Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 85 - 86 - 87 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
31 marca 2016, 08:24
Cytat:
a także generator nigdy na mapie nie umieści zewnętrznego siedliska czwartego poziomu - Nest - mimo że plik json za to odpowiedzialny też wydaje się być poprawny.
O ile pamiętam, to działało. Jeśli nie - trzeba zgłosić błąd.

Cytat:
Nie wiem czy to interesujące ale przygotowałem listę modów (część musiałem trochę przerobić do postaci content.zip) które nie powodują crashu edytora map.
- AI Trace
-Axolotl Creature PAck
- Dark Dwarf At Castle (połączone w jeden mod z submodami mody Dark Elemental, Men at arms, Mountain Dwarf)
- H4 art - commander
- Hota
- Hota Balans
- New Abbys
- New menu
- New Old Spells
- Another Rampart
- Tarnum part 1 i 2
- True Type Fonts
- Unlucky
- WoG

Jak ktoś chce to cała paczka jest tu:
http://www120.zippyshare.com/v/RYpixU5s/file.html
Pewnie, że interesujące, rzucę okiem w wekend.

Wersja edytora 0.98g byłą zbyt wrażliwa na składnię, nie sugerowałbym się jej stanem na chwilę obecną. Niektóre błędy zostały szybko poprawione: http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?p=15204#15204

Mad Hatter PW
31 marca 2016, 11:22
@Avatar
Dzięki za rady i mądrości;

@Warmonger
Jest edytor map dla Linuksa?
Próbowałem windowsowe wersje ale mi nie działają zarówno ten razem z VCMI jak i osobny co podałeś w linku.

Andruids PW
31 marca 2016, 11:36
Mad Hatter:
Widzę Avatarze że w liście modów jest mój projekt, samodzielnie działa bez zarzuceń ale jest on przerabiany z innego, Forge które starano się zrobić z niego Vori a ja starałem się te "Vori" przerobić na Szklarnie i możliwe że to coś się gryzie.
O stary. Ten kod jest jeszcze chyba ze starego Preserve. Jest tam tyle niepotrzebnych rzeczy i drugie tyle brakuje (np. nieaktualne adventureObject i brakujące mapObject). Ma jednak jedną zaletę, "town" jest podzielone na kilka .jsonów, co według mnie jest bardziej przejrzyste. Nie potrzebuję za każdym razem przewijać puzzli i rozłożenia budynków w Radzie miasta, jeśli chcę zmienić, albo sprawdzić jakąś podstawową rzecz np. machinę wojenną. Wstydliwie dodam, że też chciałem go doprowadzić do jakiegoś socjalizmu. Zajęło mi to tylko 2 dni, ale zawsze jak do tego siadam to znajduję nowe rzeczy : p

A edytor jest wrażliwy, o tak. Ale pokazuje gdzie mu co nie pasuje, więc póki co jest to do ogarnięcia.

A skoro o edytorze mowa, to ja mam jeszcze inny problem. Wywaliłem wszystko z folderu mods (oprócz vcmi essentials) na mojej starej wersji VCMI, którą nadpisywałem od 97. Poszło.

Coś mnie jednak podkusiło i zainstalowałem nowe Heroes III i wgrałem "na czysto" najnowszą wersję VCMI. Jednak edytor nie chce się w ogóle włączyć. Proces całkowicie staje w miejscu, ale działa, bo nie można nic zrobić z plikiem, ale nie wywala żadnego błędu i naturalnie nie chce się włączyć. Dotyczy to zarówno pliku z paczki VCMI98g i poprawionego, do którego zalinkował Warmonger.

Oprócz oczywistej sugestii, żeby to olać i bawić się na nadpisywanej wersji, czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

avatar PW
31 marca 2016, 13:38
"O stary. Ten kod jest jeszcze chyba ze starego Preserve. Jest tam tyle niepotrzebnych rzeczy i drugie tyle brakuje (np. nieaktualne adventureObject i brakujące mapObject)."
A ja te wszystkie adventure/mapObject miałem na ukończeniu, ale se skasowałem z dysku :( Kiedyś się wezmę za ponowny 'revival' tego miasta.

Mad Hatter PW
31 marca 2016, 14:02
Andruids:
O stary. Ten kod jest jeszcze chyba ze starego Preserve. Jest tam tyle niepotrzebnych rzeczy i drugie tyle brakuje (np. nieaktualne adventureObject i brakujące mapObject).

A to ciekawostka, ale dzięki HoTA zdołałem dopisać brakujące rzeczy i wprowadzić parę nowych.

avatar:
A tworzenie miasta na podstawie istniejących miast jest bardzo dobrą metodą
Próbowałem na początku zrobić od zera posługując się tylko dokumentacją VCMI ale poległem na "oblężeniu" i dlatego zacząłem przerabiać przy okazji taki pomysł mnie napadł aby utworzyć "Szablon Miasta" aby każdy początkujący mógł sobie ściągnąć i przerobić po swojemu.
Jak uznacie ten pomysł za dobry to w przyszłości takie coś zrobię i otworze stosowny temat.

Andruids PW
31 marca 2016, 14:49
Mad Hatter:
przy okazji taki pomysł mnie napadł aby utworzyć "Szablon Miasta" aby każdy początkujący mógł sobie ściągnąć i przerobić po swojemu.
Jak uznacie ten pomysł za dobry to w przyszłości takie coś zrobię i otworze stosowny temat.

Ja bym sobie darował. Po co robić szablon z szablonowymi grafikami i wypełniaczami, skoro i tak ktoś będzie musiał te wszystkie elementy podmienić na swoje, a może to bez problemu zrobić na podstawie ukończonego miasta.

avatar PW
2 kwietnia 2016, 10:12
Macron1 kiedyś stworzył program o nazwie MACRON1 BALANCER. Polegało to na tym, że program pobierał z plików json wartości ataku/obrony/obrażeń/życia/poziomu i zdolności specjalnych i wyliczał właściwe wartości AI/Fight value (żeby nowa frakcja nie była zbyt silna). Niestety, później format plików json się zmienił i program już nie działa, a Macron1 nie ma czasu na nową wersję. I pytanie - może ktoś, kto umie C++ potrafiłby program dostosować do nowych jsonów? Program (wymaga zainstalowanego Borland 5 Builder) jak i kod źródłowy programu jest do pobrania stąd:
http://forum.vcmi.eu/download.php?id=580

Warmonger PW
2 kwietnia 2016, 13:11
O rany, jaka sieczka. Szybciej byłoby to przepisać od nowa w Pythonie albo innym języku z normalną obsługą stringów.

avatar PW
2 kwietnia 2016, 14:00
Ja to mogę i w Excelu liczyć, byle ktoś mi z tych krzaczków napisał normalną, matematyczną formułę :)

Mad Hatter PW
2 kwietnia 2016, 14:33
Nic nie obiecuje ale spróbuje w Javie bo jak dla mnie to ciekawy program.

Wracając do edytora map, nie wiem jak to ugryź bo mi edytor nie działa a chciałbym aby moje mody działały tam poprawnie.
Coś mogę w tym temacie zrobić czy mam czekać?

Warmonger PW
2 kwietnia 2016, 17:44
Edytor na razie jest mało funkcjonalny i zapewne format map ulegnie zmianom, więc nie zabierałbym się za tworzenie map na poważnie.

avatar PW
3 kwietnia 2016, 09:55
Cytat:
Cytat:
a także generator nigdy na mapie nie umieści zewnętrznego siedliska czwartego poziomu - Nest - mimo że plik json za to odpowiedzialny też wydaje się być poprawny.
O ile pamiętam, to działało. Jeśli nie - trzeba zgłosić błąd.
Zgłaszałem do wersji 0.98e: http://bugs.vcmi.eu/view.php?id=2343 ale bug wydaje się wciąż być nierozwiązany. Przepraszam, że to tu robię, ale może ktoś z graczy potwierdzi moje uwagi - nie chcę dać na bugtrackera coś nie do końca przemyślanego.
Oto mała mapka. Wybierając grę dowolnym zamkiem - wszystkie połączone z nim siedliska pojawią się obok na mapie. Oprócz Cove - tu NIGDY nie pojawi się siedlisko Aisidów, tylko dowolny inny.
http://www95.zippyshare.com/v/XFj20t5m/file.html

Ponadto: nie odtwarza się dźwięk przy ruchu Nymph oraz nie działa puzzle map. Po kliknięciu przycisku Puzzle Map pokazuje się od razu cała odsłonięta mapa z zaznaczonym Graalem, a konsola sieje na czerwono, że nie może znaleźć odpowiednich plików. Oraz zamienione są grafiki hallbuildedsmall.png z hallsmall.png oraz hallbuildedlarge.png z halllarge.png

A teraz widzę, że w launcherze można update'ować vcmi essential files. Nie radzę tego robić - okno stworzeń wówczas jest kompletnym bałaganem.

Mad Hatter PW
4 kwietnia 2016, 09:16
Jestem w trakcie pracy nad tym programem do balansowania i muszę powiedzieć że autor ma spory bałagan w kodzie ale dodarłem do ciekawego fragmentu gdzie z góry koryguje statystyki jednostek np: 1 poziom nie może mieć atak lub obronę większą niż 7 i wytrzymałość nie większą niż 11.
Jeżeli ktoś z nowych twórców miast chciałby pełną listę takich proponowanych statystyk to mogę wrzucić.
Jak dla mnie szkoda że to obejmuje tylko od 0 do 7 poziomu zamiast do 10.

Ale chciałbym aby ktoś ogarnięty pokazał mi te wzory od GrayFace z http://wforum.heroes35.net bo strona jest po rusku a ja zamiast przerabiać napisałbym od nowa.

Kuririn PW
4 kwietnia 2016, 10:57
Jako ciekawostkę dodam, twórcy VCMI się "rozpedzili" i jest poziom jednostki 9 lvl :) Mam nadzieje że to się nie zmieniło :)

Andruids PW
4 kwietnia 2016, 11:20
Mad Hatter:
Jeżeli ktoś z nowych twórców miast chciałby pełną listę takich proponowanych statystyk to mogę wrzucić.
Nie pytaj, tylko wrzucaj.

Mad Hatter:
Ale chciałbym aby ktoś ogarnięty pokazał mi te wzory od GrayFace z http://wforum.heroes35.net bo strona jest po rusku a ja zamiast przerabiać napisałbym od nowa.
Wrzuciłem stronę do google translatora i przejrzałem w zrozumiałym języku, ale nie znalazłem nic oprócz tematów o mieście Stargate i Kremlinie. Znalazłem za to program balansujący do woga na stronie greyface'a. Wzorów nie ma, ale jest taki excel: http://www.mediafire.com/download/k8531n6m40m20zl/ZCRTRAIT.xls

avatar PW
4 kwietnia 2016, 17:00
@Matd Hatter - gdyby ci się udało ogarnąć te wzory i program - najbardziej skorzystałyby istniejące miasta-mody. Tam wartości AI/Fight Value są wpisane (chyba) na zasadzie zgadywania, a fajnie mieć zbalansowane nowe miasta pod przyszłe mądrzejsze AI i multiplayer.

EDIT: Znalazłem program samego GreyFace'a, który liczy te wartości z kilku podstawowych własności. Może jak się do niego napisze maila, to poda rozszerzone wzory?
https://sites.google.com/site/sergroj/wog/H3MonPower.rar?attredirects=0

Mad Hatter PW
4 kwietnia 2016, 17:25
Statystyki Jednostek:
Atak = ATA
Obrona = OBR
Max-Obrażenia = MAX
Min-Obrażenia = MIN
Wytrzymałość = WYT

Poz 1:
ATA 0 - 7
OBR 0 - 7
MAX 0 - 4
MIN 1 - 1
WYT 1 - 11

Poz 2:
ATA 4 - 10
OBR 2 - 7
MAX 2 - 5
MIN 2 - (MAX - 1)
WYT 9 - 16

Poz 3:
ATA 6 - 11
OBR 3 - 11
MAX 1 - 8
MIN 1 - (MAX - 1)
WYT 16 - 38

Poz 4:
ATA 6 - 14
OBR 6 - 13
MAX 1 - 13
MIN 1 - (MAX - 1)
WYT 18 - 66

Poz 5:
ATA 7 - 17
OBR 7 - 17
MAX 3 - 22
MIN 3 - (MAX - 1)
WYT 27 - 77

Poz 6:
ATA 11 - 19
OBR 11 - 19
MAX 9 - 33
MIN 9 - (MAX - 1)
WYT 63 - 132

Poz 7:
ATA 15 - 33
OBR 15 - 33
MAX 23 - 66
MIN 23 - (MAX - 1)
WYT 135 - 330


@Andruids - To co mi podałeś to lista stworzeń z Woga, tam nie widzę żadnych wzorów.

Kantor PW
4 kwietnia 2016, 19:51
Udało mi się przepisać program Macrona w Pythonie, jakby ktoś chciał to zapraszam tutaj.
A tak nawiasem jakby ktoś natrafił na formułę liczącą aiValue i fightValue, to dajcie znać :)

Warmonger PW
4 kwietnia 2016, 20:43
Nice, ktoś tu ogarnia programowanie ;) Może się tym pobawię w wolnej chwili.

avatar PW
4 kwietnia 2016, 20:46
Tu jest ta rosyjska strona gdzie GreyFace opowiada jak to liczyć. Po rosyjsku niestety.
http://wforum.heroes35.net/showthread.php?tid=4474
strona: 1 - 2 - 3 ... 85 - 86 - 87 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel