Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83 ... 128 - 129 - 130

Kammer PW
19 stycznia 2016, 19:43
Instalowałeś VCMI na czyściutką, świeżą instalkę H3? Może spróbuj reinstalkę?

Markham98 PW
19 stycznia 2016, 20:51
Pograłem sobie dziś dłużej na VCMI. Wcześniej zauważyłem pasek inicjatywy(dość klimatyczny), co jest genialnym rozwiązaniem - tego brakuje w starszych Heroesach. Dostrzegłem też brak rankingu. Podczas bitew w oczy kłują animacje pocisków. Nie mogły zostać oryginalne? Poza tym VCMI jest genialne, poprzez wymieniony wyżej pasek, uporządkowane interfejs, zwiększoną rrozdzielczość i przyjemne instalowanie modyfikacji. Sugerowałbym dodanie możliwości przesuwaniem mapy przez klawisze. Trzymam kciuki za projekt i dzięki wielkie zespołowi VCMI za udogodnienia.

Shreem PW
19 stycznia 2016, 21:18
Kammer:
Instalowałeś VCMI na czyściutką, świeżą instalkę H3? Może spróbuj reinstalkę?

VCMI instalowane na czystą wersję Heroesów (mam tą z gog.COM). Kiedyś kiedyś, dobre kilka wersji wcześniej działało normalnie.
Dokładnie zainstalowałem Heroes III Complete, pobrałem VCMI 0.98f i rozpakowałem w głównym folderze z grą. Odpaliłem launchera i włączyłem mody. Pobrałem mody dodatkowe (bastion i forge ze skarbca) i odpaliłem launcherem.
Nie wyświetla żadnych komunikatów o błędzie bo praktycznie nie ma błędu. Mody, które zainstalowałem to HotA i WoG + Bastion + Forge + Artefakty H4. Nie wgrywałem żadnychinnych modów i dodatków.
Wszystko wgrywane za pomocą launchera.
Jeszcze kilka wersji temu na starym 32 bitowym systemie mi działało płynnie.

Warmonger PW
20 stycznia 2016, 07:51
Cytat:
Dźwięk chodzi płynnie, ale obraz klatkuje i wyświetla zerwane animacje z kilkusekundowym opóźnieniem. Przykładowo nie widzę płynnego ruchu bohatera, a skaczący ekran na mapie przygody, albo naciskam przycisk ataku/ruchu podczas walki i animacja odbywa się po zakończeniu dźwięku z kilkusekundowym opóźnieniem (dźwięk już sygnalizuje ruch kolejnej jednostki, animacja jest zerwana, albo super-przyspieszona itp.)
Wygląda na jednostkowy błąd ze sterownikami, bibliotekami tudzież systemem. Ciężko coś doradzić na odległość :(

Shreem PW
21 stycznia 2016, 10:07
Warmonger:
Wygląda na jednostkowy błąd ze sterownikami, bibliotekami tudzież systemem. Ciężko coś doradzić na odległość :(

Spróbuję jeszcze przeinstalować dzisiaj po pracy Heroes III i od nowa wgrać paczkę VCMI. Pierw bez żadnych modów po prostu uruchomię, a potem wprowadzę po kolei każdego moda żeby zobaczyć, czy wszystko działa i ewentualnie odnaleźć przyczynę tego problemu.

MinosKing PW
21 stycznia 2016, 18:28
Shreem:
Nie wyświetla żadnych komunikatów o błędzie bo praktycznie nie ma błędu. Mody, które zainstalowałem to HotA i WoG + Bastion + Forge + Artefakty H4. Nie wgrywałem żadnychinnych modów i dodatków.
Wszystko wgrywane za pomocą launchera.
Jeszcze kilka wersji temu na starym 32 bitowym systemie mi działało płynnie.

@ Shreem miałem ten sam problem, a źródłem jego jest jednocześnie WoG i Hota. Oba te mody ze sobą kolidują, powodem jest to że w Hota brak dowódcy a WoG, automatycznie uruchamia bohaterów w grze.

Rozwiązaniem było wyłączenie WoG-a z modów lub miasta w którym brakuje dowódcy specjalnego.

Edit: Przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie przeczytałem pierwszego posta podanego przez Shreema ze strony 82. Jeszcze raz najmocniej przepraszam.

Warmonger PW
21 stycznia 2016, 18:34
Cytat:
w Hota brak dowódcy a WoG, automatycznie uruchamia bohaterów w grze.

1. HoTA miała dowódcę, a jeśli gdzieś zaginął po drodze, to to jest pomyłka.
2. Każdy mod musi mieć określonego dowódcę (może to być dowolna jednostka strzelająca) - jeśli go brakuje, to gra nie powinna takiego moda zaakceptować.
3. WoG można uruchomić bez dowódców.

Nie wiem też, co którykolwiek z tych problemów mógłby mieć wspólnego z szarpaniem grafiki.

MinosKing PW
21 stycznia 2016, 18:40
@ Warmonger wiem, ale napisałem to co było u mnie źródłem problemu i pomogło odpalić VCMI, z resztą zapomniałem jeszcze wspomnieć o Forge w nim też brakuje dowódcy specjalnego.

Ale nie zmienia to faktu że któryś z tych dwóch modów koliduje z Wogiem. Więc odradzam by łączyć je ze sobą do czasu, aż w Forge dodadzą dowódcę specjalnego. Ale dobrze że o tym wspomniał bo przynajmniej wiem że nie tylko u mnie to wystąpiło;)

avatar PW
21 stycznia 2016, 18:55
Ani Hota ani Forge nie koliduje z WoGiem. Zarówno Hota, jak i Forge mają tymczasowego dowódcę. W Hota jest to strzelec (jak on się tam nazywa), w Forge też za dowódcę robi jakaś jednostka.

btw. moje Cove i Forge mają swojego Dowódcę :P


MinosKing PW
21 stycznia 2016, 19:39
@ Avatar jak to możliwe że Hota i Forge mają dowódców? Skoro u mnie w obu folderach z tymi modami, nie ma ani ich defów, ani plików json na ich temat.

A by nie wprowadzać nikogo w błąd mam Hota wersję 1.3.7 <nie wiem czy jest nowsza?>, oraz Mod Design Team <czyli to Forge> wersję 1.1. I tak jak napisałem wyżej, nie ma w nich dowódców specjalnych, więc nie wiem:? No ale u mnie źródłem problemu były te trzy mody.

Edit:
Warmonger:
Nie wiem też, co którykolwiek z tych problemów mógłby mieć wspólnego z szarpaniem grafiki.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, źle odczytałem wcześniejsze posty. Miałem na myśli inny błąd przy którym nie odpalał się VCMI_Client.exe. Jeszcze raz przepraszam za błędną informację.

avatar PW
21 stycznia 2016, 20:09
Nie mają, bo tych powyżej dodałem sobie sam zirytowany brakiem osobnych dowódców w tychże miastach:)

voncur PW
21 stycznia 2016, 20:11
Bo avatar ulepsza sobie mody pod VCMI? Tak mi się zdaje, bo napisał 'moje'.

avatar PW
21 stycznia 2016, 20:20
Chciałem kiedyś 'upublicznić' zmodyfikowane wersje miast pod VCMI, z poprawką błędów wynikających z wersji pod starsze VCMI i dodać nowych Dowódców do miast, których tych Dowódców nie mają. Ale... utknąłem na Preserve, bo nie umiem naprawić w modzie zwalonych dźwięków jednostek a szukanie nowych idzie mi jak krew z nosa. Również czekam na nową wersję Cove, z Satyrem i Fangarmem na pokładzie. Wiem, że edeksumo zrobił mini-moda dodającego Satyra - jednak czekam na jego oficjalne ukazanie się pod barwami VCMI teamu.

krasnolud99 PW
22 stycznia 2016, 15:27
Ogólnie czary z WoGa nie działają mi na VCMI, a mam zainstalowane WoG files, chyba że mam poprostu wielkiego pecha i nie moge ich zdobyć w żadnej gildii

Kastore PW
22 stycznia 2016, 16:03
Jakie czary z WoGa? Chodzi o Sagamosę?

avatar PW
22 stycznia 2016, 16:23
Jeśli ci chodzi o tego moda: New Old Spells, to wydaje się, że mod nie działa od wersji 0.98e. To znaczy - zaklęcia pojawiają się w Gildii Magów, ale nie w Księdze Zaklęć.

krasnolud99 PW
22 stycznia 2016, 21:33
Tak chodzi o sagamosę

Kammer PW
22 stycznia 2016, 21:36
1. Sagamosa jest na ERA II;
2. Sagamosa jest na skyptach, których nie ma w VCMI;
3. Pokaż, skąd masz info o Sagamosie w VCMI.

krasnolud99 PW
23 stycznia 2016, 09:21
ściągnąłem WoG files i MYŚLAŁEM, że jest tam też magia Sagamosy, gdyż avatar podał link do niej w temacie o Oazie

Shreem PW
23 stycznia 2016, 09:54
avatar:
Jeśli ci chodzi o tego moda: New Old Spells, to wydaje się, że mod nie działa od wersji 0.98e. To znaczy - zaklęcia pojawiają się w Gildii Magów, ale nie w Księdze Zaklęć.

Po reinstallowaniu gry odznaczyłem sobie MODa NOS i jest dalej to samo. Zauważyłem śmieszną rzecz. Jak po wykonaniu ruchu na mapie przygody, albo w podczas walki, poruszam myszką to animacja działa normalnie - nic się nie opóźnia, nic się nie zatrzymuje itd.
Myślę, że to coś z moim komputerem po prostu.
Zauważyłem też, że gra laguje mi już podczas przechodzenia po zakładkach w Menu.

MinosKing:
Przepraszam za wprowadzenie w błąd, źle odczytałem wcześniejsze posty. Miałem na myśli inny błąd przy którym nie odpalał się VCMI_Client.exe. Jeszcze raz przepraszam za błędną informację.

U mnie gra uruchamia się bez "żadnych" problemów.
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel