Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 72 - 73 - 74 ... 129 - 130 - 131

edeksumo PW
1 kwietnia 2015, 20:09
@up jak je zrobisz to będą :-)

Warmonger PW
1 kwietnia 2015, 21:13
Niech ktoś z uprawnieniami wyedytuje mojego newsa o VCMI (doda galerię).

Warmonger PW
6 kwietnia 2015, 15:48
Ale kogo obchodzą starsze wersje? Liczy się tylko najnowsza.

Morglin PW
6 kwietnia 2015, 17:31
Starsze wersje mają działający launcher. :P

Kuririn PW
6 kwietnia 2015, 22:11
Cytat:
Ale kogo obchodzą starsze wersje? Liczy się tylko najnowsza.

Np dla mnie! Fajnie było zacząć dodawać stwory np w wersji 0.89b. W kolejnych wersjach poznawać nowe środowisko do dodawania rożnych nowych rzeczy, (ucząc się) itp.

Ale liczy się fakt że najnowsza wersja jest najbardziej stabilna wersja która ujrzała światło dzienne :)

Na sentymenty mnie zebrało :P

krasnolud99 PW
10 kwietnia 2015, 08:20
Vcmi nadal craszuje, chyba że Miasta pod wersje 0.97 nie działają pod 0.98, to wtedy to zrozumiałe. W takim razie rodzi się pytanie czy miasta działają czy trzeba je przepisać pod nowszą wersję?

Warmonger PW
10 kwietnia 2015, 08:35
Format modów pozostał bez zmian, poza paroma poprawkami w systemie czarów. Co konkretnie jest nie tak z miastami?

Kuririn PW
10 kwietnia 2015, 09:10
Np mi chodziło o ten post

krasnolud99 PW
10 kwietnia 2015, 09:25
Warmonger:
Co konkretnie jest nie tak z miastami?
Nie wiem, włączam grę, i gram, jak przychodzi czas na skończenie tury, klikam klepsydrę i Vcmi przestaje odpowiadać

Warmonger PW
10 kwietnia 2015, 11:28
Skąd więc pomysł, że to ma cokolwiek wspólnego z nowymi miastami?

Kuririn PW
10 kwietnia 2015, 13:17
Pewnie chodzi o jakiś błąd VCMI. A w moim poście chodzi o błąd który jest w modzie Cove. Np w rozbudowie (jest tam automatycznie rozbudowana stocznia, i gdy wchodzę do Kapitolu mam propozycje kupna stoczni! O dziwo wiadomo że, tutaj już jest błąd, więc kupuje sobie na "nowo" i wywala dosłownie mnie z gry. Zauważyłem jeszcze jakiś błąd Koordynatorów (x,y,z) Animation (wody) z pchlim targiem albo magazynem zasobów. Nie pamiętam niestety dokładnie (na dole ekranu po prawej stronie coś jest nie tak!

PS. Fajnie się pisze Posty w nowym okienku :D

krasnolud99 PW
10 kwietnia 2015, 16:04
Warmonger:
Skąd więc pomysł, że to ma cokolwiek wspólnego z nowymi miastami?
Stąd że we wcześniejszej wersji nie miałem tego problemu

TopFunny525 PW
13 kwietnia 2015, 15:09
Chciałbym się tylko zapytać o dwie rzeczy :

Primo : Jakich modyfikacji używasz (czy w ogóle używasz)
Secundo : Czy coś jest jeszcze w folderze gry poza VCMI?

Mi do głowy jedynie przychodzi to, że jakaś modyfikacja została źle zainstalowana czy coś i teraz VCMI może tobie szfankować. Spróbuj zainstalować jeszcze raz w takiej kolejności : H3 -> WoG -> VCMI


krasnolud99 PW
13 kwietnia 2015, 15:31
Topfunny525:
Primo : Jakich modyfikacji używasz (czy w ogóle używasz)
Secundo : Czy coś jest jeszcze w folderze gry poza VCMI?
2.W folderze z grą jest także Era 1. mam Vcmi essential files, Hig-res Menu, True type fonts, Tarnum is back-pt1, Tarnum is back-pt2, New Old spells Adventure AI trace, Glasshouse, Bastion town, Preserve, Grove town, Horn of the Abyss, In The Wake of Gods, Axolotl Creatures Pack, Neutral Creatures Pack, H4 artifacts - regular, H4 artifacts commanders, Witchking artifacts. Nie wpisałem oczywiście tych które mam nieaktywne.

TopFunny525 PW
13 kwietnia 2015, 15:42
Obawiam że problemem może być WoG/HoTA, wyłącz któreś (a najlepiej oba) i sprawdź czy VCMI będzie ci dalej crashować. Mi miasta działają (działały*, gdyż nie korzystam od jakiegoś z VCMI). EW. dokonaj reinstalla wszystkiego.

Warmonger PW
13 kwietnia 2015, 15:45
VCMI najlepiej instalować na czyste i świeże Heroes Complete, bez żadnych innych dodatków w tym samym folderze.

Warmonger PW
1 maja 2015, 21:30
Wersja VCMI 0.98b :)

Górski PW
1 maja 2015, 21:53
Czy VCMI wymaga WoG?

Kammer PW
1 maja 2015, 22:03
Nie.

Morglin PW
1 maja 2015, 22:08
Wydaje mi się, że w tej wersji jest jakiś problem z szybkością animacji jednostek na polu bitwy - niezależnie od ustawień, poruszają się zdecydowanie ZA szybko. Za to animacja katapulty wydała mi się zbyt wolna (a nie doświadczyłem tego w poprzednich wersjach). VCMI też nieprzyjemnie u mnie klatkuje (głównie na mapie przygody i w menu głównym), ale możliwe, że to wina mojego kilkuletniego sprzętu - i tu mam pytanie. Planujecie w jakimś stopniu wspierać starsze kompy z Windowsem XP (głównie chodzi mi tu o działanie launchera, wiem, że nikt z waszego zespołu nie ma XPka, ale póki co pytam tylko o plany, nie ich realizację :P)? Pytam, bo mimo że już wkrótce zaopatrzę się w nowego wypasionego lapcia, to jednak w starsze gry (w tym w H3) mam zamiar dalej grać na obecnym PC. Stąd jestem ciekaw, czy nie będzie mi dane tylko korzystać z dobrodziejstw launchera, czy też może się okazać, że i VCMI pewnego dnia przestanie się u mnie uruchamiać.

Dopisek:
O dziwo, teraz, gdy uruchomiłem mapę losową, szybkość jednostek na polu bitwy jest już normalna. No cóż, to VCMI, różne dziwy się w nim zdarzają.
strona: 1 - 2 - 3 ... 72 - 73 - 74 ... 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel