Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 62 - 63 - 64 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
26 września 2014, 17:38
Logi są w lokalizacji Moje Dokumenty/My Games/vcmi

VSVP ROCKY PW
26 września 2014, 17:47
17:33:27 INFO global [b80] - Initialized logging system based on settings successfully.
17:33:27 ERROR global [b80] - Error: Heroes III data was not found!
17:33:27 INFO global [b80] - Killing console...
17:33:27 INFO global [b80] - Killing console... done!

co nie mam heroesow ? ;D

Warmonger PW
26 września 2014, 17:50
Najwyraźniej. VCMI należy wypakować do głównego folderu gry. Radzę go skopiować na wszelki wypadek.

VSVP ROCKY PW
26 września 2014, 18:53
Może to wina tego że mam Herosy 3 Complete ?

Kuririn PW
27 września 2014, 09:21
@VSVP ROCKY to nie jest wina heroesów, było to pisane dość dawno(przejrzyj wcześniejszy temat).
A teraz do rzeczy, napisz krok po kroku co robisz(od początku) instalacja itp.

Warmongerze, fort na wzgórzu dławi grę... konsola stała się jeszcze bardziej czulsza.

Cz ktoś grał z Hota balans i z nowym interface mod? Bo coś cicho... przygaśliście czy jak?:D

MinosKing PW
27 września 2014, 09:47
Cytat:
Czy ktoś grał z Hota balans i z nowym interface mod? Bo coś cicho... przygaśliście czy jak?:D

Tak nowy interface mod działa bardzo ładnie. Co do Hota balans, to też działa nie najgorzej.

Warmonger samo vcmi 0.96b działa dobrze a przynajmniej odpala się w porównaniu do swojej poprzedniej części, ale za to jest pewien kłopot z VCMI_launcher wyskakuje taki błąd: G:/.../Gry/Heroes 3 WOG/Homm III Play/VCMI_launcher.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.

Aż dziwne że sam mod vcmi działa ale przez ten problem nie będę mógł włączyć jak i wyłączyć oraz aktualizować nowych modów. Czy ktoś jeszcze ma podobny problem z nowym vcmi 0.96b?

VSVP ROCKY PW
28 września 2014, 13:53
Zainstalowanie VCMI na SOD pomogło, wszystko ładnie działa (gra ani razu nie crashowała a grałem już 4 mapy więc luz.Jest kilka irytujących błędów jak

-Brak armaty
-Beholdery strzelają jakimiś strzałkami (chyba od elfów ale pewien nie jestem)
-Ta jednostka Torto-coś tam chodzi wolno (ale to nie problem VCMI)
-Orki i pikinierzy nie są podmienieni na tych fajniejszych z HotA
-Niektórym jednostkom brakuje animacji oddychania (ale to też nie wina samego VCMI)




OGÓLNIE JEST FAJNIE I STABILNIE,NIGDY NIE WIERZYŁEM ŻE NASTĄPI TEN MOMENT ŻE MOŻEMY MODYFIKOWAĆ H3 DO WOLI !

Jest jeszcze kilka pojedynczych jednostek.Dało by rade zrobić z nich jednostki do VCMI ? Jest sporo jednostek od Alexa które są świetne

Morglin PW
28 września 2014, 14:18
Cytat:
OGÓLNIE JEST FAJNIE I STABILNIE
Słucham?

VSVP ROCKY PW
28 września 2014, 14:24
Jest stabilnie gram,gram i jescze nigdy h3 nie spadło mi z rowerka

Morglin PW
28 września 2014, 14:41
Ja w H3 też stabilnie gram gram i rzadko kiedy spadnie mi z rowerka. Tak samo z Rogiem Otchłani i WoG-iem.

Z VCMI jest inaczej. Błędów jest tak wiele, że jeszcze nigdy nie udało mi się na tym ustrojstwie ukończyć jakiejkolwiek mapki. Wątpię, by twórcom udało się to doprowadzić do grywalnej wersji. A nawet jeśli, to potrwa to pewnie kilka lub nawet kilkanaście lat. A wtedy zainteresowanie H3 będzie raczej małe (o ile w ogóle jakieś będzie).

Kuririn PW
28 września 2014, 14:49
Cytat:
-Beholdery strzelają jakimiś strzałkami (chyba od elfów ale pewien nie jestem)

Tutaj trzeba zakodować strzał Beholderów w grze. A używana jest strzała z balisty...

Cytat:
-Orki i pikinierzy nie są podmienieni na tych fajniejszych z HotA

Jest mod Hota-Balans

Cytat:
-Niektórym jednostkom brakuje animacji oddychania (ale to też nie wina samego VCMI)

Wszystkie oryginalne jednostki mają animacje "standing/oddychanie"(są animowane).

MinosKing PW
28 września 2014, 15:12
Cytat:
-Beholdery strzelają jakimiś strzałkami (chyba od elfów ale pewien nie jestem)

Da się to zmienić, wejdź do głównego folderu z grą\config\creatures i tam masz pliki dungeon.json i neutral.json gdybyś chciał zmienić pocisk u Czarodzieja;]

Wejdź w jeden z nich i znajdź daną jednostkę np:

"beholder" :
{
"index": 74,
"level": 3,
"faction": "dungeon",
"upgrades": ["evilEye"],
"graphics" :
{
"animation": "CBEHOL.DEF",
"missile" :
{
"projectile": "SMBALX.DEF" <--- i zmień tą nazwę defu na "CPRZEAX.DEF", niestety oryginalny promień nie działa w vcmi.

W razie problemów napisz do mnie na PW, a bez problemu pomogę;)


Warmonger PW
28 września 2014, 20:22
Cytat:
Tutaj trzeba zakodować strzał Beholderów w grze. A używana jest strzała z balisty...
To jest poprawna odpowiedź. Beholdery nie używają pocisku, tylko promienia, więc trzeba go będzie oddzielnie zakodować, korzystając z biblioteki graficznej.

MinosKing PW
28 września 2014, 20:45
Warmonger być może w niedalekiej przyszłości uda wam się zakodować ten promień dla Obserwatorów.

A wracając do tematu vcmi, to sporo w nim też innych błędów. Mod z nowymi zaklęciami działa bardzo ciekawie;p tylko coś mnie niepokoi, a mianowicie przykładowo załóżmy że mam 45/45 many zużywam 15 many na jakieś jedno z zaklęć i zamiast mieć 30/45 many mam 30/28 o co z tym chodzi?

Podobnież było to już we wcześniejszych wersjach vcmi, ale jakoś nie zauważyłem tego wcześniej czy będzie to naprawione w najbliższej wersji vcmi?

Warmonger PW
28 września 2014, 21:34
Cytat:
przykładowo załóżmy że mam 45/45 many zużywam 15 many na jakieś jedno z zaklęć i zamiast mieć 30/45 many mam 30/28 o co z tym chodzi?

Podobnież było to już we wcześniejszych wersjach vcmi, ale jakoś nie zauważyłem tego wcześniej czy będzie to naprawione w najbliższej wersji vcmi?
Pierwsze słyszę. Jeśli błąd nie został zgłoszony, szansa na naprawienie go jest niewielka.

Pointer PW
30 września 2014, 13:53
Cytat:
link do moda New Interface Mod.

Link nie działa mi z jakiegoś powodu... Kuririnie, odświeżysz?

Warmongerze, pytanie natury kosmetycznej... Czy jest możliwość, żeby w VCMI tak jak w WoGu, HotA czy podstawce h3 muzyka w mieście, bitwie itp nie zaczynała się za każdym razem od początku, tylko leciała od tego miejsca, w którym wyszliśmy np z zamku lub ukończyliśmy bitwę?

I jeszcze jedna rzecz... Jak jest z modami z wcześniejszych wersji VCMI? Czy np Grove powinien działać czy trzeba go w jakiś sposób zmienić pod aktualną wersję? Bo niestety, ale po wgraniu starych modów z miastami Preserve i Grove gra się crashuje.

P.S. Czemu Cove jest na liście miast 2 razy przy wyborze miasta?

Kuririn PW
30 września 2014, 18:39
Cytat:
Cytat:
link do moda New Interface Mod.


Link nie działa mi z jakiegoś powodu... Kuririnie, odświeżysz?

Link jak najbardziej działa.

Cove jest trochę źle przepisane, są błędy. Jednostka 7 lvl nie ulepszona ma awatara ulepszonego, przykładowo nie jest również jednostka 2 hexowa, ma parę błędów, wyświetleń koordynatów w mieście ... artefakty mi nie czyta:/ nie pokazują się na mapie przygody jak w poprzedniej części. Co do moda New interface mod, na obecnej wersji "b" nie działa wszystko tak jak powinno. Ale jak wyjdzie wersja okragla 0.97 postaram się to jakoś zrobić. Tak czy siak, nie moja działka.

Warmonger PW
1 października 2014, 08:08
Cytat:
Czy jest możliwość, żeby w VCMI tak jak w WoGu, HotA czy podstawce h3 muzyka w mieście, bitwie itp nie zaczynała się za każdym razem od początku, tylko leciała od tego miejsca, w którym wyszliśmy np z zamku lub ukończyliśmy bitwę?
Odpowiem jak zwykle: możliwość jest, ale kto się tym zajmie? :P

Pointer PW
1 października 2014, 08:23
Ok, a w ktorym miejscu tego szukac? I jak doglebnego zrozumienia plikow .json do tego potrzeba?

No i przede wszystkim co z druga kwestia? Czy mody z poprzednich wersji powinny dzialac bez przerobek, czy tez trzeba je przepisac pod aktualne VCMI?

Warmonger PW
1 października 2014, 09:00
Żadnych Json, odtwarzanie dźwięku trzeba zakodować w silniku.

Odnośnie kompatybilności - nie ma chyba żadnych zmian w modach od czasu 0.96. Nie planujemy też żadnych rewolucji, co najwyżej stopniowe dodawanie nowych możliwości.
strona: 1 - 2 - 3 ... 62 - 63 - 64 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel