uwagę, to pisałbym tu znacznie częściej. Po prostu uważam Grotę za wartościową stronę o sadze M&M oraz HoM&M. Jaskinia umiera śmiercią naturalną, a Tawerna jest zalana spamem. Grota coś sobą reprezentuje dlatego ją na swój sposób chronię.

Rabican PW
2 listopada 2012, 17:51
Siejesz wątpliwości, nie mając dowodów na poparcie swych tez. W Internecie również ich nie znalazłem. Może to być traktowane jako celowe wprowadzanie w błąd, co jest niezgodne z grotowym prawem:

Konstytucja, punkt II.4.b.:
Zabronione są szeroko pojęte nieuczciwe zachowania względem Groty i jej Mieszkańców, a mające na nią wpływ.
Czuj się ostrzeżony.

Poza tym pozwolisz, że to ja (oraz inne osoby posiadające odpowiednie uprawnienia) będę decydował, które posty powinny być usunięte. Post Pawelli według mnie jest zgodny z Konstytucją i może zostać.
strona: 1 - 2
temat: [Przyklejony] Pomoc potrzebującym

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel