Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: [OGÓLNY] Ostatni bal
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 13 - 14 - 15

Nivelus PW
20 września 2009, 08:37
Moge zostac...Jednak jezeli sytuacja sie nareszcie poprawi...

AmiDaDeer PW
20 września 2009, 15:14
Hurra. Już za 10 dni coś się ruszy. Jestem taki szczęśliwy.

Nivelus:
Moge zostac...Jednak jezeli sytuacja sie nareszcie poprawi...
A przedtem tylko żartowałeś, co nie?

Alamar PW
20 września 2009, 17:34
Cytat:
Oraz wymyślić, jak zabijemy Nivelusa :P
Cytat:
...MG ześle... Pradawne Kowadła Mocy...

Alamar PW
1 października 2009, 18:32
f!eld:
1 X startujemy z lekkimi zmianami-niespodziankami.

Wskazuje na dzisiejszą datę...

Field PW
1 października 2009, 18:33
Tak. Dzisiejszą część sesji poprowadzi nowy MG. Kto? Dowiecie się niebawem... :> (mam nadzieję, że zrobi to do północy...:P)

PLUS: Od dziś będzie wprowadzana w poście informacja, do kiedy nadsyłamy odpowiedzi :P

AmiDaDeer PW
1 października 2009, 18:51
Cytat:
Dzisiejszą część sesji poprowadzi nowy MG. Kto?
Lucyfer Kreegan? :P

Lucyfer Kreegan PW
1 października 2009, 19:66
Nie. Wasze żałosne zabawy mnie nie interesują.

dambibi PW
1 października 2009, 20:36
Lucjan nie piekl się tak .

AmiDaDeer PW
1 października 2009, 20:54
Cytat:
Dowiecie się niebawem... :>
Cytat:
Strażnicy: f!eld, Rabican
...
Tak, jestem zły. :>

Alamar PW
1 października 2009, 20:55
Nihil Novi

Rabican PW
2 października 2009, 00:25
Field:
mam nadzieję, że zrobi to do północy...:P
Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia ;) Field trochę się pospieszył. Dziś miałem mnóstwo roboty ze studiami, poza tym ubiegłej nocy prawie nie spałem, więc nie bardzo byłem w stanie napisać sesję. Zajmę się tym jutro, najpóźniej (gdyby mi coś pilnego wyskoczyło) w weekend. Ale napiszę, o to nie musicie się martwić :*

Pozdrawiam serdecznie.
R.

AmiDaDeer PW
2 października 2009, 14:23
Pytanie: Czemu mnie to nie dziwi?

Alamar PW
4 października 2009, 22:42
2.X.2009:
Zajmę się tym jutro, najpóźniej w weekend.
No i?

Xelacient PW
5 października 2009, 00:08
To może ja też dam głos, choćby po to, żeby przekazać, że ja również jestem zainteresowany reaktywacją sesji, ale nie narzekam, bo w końcu sam obiecałem, że poprawię KP. ;P

Rabican PW
5 października 2009, 03:27
Alamar:
No i?
No i cały weekend spędziłem przy durnym systemie elektronicznej rejestracji na zajęcia, który nie działa tak jak powinien. Sorry, że nie dotrzymałem słowa, ale naprawdę mam teraz mnóstwo roboty, dużo więcej niż się spodziewałem i nie wiem, kiedy się z nią uporam. Wpasowanie się w scenariusz sesji to dla mnie kwestia kilku godzin (konieczne są częste konsultacje z Fieldem), zwyczajnie nie mam kiedy do tego usiąść (pierwsze materiały do sesji dostałem dopiero pierwszego października). Próbuję robić to na raty, ale idzie mi stosunkowo wolno. Poza tym jestem strzępkiem nerwów i się z samym sobą siłuję, by nie cisnąć wszystkiego w diabły i nie wejść w hikikomori mode. Więc proszę Was, chociaż Wy bądźcie wyrozumiali i nie dokładajcie mi kolejnych zmartwień. Napiszę to, nie dziś - to jutro. Cierpliwości.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

Field PW
5 października 2009, 10:57
Jeszcze dwa słowa, bo mam miejscami wrażenie, że co poniektórzy nie wiedzą, jak się prowadzi sesję i jak bardzo jest to czasochłonne i trudne zajęcie - w szczególności przez internet. Zatem, niektóre informacje się powtórzą:

1. Można napisać scenariusz sesji i prowadzić graczy jak po sznurku. Wtedy, oczywiście, update'y odbywałyby się regularnie, ale czulibyście się chyba jak gracz w Final Fantasy - to, cholera, rpg czy interaktywny film? Wolicie mieć swobodę wyboru (jak - przykładowo - kiedy Jack uciekł od Gargulca, a banda w piwnicy namieszała przy grimuarach?), czy też żeby drzwi się cudownie zamykały, a npc udawali, że nie słyszą niewłaściwej odpowiedzi? Podejrzewam, że jednak to pierwsze.
2. W związku z tym scenariusz cały czas się modyfikuje i dostosowuje do potrzeb. Aktualnie zostało ok. 70-80% pierwotnego.
3. Uciągnięcie sesji na tak dużą liczbę osób i dwie drużyny jest NAPRAWDĘ wyczerpujące. To nie jest normalna sesja z 4-5 graczy, gdzie atutem jest też fakt, iż wszystko mamy w wersji "live". Wersja na żywo ma o tyle przewagę, że ja nie muszę czekać, aż ktoś sobie przypomni, że można napisać posta, a też nie muszę wtedy pisać ton tekstu na forum. Sprawa niby prozaiczna, ale wierzcie mi - ważna.
4. Nie mam obecnie Corela ani Photoshopa, a po zmianie laptopa pierdolnęły mi wszystkie grafiki. Tak, wiem, moja wina, ale brak mapy też utrudnia trochę sytuację.
5. Zarówno ja, jak i Rabi, studiujemy. Oprócz tego ja jeszcze pracuję i, wierzcie mi, bywają dni, kiedy wracam o 21:00 z roboty i do północy siedzę jeszcze w dokumentach. Oprócz tego uczę jeszcze łaciny i angielskiego. To naprawdę trochę spowalnia całą sprawę.
6. Jest jeszcze 150 innych rzeczy, o których nawet nie mam ochoty wspominać.

f!eldf!eldZatem: nie jest tak, że mi i Rabiemu się nie chce. My po prostu prowadzimy życie jeszcze poza Grotą i naprawdę Grota to hobby, wielka przyjemność i radość z obcowania takimi jak Wy. Ale nie zmienia to faktu, że jesteśmy homo sapiens, nie homo interretis. Robimy, co możemy, ale siebie nie przeskoczymy.


RabicanRabicanPozwolę sobie wtrącić, że dzisiaj zajęcia zacząłem o ósmej rano, a skończyłem o osiemnastej trzydzieści. Zaręczam, że bardzo chętnie siedziałbym przez ten czas przy sesji zamiast przy gramatyce opisowej czy literaturze staropolskiej, ale niestety - RPG-ów nie ma w programie moich studiów :( Innymi słowy: bynajmniej nie tylko gracze są zirytowani faktem, że sesji jeszcze nie ma; co najmniej jeden mistrz gry oddałby każde pieniądze, by to ona była jego najważniejszym obowiązkiem.

AmiDaDeer PW
5 października 2009, 18:22
No to na przyszłość proponowałbym nie zapowiadać na konkretne daty.

Alamar PW
5 października 2009, 19:49
...albo też wspomnieć, że wypadły "okoliczności losowe" i z "soon" zrobiło się "soonTM".

RabicanRabicanDo ostatniej chwili miałem nadzieję, że uda mi się napisać. Jeszcze raz przepraszam za niezmieszczenie się w podanym terminie.

Field PW
5 października 2009, 20:05
Konkretna data była podana z tego powodu, iż właściwie byliśmy przygotowani na ruszenie. Jednak po przeprowadzce Rabiego wypadło parę nieprzewidzianych sytuacji, ale nie zamierzam tutaj się wypowiadać w jego imieniu.

Dość powiedzieć, że to on zacznie. Wkrótce.

WkrótceTM.

Field PW
11 października 2009, 16:53
Wracamy do normalności.

Przewidywany nowy wpis: środa/czwartek.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 13 - 14 - 15
temat: [OGÓLNY] Ostatni bal

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel