Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 90 - 91 - 92 ... 128 - 129 - 130

Nephretes PW
6 lipca 2016, 21:59
Fajnie, że edytor nadal się rozwija, ale po początkowym hype na niego myślę, że lepiej byłoby mieć kompletną grę w pierwszej kolejności (na Ai patrzę).

W każdym razie powodzenia z kolejną wersją.

Drwal PW
6 lipca 2016, 22:39
A mi najbardziej zależałoby na lepszej kulturze pracy VCMI. Nie wiem z czego to wynika, ale moja tura zawsze trwa dłużej niż w przypadku oryginału. Kiedyś nawet liczyłem i robiąc w miarę to samo, potrzebowałem tych 5-6 sekund więcej. Ponadto oczekuję rozwiązań podobnych do tych w HotA i HD modzie: powtórzenie bitwy, więcej opcji szybkości animacji (zwłaszcza na polu bitwy), przycisku kupowania wszystkich jednostek, wymiany między bohaterami w mieście, okna sakwy bohatera, bardziej rozbudowanego okna wyboru miasta przy miejskim portalu i wielu innych detali, które naprawdę mocno uprzyjemniają rozgrywkę. A i przy okazji: najbardziej wkurzają mnie bitwy - nie dość, że wszystko jakoś wolno chodzi, to jeszcze przy każdym ataku znika pole liczby jednostek. -.-

Tarnoob PW
6 lipca 2016, 23:38
Też mi się wydaje, że „upłynnienie gry” jest dużo ważniejsze niż pełna rekonstrukcja, np. wszystkich zaklęć, o­bie­k­tów, RMG, itd. VCMI ma już pasek kolejności i duże okienka stworów, których nie mają HD Mod ani HotA. Czas zrekonstruować ich atuty i je prześcignąć.

Warmonger PW
7 lipca 2016, 06:47
Cytat:
Ogólnie cieszy, że edytor się rozwija, aczkolwiek wciąż nie chce mi się wierzyć, że kiedyś będzie działał bezawaryjnie z dosłownie każdym modem.
To akurat prostsze, niż w przypadku samej gry. Edytor interesuje tylko nazwa obiektu i grafika, a szczegóły mechaniki już nie.

avatar PW
7 lipca 2016, 07:02
Choć wersja edytora 0.1.3 potrafiła mi "wykryć" niekompatybilne ze sobą jsony (słusznie zresztą - dwa mody zmieniające Rampart) a później launcher skasować jeden z tych niekompatybilnych modów tak dobrze, że narzędziami do przywracania skasowanych danych nie dało się nic z tym zrobić :)

Warmonger PW
8 lipca 2016, 18:09
Jeśli ktoś chciałby pomóc z edytorem, zapraszam do tego tematu. Potrzebna jest ta paczka z VCMI. Przy okazji wrzuciłem do środka nowe szablony.

Kuririn PW
8 lipca 2016, 19:38
Taka sytuacja, gdy odpala edytor.

Warmonger PW
9 lipca 2016, 07:46
Trzeba jeszcze odpowiednio zmienić zawartość pliku gamepath.txt.

MinosKing PW
9 lipca 2016, 09:24
Cytat:
Trzeba jeszcze odpowiednio zmienić zawartość pliku gamepath.txt.

No dobrze, ale nie każdy wie co w nim musi być zawarte, np. ja nie mam pojęcia, bo pierwszy raz edytor VCMI zaczął mi działać od wersji 0.1.5. Zaś nowa wersja VCMI 0.98h bardzo przyjemna, w porównaniu do 0.98g chodzi o wiele sprawniej. ;)

Warmonger PW
9 lipca 2016, 10:26
Cytat:
Zaś nowa wersja VCMI 0.98h bardzo przyjemna, w porównaniu do 0.98g chodzi o wiele sprawniej.
To znaczy co chodzi sprawniej? To akurat dla mnie zaskoczenie. :P

MinosKing PW
9 lipca 2016, 11:49
No silnik VCMI chodzi sprawniej niż jego poprzednia wersja, a przynajmniej u mnie. W tym sensie, że wszystko wczytuje mi się nieco szybciej, niż to było w VCMI 0.98g.

Zaś co do Edytora to ech z wersją 0.1.5 crashuje mi VCMI podczas tworzenia scenariusza w grze, zaś gdy podmieniłem go na poprzednią wersję edytora na 0.1.3.46, to zaczęło mi tworzyć mapy normalnie i mogłem spokojnie zacząć grę.

Drobne Edit: Warmongerze, zapomniałem zapytać, gdzie trzeba umieścić folder o nazwie vcmi_editor-0.1.5-alpha? I czy jest on do czegoś potrzebny?

A i drobna sprawa nr. dwa. W edytorze VCMI nie wyświetla mi nowych obiektów, budynków do najmu jednostek, artefaktów, bohaterów oraz miast. Czy coś przegapiłem lub czegoś nie zrobiłem, że ich tam nie ma?

Warmonger PW
9 lipca 2016, 18:07
Cytat:
A i drobna sprawa nr. dwa w edytorze VCMI nie wyświetla mi nowych obiektów, budynków do najmu jednostek, artefaktów, bohaterów oraz miast, czy coś przegapiłem lub czegoś nie zrobiłem że ich tam niema?
Edytor automatycznie wczytuje wszystkie mody z domyślnej lokalizacji. Spróbuj zmienić ścieżkę w pliku gamepath.txt.

MinosKing PW
9 lipca 2016, 18:37
Zmienić ścieżkę? Ale ja nawet nie wiem do czego jest ten gamepath.txt? No ale okej sprawdzę to, tylko co mam w nim dopisać jaką tą ścieżkę? Bo nie za bardzo rozumiem co dokładnie mam dopisać?

Wybacz za moje ciągłe pytania, ale nie jestem za bardzo w tym rozeznany, a edytor działa mi dopiero od najnowszej wersji VCMI.

Drwal PW
9 lipca 2016, 18:44
Co prawda tego nie testowałem, ale nazwa sama mówi, że w tym pliku masz informację o tym gdzie jest zainstalowany edytor map/vcmi. Otwórz plik gamepath.txt dowolnym edytorem tekstowym (np. Notatnikiem) i wklej dokładną lokalizację VCMI/edytora. Przykład:

D:\Program Files (x86)\HEROES3


MinosKing PW
9 lipca 2016, 18:49
Aha a ja myślałem o czymś innym. :d Wybacz, ja zaś wpisałem co innego, a dokładnie gdzie znajduje się VCMI <folder z modami> i odpaliłem edytor - włącza się.

Hm chyba działa. ;]

Edit: Jednak cokolwiek bym nie zrobił niczego w nim nie ma i pomimo że edytor się odpala, to jak tylko próbuję coś w nim wcisnąć bądź zrobić, to zawiesza się i muszę go wyłączyć awaryjnie...

Drugie Edit: Zrobiłem z 10 prób przypisania ścieżki w tym gamepath.txt i żadna z nich nie dała rezultatu :[ a tutaj jedna z prób:

path\to\C:\Documents and Settings\Użytkownik\Moje dokumenty\MyGames\vcmi <gdzie znajduje się folder z vcmi czy tutaj mam podać gdzie znajduje się edytor?>
path\to\C:\Documents and Settings\Użytkownik\Moje dokumenty\My Games\vcmi\gamepath.txt <gdzie znajduje się plik gamepath.txt>

Czy podpowie ktoś co robię źle lub co przeoczyłem? Gdzie popełniam ewentualnie błąd w podaniu ścieżki?

Warmonger PW
10 lipca 2016, 07:15
Bez path\to? Ścieżki zwykle zaczynają się od nazwy dysku :P

MinosKing PW
10 lipca 2016, 09:32
Warmonger ale tak też próbowałem i to nic nie dawało, ;[ napisałem że to jedna z 10 prób i każda okryła się fiaskiem. Nie wiem co jeszcze mogę robić źle lub co mogłem przeoczyć?

Może zadam pytanie inaczej, czy to co wpisuję jest dobrą ścieżką? Czy coś za dużo dopisałem lub nie powinienem dopisywać?

C:\Documents and Settings\Użytkownik\Moje dokumenty\My Games\vcmi\config\modSettings.json
C:\Documents and Settings\Użytkownik\Moje dokumenty\My Games\vcmi\gamepath.txt

Pierwsza ścieżka prowadzi do pliku modSettings.json <nie wiem czy o to chodzi czy nie?>

Druga zaś pokazuje gdzie znajduje się dokument gamepath.txt <również nie wiem czy o to chodzi czy nie?>

Proszę o sprostowanie, bo jak na razie to jak szukanie igły w stogu siana ;/ cokolwiek bym nie wpisał w edytorze wygląda to bez zmian.. . Spróbuję jeszcze jedną próbę podjąć, ale pewnie niczego to nie zmieni.





Warmonger PW
10 lipca 2016, 10:02
Pierwsza pokazuje folder z gra vcmi, druga - folder z modami. U mnie to wygląda tak:

D:\VCMI\vcmi
C:\Users\Warmonger\Documents\My Games\vcmi

MinosKing PW
10 lipca 2016, 10:07
Warmongerze nie można było tak od razu? Dziękuję za pomoc, ech to by wiele wyjaśniało;)

avatar PW
18 lipca 2016, 18:22
Czy da się na obecną chwilę w VCMI dodać obiekt do edytora map, ale równocześnie (przy włączonym modzie w managerze), generator map losowych nie brał go pod uwagę? Dłubie sobie powoli nad dodawaniem obiektów freda79 do edytora VCMI. Sukcesy są, ale też te obiekty generują się na mapach losowych, co powoduje ogromny chaos i niską grywalność map. Dodam, że wyrzucenie z jsonów kodu na 'rmg' nie działa - obiekty i tak się generują :(
strona: 1 - 2 - 3 ... 90 - 91 - 92 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel