Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
9 grudnia 2015, 20:42
Jest co najmniej kilka dystrybucji na Linuksa i niektóre budują się same na odpowiednich serwerach. Najlepiej zapytaj o konkretną na forum.

avatar PW
10 grudnia 2015, 21:42
Nie mogę tego znaleźć na bugtrackerze i nie wiem czy ten błąd był raportowany, ale zauważyłem, że gra się crashuje jak podczas tury bohatera, AI kupuje łódkę i próbuje na nią wsiąść.

Drwal PW
10 grudnia 2015, 23:08
Gdzieś chyba czytałem o tym błędzie, ale głowy nie dam (może forum, może MBT). Nie zaszkodzi zgłosić myślę.

avatar PW
16 grudnia 2015, 23:10
W WoGu/Erze na mapie losowej nie można było wygenerować siedlisk Emisariuszy Bogów (ze względu na ponadnormatywne rozmiary siedliska). A tu dziś VCMI mi wygenerowało mapkę z czymś takim. Czyli to możliwe...

Yuppi!

Warmonger PW
17 grudnia 2015, 16:10
Cytat:

To dlatego, że WoG nie miał własnego generatora i tylko podmieniał obiekty z oryginalnej mapy na nowe. VCMI wykorzystuje wszystkie obiekty w ten sam sposób.

Swoją drogą, widzę Lorda Piorunów z nowym defem - jest taki mod?

avatar PW
18 grudnia 2015, 09:37
Tak, czyli nie:) Def jest "nowy" ale służy mi bardziej do nauki, jak coś dodać, odjąć, zamienić, przerobić. Mam kilka pomysłów na mini-mody, ale muszę znać swoje granice :)

Zauważyłem dziwną rzecz w doświadczeniu Dowódców. Z chwilą osiągnięcia przez Dowódcę poziomu 20-tego, ilość punktów doświadczenia zatrzymała mi się na poziomie 97 949, potem po wielu walkach nic nie przybywało, aż nagle skoczyło na 21 poziom dośw. z 100 461 p-tami i znów przestało rosnąć...

Skazo PW
30 grudnia 2015, 08:11
Mam pytanie: Czy w VCMI gdy ma się zainstalowanego WOG'a da się uruchomić podwójne punkty ruchu, przyrost jednostek o 4% i budowanie 2 budynków dziennie? Podczas edytora do tworzenia nowej gry widzę przycisk do opcji WoG'a, ale nie mogę go kliknąć.

Warmonger PW
30 grudnia 2015, 08:18
Powtarzam, że w VCMI nie ma wogifikacji. To nie jest żaden przycisk, tylko bitmapa.

Skazo PW
30 grudnia 2015, 09:11
Rozumiem. W takim razie inne pytanie: Czy w VCMI jest/będzie możliwa wogifikacja ?

Drwal PW
30 grudnia 2015, 10:07
Znajdź folder config (główny folder gry), następnie wejdż do pliku defaultMods i tam jest taka linjka: "MAX_BUILDING_PER_TURN" : 1,
Ustawiasz tutaj ile razy możesz budować w ciągu 1 tury.

Co do samej wogifikacji czy skryptów, pewnie tego nie będzie i może to lepiej.

Warmonger PW
30 grudnia 2015, 11:48
Nikt nie ma zamiaru odtwarzać wogifikacji. To dość przypadkowa zbieranina rozmaitych skryptów zrobionych na pokaz, z których większość jest bezsensowna i niegrywalna. Najciekawsze i najbardziej wartościowe funkcje WoGa - dowódcy i doświadczenie jednostek - już zostały odtworzone.

avatar PW
30 grudnia 2015, 11:50
Ale wciąż brakuje tej najprzydatniejszej i najwartościowszej: funkcji/przycisku Buy All Creatures i Resolve Battle :P

Warmonger PW
30 grudnia 2015, 11:54
Zgadzam się, ale do tego nie jest potrzebna ani wogifikacja, ani skrypty.

Skazo PW
30 grudnia 2015, 12:09
Mam jeszcze pytanie co do tego pliku, on nie był przeze mnie prędzej edytowany, widzę że jest pozycja "COMMANDERS": false," rozumiem że chodzi tutaj o wyłączenie dowódcy, a jednak podczas gry egipskim bastionem go miałem

Rozumiem, że to linijka "WEEKLY_GROWTH_PERCENT" : 10," odpowiada za 10% przyrost jednostek co tydzień ?

Zauważyłem też że czary mają błędy animacji, lub ich w ogóle nie mają, tak samo w panelu dowódcy nie widzę jego artefaktów, to tylko tak u mnie czy po prostu nie jest jeszcze to dokończone?

Warmonger PW
30 grudnia 2015, 13:32
Odnośnie opcji:
1. Dowódcy są submodem WoG. Nie wiem, co robi z nimi Oasis.
2. Tak, chodzi o przyrost procentowy.

Błędy należy zgłaszać przez bugtracker.

Galius887 PW
30 grudnia 2015, 14:10
Czy dowódców i doświadczenie wojsk można wyłączyć?

Drwal PW
30 grudnia 2015, 14:11
Oczywiście, najprościej robi się to przez launcher. Rozwijasz port WoGa i tam zaznaczasz/odznaczasz co chcesz.

@Warmonger Jemu chodziło o Egipski Bastion Edka. Tam jest dowódca i pewnie dlatego mu się pojawia.

avatar PW
30 grudnia 2015, 17:24
Ten zapis Dowódców w pliku defaultMods faktycznie wprowadza małe zamieszanie. Gdyż od tego czy mamy Dowódców w grze, decyduje przede wszystkim submod w modzie WoG i odpowiedni wpis w plikach w folderze classes.
A nie tylko Bastion ma unikalnego Dowódce. Ma go także miasto Abyss i Grove. Inne jeszcze nie mają, ale być może wkrótce się to zmieni :)

Warmonger PW
30 grudnia 2015, 17:43
Inne miasta mogą, a nawet powinny mieć dowódców. jednak nie powinny samodzielnie włączać dowódców.

avatar PW
30 grudnia 2015, 17:49
Jaka jest więc różnica między "COMMANDERS": false a "COMMANDERS": true w pliku defaultMods.json? Albo "STACK_EXPERIENCE": false a "STACK_EXPERIENCE": true? Gdyż niezależnie od wpisu false/true - doświadczenie jednostek działa jak i miasta mają Dowódców.
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel