Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 82 - 83 - 84 ... 128 - 129 - 130

Drwal PW
23 stycznia 2016, 14:13
Polecam dość stary, ale bardzo interesujący wywiad z Towem, głównym programistą VCMI:
http://web.archive.org/web/20120426173144/http://ogranie.pl/wywiady/heroes-3-reaktywacja-wywiad-z-tworca-projektu-vcmi/

Przy okazji przypominam, że w naszej komnacie jest też wywiad z Warmongerem:
http://www.vcmi.acidcave.net/artykuly_wywiad.html


choromek PW
2 lutego 2016, 16:21
Witam
Nie jestem pewien w czym tkwi problem: po pomyślnym zainstalowaniu vcmi (najnowszego 098f) na heroes 3 złotej edycji pl i ściągnięciu oraz włączeniu wszystkich możliwych modów do niego (czyli głównie nowych miast) gdy próbuję uruchomić grę poprzez VCMI_launcher.exe lub VCMI_client.exe, pojawia się to okno cmd z taką zawartością:

Starting...
Creating console and configuring logger: 15
The log file will be saved to "C:\Users\Artur\Documents\My Games\vcmi\VCMI_Clien
t_log.txt"
Initialization: 31
Data loading: 150
Mod handler: 0

I tak to pozostaje - nie wiem przez to, czy gra poprzez vcmi nadal się uruchamia, czy po prostu jest to spowodowane jakimś błędem.
Na dawniejszych wersjach vcmi działał normalnie. No chyba, że muszę posiadać czyste heroes 3 bez dodatków - to wtedy będzie to już trudniejsze do zrealizowania w moim przypadku...

Ktoś ma podobny problem? Tak czy inaczej, będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

Kuririn PW
2 lutego 2016, 16:26
A co tam:D

Odpalałeś VCMI bez modów?

choromek PW
2 lutego 2016, 17:07
Tak, próbowałem włączyć VCMI bez modów, wyłączałem Horn of the Abyss z aktywnych modów (oczywiście kierując się wskazówkami dotyczącymi pomocy dla użytkownika Shreem w jego niedziałąjym VCMI - przeczytałem 82 i 83 stronę tego czatu) - okienko cmd uruchamiające VCMI ciąglę pojawia się takie samo jak powyżej - oczywiście, zależnie od zainstalowanych modów, cyfrowe wartości konkretnie tych linijek:

Initialization: 31
Data loading: 150

są różne - inne dla samego VCMI bez modów jak i z możliwe wszystkimi dostępnymi do zainstalowania modami (plus nowe miasta do osobnego ściągnięcia).

Ogólnie mówiąc, okienko cmd uruchamiającego się VCMI pojawia się i nie następuje żaden postęp - parę miesięcy temu, gdy grałem na wcześniejszej wersji VCMI, w tym okienku zanim jeszcze gra poprawnie się uruchomi, powinno wpisać się wiele różnokolorowych linijek tekstu uruchamiającego się VCMI i dopiero potem gra się włącza;
u mnie - przy Heroes of Might and Magic 3 Złotej Edycji i VCMI_098f - VCMI nie działa.

Kuririn PW
2 lutego 2016, 17:11
Tak to już jest.. ale spróbuj zrobić tak:D

W moich dokumentach usuń folder My games/VCMI.
Następnie uruchom komputer ponownie. Utwórz nowa kopie Heroes 3 i rozpakuj do niego VCMI, następnie odpal bez modów. - Jak coś jestem na czacie.

choromek PW
2 lutego 2016, 17:13
Tak czy inaczej poradzę sobie z tym co mam - wszystkie ściągnięte mody i dodatki do Heroes 3 pozwolą mi na ponowne spędzenie wolnego czasu przy jednej z moich ulubionych gier dzieciństwa:).
Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczące "poprawnego" użycia VCMI.
Pozdrawiam

choromek PW
2 lutego 2016, 17:35
Hmmmm, po skorzystaniu z twoich porad VCMI już mi działa (bez modów jak na razie...) :)
Dzięki za pomoc:D

Kuririn PW
2 lutego 2016, 17:47
Ono musi działać :)
Z modami powinno śmigać :)

Warmonger PW
2 lutego 2016, 17:51
VCMI musi działać, ale dziwne mody ściągnięte na własną rękę działać nie muszą. Tylko to, co jest ściągnięte przez Launcher ma gwarancję ;)

Kuririn PW
2 lutego 2016, 17:54
Warm:
Launcher ma gwarancję ;)

Bzdura.

avatar PW
2 lutego 2016, 18:18
Niektóre mody ściągnięte przez launcher mają np. w sobie pliki (domyślam się, że ważne dla starszych wersji) town-hall.json w katalogu ze konfiguracją stworzeń, co sprawia że często powodują konflikty.

Drwal PW
2 lutego 2016, 18:42
Niektóre mody są też spakowane razem z folderem mods i przy rozpakowaniu tworzy się folder mods/mods. Rozumiem, że autor pewnie chciał ułatwić instalacje by łatwo rozpakować pliki w folderze z grą, ale często powoduje to więcej zamieszania niż ułatwienia. Mody w komnacie VCMI są dość dobrze przetestowane, oczywiście mają błędy, ale działają.

Warmonger:
Tylko to, co jest ściągnięte przez Launcher ma gwarancję ;) ]

Dokładnie, najlepiej ściągać z launchera. Są tam raczej najnowsze wersje i sprawdzone mody, reprezentujące określona jakość. Oczywiście ręczne umieszczanie w folderze innych modów też nie jest złe, jest większy wybór, jednak różne źródła, to różne problemy.

Wszelkie poradniki instalacji VCMI, modów i samej platformy na urządzenia mobilne są tutaj.

Warmonger PW
2 lutego 2016, 18:55
Cytat:
Niektóre mody ściągnięte przez launcher mają np. w sobie pliki (domyślam się, że ważne dla starszych wersji) town-hall.json w katalogu ze konfiguracją stworzeń, co sprawia że często powodują konflikty.
Nic mi o tym nie wiadomo, które to mody?

avatar PW
2 lutego 2016, 19:27
A bo ja już pamiętam, które mody ściągałem przez launcher, a które przez stronę vcmi... Dark Elementa/Mountain Dwarf/Men at arms chyba to miały!

Drwal PW
2 lutego 2016, 19:32
Jednak pomyłka - taki problem jest z częściami modów na Ere 2. Wybaczcie więc za zmylenie. Jestem jednak pewny, że jeden mod który umieściłem w komnacie miał jakiś błąd z folderami i osobiście go naprawiłem. Niestety za cholery nie mogę sobie przypomnieć a przelecenie na szybko dysku nie pomogło.

@avatar bardzo możliwe.

avatar PW
2 lutego 2016, 19:53
Cytat:
Mody w komnacie VCMI są dość dobrze przetestowane, oczywiście mają błędy, ale działają.
Oprócz moda z nowymi zaklęciami, który pod wersją 0.98 e-f nie działa :)

Drwal PW
2 lutego 2016, 20:31
No zgadza się, trzeba się chyba uśmiechnąć do Warmongera by się to zmieniło. :>

Warmonger PW
3 lutego 2016, 16:29
Sprawdzałem dziś mod z zaklęciami i działa bez zarzutu. Tak więc prosiłbym o dokładniejsze informacje.

Poprawiłem za to Cove i jego nieszczęsne potwory morskie - nowa wersja dostępna przez Launcher.

avatar PW
3 lutego 2016, 16:48
Ale dalej pliki hallbuildedlarge.png, hallbuildedsmall.png, halllarge.png oraz hallsmall.png są na odwrót :)

Co do moda z zaklęciami - tu mam sejwa: http://bugs.vcmi.eu/view.php?id=2387. Nowe zaklęcia pojawiają mi się w Gildii Magów, ale nie kopiują do księgi zaklęć. Wyłączyłem wszystkie mody (oprócz chyba WoGa) grając w tę mapę i nic :(
Konsoli też nie wszystko się podoba...

traümatanzer PW
6 lutego 2016, 00:25
Moze to glupie pytanie, ale co musze zrobic zeby generator map losowych uzywal mi 'coldshadows fantasy', poniewaz za kazdym razem uzywa mi 'analogy'?
PS: prosze o wyjasnienie lopatologiczne.
PS II: przepraszam za brak polskich czcionek.
strona: 1 - 2 - 3 ... 82 - 83 - 84 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel